فهرست مطالب

دیوید هنری (قهرمان دسته کمتر از سنگین وزن مستر المپیای ۲۰۰۸)

تکرارهای مخرب نمی توانند تکرارهای محتاطانه ای باشند. که در آن تنها روی آتش دقیق هر یک از فیبرهای ارزشمند عضله متمرکز باشم. بلکه بر عکس، می خواهم آخرین عدد از آن فیبرهای ارزشمند عضله را هم به آتش بکشم و به دود و خاکستر بدل کنم من از وزنه های بسیار سنگینی استفاده می کنم و تنها راه برای جابجا کردن شان این است که به سمت آنها هجوم برم و خردشان کنم. در تمرین مثل یک گلوله آتشین هستم و وزنه ها مثل یک دیوار سیمانی و باید با چنان شدت و خشمی به آنها برخورد کنم که از هم بپاشند. متاسفانه جدیداً بسیار می بینیم که بدنسازان حرکات قدرتی را در انتهای تمرین خود اجرا می کنند و توجیهشان این است که در این صورت کمتر هم در اجرایشان دچار تقلب می شوند.

تعداد تکرارها در دقیقه

من به سرعت تکراهای مخربم اهمیتی نمی دهم تنها توان آنها مهم است. چیزی مثل دو ثانیه برای بالا بردن و یک ثانیه برای پایین آوردن و این قبیل شیوه ها ربطی به من ندارد. من تنها با احساسم پیش می روم. البته از تکرارهای خیلی سریع استفاده نمی کنم ولی آنها تکرارهای احمقانه بسیار آهسته هم برایم معنایی ندارد. در واقع مقدار وزنه است که RPM مرا مشخص می کند.

به وزنه فکر کنید نه تکرارها

دیوید هنری میگوید: به شمردن تکرارها اهمیتی نمی دهم. اینکه چه تعداد از تکرارها را باید انجام داد می تواند گمراه کننده باشد به این دلیل که وقتی به تعداد تکرارهای مشخص شده برسید وسوسه توقف ست مانع ادامه حرکت می شود . هرگز توقف نکنید…
یک تکرار مخرب نسبت به دیگر تکنیکهای بدنسازی نیاز به دیدگاه ذهنی متفاوتی دارد: در واقع این مثل یک چاشنی انفجاری برای قدرت شما به شمار می آید. مهم نیست وزنه چقدر است، یک یا صد کیلو گرم هدف من این است که رکورد شخصی ام را ارتقاء دهم. هر بار که به باشگاه می روم رکوردم را حداقل در یک حرکت بهبود می دهم. برای رخ دادن چنین چیزی هدفم باید تمرکز روی وزنه ای باشد که جا به جا می کنم نه تعداد تکرارها. اگر یک یار تمرین داشته باشیم به خودش بستگی دارد که بخواهد روی تعداد تکرارهایش تمرکز کند یا نه.

شروع محکم

 با رها بودن از قید تکرارها، تمام تمرکزم را می توانم روی حفظ ثبات بدنم قرار دهم. این شیوه من است و چیزیست که به دیگران هم توصیه می کنم: تمام عضلات خود را محکم حفظ کنید و از عضلات بنیادی بدن شروع کنید البته نیازی نیست مثل یک بدنساز حرفه ای که در حال اجرای فیگور کول است در انقباض کامل بنظر بیاید ولی روی کنترل عضلانی تمام بدن تمرین کنید.

وزنه های سنگین در ابتدا

من همواره طرفدار این فلسفه هستم که بدن هر فردی نتیجه کامل تمرین اوست. از این رو جلسات تمرین من با بیشترین وزنه ها سخت ترین حرکات و تکرارهای کم شروع می شود و این تنها راه است برای به حداکثر رساندن رشد عضلانی. و همزمان بکار بستن بیشترین تعداد از عضلات سپس وقتی به عنوان یک دستگاه واحد دچار خستگی شدند می توانید بطور مجزا روی هر یک کار بیشتری انجام دهید با استفاده از حرکات باقی مانده در برنامه تمرینات.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه