فهرست مطالب

افزایش قدرت و حجم

در شماره‌ های پیشین این پیرامون نقشه ذهنی در افزایش قدرت و حجم و وزن سخن به میان آمد و تاکید شد که ورزشکاران را برای اینکه بتوانند قدرت خود را افزایش داده و تکرارهای بیشتری انجام دهند در طول شبانه روز مقداری از زمان و افکار خود را به این نکته معطوف نمایند که می‌ توانند در این مورد نظر خود را مهار سازند.

اما باید اذعان داشت که افزایش قدرت بدن صرفاً به کارایی ذهن باز می‌ گردد و تربیت ذهن بخشی از ارکان و افزایش قدرت می‌ باشد.

اما یکی دیگر از ارکان افزایش قدرت سیستم‌ های مختلف علمی است که امروزه در مراکز ورزشی معتبر و توان بخشی های ورزشی خصوصاً در کشورهای سوپر صنعتی و صاحب علم مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

تاکید می‌ شود که در این سیستم‌ ها صرفاً در کشورهایی که صاحب علوم پیشرفته ورزشی هستند رونالدو دارد چرا که امروزه در جامعه ما هر چیزی که به عنوان سیستم‌ های افزایش وزن حجم و قدرت از آن یاد می‌ شود وارداتی بوده و ما صاحب آن علوم نیستیم و متاسفانه باید قبول کنیم که اغلب مربیان با این چنین مقولات و ابداع سیستم‌ های این چنینی فاصله زیادی داشته و تجربه گرایی را صرف در اولویت روش‌ های علمی قرار داده‌ اند.

اما همانگونه که در ابتدا بیان شد برای کسب حداکثر کارایی ورزشکاران سیستم‌ های مختلفی دارد که یکی از آن ها سیستم تخصصی دلبر می‌ باشد در این سیستم قسمت سعی شده با ذکر مثال توضیح دهید که این سیستم چیست و چگونه در افزایش قدرت یک ورزشکار تأثیر دارد..؟

تحقیقات صورت گرفته که اگر ورزشکاران بتوانند و را در سه ست متوالی در ۱۱ ۱۰ ۱۲ تایی مهار سازد دوازده هفته ۲۵ درصد برخوردار طبی افزوده می‌ گردد. برای روشن شدن این موضوع با این نمودار توجه فرمایید به عنوان مثال شما می‌ توانید وزنه ۱۵۰ کیلویی را ۱۰ بار تکرار نمایید بنابراین می‌ بایست از نمودار فوق به منظور کسب حداکثر کارایی خود دست یابید.

چنانچه از سیستم این سیستم به ظاهر ساده استفاده نمایید قادر خواهید بود در مدت ۱۲ هفته به حداکثر کارایی خود دستیابید.

بدیهی است در استفاده از سیستم‌ های کسب کارایی و افزایش قدرت استفاده از مکمل‌ های مجاز زیر نظر مربی مجرب در اولویت قرار می‌گیرد زیرا با استفاده از آن ها متابولیسم بدن افزایش یافته به شما قادر خواهید بود کالری بیشتری را مورد استفاده قرار دهید و با افزایش ری بدن نیز شما از نظر وزنی حجمی و قدرتی که در وضعیت مطلوب‌ تری قرار گرفته و شما شاهد رشد روز افزون خود خواهید بود.

سیستم دلورم را می‌توان در سال در سال دو بار انجام داد و هر مرتبه نباید هرگز از ۱۲ هفته تجاوز کنند چنان که قدرت شما در هفته دوم یا مثلاً چهارم بالا نرفت می‌ بایست در مهار آن و از تعامل بیشتری داشته تا بلاخره بتوانید آن را مهار سازی به عنوان مثال تا زمانی که نتوانید و از ۱۷۰ کیلویی را در ۱۰ مرتبه مهار سازی اجازه نخواهید داشت به سمت ورزشی ۱۷۵ کیلویی بروید زیرا شما در واقع وزن ۱۷۰ کیلوگرم ایران تمام و کمال مهار نکرده‌ اید.

باید خاطرنشان ساخت و به این دلیل تکرارهای بالا و استفاده از وزنه‌ های سنگین به کارگیری از وسایل ایمنی جهت جلوگیری از آسیب‌ دیدگی نظیر کمربند موجود و ساق بند الزامی است و ورزشکاران باید در حرکات خود محتاج بوده و مراقبت و فاصله تحت فشار خود باشند.

امروزه کشورهای زیادی از این سیستم بر افزایش قدرت ورزشکاران خود استفاده می‌کنند و نتایج خوبی نیز عایدشان می‌ شود امیدواریم ورزشکاران و مربیان ما نیز در جمله کشورهای قرار گیرند که خود صاحب سبک و مبدع سیستم‌ های علمی هستند.

زیرا در مسابقات بین المللی رقابت بر سر ورزشگاه را نیز در رقابت بین علم و تکنولوژی کشورهای که هر کدام سعی دارند در کسب این علوم از یکدیگر پیشی گیرند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه