مجله بدنسازی بادی فول شماره 24

مجله بدنسازی بادی فول شماره ۲۴ + دانلود

سخن اول این شماره از مجله بدنسازی بادی فول:  آیا با حضور تماشاگر خانم برای آقایان و برعکس آن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

مجله بدنسازی بادی فول شماره 24

سخن اول این شماره از مجله بدنسازی بادی فول: 

آیا با حضور تماشاگر خانم برای آقایان و برعکس آن در ورزشگاه ها موافق هستید؟

۲۵ سال است در بدنسازی فعالم و این سوال مرا به یاد اوایل دهه ۷۰ و آزاد سازی دوباره بدنسازی می اندازد قبل از آن مسابقات ۱۵سال ممنوع بود، افتتاح باشگاه ممنوع بود بعدا آرام آرام ظرف ۵ سال رسمی شد باشگاه ها تا مدتی برای بانوان ممنوع بود. مربیان بدنسازی بانوان کارت مربیگری ایروبیک میگرفتند چون آموزش بانوان توسط آقایان ممنوع بود در مسابقات آقایان پوشیدن مایوکوتاه، رنگ زدن، موزیک، فیگور آزاد و… همه ممنوع بود ولی امروز ۱۵سال است همه چیز آزاد شده ۱۵هزار باشگاه داریم و تا بخواهید قهرمان جهان، آسیا و در رقابت ها بدنسازی به سقف موفقیت جهانی رسیده ایم.

ووشو و کونگفو ۲۰ سال ممنوع بود وقتی آزاد شد چندین سال خیلی از جوان ها کونگفو میرفتند امروز هم در آقایان و بانوان در سقف سکوی جهانیم.

 ممنوعیت ویدیو، سی دی و تماشای فیلم و سینما بعدها به ویدیو کلوپ و ساخت هزاران سینما ختم شد و امروز در تمامی جشنواره های خارجی، ایرانی ها با فیلم های خود یک پایه ثابت کسب جایزه اند.

ممنوعیت ۱۵ سال پیش موزیک پاپ باعث شده بود مردم منتظر موزیک های لس آنجلسی باشند ولی بعد از آزاد سازی آن امروزه کمتر کسی به آنها گوش میدهد چون درداخل هزاران موزیک شاد کنسرت تولید میشود.

مخالفت با اینترنت روی موبایل به دولت الکترونیک و آسان سازی زندگی مردم ختم شده.

 بله هر جا که مردم وارد شدند مطالبه و مقاومت کردند اشتباهات بزرگی حل شد و فکرهای پوسیده و اشتباه تعویض شد ولی معمولا ما در ایران ده سال موضوعات مهم روز را دیر تر از همه جهان میفهمیم و این ایراد بزرگیست، نتیجه اش وابستگی به بیرون و محرومیت یک نسل از امکانات داخل میشود همان که ما نمیخواهیم.

ورود خانم ها به ورزشگاه های آقایان و برعکس آن (به جز در چند رشته ورزشی که پوشش ندارد) انگیزه هر دو آنها را در سطح جامعه برای پرداختن به ورزش سالم بالا خواهد برد و در این وانفسای افسردگی روحی و فرهنگی، سیل عظیمی در پرداختن مردم به ورزش های گوناگون راه می افتد.

 همه میدانیم که انسان در حضور جنس مخالف مودبتر و البته قویتر است و “فطرتا” در این امر انگیزه فاسدی هم ندارد. انسان “ذاتا” علاقه دارد توانایی های خود را به جنس مخالف نمایش دهد و چه نمایشی بهتر از ورزش شاید اگر ما زمینه و فضای سالم خود نمایی و نمایش سالم نوجوانان را فراهم می آوردیم امروز آن ها برای نمایش خودشان برگترین مصرف کننده لوازم آرایش و مدهای زشت نمی شدند و بزرگترین عقده ها را در شبکه های مجازی بروز نمیدادند ما امکان و جای کافی را فراهم نکردیم تا جوانان دیده شوند تشویق شوند و شده است آنچه که نباید میشد.

چطور رقابت های خانم ها با حجاب ایرانی را مردان خارجی می بینند ولی در داخل پدر و برادر و دیگر برادران دیینیش حق تشویق او را ندارند و چطور همسر یک ورزشکار حق تشویق شوهرش در ورزشگاه داخلی را ندارد.

به نظر میرسد ورزشکاران ایرانی سال ها از تشویق جنس مخالف محروم بودند همانگونه که همه مردم سال ها از فیلم خوب، موزیک شاد، کونگفو، بدنسازی و اینترنت پر سرعت محروم بودند و بعد مسئولین فهمیدند “اشتباها” آنها را محروم کردند ضرری که نداشت هیچ پرسود هم بود.

امروز هم اگر مسولین از مردم بپرسند: آیا با حضور تماشاگر خانم برای آقایان و برعکس آن در ورزشگاه ها موافق هستید؟

بله موافقیم بهتر است آرام آرام کارشناسی و امکانش فراهم شود دقت کنید که شما چقدر میتوانید اوقات فراقت ما را در ورزشگاه ها، سالم پر کنید. این کار هیچ ترس و ضرری ندارد، اگر داشت برگردید. مگر نمیگوید ما بهترین مردم جهان را داریم؟ نکند قلبا ما را باور ندارید؟

نویسنده: اصغر مرادی

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه