فهرست مطالب

ترشح تستوسترون

هورمون مردانه تستوسترون که تفاوت های ساختاری بین زن و مرد را رقم می زند علاوه بر اینکه در بلوغ جنسی مردانه و در رشد و توسعه ارگان های جنسی نقش دارد گفته می شود که در افزایش حجم و چگالی توده عضلانی و همچنین در کاهش توده چربی زاید در بدن نیز شدیدا وارد عمل می شود و از این رو استفاده از فرم های دارویی این هورمون که شامل انواع استروئیدهای تزریقی و خوراکی می شود در میان ورزشکاران رشته های قدرتی و حتی غیر قدرتی شدیدا رایج شده است.

زمانی که میزان ترشح طبیعی این هورمون در بدن به دلیل کهولت سن و یا به دلیل رژیم های طولانی مدت و نسنجیده غذایی و یا به هر دلیل دیگر از حد مجاز پایین تر می رود ناهنجاریی که استوپ رشد، از دست رفتن حجم توده عضلانی، بر هم خوردن بالانس هورمونی، افزایش حجم چربی زاید انباشته شده در بدن، تغییرات محسوس خلق و خو و دیگر تبعات منفی از جمله این ناهنجاری ها محسوب می شود نیز رخ می نمایند و صد البته باید به این مهم نیز اشاره کرد بمباران کردن با استروئیدها نیز به مرور زمان، ترشح طبیعی هورمون تستوسترون در بدن را مهار می کند به گونه ای که پس از اتمام دوره های استروئیدی به دلیل ترشح کم تستوسترون در بدن، افت شدید حجم و وزن رخ داده و هر آنچه که در طول دوره های حجم با انبوهی از مشتقات اندوخته اید به باد فنا می رود.

برای بازگرداندن ترشح طبیعی تستوسترون، صرف نظر از داروهای هورمونی که برای این منظور ساخته شده اند و امروزه استفاده از این داروها در پاکسازی پس از دوره که اصطلاحا PCT نامیده می شود استفاده می گردد کمپانی های مکمل ساز نیز مکمل هایی را تهیه و روانه بازار می کنند، لازم به توضیح است که به دلیل ممنوعیت استفاده از ترکیبات شیمیایی در ساخت این مکمل ها در اغلب موارد از مواد گیاهی استفاده می شود.

افزایش تستوسترون و هورمون رشد را تجربه کنید

استفاده از این دسته از مکمل ها هم در مورد افرادی که به دلیل کهولت سن با افت محسوس میزان ترشح هورمون مردانه در بدن رو در رو شده اند و هم در مورد کسانی که بیضه هایشان به دلیل طولانی شدن دوره ها و به دلیل بمباران شدن بدن با استروئید کم کار شده موثر واقع شده است و به دلیل اینکه این دسته از مکمل های غذایی عموما از منابع گیاهی تهیه و استحصال می شوند که می توان ادعا نمود که عوارض جانبی معمول و شایع که با مصرف داروهای هورمونی افزاینده ترشح هورمون تستوسترون دیده شده است در مورد این دسته از ترکیبات که استفاده از آنها در ورزش مجاز نیز شمرده می شود رخ نخواهد داد.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه