کاکائو و افزایش سطح NO

مصرف شکلات برایتان خوب است …  درست است تعجب نکنید! کاکائو و بنابراین شکلات شامل فلاونوئید هستند .

مصرف شکلات برایتان خوب است …

 درست است تعجب نکنید! کاکائو و بنابراین شکلات شامل فلاونوئید هستند . رنگیزه های شیمیایی که دارای خواص آنتی اکسیدانی قدرتمند هستند و در جنگ با سرطان بسیار عالی عمل می کنند. همچنین آنها به حمایت از سلامت قلب ، کاهش کلسترول بد و بهبود عملکرد رگهای خونی کمک می کنند . دو فلاونوئید عمده که مسئول منافع سلامتی زا هستند : اپی کانچین و کاتچین هستند. کاکائو نیز به نوبه یکی از غنی ترین منابع غذایی فوق را داراست . در حقیقت ، پژوهش ها نشان داده که کاکائو دارای بالاترین فعالیت اپی کاتچین حتی در مقایسه با چای سبز و سیاه است. آن در واقع شامل سه برابر آنتی اکسیدان بیشتر در مقایسه با چای سبز و پنج برابر آنتی اکسیدان بیشتر در مقایسه با چای سیاه است .

کاکائو و افزایش سطح NO
مطمئناً این مسئله خبر خوبی در دنیای سلامت است و با این حال بدنسازان همیشه نگران سلامت و رشد عضلات شان هستند و این مواد غذایی با ارزش را نادیده می گیرند . این در حالی است که پژوهش های دانشگاهی نشان داده کاکائو می تواند منجر به افزایش سطح اکسید نیتریک (NO) شود. NO در اکثر فرآیندهای موجود در بدن نقش مهمی دارد. از جمله مهم ترین این فرآیندها می توان به اتساع رگ های خونی اشاره کرد .

مکمل هایی که منجر به افزایش NO می شوند . جزء محبوبی در وعده های غذایی پیش از تمرین هستند . زیرا آنها منجر به افزایش جریان خون در عضلات کارکرده می شوند . این مسئله به تحویل مواد مغذی بیشتر ، هورمون ها و اکسیژن به عضلات کمک می کند و همین مسئله به نوبه خود منجر به ایجاد پمپ های قدرتمندتر و در نتیجه رشد بیشتر می شود . اپی کاتچین موجود در کاکائو مسئول تاثیر افزایش NO است . دانشمندان دریافته اند ، افرادی که به مصرف نوشیدنی کاکائو می پردازند ، نوشیدنی که شامل اپی کاتچین پر غلظتی است، افزایش اتساع عروق خونی را در مقایسه با افرادی تجربه می کنند که به مصرف نوشیدنی کاکائو با سطح پایینی از اپی کاتچین می پردازند . این افزایش تولید NO به واسطه کاکائو حاوی اپی کاتچین بالا در ارتباط است .


ثبت دیدگاه