فیتنس و 8 اشتباه رژیمی

فیتنس و ۸ اشتباه رژیمی

اغلب در رژیم های غذایی من درآوردی اشتباهات فاحشی دیده می شود که همان اشتباهات باعث می شود
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

اغلب در رژیم های غذایی من درآوردی اشتباه رژیمی فاحشی دیده می شود که همان اشتباهات باعث می شود افراد نتوانند به نتیجه دلخواه برسند. موارد زیر از جمله این چند اشتباه رژیمی هستند که هیچ اثر مثبتی در روند کاهش وزن ندارند فقط اثر بازدارنده دارند:

  • گرسنگی

غذا دشمن شما نیست. عدم وجود بالانس غذایی در رژیم موضوعی است که باعث صدمه زدن به بدن می شود. بنابراین فکر نکنید رژیم داشتن یعنی گرسنگی کشیدن. طی رژیم هم باید غذا بخورید اما غذاهای سالم و درست.

  • صبحانه

بعد از چند ساعت خواب و بی غذایی اول صبح، باید با غذا خوردن انرژی مورد نیاز بدن را تهیه کنید و به حفظ متابولیسم در حدود سالم آن کمک کنید. بنابراین هرگز از صبحانه خوردن غافل نشوید.

  • نوشیدنی ها

در مصرف نوشیدنی ها افراط نکنید. صرف اینکه نوشیدنی های مصرفی مایع هستند دلیل نمی شود که نتوانند موجب اضافه وزن شوند. آب میوه های بسته بندی شده عمدتا دارای شکر اضافی هستند و از لحاظ ارزش غذایی بسیار ضعیف و حتی گاهی در حد صفر هستند.

  • آب تعطیل

بیش از ۶۰ درصد وزن بدن را آب تشکیل می دهد بنابراین لازم است که آب بنوشید. آب ناقل مواد مغذی بدن است و قطع کردن آن اشتباهی بزرگ محسوب می شود.

  • چربی ممنوع

ما برای جذب مواد غذایی، نیاز به اسیدهای چرب ضروری داریم از جمله این اسیدها می توان به امگا ۳ و چربی های تک غیر اشباعی اشاره کرد. البته این چربی ها باید در مقادیر کم مصرف شوند. از مصرف چربی های اشباع شده و ترانس خودداری کنید.

  • کم چرب خوب است

شاید بعضی از محصولات غذایی را به نام کم چرب یا بی چرب می شناسید، اما باید محتوای کالری، کربوهیدرات و قند آن را چک کنید. بر چسب محصولات را به دقت مطالعه کنید.

  • فقط سالاد

در حالی که مصرف سالاد در واقع سبزیجات سالم را برای بدن تامین می کند، اما باید مراقب سس های چرب و پر کالری باشید. برای روی سالاد از روغن زیتون استفاده کنید نه سس.

  • میوه، میوه و باز هم میوه

میوه ها خوب هستند اما یادتان باشد که آنها دارای قند نیز هستند. موضوع اصلی بالانس مواد غذایی است بنابراین در مصرف میوه ها زیاده روی نکنید.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۹دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۶۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۱۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۲۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۸۵دیدگاه

ارسال دیدگاه