برنامه ریزی برای قهرمانی

برنامه ریزی برای قهرمانی

در ابتدا بایستی بدانیم که هدف ما از بدنسازی و تمرینات سخت و سنگین آن چیست؟ اگر هدف‌مان
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه
  1. تعیین هدف

در ابتدا بایستی بدانیم که هدف ما از بدنسازی و تمرینات سخت و سنگین آن چیست؟ اگر هدف‌ مان قهرمانی است و یا حداقل داشتن بدنی حجیم و زیبا بایستی بدانیم بدنسازی در کنار تمام زیبایی‌ های که دارد ورزشی پرخرج و پرهزینه است بنابراین اگر می‌توانید از عهده مخارج سنگین بدنسازی برای از همین حالا برای قهرمانی برنامه ریزی کنید.

  1. برنامه ریزی

بدنسازی و ارزشی دقیق و کاملاً حساب شده است که کوچکترین خطا و بی برنامگی حتی در واپسین لحظات آمادگی پیش از مسابقات می‌توانند یک قهرمان را از قهرمان نیز دور کنند بنابراین بایستی از همین حالا برنامه منسجم را برای خود تنظیم نمایید و بدانید که به چند ماه دوره حجم و چند ماه جهت تفکیک و کات عضلات نیاز دارید.

ضعف بدن شما در کجاست و چگونه می‌ توانید بدن خود را با نام و متعادل نمایید اولین مسابقه‌ ای که می‌توانید با قدرت دران ظاهر شوید چه هنگامی است؟ از چه هنگامی بایستی برنامه‌ های تغذیه و تمرین خود را تغییر دهید و سوالاتی از این قبیل که بایستی با دقت و ظرافت در مورد آن ها تصمیم‌گیری کنید.

  1. اراده داشتن

اراده جزوه شروط اصلی قهرمانی در پرورش اندام است. شما بایستی بدانید که راه را برای شما تمام طول سال را با جدیت تمام و شدت زیاد تمرین می‌کنند به هیچ چیز جز قهرمانی و شرکت در مسابقه نمی‌ اندیشند بنابراین کوچک ترین لغزش در اراده شما از کاهش شدت تمرین گرفته تا قطع آن و یا رعایت نکردن رژیم غذایی و سایر موارد در تا در مدت کوتاه یک یا دو هفته‌ ای فاصله شما را با رقیبانتان زیاد می‌ کنند و شاید این فاصله تا حدی برسد که هرگز نتوانید آن را جبران کنیم بنابراین همیشه به تمرین و تغذیه و استراحت خود فکر کنید و هرگز نگذارید سختی‌ ها مانع پیشرفت شما شوند.

۴. هرگز مانع پیشرفت خود نشوید

همیشه سعی کنید از همفکری و کمک یک مربی آگاه و مطلع است بعضی از باورهای غلط در بدنسازی هستند که همیشه مانع پیشرفت بدنساز می‌شوند از جمله آن ها می‌ توان به داشتن تغذیه غلط در هنگام حجم تفکیک و یا یک هفته مانده به مسابقات اشاره نمود تمرینات غلط نیز مزید بر علت هستند بیش از اندازه تمرین کردن تکیه بر حرکات قلب و برنامه‌ های غیر اصولی استفاده نابجا از سیستم‌ های تمرینی عدم استراحت کافی ناتوانی در تشخیص و رفع عیوب عضلات و بالانس نبودن بدن همگی از عواملی هستند که مانع پیشرفت بدنساز می‌شود بنابراین برای رسیدن به این هدف موارد فوق را نیز در نظر بگیرید و حتماً با شخصی آگاه و یک مربی توانمند مشورت نمایید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۷۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۳دیدگاه

ارسال دیدگاه