7 حرکت پیلاتس که برای دوندگان مفید است.

۷ حرکت پیلاتس که برای دوندگان مفید است.

جذابیت پیلاتس، این است که اگر بخواهید می توانید هر روز، همه جا و در همه حال انجام
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

۷ حرکت پیلاتس

جذابیت پیلاتس، این است که اگر بخواهید می توانید هر روز، همه جا و در همه حال انجام دهید. بارها گفته شده است که تمرینات پویای بسیاری در پیلاتس وجود دارد. مثلا می توانید ناف خود را به سمت ستون مهره های خود بکشید، در مقابل هم استراحت کنید. اگر قصد حضور در کلاس های پیلاتس را دارید، بهتر است در کلاسی شرکت کنید که مربی آن گواهینامه های لازم در پیلاتس را دارد. در این مقاله ما سعی کرده ایم به تعدادی از حرکات پیشنهادی تارا گیبسون و مت سیلواگیو اشاره کنیم. شما می توانید در هر هفته، یک یا دو بار این حرکات را انجام دهید.

  1. کشش یک پایی

روش انجام:

به پشت بخوابید، زانوهای خود را خم کنید و کف پاهایتان را بر روی زمین قرار دهید. در هر بار، یکی از پاهایتان را از روی زمین بردارید و زانوانتان را ۹۰ درجه خم کنید و سپس به موازات زمین دراز کنید. دقت کنید که پا بر روی زمین کشیده نشود.

  1. تمرین سوآن یا به شکل قو

روش انجام:

وارونه بر روی شکم خود بخوابید و آرنج های خود را خم کنید و کف دستهایتان را روی زمین قرار دهید، به گونه ای که کف دستان در امتداد شانه ها قرار گیرد. چانه ی خود را بالا ببرید و پیشانی خود را بر روی زمین قرار دهید و گردن خود را بکشید.

  1. تمرین سا یا اره ای

روش انجام:

بنشینید و پاهایتان را به شکل v در جلوی خود قرار دهید. سپس دستان خود را به گونه ای بکشید که نوک انگشتان هر دست در مقابل انگشتان پای مخالف قرار گیرد. این کار را مرتبا با هر دو دست انجام دهید.

  1. لگد تک پایی

روش انجام:

بر روی شکم خود بخوابید و بالاتنه را توسط بازوهای خود، به بالا بکشید. به این صورت که مستقیما در زیر شانه هایتان قرار گیرد و آرنج دستانتان خم شود و کف دست هایتان بر روی زمین قرار گیرد. پاهایتان را بکشید و سپس به پشت ران های خود، مانند لگد زدن خم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید.

  1. حرکت پل

روش انجام:

بر پشت بخوابید، سپس زانوهایتان را خم کنید و باسن خود را از زمین فاصله دهید. این کار باعث حفظ تعادل در میان تنه می شود.

  1. چرخش دایره ای پاها

روش انجام:

بر پشت خود بخوابید و پاهایتان را بکشید و دستان خود را در کنار بدن قرار دهید. سپس در هر نوبت، یکی از پاها را از زمین جدا کنید و آن را بچرخانید این کار را به ترتیب توسط هر دو پا انجام دهید.

  1. تمرینات ایستاده ی پاها

روش انجام:

بایستید. اگر دفعات اول است که این تمرین را انجام می دهید، می توانید در کنار یک دیوار یا در پشت صندلی بایستید و این کار را انجام دهید. دستان خود را به سمت جلو بکشانید. بعد از آن، تا اندازه ای زانوهای خود را خم کنید. چند ثانیه ای به همان حالت بایستید و پاشنه ی پا را از روی زمین بردارید. در نهایت، کف پا را کامل بر روی زمین قرار دهید. ۱۰ بار این کار را تکرار کنید. زانوهایتان را خم کنید، پاشنه ی پا را از روی زمین بردارید، پاهایتان را بکشید، سپس خم کنید، پاشنه ی پا را پایین بیاورید و در نهایت پاهایتان را بکشید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۵

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه