فهرست مطالب

 

اگر می خواهید مشتری هایتان باشگاه را ترک نکنند این ۷ مورد را رعایت کنید. مطمئنا مشتری ها همیشه می آیند و می روند، اما توجه کرده اید اکثر آنها می روند و دیگر بر نمی گردند؟
خواه مشتری ها از باشگاه فرار کنند خواه طی جریان آهسته باشگاه را ترک کنند در اینجا ۷ چیز که ممکن است علت ترک باشگاه باشد را بیان می کنیم.

  1. کارکنان غیر حرفه ای

هیچ چیز سریعتر از ارتباط با کارمند غیر حرفه ای با عث ترک فوری باشگاه توسط مشتری ها نیست. اگر شک کردید که باشگاه تان مشکلی با کارمندان بی توجه، بی ادب و کم سواد دارد مخفیانه چند نفر را به عنوان مشتری برای ثبت نام به باشگاه بفرستید تا برداشت های خود از کارمندان شما را بیان کنند.

  1. رختکن های کثیف

بعضی از افراد وقتی وارد اتاق رختکن می شوند یک حالت وسواسی دارند. ممکن است برای لباس عوض کردن راحت نباشند و دوست ندارند بدنشان به جایی بخورد، از لکه های آب بجا مانده از حمام یا حوله های مرطوب حالشان بهم می خورد. این طور افراد سریع از باشگاه فرار می کنند و احتمالا هیچ وقت بر نگردند به خصوص وقتی رد پای کثیف در کف اتاق، حوله های کثیف یا لکه های سیاه روی درب کمدها ببینند. اجازه ندهید تمیز کردن فقط یکبار در روز انجام شود با کارمندان مسئول نظافت صحبت کنید که مرتب همه جا را به خصوص دستگیره های اتاق رختکن را تمیز کنند و از سرپرست باشگاه بخواهید مرتب بر همه جا نظارت کند.

  1. نواحی تمرینی کثیف

دستگاه های تمرین عرقی می شوند پس علاوه بر این که باید به مشتری هایتان اسپری بهداشتی (ضدعفونی کننده) و حوله های تمیز بدهید، کارمند مسئول سالن نیز باید از تمیز بودن همه چیز اطمینان حاصل کند. یک قانون خوب این است که اگر کارمند مسئول سالن شما هیچ کاری برای انجام دادن نداشت، از او بخواهید که تجهیزات را تمیز کند.

  1. تجهیزات زهوار در رفته

اصلا نیازی نیست ورزشکار حرفه ای باشید تا متوجه شوید که خرک هالتر زهوار در رفته خطرناک است. اگر تجهیزات شما برند جدیدی نیستند مشکلی نیست اما همیشه باید تمیز و ایمن باشند. از چهارچوب های سست و شل، دستگاه های زنگ زده و پیچ و مهره های فرسوده ی آنها که علامت خطر هستند دست بردارید. اگر نمی توانید فورا آنها را تعمیر کنید علامت غیر قابل استفاده روی آنها بزنید تا بعدا آنها را تعمیر کنید.

  1. نداشتن دستگاه های عمومی (اولیه)

آیا یک دستگاه کمکی برای بارفیکس دارید ؟ در مورد دستگاه پرس پا، خرک اسکات، دستگاه سیم کش و چند میز شیب دار قابل تنظیم چی؟ در واقع نیاز نیست هر دستگاهی که تولید می شود را داشته باشید، اما اگر هریک از این دستگاه های اصلی را نداشته باشید مشتری های شما احتمالا به فکر تغیر باشگاه می افتند.

  1. نداشتن محل نگهداری کودکان

حتی بدنسازان جدی و متعصب در تناسب اندام نیز بچه دارند و نگهداری کودک در محل باشگاه موجب رفت و آمد مرتب به باشگاه شما می شود. اگر مراقبت از کودکان را به عنوان هدیه رایگان عضویت پیشنهاد دهید، احتمال بیشتری دارد که والدین در باشگاه شما عضو شوند یا عضویت خود را به خاطر هدیه شما تمدید کنند.

  1. محیط نفرت انگیز

بالا بردن بیش از حد صدای موزیک یک نمونه از کارهایی است که ممکن است مشتری ها را فراری دهد اما اگر محیط باشگاه را طوری بسازید که موزیک حالت خوش آمدگویی داشته باشد و صدای آن کم باشد این نیز ممکن است باعث اختلال شود. هدف سازگاری و رضایت مشتری است و چیزی که آنها می خواهند پس باید محیط با خواسته های آنها سازگار باشد. به طور مستمر در شبکه های اجتماعی و خبرنامه هایتان از مردم فیدبک (بازخورد) بگیرید حتی می توانید یک گام فراتر بردارید و به افراد جدید باشگاه زنگ بزنید و نظر آنها را بپرسید یا می توانید از کارمندتان بخواهید از آنها نظرشان را بپرسد یا برگه های انتقادات و پیشنهادات به آنها بدهد تا مشکلات باشگاه را راحت تر و سریعتر برطرف کنید.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “۷ مورد برای از دست ندادن مشتریان

    1. نویسنده

ارسال دیدگاه