ترکیب آمینواسیدها برای رشد بیشتر

ترکیب آمینواسیدها برای رشد بیشتر

آمینواسیدها اجزاء سازنده پروتئین ها بشمار می آیند و پروتئین ها همان چیزی هستند که فیبرهای عضلات شما را
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

آمینواسیدها اجزاء سازنده پروتئین ها بشمار می آیند و پروتئین ها همان چیزی هستند که فیبرهای عضلات شما را ساخته اند. به همین دلیل که استفاده از مکمل های آمینواسید به شما کمک می کند برای ساختن عضله بیشتر. اما برخی از آمینواسیدها در کمک به بدن شما برای بزرگتر و قوی تر شدن وظایف بیشتری را بر عهده دارند. افزودن این سه آمینواسید به رژیم مکمل هایتان می تواند نتایج تلاش شما در باشگاه را ارتقاء دهد.

آمینواسیدهای شاخه دار

BCAA ها، شامل سه آمینو اسید لیوسین، ایزولیوسین و والین که به اصطلاح آمینواسیدهای شاخه دار نامیده می شوند برای رشد عضلانی نقش کلیدی دارند و البته لیوسین مهمترین عضو این گروه بشمار می آید. اگر چه تحقیقات هنوز این مسئله را ثابت نکرده که آیا دریافت نسبت بیشتری از لیوسین نسبت به دو عضو دیگر گروه در عضله سازی بیشتر مؤثر است یا نه، اما بر اساس تجربیات موجود بهتر است از مکمل هایی استفاده کنید که حاوی نسبت های ۲: ۱: ۱ از لیوسین، ایزولیوسین و والین باشند.

تائورین

تائورین یک جزء سازنده از پروتئین ها به شمار نمی آید، و در عوض برای انجام عملکردهای مختلف دیگر در بدن مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله افزایش استقامت و قدرت عضلات. مطالعه ای نشان داده که مصرف تائورین می تواند ۵۰ درصد افزایش استقامت عضلانی را در پی داشته باشد، که کمک می کند به افزایش حجم و سایز فیبرهای عضلانی.

سیترولین

آمینواسید دیگری که مستقیماً به عنوان جزئی سازنده از پروتئین ها بشمار نمی آید، سیترولین است که در عوض در بدن براحتی با آرژینین بدل می شود و سپس در جهت تولید نیتریک اکسید بکار می رود. ثابت شده که مصرف سیترولین تقویت سطح آرژنین و نیتریک اکسید در بدن را بهتر از مصرف مستقیم آرژنین در پی دارد {که این دلیل جذب بهتر سیترولین در سیستم گوارش نسبت به آرژینین است}، بعلاوه باعث کاهش خستگی و تقویت سطوح انرژی می شود.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه