تمرین سینه با لوفریگنو

تمرین سینه با لوفریگنو

لوفریگنو در کنار آرنولد از شناخته شده ترین ستاره های بدنسازی جهان است. او در اواخر دهه 70
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

لوفریگنو

لوفریگنو در کنار آرنولد از شناخته شده ترین ستاره های بدنسازی جهان است. او در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهده ۸۰ میلادی با بازی در سریال هالک شکست ناپذیر به قلب میلیون ها نفر راه پیدا کرد.

گرچه او در تمرینات سینه از حرکات با کابل و دستگاه هم استفاده می کرد اما عمده تمرینات او حرکات وزنه آزاد بودند. از این بابت او از همان مدرسه ای بیرون آمده که آرنولد و سرجیو الیوا قد بر افراشته اند. در یک تمرین عادی سینه او هم از دمبل و هم از هالتر استفاده می کرد. این تنوع او را مطمئن می کرد که از همه زوایا عضلات تحت فشار قرار می گیرند. نخستین حرکت تمرین سینه یکی از انواع پرسی بود که معمولا با هالتر انجام می شد اما گاهی هم آن را با دمبل اجرا می کرد.

به طور طبیعی حرکت را ۴ الی ۵ ست با ۸ الی ۱۰ تکرار اجرا می کرد. حرکت بعدی او قفسه سینه یا قفسه بالا سینه با دمبل بود که آن را نیز با همان ۴ الی ۵ ست و ۸ الی ۱۰ تکرار انجام می داد و در آخر ست تمرین وزنه را کم می کرد. حرکت سوم تمرین سینه لوفریگنو اغلب پرس دیگری بود که روی میز تخت یا میز شیبدار اجرا می شد. برای تنوع گاهی اوقات چند ست هم از پرس زیر سینه با پارالل انجام می داد.
این حرکت هم با همان ست و تکرار حرکات قبل اجرا می کرد و بازهم در آخرین ست وزنه را کم می کرد. برای به پایان بردن تمرین سینه او چندین ست از حرکت کراس اور و پلاور دمبل را اجرا می کرد. حرکت پلاور همزمان روی عضلات سینه و زیر بغل اعمال فشار می کند و عضلات روی دنده ای را نیز بیرون می آورد.

او از حرکات کراس اور نه به عنوان حجم ساز بلکه برای پمپاژ مقادیر زیادی از خون داخل سینه ها استفاده می کرد. با حرکت کراس می توانست پیش از مراجعه به عضله بعدی جهت تمرین عضلات سینه خود را سر شار از خون کند.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۶دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۰۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۳دیدگاه

ارسال دیدگاه