تمرین سینه درشیب منفی پرس و قفسه زیر سینه

تمرین سینه در شیب منفی پرس و قفسه زیر سینه

در این مقاله دوریان یتس قهرمان انگلیسی حرفه ­ای که 6 بار قهرمان مسترالمپیا شده است. به پرسش

پیشرفت با شیب منفی پرس و قفسه زیر سینه

پرس سینه تخت فشار بسیار زیادی به سرشانه ­ها و تاندون­ ها وارد می­کند.

در این مقاله دوریان یتس قهرمان انگلیسی حرفه ­ای که ۶ بار قهرمان مسترالمپیا شده است. به پرسش یکی از هوادارانش پاسخ می­ دهد و دوریان معتقد است که حرکت پرس زیر سینه، عضلات سینه شما را می­ سازد.

دوریان، من می­دانم که در ابتدای حرفه تو، سینه ­ات یکی از نقطه های ضعف بدن تو به حساب می ­آمد. من شنیده ­ام که تو می­گویی پرس زیر سینه بهترین حرکت برای افزایش حجم کلی سینه است. باشگاه من میز زیر سینه را ندارد، پس من هم پرس سینه تخت و بالا سینه را اجرا می­کنم. این را هم بگوییم که من تازه دارم حجم پایه بدنم را می­ سازم. آیا به نظر تو این راه مناسبی است؟ از زمانی که برای من می­ گذاری متشکرم.

خب اول از همه نظرت چیست که باشگاهی را پیدا کنی که یک میز زیر سینه داشته باشد؟ وقتی که من تازه داشتم بدنسازی را شروع می­ کردم، کتاب­ های زیادی خواندم. یکی از نویسندگانی که اثر ماندگاری بر روی من گذاشت مخترع دستگاه­ های ناتیلوس، آرتور جونز بود، چون او به جای پخش کردن شواهد زبانی درباره اینکه چه حرکت ­هایی مناسب و چه حرکت­ هایی نامناسب بودند، از یک دیدگاه علمی به سراغ تمرین می ­رفت.

عملکرد عضله­ های سینه­ ای این است که بازوها را از بدن دور کنند و آن­ ها را از خط میانی بدن عبور بدهند. پرس زیر سینه دامنه حرکتی بیشتری را برای شما فراهم می­کند و در نتیجه، تارهای عضلانی بیشتری را به کار می­گیرد.

دلیل  اینکه پرس زیر سینه هیچ وقت بیش از حد پرطرفدار نبوده است، این سوءتفاهم است که این­ ها به صورت مخصوص فقط برای کار کردن بر روی بخش پایینی سینه ­ها به کار می­روند. از آنجایی که بیشتر مردم رشد متوسط تا خوبی را در این ناحیه دارند و بخش بیشتر ضعف آن ها در ناحیه بالا سینه است، افراد به این نتیجه رسیده ­اند که اجرای پرس زیر سینه باعث تلف کردن زمان و تلاش آن ها می­شود. من به این نتیجه رسیده ­ام که این به شدن اشتباه است. حرکت پرس زیر سینه در واقع بر روی تمام بخش ­های عضله سینه شما کار می­کند. من به صورت شخصی به این نتیجه رسیده ­ام که پرس زیر سینه تخت  فشار بسیار زیادی به سر شانه ­های جلویی من و همچنین تاندون­ های متصل کننده سینه به سر شانه­ ها وارد می­ کند. به این فکر کنید که چرا هر زمانی که شنیده ­اید که یک یدنساز عضله سینه­ اش را پاره کرده، این اتفاق در و طول اجرای حرکت پرس سینه تخت رخ داده است. من می­توانم صادقانه بگویم که بخش عمده حجم و ضخامت سینه­ هایم را با اجرای پرس­ های زیر سینه سنگین به دست آورده ام. حالا اگر شما به باشگاهی با یک میز زیر سینه دسترسی ندارید، بهترین گزینه بعدی شما اجرای دیپ با خم کردن بدن رو به جلو و بیرون زدن آرنج ­هاست. این موقعیت بسیار مهم است، چون هر چقدر که بالاتنه شما عمودی­ تر باشد و شما زاویه کمتری را به بدن خود بدهید، بیشتر از سینه، به پشت بازوهایتان فشار می­ آورید.

*

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۶۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۳۱دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۱۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۴۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۴۶دیدگاه

ثبت دیدگاه