اضافه وزن

۶ قدم اشتباه که منجر به اضافه وزن می شود

مرتب ورزش می کنید رژیم مناسبی دارید اما زمانیکه روی وزنه می روید هیچ چیز با عقل جور
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

۶ قدم اشتباه که منجر به اضافه وزن می شود

مرتب ورزش می کنید رژیم مناسبی دارید اما زمانیکه روی وزنه می روید هیچ چیز با عقل جور در نمی آید چون برخلاف تلاش هایتان دوباره وزن اضاف کرده اید. موضوع چیست؟

باور کنید یا نه این موضوع می تواند به علت مسایل کوچکی مثل میزان سرعت جویدن غذا باشد که مانع کاهش وزن شما می شود. این مسایل کوچک که به آنها توجه نمی کنید در کوتاه ترین مدت موجب بالا رفتن وزن در یک جریان طولانی مدت می شود.

اضافه وزن

  1. صرف نظر کردن از وعده های اصلی

بی نظم غذا خوردن در طول روز نه تنها می تواند موجب جمع شدن چربی در اطراف شکم شود بلکه با مقاومت در برابر انسولین موجب افزایش خطر در دیاب نوع ۲ نیز می شود.

بعد از خوردن یک وعده غذایی بدن گلوکز تولید می کند که از خون به سلول های عضلات و کبد انتقال داده می شود. در مقاومت به انسولین سلول ها به انسولین پاسخ نمی دهند بنابراین قند بیشتری از خون تولید می شود. هرچه قند خون بالاتر رود چربی بیشتری اطراف کمر جمع می شود، نوع چربی که منجر به دیابت می شود.

126

  1. تند تند غذا را جویدن

صرف نظر از اینکه به چه میزان غذای سالم می خورید اگر فک خود را موقع غذا خوردن زیاد حرکت دهید به احتمال خیلی زیاد وزن اضاف می کنید. در معده ی ما هورمون هایی به صورت سیگنال به مغز ارسال می شوند که اعلام کنند سیر شده ایم. تحقیقات نشان داده افرادی که خیلی سریع غذا می خورند ممکن است میزان این هورمون ها را کاهش دهند و منجر به افزایش وزن آنها  شود.

127

  1. نوشیدن بیش از حد مکمل پروتئین

دلیل اینکه می گوییم بیشتر از ۲ شیک پروتئین در روز نخورید این است که بدن به همان روشی که کالری را از غذا دریافت می کند از کالری مایعات دریافت نمی کند.کالری مایعات به شما احساس سیری نمی دهد یا گرسنگی شما را رفع نمی کند. تشنگی توسط معده و روده تنظیم نمی شود. وقتی غذا می خورید معده کشیده می شود. احساس کشش پیامی به مغز ارسال می کند که ظرفیت معده پر شده است. اما نوشیدنی ها این پیام را نمی فرستند و مانند غذا خوردن ما در نوشیدن احساس سیری نمی کنیم. نتیجه اینکه کالری این نوشیدنی ها موجب افزایش وزن میشود. بهترین راه این است که یکبار در روز شیک پروتئین مصرف کنیم.

اضافه وزن

  1. دور ماندن از چربی ها

از چربی ها نترسید قطعا کاهش مصرف چربی موجب افزایش شاخص توده بدن (BMI) می شود. یکی از مهمترین مطالب مربوط به تغذیه این است که رژیم حاوی چربی منجر به چاقی می شود. این مطلب نمی تواند زیاد از حقیقت دور باشد. اما اگر ما مقدار چربی مصرفی خود را کم کنیم اغلب کربوهیدرات را برای جبران آن افزایش می دهیم و می دانیم که کربوهیدرات زیاد منجر به چاقی بیشتر می شود اما مصرف چربی های تک اشباعی سالم مثل آواکادو ، آجیل ها، تخمه ها و روغن زیتون در واقع افزایش وزن را کنترل می کند.

چربی بخور تناسب اندام داشته باش!

اضافه وزن

  1. تبدیل غذاهای سالم به ناسالم

همگی می دانیم زمانیکه غذاهای سالم را با روش غلط اماده می کنیم تبدیل به یک غذای ناسالم می شود. مثل غلتاندن سینه مرغ در آرد سوخاری، ماهی سرخ شده در روغن، سالاد با روغن سویا. حتی سالم ترین مواد غذایی های سرشار از کالری مثل سالمون، گردو و یا آواکادو که اگر بیش از حد خورده شوند موجب چاقی می شوند.

 ” همه چیز در حد اعتدال “

اضافه وزن

  1. استفاده از نمک دریایی

امروزه مد شده در غذاها از نمک دریایی استفاده شود. این نمک برای دور کمر مناسب نیست. نمک دریایی فاقد ید ، عنصر حیاتی برای غده ی تیروئید است. تیروئید ترموستات بدن است مستقیما روی متابولیسم بدن کنترل دارد. کمبود ید برابر با اضافه وزن است. به جای نمک دریایی از نمک یددار معمولی استفاه۸ کنید.

منبع:.muscleandfitness

ترجمه:بادی فول

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه

1 دیدگاه در “۶ قدم اشتباه که منجر به اضافه وزن می شود

  1. Avatar

ارسال دیدگاه