خطر آسیب دیدگی

دونده های کم وزن بیشتر در معرض خطر آسیب دیدگی هستند

شاید سبک بودن وزن یک مزیت برای دوندگی باشد اما طبق تحقیقات دانشگاه پزشکی ایالت اوهائو دوندگان زن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

طبق تحقیقات جدید خانم های دونده با فرم بدنی لاغر بیشتر در معرض خطر آسیب دیدگی هستند و فشار شکستگی بیشتری به بدن وارد می کنند و درمان آنها بیشتر از دیگران طول می کشد.

شاید سبک بودن وزن یک مزیت برای دوندگی باشد اما طبق تحقیقات دانشگاه پزشکی ایالت اوهایو دوندگان زن، مستعد شکستگی های ناشی از فشار و تنش می باشند.

وقتی که شاخص حجم بدن (BMI) بسیار پایین باشد و حجم عضله ضعیف باشد هیچ چیزی مثل دوندگی نمی تواند شوکی به استخوان ها وارد کند. تا زمانیکه حجم عضله افزایش نیابد و BMI مطلوب و متوسط نشود دوندگان در معرض خطر شکستگی قرار دارند.

طی یک دوره سه ساله دکتر تیموتی میلر استادیار بالینی جراحی ارتوپد و طب ورزشی به همراه تیمش ده ها زن دونده و آسیب هایشان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند زنانی که دچار شکستگی شده اند دارای شاخص حجم بدن کمتر از ۱۹ بودند و نسبت به سایر خانم ها با شاخص بالاتر از ۱۹ درمان طولانی تری داشته اند. نداشتن عضله کافی برای محافظت از استخوان پا در حین برخورد با زمین موجب آسیب به استخوان پاها شده و تکرار این حرکات بیشتر باعث صدمه و آسیب می شود.

دکتر میلر می گوید ضروری است که تمامی خانم ها BMI خود را بدانند و تا حدی که برای سلامتی آنها مفید است ورزش و تمرین کنند. آنها باید تمرینات استقامتی را وارد برنامه تمرینی خود کنند تا عضلات پای خود را در مقابل آسیب دیدگی قوی تر کنند.

 

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه