نگاهی به تاثیرات مثبت ماساژ درمانی

نگاهی به تاثیرات مثبت ماساژ درمانی

در مورد قدمت ماساژ همین بس که براساس مستنداتی که در دست است در حدود 2700 سال قبل
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 3 دقیقه

ماساژ درمانی را به واقع می توان یکی از قدیمی ترین درمان های پزشکی به شمار آورد که در حال حاضر نیز به خوبی جوابگوی نیازهای درمانی بشر بوده و در عین سادگی بسیار کار آمد نیز ظاهر شده است.

قدمت ماساژ

در مورد قدمت ماساژ همین بس که براساس مستنداتی که در دست است در حدود ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح چینیان از ماساژ درمانی برای درمان برخی ناراحتی ها استفاده می کردند و برخلاف چینی های قد کوتاه امروزی که بیشتر هنرشان در قلابی زنی و در کپی برداری غیرقانونی از تکنولوژی های برتر و عرضه انواع بی کیفیت و افتضاح آن به یک بیست و یکم قیمت اصل و ورشکست و زمین گیر کردن دیگر ملل خلاصه شده است اجدا این قوم تمدنی عظیم داشته و علومی را پایه ریزی کرده اند که تا به امروز نیز به بشریت خدمت کرده است.

اولین فرم ماساژ

اولین عکس العمل افراد در برابر مشکلاتی همانند اسپاسم عضلات ساق که در اغلب موارد جنبه ناخودآگاه نیز دارد گذاشتن دست بر روی عضلات و ماساژ دادن عضلات است و این طبیعی ترین و اولین فرم از ماساژ است.

منشا درد

امروزه به تحقیق ثابت شده است که منشا درد در اغلب موارد در نسوج نرمی همانند عضلات نهفته است به طور مثال در اغلب موارد سردردهایی که داریم را مدیون بروز ناهنجاری هایی در ناحیه عضلات گردن بوده و کمر درد و دردهای عصب سیاتیک که در ناحیه پشت ران ها بروز می کند را مدیون بروز اختلالات فیزیکی در عضلات ناحیه کمر هستیم.

درمان

از این رو برای درمان این نوع از دردها و برای رفع این ناهنجاری ها به خوبی می توانیم از ماساژ درمانی که گفتیم ساده ترین و ابتدایی ترین و قدیمی ترین نوع درمان در پزشکی است استفاده کنیم.

جراحی

زمانی که جراحی های نوین اولین روزهای تولد خود را جشن می گرفت و بشر در زمینه جراحی روش های نوین را تجربه می کرد تمایل به سمت و سوی جراحی کردن بیماران نیز شدیداً بالا گرفته بود به صورتی که با مختصر ناهنجاری که دیده می شد تخت عمل را آماده می کردند.

درمان های جایگزین

ولی به مرور زمان و با توجه به هزینه بودن درمان جراحی و با توجه به تبعات منفی و خطراتی که این درمان داشت گرایش به سمت و سوی استفاده از روش های طبیعی تر نیز بالا گرفت به صورتی که امروزه با استفاده از روش هایی همانند ماساژ تراپی حتی خیلی از افرادی که به دلیل بیرون زدگی دیسک در لیست عمل قرار گرفته اند نیز بهبود نسبی را حاصل کرده و بدون تحمل جراحی و بدون اینکه نیاز به سپردن بدن به تیغ پیدا کنند به زندگی عادی خود باز می گردند.

آرامش و وارهیدگی

فردی که از درد شدید گردن رنج می برد و فردی که در نتیجه درد شدید ستون فقرات و کمر تقریباً زمین گیر شده است با لغزش دست های ماساژروی که واقعا به کار خود آشناست پس از مدت کوتاهی احساس آرامش و وارهیدگی قابل تقدیری کرده و به آرامشی می رسد که حتی با مصرف قوی ترین داروهای مسکن نیز غیر قابل تصور بود.

ماساژ درمانی

این همان معجزه ماساژ درمانی است و در صورتی که ماساژ درمانی ادامه یابد امید به بهبود صد درصد نیز دور از ذهن نخواهد بود و صد البته یادآوری این مهم نیز ضروری است که مااژ نیز فنی به غایت تخصصی و حرفه ای بوده و به ادعا نیست و امروز در اغلب موارد ماساژهایی که داده می شود چیزی جز مشت و مال نبوده است و با آنچه که باید باشد تفاوت های عمیقی داشته است.

تاثیرات مثبت ماساژ

ماساژی که واقعا ماساژ بوده و براساس اصول علمی و نوین پیاده شود عضلات و تاندون ها و رشته های عصبی و فاشیا و تمامی نسوج نرم را به شدت تحت تاثیر قرار داده و استرس و اسپاسم و درد و سوزش و احساس ناراحتی را از نسوج نرم زدوده و فرد را به آرامش می رساند و صد البته در صورتی که فرد به کار خود وارد نباشد امکان بدتر و وخیم تر شدن اوضاع نیز وجود خواهد داشت.

در صورتی که به ورزش های قدرتی و به فیتنس روی آورده اید و در این رشته ها فعالیت می کنید در کنار تمرینات با وزنه ای که دارید می توانید از معجزات ماساژ نیز برای ریلکس کردن بدن و برای تسریع ریکاوری و برای برخورداری از مزایایی که به گوشه ای از این مزایا اشاره شد بهره بگیرید و در صورتی که در نتیجه پرداختن به تمرینات با وزنه و در نتیجه بی احتیاطی هایی که داشته اید مصدومیت هایی در بدن شما رقم خورده است می توانید از ماساژ درمانی برای تسریع درمانی و برای رهایی از دردهایی که دارید استفاده کنید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه