7 مورد برای از دست ندادن مشتریان

۷ مورد برای از دست ندادن مشتریان

اگر می خواهید مشتری هایتان باشگاه را ترک نکنند این 7 مورد را رعایت کنید. و...
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

 

اگر می خواهید مشتری هایتان باشگاه را ترک نکنند این ۷ مورد را رعایت کنید. مطمئنا مشتری ها همیشه می آیند و می روند، اما توجه کرده اید اکثر آنها می روند و دیگر بر نمی گردند؟
خواه مشتری ها از باشگاه فرار کنند خواه طی جریان آهسته باشگاه را ترک کنند در اینجا ۷ چیز که ممکن است علت ترک باشگاه باشد را بیان می کنیم.

 1. کارکنان غیر حرفه ای

هیچ چیز سریعتر از ارتباط با کارمند غیر حرفه ای با عث ترک فوری باشگاه توسط مشتری ها نیست. اگر شک کردید که باشگاه تان مشکلی با کارمندان بی توجه، بی ادب و کم سواد دارد مخفیانه چند نفر را به عنوان مشتری برای ثبت نام به باشگاه بفرستید تا برداشت های خود از کارمندان شما را بیان کنند.

 1. رختکن های کثیف

بعضی از افراد وقتی وارد اتاق رختکن می شوند یک حالت وسواسی دارند. ممکن است برای لباس عوض کردن راحت نباشند و دوست ندارند بدنشان به جایی بخورد، از لکه های آب بجا مانده از حمام یا حوله های مرطوب حالشان بهم می خورد. این طور افراد سریع از باشگاه فرار می کنند و احتمالا هیچ وقت بر نگردند به خصوص وقتی رد پای کثیف در کف اتاق، حوله های کثیف یا لکه های سیاه روی درب کمدها ببینند. اجازه ندهید تمیز کردن فقط یکبار در روز انجام شود با کارمندان مسئول نظافت صحبت کنید که مرتب همه جا را به خصوص دستگیره های اتاق رختکن را تمیز کنند و از سرپرست باشگاه بخواهید مرتب بر همه جا نظارت کند.

 1. نواحی تمرینی کثیف

دستگاه های تمرین عرقی می شوند پس علاوه بر این که باید به مشتری هایتان اسپری بهداشتی (ضدعفونی کننده) و حوله های تمیز بدهید، کارمند مسئول سالن نیز باید از تمیز بودن همه چیز اطمینان حاصل کند. یک قانون خوب این است که اگر کارمند مسئول سالن شما هیچ کاری برای انجام دادن نداشت، از او بخواهید که تجهیزات را تمیز کند.

 1. تجهیزات زهوار در رفته

اصلا نیازی نیست ورزشکار حرفه ای باشید تا متوجه شوید که خرک هالتر زهوار در رفته خطرناک است. اگر تجهیزات شما برند جدیدی نیستند مشکلی نیست اما همیشه باید تمیز و ایمن باشند. از چهارچوب های سست و شل، دستگاه های زنگ زده و پیچ و مهره های فرسوده ی آنها که علامت خطر هستند دست بردارید. اگر نمی توانید فورا آنها را تعمیر کنید علامت غیر قابل استفاده روی آنها بزنید تا بعدا آنها را تعمیر کنید.

 1. نداشتن دستگاه های عمومی (اولیه)

آیا یک دستگاه کمکی برای بارفیکس دارید ؟ در مورد دستگاه پرس پا، خرک اسکات، دستگاه سیم کش و چند میز شیب دار قابل تنظیم چی؟ در واقع نیاز نیست هر دستگاهی که تولید می شود را داشته باشید، اما اگر هریک از این دستگاه های اصلی را نداشته باشید مشتری های شما احتمالا به فکر تغیر باشگاه می افتند.

 1. نداشتن محل نگهداری کودکان

حتی بدنسازان جدی و متعصب در تناسب اندام نیز بچه دارند و نگهداری کودک در محل باشگاه موجب رفت و آمد مرتب به باشگاه شما می شود. اگر مراقبت از کودکان را به عنوان هدیه رایگان عضویت پیشنهاد دهید، احتمال بیشتری دارد که والدین در باشگاه شما عضو شوند یا عضویت خود را به خاطر هدیه شما تمدید کنند.

 1. محیط نفرت انگیز

بالا بردن بیش از حد صدای موزیک یک نمونه از کارهایی است که ممکن است مشتری ها را فراری دهد اما اگر محیط باشگاه را طوری بسازید که موزیک حالت خوش آمدگویی داشته باشد و صدای آن کم باشد این نیز ممکن است باعث اختلال شود. هدف سازگاری و رضایت مشتری است و چیزی که آنها می خواهند پس باید محیط با خواسته های آنها سازگار باشد. به طور مستمر در شبکه های اجتماعی و خبرنامه هایتان از مردم فیدبک (بازخورد) بگیرید حتی می توانید یک گام فراتر بردارید و به افراد جدید باشگاه زنگ بزنید و نظر آنها را بپرسید یا می توانید از کارمندتان بخواهید از آنها نظرشان را بپرسد یا برگه های انتقادات و پیشنهادات به آنها بدهد تا مشکلات باشگاه را راحت تر و سریعتر برطرف کنید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۰دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۶۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۳دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “۷ مورد برای از دست ندادن مشتریان

 1. Avatar
  1. نویسنده
   اصغر مرادی

ارسال دیدگاه