فهرست مطالب

کورکومین ماده فعالی در ادویه زردچوبه، در میان پاورلیفترها و بدنسازان به خاطر خاصیت ضد درد و ضد التهابش و همچنین محافظت از مفصل ها معروف شده است.

یک تحقیق حیوانی در دانشگاه نیجریه انجام شده نشان می دهد که کورکومین به طور چشمگیری میزان گردش تستوسترون را افزایش می دهد. در این تحقیق به موش هایی که به مدت ۳۰ روز کورکومین داده شد ۲۵۷ درصد میزان تستوسترون آنها بیشتر از موش هایی که کورکومین مصرف نکردند بود. معادل دوز مصرفی آن برای انسان تقریبا برابر با یک تا یک و نیم گرم کورکومین می باشد که می تواند همراه با یک مکمل آن را استفاده کنید. اگر از محصولات کورکومین استفاده می کنید محصولی را مصرف کنید که حاوی عصاره فلفل سیاه (پپرین) باشد زیرا این ادویه قدرت جذب را بسیار بالا می برد.

منبع: www.ironmanmagazine.com

ترجمه: بادی فول

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه