تکرار اضافی و هورمون های آنابولیک

تکرار اضافی و هورمون های آنابولیک

حتماً روش­های تمرینی مختلف را به خوبی می­شناسید. شاید بهتر از خود ویدر بتوانید روش سوپرست و فواید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

تکرار اضافی …

حتماً روش­ های تمرینی مختلف را به خوبی می­شناسید. شاید بهتر از خود و یدر بتوانید روش سوپرست و فواید آن را بر شمارید اما آیا تا به حال به کاربرد هر کدام از سیستم های تمرین، به ویژه انواع شدت دهنده آن ها که عضلات را از مرز ناتوانی عبور می دهند، فکر کرده اید؟ روش تکرارهای اضافی از جمله پرکاربردترین روش های تمرین است که بحثی پیرامون آن داریم.

جهت کسب حجم عضلانی با کیفیت واقعی که مردها را از بچه ها تمایز می دهد، باید گاهی اوقات بدن خود را تا سر حد محدودیت هایش تمرین دهید. شدت، فاکتوری اصلی در رساندن عضلات به محدوده هایی که تا به حال فتح نشده به حساب می آید.

تکنیک های شدید تمرینی مثل تکرار اضافی سلاحی ارزشمند جهت مبارزه با سادگی در تمرین هستند. چنانچه زمان زیادی از آخرین نوبت بکارگیری تکنیک تکرارهای اضافی در تمرینات تان گذشته است، زمان مطالعه این مقاله فرا رسیده است.

تحقیقات جدید در فنلاند به بررسی فیزیولوژیکی تکرارهای اضافی و دلیل کارایی آن پرداخته اند.

پژوهشگران در این بررسی حدود ۱۶ مرد ورزشکار را به خدمت گرفتند. یک سری از آن ها را با برنامه ای متشکل از ۴ ست پرس پا، ۲ ست اسکوات و ۲ ست جلو پا تمرین دادند که آنجا ست ها ۱۲ تکراری بودند و تا ناتوانی اجرا می شدند.

گروه دیگر از آن ها همان حرکات را در برنامه خود داشتند اما وزنه کاربردی شان ۱۵ درصد بیشتر بود و تکرارهای اضافی کمکی تمرین می کردند که البته دامنه تکارها در این گروه هم همان ۱۲ بود.

دانشمندان متوجه شدند اجرای تکرارهای اضافی باعث اندکی افزایش تستوسترون و مقدار بیشتری هم از هورمون رشد می شود. همین ۲ دلیلی کافی است تا بخواهید از تکنیک تکرارهای اضافی در تمرینات خود استفاده کنید.

اقدامی برای تکمیل روش تکرار اضافی

تکرارهای اضافی، هم چنین باعث افزایش سطح کورتیزول نیز می شوند که این باعث بروز ممانعت از عملکرد تستوسترون در بدن می شود. طی تمرین می توانید به صورت جرعه جرعه حدود ۲۰ الی ۴ گرم از پروتئین Whey را همراه ۴۰ الی ۸۰ گرم کربوهیدرات مصرف کنید و تا پایان تمرین آن را به تدریج بنوشد.

از آنجایی که تکرارهای اضافی استرس زیادی روی عضلات اعمال می کنند ریکاوری کامل عضلات تحت تمرین بیش از ۳ روز طول می کشد. جهت حصول بهترین نتایج از روش تکرارهای اضافی، هر هفته فقط ۱ یا ۲ گروه عضلانی را با این رویه تمرین دهید و آن را فقط برای اجرای ۲ ست آخر از یک حرکت تمرین مورد استفاده قرار دهید. هم چنین بعد از تمرین دادن یک عضله با تکیه بر این روش به آن عضله ۵ الی ۷ روز روز استراحت دهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه