افرادی که بیخوابی به سرشان می زند بخوانند

بیخوابی : ورزش کمک زیادی برای رفع  مشکل بیخوابی  می کند. به ویژه تمرین های کششی تاثیر بسیار

بیخوابی :

ورزش کمک زیادی برای رفع  مشکل بیخوابی  می کند. به ویژه تمرین های کششی تاثیر بسیار زیادی در رفع بی خوابی دارند چرا که دمای بدن با ورزش کردن بالا می رود.
مسائل روانشناختی می توانند موجب بی خوابی شوند. در واقع استرس علت اصلی و اولی است که مردم برای کم خوابی خود گزارش می کنند. اما این تنها علت بی خوابی نیست. عوامل بسیاری باعث بی خوابی می شوند مانند: درد، عوارض جانبی داروها، بی قراری و … از دیگر عوامل بی خوابی هستند.

بیخوابی

خواندن چیزی روی صفحه ی مانیتور یا تماشای تلوزیون قبل از خواب باعث خواب آلوده تر شدن شما می شوند و به شما در رفع این مشکل کمک می کنند. نور و صدای تلویزیون به کاهش سطح ملاتونین مغز کمک می کند که باعث می شود خوابتان ببرد. گاهی تنها نیاز به صدای بسیار کمی دارید تا خوابتان ببرد بنابراین می توانید به موسیقی آرامی که مثلا از رادیو پخش می شود گوش فرا دهید.

توجه داشته باشید که اگر چه قرص های خواب آور امروزه از قرص های خواب آوری که در گذشته تجویز می شدند عوارض کمتری دارند ولی باز هم دارای عوارض می باشند. و برای استفاده از آن ها حتما باید با پزشک مشورت کنید. این قرصها برای مدتی مشکل بی خوابی شما را رفع می کنند. بزرگترین عارضه ی آن ها این است که شما را وابسته می کنند و شما به آن ها عادت می کنید. رفع مشکلاتی که در سلامتی خود با آن ها مواجه هستید و توجه و رفع مشکلات موجود در محیط خوابتان بهترین راه حل مقابله با بی خوابی می باشد.

جبران کم خوابی های گذشته تقریبا بعید است. هفته ای یک یا دو روز خوابیدن یا آخر هفته را اختصاص به خواب دادن در واقع سیستم بدن شما را دچار مشکل می کند. تنها راه جبران این کم خوابی ها بازگشتن به برنامه ی معمول و قبلی خواب می باشد.

برای برخی افراد چرت زدن روزانه بسیار مفید است و ده تا بیست دقیقه چرت زدن به آن ها طراوت و تازگی می بخشد. اگر چه این در مورد کسانی که با مشکل بی خوابی مواجه هستند صدق نمی کند چرا که چرت زدن دیر هنگام عصرگاهی موجب کاهش خواب آنان در شب می شود و قسمتی از مغز آن ها دچار مشکلی می شود که شب برای خوابیدن مشکل پیدا می کنند.

شما می توانید به کم خوابی عادت کنید و در واقع کم خوابیدن را بیاموزید اما نمی توانید آن را به بدن خود نیز آموزش دهید چرا که بدن شما به عنوان یک فرد بزرگسال به هشت ساعت خواب نیاز دارد. کم خوابیدن می تواند مشکلات جدی مانند خستگی مفرط، عدم تمرکز ایجاد کند و خطر تصادفات را نیز افزایش دهد. مشکلات مربوط به کم خوابی مفرط و اختلال در خواب مشکلات دیگری مانند چاقی مفرط، حمله ی قلبی، سکته و … را به دنبال خود دارند.می توانید به خود آموزش بدهید که چگونه بخوابید.

بی خوابی شما خود به خود رفع نمی شود و شما باید علت آن را که ممکن است- استرس، دارو یا مسائل دیگر باشد- پیدا کنید. ممکن است دچار اختلال خواب شدید شده باشید. با پزشک صحبت کنید و از او کمک بخواهید.


ثبت دیدگاه