مجله بدنسازی بادی فول شماره 12

مجله بدنسازی بادی فول شماره ۱۲ + دانلود

باز نشر اولین مقاله ای که در سایت بادی فول نوشتم با کمی تغییر. یک حرفه ای خوب
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

سرمقاله مجله بدنسازی بادی فول شماره ۱۲

مجله بدنسازی بادی فول شماره 12سخن اول این شماره از مجله بدنسازی بادی فول: باز نشر اولین مقاله ای که در سایت بادی فول نوشتم با کمی تغییر. یک حرفه ای خوب روزی یک مبتدی خوب بوده

چون ممکن است ورزشکاران مبتدی بدنسازی با دیدن فیلم ها و تصاویر قهرمانان پرورش اندام علاقه داشته باشند در آینده آنها نیز به دنیای قهرمانی و حرفه ای وارد شوند بهتر دیدم در این مقاله به نکاتی مهم اشاره نمایم که اگر گوش شنوایی در بین آنها وجود داشته باشد به این مهم دقت کنند.
فردی که نمی تواند مبتدی خوبی باشد بعید است حرفه ای خوبی شود اصولا پیشرفت در بدنسازی گام به گام اتفاق می افتد کسی که سعی دارد بی منطق راه را میان بر برود لااقل در این رشته نتیجه نمیگیرد و دیر یا زود متضرر خواهد شد.
اگر شما یک مبتدی هستید نباید از حرفه ای ها تقلید کنید و مانند آنها تمرین کنید غذا و مکمل مصرف کنید در تمرینات و انتخاب وزنه باید پله به پله شدت تمرین را افزایش دهید.
شدت تمرین مقدار وزنه سیستم های تمرینی تغذیه و مصرف مکمل ها برای کسی که مبتدی است با کسی که ۱ سال سابقه ی تمرینی دارد متفاوت است و هر دوی آنها با یک حرفه ای سابقه دار قابل مقایسه نیستند.
برنامه تمرینی یک مبتدی میبایست با حرکات متناسب با آمادگی بدنی او و بدون هیچ پیچیدگی تنظیم شود. تغذیه او باید شامل میزان متعادلی از تمامی مواد غذایی باشد و کم و زیاد کردن آنها سر خود و از روی تقلید اثر نامطلوبی دارد یک بدنساز تازه کار نباید از مکمل ها استفاده کند چون بدن مبتدیان در سال اول پتانسیل رشد کافی را دارد و نیازی به مکمل نیست.
ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که چه ایرادی دارد که از همان ابتدا تمرین سنگین و مکمل و دوپینگ با هم شروع شود؟
جواب این است که آسیب دیدگی ورزش زدگی و حتی تغذیه زدگی مشکلاتی است که اگر مرحله به مرحله پیش نروید گرفتار آن خواهید شد.
اگر به طور مثال دو نفر با شرایط یکسان بدنی با هم بدنسازی را شروع کرده باشند اولی مقید به اصول علمی باشد و همه چیز را به موقع پیش ببرد ولی دومی از همان ابتدا تمرین و تغذیه سنگین، دارو، مکمل و… مصرف می کند ممکن که نفر دوم درظاهر پیشرفت خوبی داشته باشد ولی خطر آسیب دیدگی به دلیل عدم توان مفاصل و تاندونها، ورزش زدگی به دلیل عدم تجربه و طاقت روحی روانی و حتی بیماری ها در کمین او خواهد بود حتی ممکن است طول عمر ورزشی کمتری داشته باشد آن هم با بدنی بدون زیر سازی و وابسته به مکمل.
درحالی که افراد مقید به اصول از تمامی امتیازات یک ورزشکار طبیعی برخوردارند بدون هیچ آسیب و خطری درصد موفقیت و پیشرفت حرفه ای آنها بسیار زیاد است با مثالی ساده تر میتوانیم اصول و نتیجه گیری در فوتبال اروپا را با ایران مقایسه کنیم و نتیجه بگیریم که هر ورزشی از پایه دارای اصول و نیاز به برنامه دارد و موفقیت حرفه ای اتفاقی نیست.
البته اجرای روش درست و غلط به نوع تفکر مربی باشگاه بدنسازی بستگی دارد و اوست که باید آگاه و منطقی عمل کند و جای تاسف دارد که بعضی مربی نماها برای معروف شدن و سود مالی خود در دارو و مکمل نه تنها باعث می شوند که مبتدیان بدنسازی هیچ گاه به هدفشان نرسند بلکه با سلامتی شاگردان خود بازی میکنند و به جای باشگاه داروخانه راه اندازی کرده اند.
نویسنده: اصغر مرادی ۲۱ -بهمن ۱۳۹۰

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه