بازی کربوهیدرات را بیاموزیم

در زمینه چربی سوزی خیلی از ورزشکاران به صورت غریزی کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف می

در زمینه چربی سوزی خیلی از ورزشکاران به صورت غریزی کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف می کنند و به این اعتقاد دارند چون به واسطه احتباس آب کمتر به سرعت وزن بدن با اندکی کاهش مواجه می شود و این تصور غلط کاهش وزن و چربی را به وجود می آورد . وقتی که مصرف کربوهیدرات ها را برای مدتی طولانی پائین نگه می دارید (بدن مصرف چرخشی آن ) در نهایت در مقدار چربی سوزی بدن به یک بن بست برخورد میکنید . کاهش طولانی مدت مصرف کربوهیدرات در نهایت منجر به کاهش یافتن تعداد کالری هایی می شود که بدن در طول یک روز می سوزاند و این در نهایت یعنی که سرعت متابولیسم بدن به اندازه ای پایین می آید که به حد نگهداری وزن می رسد و دیگر قادر به سوزاندن چربی های اضافی نیستند .

کربوهیدرات - نان

با گنجاندن ۱ الی ۲ روز پر کربوهیدرات در طول هفته می تواند سرعت کلی متابولیسم نتیجه چربی سوزی ادامه یابد . کاهش سرعت متابولیسم نتیجه ای است از کاهش تولید هورمون تیروئید که مرتبط با سرعت متابولیسم است. بنابراین به جای آنکه صرفاً کربوهیدارت ها را از رژیم خود حذف کنید راه بهتر این است که با استفاده از روش پیشرفته ای به عنوان مصرف چرخشی کربوهیدرات چربی سوزی را تداوم دهید. منطقی که در پس مصرف چرخشی کربوهیدارت وجود دارد این است که شما ذخایر کربوهیدرات را تهی می کنید و اجازه می دهید که بدن گلیکوژن عضلات را تمام کند و چربی سوزی اتفاق بیافتد .

مصرف چرخشی کربوهیدرات پروسه ای است که بدنسازان و ورزشکاران از ان برای کاهش درصد چربی بدن استفاده می کنند . اگر کالری بیشتری نسبت به نیاز بدن مصرف کنید اضافه آن تبدیل به گلیکوژن عضله با چربی می شود . روش های متنوعی از این نوع رژیم وجود دارد یکی از آنها جایی است که شما در آن روزهای پر کربوهیدرات کم کربوهیدرات و بی کربوهیدرات دارید عموماً این ۳ روز به صورت چرخشی هستند اما دستکاری کربوهیدرات کلید اصلی کار است .با کاهش دادن و حذف کربوهیدرات طی چند روز بدن وارد وضعیت چربی سوزی می شود اما داشتن یک روز پرکربوهیدرات کمک میکند به جلوگیری از افت متابولیک و همچنین اجازه می دهد که در طول روز انرژی بیشتری برای چربی سوزی داشته باشید وقتی می توانند منجر به افزایش بافت عضله در بدن شود .

اگر به هیچ عنوان نمی توانید روزهای بدون کربوهیدرات داشته باشید راه حل تان این است که ۳ روز کم کربوهیدرات داشته باشید و پس از آن یک روز پر کربوهیدرات . مهم است که روز پر کربوهیدرات را مقارن کنید با سنگین ترین روز تمرین مثل تمرین پا که نیاز به انرژی بالایی دارید . همچنین مهم است که کربوهیدرات را در ساعت درستی از روز بخورید تا در زمان نیاز در بدن باشد . اوقاتی از روز که بیشترین نیاز به کربوهیدرات دارید اول صبح است قبل از تمرین و بعد از تمرین .

 برنج

لیستی از کربوهیدررات های مناسب

سیب زمینی شیرین/ برنج با دانه کامل /جو دوسر / نان گندم ۱۰۰درصد /لوبیا /عدس

لیستی از پروتئین های مناسب

تن ماهی ، سالمون ، مرغ ،بوقلمون استیک خالص ، پروتئین وی ، پنیر کاتیج ، شیر ، بادام زمینی

لیستی از چربی های مناسب

عصاره دانه کنجد ، روغن بذر کتان ، روغن ماهی ، روغن زیتون ، کره بادام زمینی طبیعی ، گردو ، بادام

هر وقت که با یک سیکل ۳ روزه کم کربوهیدرات می روید باید یک روز پر کربوهیدرات در پس آن داشته باشید تا بدن را سوخت رسانی کنید و به چربی سوزی تان کمک کند و حتی به عضله سازی منجر شود .کنجد

منبع : بشیر  

به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه در مورد “بازی کربوهیدرات را بیاموزیم

    1. مربی سایت:

ثبت دیدگاه