آیا وزنه برداری برای کودکان مناسب است؟

آموزش صحیح و مناسب کار با وزنه به یک کودک می تواند او را برای شروع یک مسیر
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
8+

آموزش صحیح و مناسب کار با وزنه به یک کودک می تواند او را برای شروع یک مسیر از عادات سالم قرار دهد. کار با وزنه یا تمرینات قدرتی شامل تکرار حرکات با وزنه های متوسط و همچنین ورزش های ایزومتریک و مقاومتی می باشد. بهبود قدرت و استقامت عضلانی کودکان می تواند به عملکرد جسمی و روحی آنها کمک کند.

مزیت های کار با وزنه برای کودکان

اگر کودک شما درگیر ورزش است، تمرین قدرتی می تواند به افزایش استقامت او کمک کند از عضلات او و مفاصلش در مقابل آسیب دیدگی محافظت کند و عملکرد او را بهبود بخشد. حتی اگر کودک تان درگیر ورزش نیست، وزنه برداری (کار با وزنه) می تواند به او کمک کند استخوان های قوی، فشار خون سالم و سطح کلسترول مناسب، متابولیسم بالا و اعتماد به نفس خوبی داشته باشد.

تفاوت بین بدنسازی و تمرینات قدرتی

تمرینات قدرتی برای کودکان خوب است، بدنسازی و وزنه برداری که بر روی رقابت و مسابقه متمرکز هستند می تواند خطرناک باشد. شدت بدنسازی و وزنه برداری می تواند به عضلات، تاندون ها و صفحات رشد کودک فشار بیاورد که در آنها غضروف هنوز تبدیل به استخوان نشده است. این فعالیت ها حتی موقعی خطرناک تر می شوند که بچه ها از تکنیک های درست برداشتن وزنه های سنگین تر استفاده نکنند. اگر کودک شما یک برنامه تمرینی قدرتی را شروع می کند تفاوت بین فعالیت جدید او و بدنسازی را توضیح دهید. بر روی جنبه ایمنی و هدف بهبود قدرت عضله تاکید کنید و توجه کنید کودکان دستور العمل ها را درست پیش می برند.

سن مناسب کودک برای بلند کردن وزنه چه موقع است؟

وزنه برداری برای کودکان بی خطر است به شرط اینکه آنها به قدر کافی بالغ باشند که بتوانند دستور العمل ها را دنبال کنند و از تکنیک ها بدرستی  استفاده کنند. در سن ۸ سالگی بسیاری از کودکان می توانند مفهوم تمرینات قدرتی را درک کنند و آن را در زندگی ورزشی خود بکار ببرند، قبل از شروع برنامه تمرینی کودک را برای چکاپ نزد پزشک ببرید بخصوی اگر کودکتان مشکوک به فشار خون بالا یا بیماری قلبی است.

 تکنیک درست وزنه برداری کودکان

برای جلوگیری از آسیب دیدگی، مطمئن شوید که کودکتان تکنیک صحیح وزنه برداری را می داند. می توانید از یک مربی که در تمرینات قدرتی کودکان تخصص دارد، کمک بگیرید.

مربی می تواند با توجه به سن، قد، مهارت و علایق کودکتان برای او برنامه ای ترتیب دهد که برایش بی خطر و موثر باشد. موقع وزنه برداری او باید همیشه تحت نظارت یک بزرگسال باشد.

نحوه درست بلند کردن وزنه های او را تماشا کنید و ببینید از مقدار مناسب وزنه استفاده می کند و برنامه اش دارای گرم و سرد کردن نیز باشد.

میزان وزنه ها

میزان وزنه ای که کودک باید استفاده کند بستگی به قد و سطح قدرت او دارد. بلند کردن وزنه های سنگین برای کوکان مناسب نیست، زیرا می تواند به آنها آسیب بزند.

به کودک کمک کنید وزنه ای انتخاب کند که بتواند با تکنیک درست، حداقل ۸ الی ۱۵ بار آن را بلند کند. اگر این کار برایش امکان پذیر نبود وزنه او سنگین است. گاهی اوقات تمرین کردن بدون مقاومت برای کودک مناسب تر است.

وقتی او روش درست ورزش کردن را آموخت بعد از آن می توانید وزنه آزاد یا باندهای مقاومتی را به تمرین او اضافه کنید. هر چقدر او بزرگتر و قویتر می شود می تواند وزنه های سنگین تر بلند کند. از یک متخصص حرفه ای بپرسید کودک شما چه مقدار وزنه باید بلند کند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه