DMAE مکملی با خواص متعدد

DMAE مکملی با خواص متعدد

با پیشرفت روزافزون علم وتکنولوژی و گسترش آن در ورزش روز به روز شاهد نزدیکتر شدن و فشرده
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

DMAE

با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی و گسترش آن در ورزش روز به روز شاهد نزدیکتر شدن و فشرده شدن رقابت ها هستیم و در این بین علم تغذیه و مکمل ها بخصوص در ورزش پرورش اندام جایگاه خاصی پیدا کرده است و شرکت های کوچک و بزرگ ساخت مکمل های ورزشی با علم به این مسئله اقدام به تهیه و تولید مکمل های جدید با کاربردهای متفاوت و مؤثر تر از قبل می کنند. یکی از این مکمل ها که شاید هرگز وجود آن برای یک مبتدی ضرورتی پیدا نکند مکملی به نام DMAE یا دی متیل آمینو اتانول است که به عنوان یک آنتی اکسیدان و یک انتقال دهنده عصبی استیل کولین (نوعی ماده شیمیایی ایجاد شده در بدن) شناخته می شود. اما کارایی های این ماده فراتر از دو مورد فوق می باشد بدین صورت که ثابت شده این ماده سبب افزایش یادگیری، افزایش حافظه و بهبود آن، رفع چین و چذروک صورت و افتادگی آن بخصوص در رژیم های سخت مسابقات، افزایش سطح انرژی در حین تمرینات سنگین، کاهش استرس و فشارهای ناشی از رقابتهای مختلف و مسابقات، کمک به بهبود خواب عمیق بخصوص برای بدنسازان و به عنوان یک مکمل ضدافسردگی نیز شناخته می شود.

از آنجایی که این ماده جزو مواد اصلی موردنیاز بدن به حساب نمی آید کمبود آن هیچ گونه تأثیری در افراد نخواهد داشت اما کاربرد آن جهت افراد مسن و سالخورده، ورزشکاران، کودکان و افراد مبتلا به افسردگی در موارد متعددی ثابت گردیده است. در بحث افزایش انرژی همانطور که گفته شد این مکمل برای حرفه ای ها بسیار مناسب است. از آنجایی که در هنگام رژیم های غذایی پیش از مسابقات کالری های دریافتی به بدن محدود می شوند در نتیجه توان و انرژی شخص ورزشکار در فشار آوردن به عضلات و تحریک آن ها به رشد نیز کاهش می یابد در نتیجه یک بدنساز حرفه ای می تواند با مصرف DMAE بدون اینکه نگران افزایش کالری و بافت چربی در بدن خود باشد انرژی را در عضلات خود افزایش داده و سبب بهبود کارایی ورزشی خود شود همچنین به راحتی می تواند با مصرف این ماده بسیاری از فشارهای روحی و روانی ناشی از آماده سازی پیش از مسابقات را کاسته و سبب نتیجه گیری بهتر در مسابقات و تمرینات شود و همانطور که می دانید داشتن روحیه و انگیزه عاملی تعیین کننده در مسابقات می باشد. جدای از این مسائل DMAE با کاهش استرس و فشار ورزشکار سبب کاهش ترشح هورمون مخرب کورتیزول در بدن می شود در نتیجه بدن و عضلات از تخریب و تحلیل در امان خواهد ماند.

به چه میزانی بایستی این مکمل مصرف شود؟

DMAE ترکیبی غیرسمی است که هیچ خطری برای انسان ندارد اما اکثر کارخانه های سازنده این مکمل همچون توین لب و پیناکل مصرف روزانه ۱۰۰ میلی گرم آن را توصیه می کنند که می توانید این میزان را با هر وعده غذایی که بخواهید مصرف کنید اما بهتر است که با وعده غذایی قبل از خواب مصرف شود.

آیا این مکمل عوارضی نیز در پی دارد؟

همانطور که گفته شد مکمل DMAE یا دی متیل آمینو اتانول ماده ای غیرسمی و بی خطر می باشد اما دیده شده که مصرف بیش از حد توصیه شده آن می تواند سبب سردرد و یا گرفتگی عضلانی شود که به محض قطع مکمل این مشکلات برطرف می گردد.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه