10 دلیل قانع کننده برای مصرف BCAAs

۱۰ دلیل قانع کننده برای مصرف BCAAs

آمینو اسید زنجیره ی شاخه ای (BCAAs) از سه آمینوی ضروری از جمله ال لوسین، ال ایزولوسین، و
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

۱۰ دلیل قانع کننده برای مصرف BCAAs

آمینو اسید زنجیره ی شاخه ای (BCAAs) از سه آمینوی ضروری از جمله ال لوسین، ال ایزولوسین، و ال والین ساخته شده است. این آمینوها ضروری هستند چون بدن قادر نیست انها را از سایر آمینو اسیدها تفکیک کند بنابراین برای حفظ سلامتی بدن باید مقدار کافی از آنها مصرف شود.

همچنین در قالب مکمل BCAA میتواند با مواد غذایی سرشار از پروتئین مصرف شود مثل گوشت قرمز، جوجه، ماهی، تخم مرغ، پروتئین وی، آجیل، عدس و لوبیا.

BCAAs مکمل معروفی است. علاوه بر افزایش قدرت و حجم عضله تحقیقات بسیاری نشان داده اند که این مکمل در ریکاوری عضلات  و رشد عضله و همچنین منبع انرژی برای سلول های عضله حائز اهمیت می باشد.

در اینجا به شما ده دلیل می دهیم که چرا بعنوان یک ورزشکار بهتر است این مکمل را مصرف کنید :

  1. BCAAs حدود ۳۵ درصد از آمینو اسید بافت عضلات را تامین می کند و می تواند بعنوان منبع انرژی سوخت شود.

  2. طی تحقیقات انجام شده محققان نشان دادند مصرف امینو اسید قبل و بعد از تمرین بخصوص تمرینات با شدت بالا نتایج فوق العاده ای را در برداشته است.

  3. نشان داده شده BCAAs تاثیر مکمل های پروتئین را در طول دوره ریکاوری بعد از تمرین دارد چون BCAAs می تواند به گلوتامین تبدیل شود. همچنین نشان داده شده که امینواسیدها سطح گلوتامین را حفظ می کنند. این اثر نه تنها برای ریکاوری عضلات مفید است بلکه سطح ایمنی بدن را نیز بالا می برد.

  4. ال لوسین توانایی قابل توجهی برای تحریک رشد عضلات، بهبود قدرت و افزایش ظرفیت تمرینات قدرتی دارد. مصرف دوز بالای ال لوسین (همراه با آمینو اسید و کربوهیدرات) بعد از جلسه تمرینی موجب بهبود عملکرد در جلسات بعدی تمرین می شود.

  5. مصرف BCAAs علاوه بر ترمیم و رشد عضلات همچنین درد عضلانی پس از تمرین را کاهش می دهد.

  6. BCAAs سوخت ساز انرژی را در سلول های عضلات بالا می برد همچنین فعالیت سنتز آنزیم های پروتئین عضلانی را افزایش می دهد که در تحریک فرایند رشد و ریکاوری کمک کننده است.

  7. BCAAs عوامل موثر در آتروفی عضلانی را در طول دوره ریکاوری تنظیم می کند و اطمینان می دهد که سلامتی عضله بوسیله ترمیم کمتر از حد مطلوب به خطر نمی افتد.

  8. BCAAs زنجیره ی شاخه ای است که کار تبدیل هر امینو اسید را به انرژی در طول تمرینات شدید آسان می کند. هر چه BCAAs بیشتری در عضلات موجود باشد از انرژی بیشتری استفاده می کنند و تجزیه سلول های عضلانی کند می شود و مانع از دست رفتن عضله می شود.

  9. ترکیب BCAAs با ورزش مقاومتی موجب سنتز پروتئین می شود زیرا موجب تحریک عضله سازی می شود. BCAAs، گلوتامین، آلانین و آسپارات همگی برای انرژی وارد بافت عضله می شوند و نشان داده شده عضلات BCAAs را برای تامین انرژی در طول تمرین می سوزانند.

  10. اگر شما بخاطر آسیب یا بیماری مجبورید از ورزش دور بمانید، BCAAs از دست رفتن عضلات را به حداقل می رساند. حفظ بافت عضلات بدون برای حفظ متابولیسم شما حتی موقعی که ورزش نمی کنید می تواند بسیار مفید باشد

 

منبع : Mensmucleandhealth.com

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه