فهرست مطالب

فواید سیر

بسیاری از مواد غذایی ها فواید غیر قابل باوری دارند. سیر زمانیکه که خرد می شود یک ماده سالم به نام آلسین تولید می کند که فواید زیادی برای سلامتی ما دارد. مصرف روزانه ی این مکمل غذایی می تواند نقش مهمی در جلوگیری از بیماری های خاص ایفا کند و تنها به خاطر ایجاد بوی بد دهان مصرف آن را قطع نکنید. سیر را باید در هر شکلی که هست مصرف کنید.

فواید سیر

  1. اثبات شده مصرف روزانه سیر خطر سرماخوردگی را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد و اگر سرما خورده باشید به محض مصرف سیر علایم شما کمتر می شود و طول مدت سرماخوردگی کوتاه می شود.
  2. مصرف یک سیر کامل در روز افزایش خوبی از ویتامین های A، B، C و همچنین میزان زیاد مواد معدنی از جمله آهن، ید، پتاسیم، سلنیوم، زینک، کلسیم و منیزیم را در بدن شما ایجاد می کند.
  3. مدت طولانی است که ثابت شده سیر به محافظت از سیستم قلب و عروق کمک می کند و موجب مرتجع شدن عروق و کمتر در معرض سفت شدن آنها می شود.
  4. سیر خواص ضد باکتری و ضد ویروسی دارد و می تواند در برابر عفونت های هر کدام از بدن محافظت کند.
  5. سیر به خاطر داشتن آنتی اکسیدان می تواند به کند شدن فرایند پیری کمک کند و سرطان های خاصی را از بدن دفع کند.
  6. سیر خاصیت ضد التهابی دارد و در بعضی از افراد علایم آرتروز، رماتیسم و نقرس را تسکین می دهد.
  7. سیر حاوی پری بیوتیک، باکتری زنده ای است که قادر است از روده ی کوچک به روده بزرگ رود و مقدار باکتری مفید را در روده ی بزرگ افزایش دهد.
  8. برخی از تحقیقات نشان می دهند که سیر تازه و جوان به جلوگیری از سمی شدن غذاها کمک می کند و باکتری های خاصی مثل ای کولی، استامبلوکوس و سالمونلا اینتروئید را از بین می برد.
  9. بعضی از افراد متوجه شدند استفاده از برش های سیر روی پوست می تواند خیلی سریع به پاکسازی عفونت های قارچی مثل عفونت قارچی پا ورزشکاران کمک کند.
  10. برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که سیر می تواند به سالم نگه داشتن کبد، پاکسازی آن از سرب، افزودنی های مواد غذایی و هورمون های اضافی کمک کند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه