فهرست مطالب

چربی ها ضعیف تان میکند؟

تحقیقات اخیر در افراد چاق، ارتباط منفی را بین مقدار چربی ها که زیر پوست عضلات شما را پوشانده با مقدار نیرویی که عضلات در هر واحد از مساحت خود می توانند تولید کنند نشان داده. به این معنی است که چربی زیرپوستی که بر روی عضلات انباشته می شود، توانایی عضلات برای تولید نیرو را کاهش می دهد و شما را ضعیف میکند.

در پی انتشار این خبر، گروهی از دانشگاه میشیگان به بررسی این مسئله پرداختند که آیا این نتایج در مورد افراد غیر چاق و سالم هم صدق می کند. علاوه بر این، آنها تلاش کردند ببینند که آیا ۱۲ هفته تمرین بر نقش چربی ها بر عضلات اثری دارد. در این مطالعه ۶۳۴ فرد غیر چاق (۲۵۳ مرد، ۳۸۱ زن، با متوسط سن ۲۳ سال) مورد بررسی قرار گرفتند. چربی زیر پوست، حجم خالص عضلانی، قدرت ایزومتریک و دینامیک عضله دوسربازو، و کیفیت عضلانی (نسبت قدرت به حجم عضلانی) در ابتدا و پس از ۱۲ هفته در بازوی غیر برتر (به فرض اگر فردی راست دست غیر برتر بشمار می آید) مورد بررسی قرار گرفت.

چنانچه انتظار می رفت، کیفیت عضلانی، یا قدرت عضله در هر واحد از مساحت، رابطه منفی را با مقدار چربی زیر پوست نشان داد. جالب این است که، نه تنها مشخص شد چربی که عضلات را پوشانده اثر منفی بر قدرت عضله دارد، بلکه بطور منفی روی قابلیت وفق پذیری عضله با تمرین هم اثر گذار است. پس هم ارتباط منفی بین بافت چربی و قدرت عضله، و هم رابه بین بافت چربی و توانایی عضله برای تمرین را به یاد داشته باشید، که هر دو موارد مهمی هستند. البته در زنان، اثر منفی بر افزایش قدرت عضلانی در پی تمرین مشاهده نشد؛ این مورد فقط در مردان نمایان بود.

کاربرد عملی:
شاید بپرسید “خب، نتیجه عملی این تحقیق چیست؟” تحقیقات اخیر نشان دهنده ارتباط متقابل بین سلول های بنیادی عضله و سلول های بنیادی چربی است. سلول های بنیادی چربی سیگنال هایی را ارسال می کند که همزمان انحطاط سلول های عضله و شکل گیری سلول های جدید چربی، بافت های غیر انقباضی، و یا ذخیره سازی کلاژن در عضله را در پی دارد. نتیجه این مسئله کاهش قدرت و ضعیف شدن در توانایی عضلات برای ریکاوری مناسب از تمرین است. از دیدگاه عملی، این اطلاعات تازه در حالیست که چنانکه ذکر شد، از افراد چاقی هم در تحقیق استفاده نشده.

با این اوصاف بهترین اقدان عملی که می توانید انجام دهید این است که در طول خارج از فصل رقابت و در زمان حجم هم اجازه ندهید ذخیره چربی شما از ۱۲-۱۳ درصد فراتر رود. و پس از اینکه برای افزایش حجم عضلانی مقداری بر وزن خود می افزایید، سعی کنید مدت زمان را صرف سوزاندن چربی های زاید کنید پیش از اینکه دوباره روی افزایش حجم عضلات تمرکز کنید. در این صورت عضلات تان از شما ممنون خواهند بود!

منبع: مجله فلکس

 

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه