T BOMB II

T BOMB II

امروزه در بازار مکاره فروش مکمل های غذایی گویا هر چیزی که اسم تستوسترون و اسم افزاینده ترشح
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

مکمل T BOMB II

امروزه در بازار مکاره فروش مکمل های غذایی گویا هر چیزی که اسم تستوسترون و اسم افزاینده ترشح تستوسترون بر خود داشته باشد را اولا به نام پیش هورمون جا زده و به خورد هم می دهیم و در ثانی این ترکیبات را به عنوان پیش هورمون پذیرفته و مصرف می کنیم! این در حالی است که ماهیت پیش هورمون ها با ترکیبات مجاز افزاینده ترشح طبیعی تستوسترون که عموما منشاء گیاهی دارند تفاوت های بنیادین دارد. قصد بدگویی در مورد ترکیبات افزاینده ترشح تستوسترون را نداریم اما همانگونه که نمی توان ویتامین E را استروئید آنابولیک دانسته و آن را هم ردیف با تستوسترون دانست ترکیبات افزاینده ترشح تستوسترون را نیز هرگز نمی توان پیش هورمون نامیده و در زمره پیش هورمون ها طبقه بندی کرد!

پیش هورمون ها ترکیباتی هستند که پس از ورود به بدن تحت تاثیر آنزیم هایی که در خود بدن یافت می شود تبدیل به هورمون هدف می شوند که این هورمون هدف در اغلب موارد تستوسترون و در برخی موارد هم دیگر هورمون های آنابولیک از قبیل ناندرولون و حتی بولدنون و… بوده است و به روشنی پیداست که این مسئله با تحریک بدن نسبت به ترشح تستوسترون زمین تا آسمان تفاوت دارد.
مدت زمان زیادی است که آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، تولید و استفاده از پیش هورمون ها را ممنوع اعلام کرده است و این ترکیبات نیز جرگه داروهای ممنوعه پیوسته است و بدیهی است با ممنوعیت  تولید و عرضه این ترکیبات، تولید آنها نیز به صورت قانونی و رسمی منسوخ گردیده است و این در حالی است که تولید و عرضه مکمل های افزاینده ترشح طبیعی هورمون تستوسترون کماکان مجاز بوده و ادامه دارد و نمونه محصولاتی هم که به غلط به نام پیش هورمون به خوردمان می دهند نیز در نود ونه درصد موارد به دسته مکمل های غذایی افزاینده ترشح تستوسترون تعلق دارند که در مورد ماهیت و در مورد مکانیسم اثر این دسته از مکمل ها و در مورد تفاوت های عمیق بین این دسته از ترکیبات با پیش هورمون  ها در ابتدای همین بحث مختصر افاضات ادبی کردیم و برای اینکه تفاوت بین پیش هورمون ها و مکمل های افزاینده ترشح هورمون تستوسترون را با تمام وجود درک کنید موارد بالا که در مورد مکانیسم اثر این دو دسته از ترکیبات بیان شد را لطفا بیش از یک بار مطالعه کنید.

T BOMB II

شرکت سازنده در مورد این محصول گفته است که به شدت افزاینده تستوسترون آزاد خون است به صورتی که این ترکیب را قوی ترین نمونه از این مکمل ها دانسته اند. این که این مکمل موجب افزایش محسوس میزان تستوسترون خون می شود در این شکی نیست ولی باید به این مهم نیز اشاره داشته باشیم که ادعای دوم این شرکت تا حدودی جنبه تبلیغاتی داشته است.
کمپانی سازنده این محصول در تشریح آن از واژه هایی همانند پروهورمون ها و پاراهورمون و این دست کلمات استفاده کرده و سعی در القای این مسئله به خواننده دارد که خواننده و ورزشکار با پروهورمون واقعی طرف است ولی بر اساس تفاسیری که در ابتدای همین بحث داشتیم به روشنی پیداست که ابدا چنین چیزی صحت ندارد و این مکمل در دسته مکمل های افزاینده ترشح طبیعی تستوسترون قرار دارد!

افزایش ترشح طبیعی تستوسترون

شرکت سازنده ادعا می کند که با این مکمل می توان میزان ترشح طبیعی تستوسترون در بدن را تا ۴۰۰% افزایش داد که چندان هم بیراه و غیر واقعی نیست و چنین چیزی با مصرف این مکمل تا حدودی قابل تحقق بوده است !

مهار SHBG و افزایش تستوسترون آزاد خون

SHBG مخفف اصطلاح  Sex-Hormone-Binding Globulin بوده می شود این مکمل نه تنها میزان این پروتئین در خون را کاهش می دهد بلکه ادعا شده است که محتویات این مکمل حتی این پروتئین را نابود می کند و از این رو موجب سطح تستوسترون آزاد در خون می گردد.
همانگونه که می دانید اثری که ما از تستوسترون طبیعی و تزریقی می گیریم در حقیقت از نوع آزاد آن است وگرنه تستوسترون باند شده با پروتئین برای ما عملا ناکارآمد می باشد و از این رو می توان با افزایش میزان تستوسترون آزاد خون انتظار محیط آنابولیسم را داشت!

توقف تبدیل تستوسترون به استروژن

در مورد تستوسترون و در مورد تبدیل این هورمون به هورمون زنانه استروژن بارها و بارها مطالبی را شنیده اید و حتما می دانید که افراد در دوره های سنگین که از استروئیدها استفاده می کنند برای مهار تبدیل تستوسترون به استروژن از داروهای آنتی استروژن استفاده می کنند. شرکت سازنده در مورد این محصول گفته است که این مکمل از تبدیل شدن تستوسترون به استروژن نیز به خوبی جلوگیری می کند و از این نظر می توان گفت که امکان ابتلاء به عوارض استروژنی با مصرف این مکمل نیز وجود نخواهد داشت.

بلوکه کردن گیرنده های استروژنی

گفته می شود که این مکمل علاوه بر جلوگیری از تبدیل تستوسترون به استروژن حتی همانند برخی داروهای آنتی استروژن، گیرنده های استروژنی موجود در بدن و گیرنده های موجود در نوک سینه مردان را نیز بلوکه کرده و از تاثیر استروژن بر این گیرنده ها نیز به خوبی جلوگیری می کند.

مهار تبدیل تستوسترون به DHT

کمپانی سازنده این محصول همچنین ادعا می کند که این محصول از تبدیل شدن هورمون تستوسترون به ماده DHT نیز جلوگیری می کند. همانگونه که می دانید DHT اصلی ترین عامل بزرگ شدن پروستات در دوره های دارویی و اصلی ترین عامل بروز جوش های پوستی بوده و تا حدود زیادی به ریزش مو نیز ختم می شود.

واقع بین باشید!

در مورد اینکه آیا این مکمل واقعا گیرنده های استروژنی را بلوکه می کند و آیا واقعا از تبدیل شدن تستوسترون به DHT جلوگیری می کند جای تردید وجود دارد چون جوش های پوستی با این مکمل دیده شده است ولی در مورد اینکه این مکمل موجب افزایش محسوس میزان تستوسترون خون می شود و تجربه نشان داده است این موضوع حقیقت دارد؟
البته باید به این مهم نیز اشاره ای داشته باشیم که تمامی مواردی که ذکر شد در مورد مکمل های تولید شده و عرضه شده در بازارهای معتبر جهانی است و ناگفته پیداست اغلب نمونه های عرضه شده در ایران از کیفیت لازم برخوردار نبوده و کارایی لازم را نداشته اند!
همانگونه که دیدید در هیچ جایی اشاره به تبدیل شدن این محصول به تستوسترون نشد و در تشریح این مکمل، همه جا سخن از افزایش طبیعی تستوسترون در بدن بوده است! پس با تمام توان می توان گفت که این محصول ابدا پیش هورمون نیست ولی به عینه می بینیم که امروزه از هر کسی که جویا شوید این محصول و دیگر ترکیبات مشابه را به نام پیش هورمون می شناسند و آنها را به عنوان پیش هورمون می پذیرند!

فرم دارویی

این مکمل که به دسته مکمل های افزاینده ترشح طبیعی هورمون تستوسترون تعلق داشته و در بدنه آن نیز عموما از مواد گیاهی و از عصاره انواع و اقسام علوفه های وحشی و صد البته از گیاه شناخته شده تریبولوس استفاده شده است به صورت قرص تولید شده و در بسته های ۱۶۸ تایی و ۳۳۶ تایی عرضه شده است که هر سروینگ از آن نیز شامل سه قرص می شود.

دستور مصرف مکمل T BOMB II

برای رسیدن به حداکثر اثر، روزانه دو بار به صورت صبح و عصر یک سروینگ از این مکمل را میل خواهید کرد. همانگونه که بیشتر اشاره شد هر سروینگ از این محصول شامل ۳ قرص می باشد!

هشدار برای مصرف مکمل T BOMB II

استفاده از این مکمل نیز برای سنین زیر ۱۸ سال و همچنین برای بانوان ممنوع است و شرکت سازنده در مورد این محصول هشدار داده است افرادی که از بیماری های جسمی و روانی رنج می برند پیش از اقدام به مصرف این مکمل باید از پزشک خود کسب تکلیف کنند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۰دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۶۲دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۳دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “T BOMB II

  1. Avatar
    1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه