اصول آب خوردن درحین تمرین بدنسازی

اصول آب خوردن در حین تمرین بدنسازی

بهترین زمان برای تأمین آب بدن، قبل از جلسه تمرین است. به این معنی نیست که در طول
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

نکات مهم برای حفظ سطوح آب در زمان تمرین و آب خوردن

آیا در حول و حوش جلسه تمرین نیاز به نوشیدن مقدار زیادی مایعات است برای اینکه بدن را پر آب حفظ کنید؟

بهترین زمان برای تأمین آب بدن، قبل از جلسه تمرین است. به این معنی نیست که در طول جلسه تمرین نباید از نوشیدنی ها استفاده کنید؛ بلکه، منظور این است باید جلسه تمرین را در حالی شروع کنید که بدن تان در سطح سلولی کاملاً پر آب باشد. نوشیدن در زمان تمرین باید با هدف حفظ سطوح کافی آب در بدن انجام شود. اگر از قانون پیش رو استفاده کنید، آن وقت نیاز به نوشیدن مقدار خیلی زیاد آب در زمان تمرین نخواهید داشت؛ یک بطری یک لیتری کافی خواهد بود.

کالج آمریکایی طب ورزش شرح داده: “هدف از آب خوردن قبل از تمرین باید این باشد که تمرین را با وجود سطح آب و الکترولیت های کافی در بدن شروع کنید. نوشیدن آب، به این منظور باید حداقل از چند ساعت قبل از فعالیت بدنی شروع شود برای اینکه جذب آن بخوبی انجام شود. “و به این معنی است که اگر می­خواهید بطور کامل از فواید جلسه تمرین خود بهره­مند شوید بدون کم آب شدن بدن، در آن صورت باید روی دریافت مایعات ساعاتی قبل از جلسه تمرین، تمرکز کنید.

مقدار آبی که نیاز دارید برای حفظ مقدار کافی آب در طول تمرین، بستگی به جلسه تمرین و شرایط محیطی دارد که در آن تمرین می­کنید – برای مثال، اگر در فضای باز تمرین می­کنید با رطوبتی حدود ۹۰ درصد یا در دمای ۴۰ درجه، در آن صورت آب خیلی بیشتری نیاز دارید. برای تعیین اینکه چه مقدار آب نیاز دارید برای حفظ آب بدن در طول یک جلسه تمرین، محاسبه “نرخ تعریق” به شما کمک خواهد کرد، و برای افرادی که تمرین سخت و شدیدی ندارند نیازی به دقت خیلی زیاد هم نیست. این بیشتر نوعی تخمین است. می­توانید این کار را با اندازه گیری وزن خود انجام دهید قبل و پس از جلسه تمرین برای ارزیابی تفاوت. عدد بدست آمده را به درصد وزن بدن خود تبدیل کنید. بطور ایده ال باید کمتر از ۲ درصد از کل وزن بدن خود را از دست بدهید. هر کیلوگرم از بدن که از دست داده اید معادل یک لیتر آب است. بطور ایده ال نباید بیش از ۲ درصد وزن بدنتان را از دست بدهید. اگر وزن تان، خیلی بیش از این مقدار، کاهش یافت در آن صورت دچار کم آبی ناشی از تمرین می­شوید و نیاز خواهید داشت به افزایش مقدار مایعات مصرفی در طول جلسه تمرین.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه