چگونه از زمان خود به بهترین نحوه محافظت کنیم؟

چگونه از زمان خود به بهترین نحوه محافظت کنیم؟

زمان با ارزش ترین هدیه ای است که به شما داده شده است. شما می توانید هر روز
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

زمان با ارزش ترین هدیه ای است که به شما داده شده است. شما می توانید هر روز پول بدست آورید اما نمی توانید برای خود زمان بسازید. وقتی زمان خود را به کسی می دهید در واقع بخشی از زندگی خود را بخشیده اید که دیگر هرگز برنمی گردد. زمان شما زندگی شماست به همین دلیل بزرگترین هدیه ای که می توانید به دیگران بدهید وقت خود است.

برای محافظت از وقت خود یک سیستم عالی به شما معرفی می کنیم : حذف کردن، اتوماتیک کردن، محول کردن

یک لیست تهیه کنید

این پروسه را با ساخت یک لیست از تمام کارهایی که مسئولیت آنها بر عهده شماست تهیه کنید. از ساده ترین کارها تا مهمترین و سخت ترین کارهایی که باید انجام دهید را کامل بنویسید.

مرحله حذف

وقتی لیست خود را نوشتید نگاهی به آن بیاندازید ببینید می توانید چیزی را حذف کنید. اگر کاری هست که چندان ضروری نیست و یا هزینه زیادی برای شما دارد و چندان برای شما کارایی و بازدهی ندارد آن را حذف کنید.

برای مثال اگر برنامه نگهداری از کودکان در باشگاه بیشتر از بازدهی آن برای شما هزینه بر است آن را لغو کنید.

مرحله اتوماتیک

سپس از بین وظایف باقی مانده تصمیم بگیرید کدامیک می تواند اتوماتیک انجام شود. برای مثال اگر بصورت دستی برای اعضای باشگاه پیام برای طرح های جدید باشگاه می فرستید می توانید از سیستم ارسال پیام خودکار برای اینکار استفاده کنید. یا اگر در باشگاه آب معدنی یا نوشیدنی می فروشید می توانید از دستگاه های فروش خودکار استفاده کنید. یا اگر مرتب کارمندهای خود را تغییر می دهید می توانید یک فیلم آموزشی انجام وظایف درست کنید و موقع استخدام به آنها بدهید.

یک بار این کارها را انجام دهید و برای همیشه این پروسه را اتوماتیک کنید.

آموزش مدیران و مربیان

مرحله واگذاری

وقتی متوجه شدید می توانید چه چیزهایی را حذف کنید سپس چطور بعضی از کارها را اتوماتیک کنید وقت واگذاری برخی از وظایف به دیگران است.

چیزی که در این مورد باید به یاد داشته باشید این است که شخصی که به وی کارها را محول می کنید هرگز به خوبی شما کارها را انجام نخواهد داد. اما مجبورید از این نگرانی بگذرید. اگر ۷۰ درصد از کار را به خوبی انجام دهد کافیست.

مثلا اگر شما ۴ کار خود را که به طور عادی یک ساعت از وقت شما را در هفته میگیرد به کسی دیگر محول کنید در ماه ۱۶ ساعت وقت اضافه می آورید که می توانید به کارهای دیگرتان اختصاص دهید. مثلا وقت گذراندن با دوستان، خانواده، تفریح کردن و هر کاری که از آن لذت می برید.

به یاد داشته باشید کارهایی را به دیگران بسپارید که از انجام آنها تنفر دارید حتی اگر کار سختی است و فقط خودتان آن را خوب انجام می دهید یک وقت تعیین کنید و آن را کامل به فرد دیگر آموزش دهید و خودتان را از انجام آن آزاد کنید. وقت خود را فقط صرف کارهایی کنید که از آنها لذت می برید.

برای مثال سایتی دارید و هر روز مطلب می نویسید ولی از نوشتن متنفر هستید به یک نفر پول دهید تا برایتان مقاله بنویسد. یا از حساب و کتاب سر در نمی آورید و خوشتان نمی آید یک نفر را بگیرید و حساب هایتان را به وی بسپارید. باور کنید ارزش دارد هزینه کنید و به کسی پول دهید تا کارهایی که دوست ندارید را برایتان انجام دهید.

پس این سه مرحله را به خاطر بسپارید: هر کار غیر ضروری یا هر کاری که از آن متنفر هستید را حذف کنید. اگر کار ضروری در باشگاه دارید که باید مرتب انجام شود آن را اتوماتیک و خودکار کنید. اگر به طور کامل اتوماتیک نمی شود کار را انجام داد کسی را استخدام کنید و کارها را به وی محول کنید.

سعی کنید از لیست کارهایتان که تهیه  می کنید حدود نصف آن را حذف، اتوماتیک و واگذار کنید.

منبع: بادی فول

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه