بهترین مکمل آهن برای سطوح فریتین

بهترین مکمل آهن برای سطوح فریتین

بیشتر مکمل های آهن بدون نسخه ی پزشک در دسترس هستند و شما می توانید به راحتی از
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

بهترین مکمل آهن بخش دوم

انتخاب یک مکمل

بیشتر مکمل های آهن بدون نسخه ی پزشک در دسترس هستند و شما می توانید به راحتی از بین آن ها انتخاب کنید. شما می توانید از مکمل های آهن به شکل های مختلف مانند قرص، کپسول و یا شربت استفاده کنید. قرص های آهن، معمولا به شکل های فریک (ferric) یا رفوس (ferrous) ارائه می شوند. طبق گفته ی سایت anemia.org بدن شما فروس ها (ferrous) را بهتر جذب می کنند. فروس ها به شکل های مختلف مانند سولفات فروس، گلوکونات آروماتیک و فوماته آهن یافت می شوند. هر سه به راحتی جذب بدن می شوند، اما سولفات آهن کم هزینه تر است و از آن بیشتر استفاده می شود.

چگونه بفهمیم آهن بدن ما کم است؟

مصرف مکمل

در هر روز ۲ الی ۳ بار از مکمل آهن استفاده کنید، زیرا اگر آهن بیشتری در یک بار استفاده کنید، جذب کمتری در بدن اتفاق می افتد. معده ی شما نیاز دارد که مکمل آهن را بسیار سریع در آب حل کند. بنابراین، آهن می تواند در روده ی شما جذب شود. مکمل هایی که زمان طولانی برای هضم نیاز دارند، سریعا در معده حل نمی شوند و ممکن است به طور کامل بی استفاده باشند. غذاها و نوشیدنی هایی که شامل کافئین و کلسیم هستند با آهن تداخل دارند، اما در مقابل ویتامین ث جذب آهن را افزایش می دهد. اگر دارویی مصرف می کنید، با پزشک خود در این باره مشورت کنید. بعضی از داروها از جمله آنتی اسیدها، مسدود کننده های H2 و مهار کننده های پمپ پروتون، جذب آهن را کاهش می دهند.

تاثیرات جانبی

مکمل آهن ممکن است عوارض ناخوشایند گوارشی مانند تهوع، استفراغ، یبوست، اسهال و درد معده به همراه داشته باشند. مصرف آهن را در ابتدا با مصرف نیمی از دوز توصیه شده و سپس به آرامی به دوز کامل افزایش دهید. شما می توانید دوز پیشنهادی را با غذا مصرف کنید. مرکز مکمل های غذایی بیان می کند، پلی پپتیدهای هیم، آهن کربونیل، کلات های آهن پلی ساکارید، اثرات جانبی کمتری را به همراه دارند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۴۲دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۱دیدگاه

ارسال دیدگاه