آیا کار مانع تناسب اندام ما می شود ؟

آیا کار مانع تناسب اندام ما می شود ؟

عادات کاری ناسالم نتیجه هشدار دهنده ای در کشور استرالیا داشته است. تحقیقی که توسط مرکز فیتنس و
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

تناسب اندام ما

عادات کاری ناسالم نتیجه هشدار دهنده ای در کشور استرالیا داشته است. تحقیقی که توسط مرکز فیتنس و سلامت انجام شده بیان کرده که بزرگ ترین رویداد در نوع خودش در نیمکره ی جنوبی نشان داده که شغل ما اثر منفی روی سلامتی و فیتنس ما دارد بسیاری از مردم استرالیا تمام روز خود را بر روی کارهای کم تحرک سپری می کنند.

یک بررسی ملی بر بیش از ۱۱۰۰ استرالیایی نشان داد که ۵۱ درصد از ما هرگز وقت صرف ناهار نمی کنیم یا گاهی اوقات یکبار وقت می گذاریم و ۵۵.۶ درصد از مردم را روی میز کار خود یا در ماشین خود و یا در اتاق غذاخوری محل کار نهار خود را می خورند. تنها ۳۳ درصد از پاسخ دهندگان وقت ناهار خود را برای ورزش یا پیاده روی استفاده می کنند.

بیش از ۷۲ درصد از پاسخ دهندگان باشگاه یا برنامه انجام فیتنس در محل کار خود ندارند و تنها ۱۳.۳ درصد دسترسی به تیم ورزشی در کار خود دارند، اما چهار یا ۵ تن از پاسخ دهندگان گفتند اگر چنین خدماتی به ما بدهند از آنها استفاده می کنیم.

این پژوهش همچنین نشان داده که ” سن طلایی ” برای کسانی که احساس بیشترین تناسب اندام در عمر خود را داشته اند سن ۲۲ بوده است. که بعد از سن ۲۲، سن های ۳۰، ۲۸، و ۲۵ بیشترین آمار بودند. ۴۲.۲ درصد از آنها که بچه داشته اند می گویند قبل از بچه دار شدن بیشتر تناسب اندام داشتند.

تناسب اندام ما : زمانیکه به بدن خود توجه می کنیم بدترین نواحی مشکل ساز بدن شکم (۶۱.۳ درصد)، ران ها (۴۶.۹ درصد)، باسن (۲۳.۱ درصد) و بازوها (۶۱.۱ درصد) می باشد. ۴۵.۲ درصد از مردم اقرار کرده اند که وقتی ورزش می کنند اینکه چطور بنظر برسند بر انتخاب نوع ورزش آنها تاثیر گذاشته است. اکثر پاسخ دهندگان موافقند که وقت گذاشتن برای فیتنس به معنای فداکاری می باشد و بیشترین آنها گفته اند که باید اوقات فراغت (۲۸ درصد)، لذت غذا خوردن (۲۵ درصد)، اوقات فراغت با خانواده (۲۳.۵) و اوقات فراغت با دوستان (۲۳.۵ درصد) را فدای ورزش کنند.

تقریبا ۳۸ درصد از پاسخ دهندگان اقرار کرده اند که تجهیزات ورزشی در منزل خریده اند اما کمتر از ده بار از آن استفاده کرده اند. بررسی سالانه نشان می دهد که تمرین در باشگاه هنوز محبوب ترین گزینه تمرین برای مردم استرالیا است. رنج سنی شرکت کنندگان بدین صورت بود: زیر ۲۵ سال (۲۴ درصد)، ۲۵ – ۳۴ سال (۴۱ درصد)، ۳۵ – ۴۴ (۲۵ درصد) و بالای ۴۵ سال (۱۰ درصد).

منبع : fitnesspromag.com.au

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه