اولین راه طلائی در افزایش حجم عضلات چیست ؟

اولین راه طلائی در افزایش حجم عضلات چیست ؟

اولین گام برای افزایش حجم عضلات افزایش کالری به بدن می باشد . شما ورزشکار عزیز اگر در
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

اولین گام برای افزایش حجم عضلات افزایش کالری به بدن می باشد. شما ورزشکار عزیز اگر در نوع تغذیه خود هر رفتاری را انجام دهید باید منتظر پاسخ بدنتان نسبت به تغذیه خود داشته باشید. پس برای یک حجم عضلانی سالم شما هیچ وقت به سراغ همبرگر و سوسیس و کالباس و چیپس و پفک نمی روید بلکه به منابع اصلی پروتئین و کربوهیدرات ها باید بروید.

یک منبع پرتئین خالص که به راحتی خم در دسترس میباشد پروتئین سینه مرغ و یا بو قلمون می باشد و منبع دیگری که پروتئین خالص می باشد سفیده تخم مرغ است. برای تامین کربوهیدرات هم لازم نیست که با خرج های گزاف به دنبال منابع خالص باشید بلکه ما در این مقاله می خواهیم شما را با کمترین خرج به منابع اصلی غذائی نزدیک کنیم پس شما برای بدست اوردن کربوهیدرات خود می توانید از سیب زمین استفاده کنید که برای حجم عضلات بسیار مناسب می باشد. سیب زمین آب پز یک منبع کربو کامل و کم هزینه برای شما می باشد.

راه کارهای طلائی برای بدست آوردن حجم

فیبر ها برای کمک رسانی و سوخت گلیکوژنی برای بدن لازم میباشد شما می توانید از یک گوجه فرنگی در کنار وعده های غذائی می تواند راه مناسبی برای بدست آوردن فیبر به عضلات باشد. فیبر ها بهترین راه حل برای کسانی هست که که می خواهند از شر ناراحتی گوارشی و معده در امان باشند.

از سبزیجات غافل نشوید در دوران حجم و رژیم سبزیجات می توانند یک منبع مناسب برای رساندن فیبر ویتامین ها و آب به عضلات شما باشند.

مورد دیگری که به منظور اسفاده در این رابطه مهم است شیر نام دارد. پس به جای نوشابه و آب میوه های تجاری از شیر کامل استفاده کنید چربی موجود در شیر در کنار کازئین موجود در آن قدرت حرکت را راکد می کند. در نتیجه باعث طولانی تر شدن زمان هاضمه شما شده و بدین ترتیب شما زمان بیشری برای هضم و جذب پروتئین خواهید داشت.

آیا مصرف برنج ممنوعیت دارد؟

برنج برای حجم بسیار مناسب می باشد به طوری که بیشتر شکر ها تولید کننده مکمل های پروتئینی از برنج به عنوان منبع اصلی برای ساخت فرمولاسیون پروتیئن خود استفاده می کنند. یک راه برای جذب بهتر پروتئین و کربو برنج درست کردن برنج به صورت کته (بدون آب کش شدن) می باشد. اگر برنج را آب کش نمائید بیشترین خواصیت برنج در حالت رغیق شدن با آب است که بعد از آب کش کردن این خواصیت به ۳۰ الی ۵۰ درصد می رسد پس بهتر است آب برنج باقی بماند تا خواص اولیه آن حفظ شود.

برنج قهوه ای در مقابل برنج سفید

میوه هم بخورید بدون نگرانی:

سیب درختی را می توان به عنوان یک میان وعده همراه استفاده کرد.
موز قبل از تمرین هم می تواند انرژی بخش شما در هنگام تمرین باشد.

نوشیدن یک مکمل پرتئین بعد از تمرین شما را در بدست آوردن حجم و از همه مهمتر یاری بخش عضلات در ریکاوری شدن می باشد.

آخر شب غذا بخوریم:

چرا که نه! شما قبل از خواب می توانید از سفیده تخم مرغ و سالاد کاهو به همراه هویج و گوجه استفاده نمائید تا در هنگام خواب انرژی لازم برای سوخت رسانی به بدن شما فراهم شود.

در هنگام خواب هم یک بطری آب در بلای سر خود داشته باشد تا در زمان بیدار شدن آب رسانی به عضلات را انجام دهید که فواید بسیاری هم برای عضلات و هم سیستم گوارشی شما خواهد داشت.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه

7 دیدگاه در “اولین راه طلائی در افزایش حجم عضلات چیست ؟

  1. Avatar
  2. Avatar
    1. اصغر مرادی
  3. Avatar
    1. اصغر مرادی
  4. Avatar
    1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه