فهرست مطالب

خوردن در زمان‌های نامنظم و بدون برنامه

بسیاری از افراد سوالاتی درباره اینکه چه موقع غذا بخورند دارند ،حالا خوب است بدانید که:

محققان دانشگاه نورت وسترن در آمریکا تاکید کردند که زمان خوردن در اضافه وزن و چاقی تاثیر گذار است. این پژوهشگران توصیه می‌کنند که اگر واقعاً می‌خواهید اضافه وزن خود را کاهش دهید در زمان مشخص و مناسبی از طول روز بخورید.

این محققان بتازگی دریافته‌اند که خوردن در زمان‌های نامنظم و بدون برنامه باعث اضافه وزن می‌شود. آنها همچنین خاطرنشان کردند خوردن در نیمه شب یعنی زمانیکه بدن می‌خواهد بخوابد کار صحیحی نیست چون تنظیم انرژی بوسیله چرخه‌های شبانه‌ روزی در این زمینه نقش مهمی ایفا می‌کند.

۶ قدم که منجر به اضافه وزن می شود

فردتوریک پروفسور نوروبیولوژی و فیزیولوژی در کالج وین برگ و رئیس مرکز خواب و بیولوژی شبانه‌ روزی بدن در این باره اظهار کرد:

اینکه چطور و چرا وزن فردی بیشتر می‌شود فرآیندی بسیار پیچیده است و هنوز کاملاً واضح و مشخص نیست که کالری ها چطور وارد بدن شده یا خارج می‌شوند ما تصور می‌کنیم یکی از فاکتورهای مهمی که چرخه‌های شبانه روزی را در کنترل دارند موضوع زمان بندی مناسب برای مصرف وعده‌ ای غذایی است و بهره‌مندی از این برنامه‌ ریزی غذایی بویژه از لحاظ زمانی در کنترل و پیشگیری از چاقی حائز اهمیت است.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

5/5 – (1 امتیاز)
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه