ناصر الصونباطی

ناصر الصونباطی

ناصر الصونباطی در استوگارت آلمان در سال 1965 میلادی بدنیا آمد. پدرش مصری و مادرش صربستانی بود. ناصر
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
7+

ناصر الصونباطی در استوگارت آلمان در سال ۱۹۶۵ میلادی بدنیا آمد. پدرش مصری و مادرش صربستانی بود. ناصر الصونباطی در دانشگاه آگوسبرگ آلمان در رشته تاریخ، علوم سیاسی و اجتماعی فارغ التحصیل شد و دارای دو خواهر و دو برادر بود.

ناصر الصونباطی بدنسازی را از سال ۱۹۸۳ آغاز کرد. اولین رقابت او در مسابقات قهرمانی آلمان در سال ۱۹۸۵ بود که جایگاه ششم را کسب کرد. اولین ظهورش در مسابقات مستر المپیا به سال ۱۹۹۴ بر می گردد که جایگاه هفتم را از آن خود کرد. صونباطی در ۱۳ مسابقه آماتوری و ۵۳ مسابقه ifbb رقابت کرد. او به طور متوالی شایستگی حضور در ۱۰ مسابقه مستر المپیا را کسب کرد که در ۹ تای این مسابقات شرکت کرد. بهترین مقام او در مستر المپیا در سال ۱۹۹۷ بود که جایگاه دوم را از آن خود کرد.

ناصر الصونباطی به خاطر تمرین و ژست هایش و همچنین عینک های گرد مارک دارش معروف بود. در کنار اینها سلیس صحبت کردن وی به هفت زبان دنیا موجب شده بود او را به نام “پروفسور” صدا بزنند.

در سال ۲۰۱۲ مشخص شد که وی دچار نارسایی قلبی و آسیب کلیه شده است. پزشکان به او جواب رد دادند بنابراین ناصر صونباطی تصمیم گرفت باقی عمر خود را در کنار خانواده در مصر سپری کند. در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۱۳ در حالیکه در خواب بود وی از دنیا رفت.

اطلاعات شخصی ناصر الصونباطی

نام مستعار : پروفسور

تاریخ تولد : ۱۵ اکتبر سال ۱۹۶۵، استوتگارت المان

تاریخ فوت : ۲۰ مارس سال ۲۰۱۳ (سن ۴۷ سالگی) در مصر

قد : ۱۸۰ سانتی متر

وزن مسابقات : بین ۱۲۰ کیلو تا ۱۳۰ کیلوگرم، وزن فصل استراحت : بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم

بهترین مقام : نفر اول مسابقات آرنولد کلاسیک ۱۹۹۹

سخنی ماندگار از ناصر الصونباطی

بدنسازی حرفه ای یکی از سنگین ترین، سخت ترین و انرژی گیر ترین ورزش های دنیاست. هنوز مردم وقتی می شنوند ما بدنسازان حرفه ای روزی ۸ ساعت مثل کارمندان کار نمی کنیم تعجب می کنند. یک جلسه تمرین ۷۰ الی ۱۲۰ دقیقه ای یا دو جلسه تمرین هر بار به مدت ۹۰ دقیقه به اضافه تمرین هوازی در نظر خیلی از مردم کار خاصی نیست. آن چیزی که برای چندمین بار به طور مسلم می توانم بگویم  این است که به هیچ کسی پیشنهاد و یا توصیه نمی کنم که بدنسازی را در سطح حرفه ای دنبال کند. نه تنها این کار الزامی ندارد ، بلکه برای این سطح باید دارو مصرف شود و هیچ ضمانت اقتصادی و یا امنیت داوری عادلانه و همچنین بیمه ای برای تضمین سلامتی وجود ندارد. به شخصه نمی شناسم که کسی از بین برگزار کنندگان مسابقات یا داوران که فرزندان خود را تشویق به فعالیت در بدنسازی مسابقه ای کنند.

علی تبریزی: هرگز دوست ندارم پسرم بدنساز شود

 بادی فول

 

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه