افسانه کاهش وزن

افسانه کاهش وزن

درحالیکه زیاد می شنوید مواد غذایی مثل موز، هویج و بادام برای کاهش وزن مفید هستند اطلاعات متضاد
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

اگر در حال تلاش برای کاهش وزن هستید موز، هویج و بادام منابع خوبی هستند.

درحالیکه زیاد می شنوید مواد غذایی مثل موز، هویج و بادام برای کاهش وزن مفید هستند اطلاعات متضاد زیادی موجود است که تصمیم گیری در مورد آن سخت می شود. این مقاله این سوال را مورد بحث قرار می دهد – آیا مصرف موز، هویج و بادام برای کاهش وزن خوب است؟

موز

موزها با پتاسیم بارگیری شده اند و ماده ی معدنی ضروری است که گاهی اوقات آن را در رژیم خود قرار نمی دهید. به علاوه راحتی بسته بندی، حمل و خوردن موز بهترین گزینه برای قرار دادن آن در رژیم تان می باشد. در حالی که موزها کالری و چربی نسبتا پایینی دارند پس فیبر چندان بالایی نیز ندارند. فیبر یک ماده غذایی لازم برای رژیم گرفتن است زیرا شما را بیشتر سیر نگه می دارد و از زیاده روی در خوردن شما جلوگیری می کند. به طور خلاصه برای خوردن موز برنامه ریزی نکنید فقط هر روز عصر یک موز بخورید تا احساس سیری تا موقع شام داشته باشید.

هویج

هویج ها بهترین انتخاب موقع کاهش وزن می باشند. نه تنها هویج ها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان می باشند بلکه دارای مایعات زیاد نیز می باشد. این بدین معناست که آنها حاوی آب بسیار زیاد می باشند و برای احساس سیری داشتن مهم می باشند. به علاوه هویج ها حاوی هزاران فیبر می باشد که همانطور که قبلا ذکر شد در کاهش وزن سالم ضروری می باشند. فیبر موجود در هویج به آرامی هضم می شود این بدین معناست که زمانی زیادی طول میکشد تا از معده خارج شود و از این رو به شما احساس سیری می دهد. علاوه بر این فیبر موجود در هویج در درمان و جلوگیری از انواع بیماری از جمله بیماری های قلبی عروقی، سکته، و سرطان ها مثل سرطان روده بزرگ موثر می باشد. در آخر هویج ها نیازی به فریز کردن ندارند و گزینه خوبی برای میان وعده ی بیرون بر می باشد.

بادام

بادام ها انتخاب عالی دیگری برای کاهش وزن می باشند. مثل هویج ها، بادام ها نیز حاوی مقدار زیادی فیبر رژیمی بخصوص در پوست بادام می باشند. به منظور دسیابی به فواید مطلوب آن بادام هایی را مصرف کنید که دارای پوست می باشند. به علاوه بادام حاوی مقدار نسبتا بالایی چربی می باشد که چربی سالم می باشد. برخلاف چربی های اشباع شده و ترانس که موجب بیماری های قلبی عروقی، سکته و مرگ می شوند، چربی های سالم می توانند مانع وقوع این شرایط حاد شوند. وقتی بادام را انتخاب می کنید آنهایی که به صورت طبیعی می باشند را بردارید یعنی بادام خام نه بادام هایی که نمک یا مواد افزودنی با آنها اضافه شده است.

نظر نهایی:

به طور کلی بله مصرف موز، هویج و بادام برای کاهش وزن بسیار مفید می باشند. برای نتیجه بهتر گرفتن طبیعی ترین شکل آنها را انتخاب کنید.

منبع : fitday.com

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه