طبیب طبیعت

طبیب طبیعت

برای اینکه قلبی سالم داشته باشیم باید نکات خاصی را رعایت کنیم و از مواد غذایی استفاده کنیم
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

برای اینکه قلبی سالم داشته باشیم باید نکات خاصی را رعایت کنیم و از مواد غذایی استفاده کنیم که از دل طبیعت هستند و علاوه بر رفع گرسنی، خاصیت درمانی نیز داشته باشند در واقع مواد غذایی را مورد استفاده قرار دهیم که خود طبیب طبیعت باشند. استفاده از برخی سبزیجات در طول روز شاید خیلی باب میل نباشد اما برای استفاده از تنقلات هیچ زمان و محدودیتی وجود ندارد. در میان تنقلات نیز می توانید مواردی را پیدا کنید که برای سلامت قلب شما بسیار خوب هستند و  برگرفته از طبیعت است.

  • آجیل

یکی از تنقلاتی که در مهمانی ها و مواقع خاصی مانند تماشای فیلم یا فوتبال استفاده می شود تخمه و آجیل است. دقت داشته باشید که اگر می خواهید آجیل ها به سلامتی شما کمک کنند پس باید انواع خام آن را انتخاب کنید. آجیل های شور به جای اینکه به سلامت قلب شما کمک کنند بیشتر باعث افزایش میزان فشار خون می شوند. در آجیل از تخمه آفتابگردان بسته و گردو که در طبیعت هم به فراوانی یافت میشوند حتما استفاده کنید.

  •  پاپ کرن

یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و البته کم خطر برای بدن پاپ کرن یا ذرت بو داده است. از آنجایی که ذرت ریشه اصلی این خوراکی است خواص آن را در خودش دارد و البته خوش خوراک تر از ذرت است. وجود ویتامین های بسیار و همچنین آنتی اکسیدانی بالامی تواند کمک به سزایی به شما در داشتن یک قلب سالم کند.

  •  شکلات تلخ

یکی از خوراکی هایی که بسیاری آن را دوست دارند و از خوردن آن لذت می برند. شکلات ها در انواع مختلف وجود دارند که بهترین آن ها گونه تلخ و با اصل آن است که هیچ افزودنی ندارد. شکلات تلخ می تواند فشار خون را کاهش دهد و همچینین سیستم عروق را بهبود می بخشد. دانشمندان توصیه می کنند که روزنه حداقل یک کوچک شکلات مصرف کنید.

میوه های مخصوص پوست سالم

پوست از جمله بخش هایی از بدن است که نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد. استفاده از مواد غذایی درست یکی از راه های خوب برای مراقبت و بهبود پوست است.
مواد غذایی مختلفی هستند که می توانند به شما در داشتن پوستی سالم کمک کنند. در این میان میوه های مختلف کمک به سزایی می توانند بکنند. این میوه ها دارای خواص و فواید خاصی هستند که پوست را طراوت و شادابی می بخشند.

  • لیمو ترش و پرتقال

میوه های حوی ویتامین C می توانند پوست شما را شفاف کند. لیمو ترش و پرتقال از جمله بهترین میوه هایی هستند که باید در این فصل از آن استفاده کنید. خوردن این دو میوه می تواند کمک به سزایی در شفاف کردن پوست شما کند. این دو میوه حاوی آنتی اکسیدهایی هستند که به شفافی پوست کمک می کنند.

  • خرما

یکی از بهترین میوه هایی که می توانید از آن برای پوستتان استفاده کنید خرما است. خرما را به دو قسمت تقسیم کنید و آن را روی پوست خود قرار دهید. این کار باعث می شود تا لکه های روی پوست شما از بین برود.
البته این نکته را در نظر داشته باشید که خرما می تواند برای پوست ایجاد حساسیت نیز بکند.

  •  گلابی و خیار

آب رسانی به پوست یک نکته بسیار مهم است که نباید آن را فراموش کنید. گلابی و خیار بهترین میوه هایی هستند که می توانند آب را به طور کامل به پوست شما برسانند. این میوه ها را هم می توانید مخلوط کرده و روی پوست بگذارید و همچنین می توانید به صورت جداگانه از آن ها استفاده کنید.

  •  هلو

محققات بسیاری هستند که تا به حال خواص هلو را تایید کرده اند. برای اینکه بهترین نتیجه را از هلو بگیرد بهتر است آن را با پوست استفاده کنید. هلو را با پوست له کنید و آن را روی پوست خود قرار دهید. هر ۲۰ دقیقه که این ماسک روی صورت شما باشد می تواند پوست شما را کاملا بهبود بخشد و شفاف کند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه