فهرست مطالب

انبالیکام ویستر، هورمونی بدیع و خارق العاده است. تکنولوژی آن شبیه اندریل می باشد؛ تلاشی در جهت تولید یک هورمون آنابولیک غیر سمی خوراکی !
مقدار مصرف موثر: روزانه ۱۰ تا ۲۰ کپسول (۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم)
مقدار قابل تهیه: کپسول های ۱۰ میلی گرمی

ویژگی ها:

انبالیکام ویستر، هورمونی بدیع و خارق العاده است. تکنولوژی آن شبیه اندریل می باشد؛ تلاشی در جهت تولید یک هورمون آنابولیک غیر سمی خوراکی ! اما متاسفانه بسیار کمیاب شده است. تولید آن از مدتی قبل رو به کاهش گذاشت و ظاهرا برخی افراد مشغول در بازار غیر قانونی هورمون، خیلی زود شستشان باخبر شد. دلیل موفقیت این ماده، همچون اندریل، غیر سمی و خوراکی بودنش بود.

سیستم واکنشش هم مشابه است، اما بمنظور افزایش خاصیت جذب چربی، بجای یک استر طویل، در موضع ۱۷-آلفا، یک رشته اتر دارد. هنگام تولید، در کپسول های حاوی روغن ریخته می شد. ایده نهفته در پس این روش هم آن بود که روغن می تواند توسط دستگاه لنفی جذب شود و بدین ترتیب کبد را دور بزند و تجزیه نشود. در نتیجه نیاز به ترکیب آلکیلیتی ۱۷-آلفا که به کبد آسیب می رساند، کاهش می یابد.

دستگاه لنفی، مجموعه ای از سیاهرگ ها و سرخرگ هایی است که فقط آب را جذب، یا بعبارت دقیق تر، باز جذب می کنند. فقط خون به بافت ها می رسد، فقط ۸۵% مایع بازیافت می شود. در صورتی که این روند ادامه می یافت، ما بسرعت متورم و بزودی منفجر می شدیم. در اینجا دستگاه لنفی وارد عمل می شود و آب اضافی را به جایی بنام انگالوس ونسوس انتقال می دهد که محل تلاقی دو سیاهرگ بزرگ قبل از ورود به قلب می باشد.

اما دستگاه لنفی اطراف لوله گوارش، چربی را هم انتقال می دهد. عوارض خاص مایع لنفی این قسمت، ناشی از همین موضوع است. در مکانیسمی مثل انبالیکام ویستر، روغن داخل کپسول (که نوعی چربی است)، براحتی جذب دستگاه لنف می شود و در نتیجه ضمن اجتناب از تجزیه در کبد، مستقیما وارد جریان خون می گردد. ترکیب اتر برای بالا بردن جذب چربی مولکول بلدنن، باعث تعلیق آن در روغن و جذب و انتقال کل ترکیب می شود. این موضوع، نظریه نهفته در پس هورمون غیر سمی خوراکی است.

اما همانگونه که پس از تحقیقات روی اندریل ثابت شد، این سیستم دقیقا طبق نظریه فوق کار نمی کرد. نه تنها در افراد مختلف، بلکه در روزهای مختلف هم نتایج کاملا متفاوتی گرفته می شد. میزان مواد مورد مطالعه در خون بالا و پایین می رفت و در برخی افراد بنظر می رسید که این سیستم بیشتر اوقات اصلا کارایی ندارد؛ بعبارت دیگر، کوینبلن (بلدنن + اتر) بجای ورود به خون، وارد کبد می شد.

به همین دلیل، مقدار مصرف موثر این استروئید افزایش زیادی یافت. اگر بدانید که هر کپسول حاوی ۱۰ میلی گرم کوینبلن (که معادل حدودا ۸ میلی گرم بلدنن می شود) است و کسب نتایج چشمگیر، ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم را می طلبد، متوجه قضیه خواهید شد. مخصوصا که با تاثیر تقریبا فوق العاده خوراکی بلدنن، خوردن ۲۰۰ میلی گرم از این ماده، علیرغم هر عامل دیگری، کار را تمام می کند. با توجه به قیمت و عدم وجود هر نوع مشابهی، مصرف کنندگان به تزریق بلدنن روی آوردند و در نتیجه این استروئید بدیع و خارق العاده سرانجام خوشی نداشت. این روزها، کمتر کسی، حتی از وجود آن هم مطلع است.

نکته واقعا برجسته این دارو، نامش است: کوینبلن.

با وجود آنکه این ماده، اصولا، همان بلدنن با یک اتر اضافی است، اما نامی جدید برایش انتخاب شد. معمولا، زمانی نام جدید انتخاب می شود که تغییرات بنیادین ساختاری ایجاد شده باشد. مثل آلکیلیتی شدن ۱۷-آلفا. بنابراین، نامگذاری ۱۷-آلفا-آلکیلیتد بلدنن متاندرستنلن (دی-بل) معقول بنظر می رسد، زیرا نتیجتا تغییر ساختاری پایداری صورت گرفته است و کلیه ویژگی های شیمیایی مربوطه و واکنش های مرتبط با ساختارهای داخلی بدن هم دگرگون شده اند. اما اتر ها و استرها چنین نیستند.

این مواد، معمولا پس از ورود به خون شکسته می شوند و استروئید پایه را که در این مورد، بلدنن است، رها می کنند. اکیپیز، همان بلدنن است و نام جدیدی برایش انتخاب نشده است، زیرا تغییر ظاهری، ساختاری یا پایدار نیست. اما انبالیکام ویستر را بخاطر اترش کوینبلن نامیده اند. شاید فکر کرده اند که حفظ نام بلدنن سایکلپنتنیل خیلی دشوار است.

این استروئید، کاملا مطمئن است. بلدنن، از نظر آندرژنیکی، عملکردی ملایم دارد و با آنزیم ۵ ای آر، تداخل ناچیز یا قابل صرف نظری دارد. از نظر استرژنی هم، فقط نیمی از توانایی تستوسترن را دارد و برخلاف بلدنن دیگر خوراکی، یعنی متاندرستنلن، تغییری ساختاری که باعث تبدیل به استرژنی قوی شود، ندارد. بنابراین از لحاظ استرژنی هم ضعیف است. از آنجا که این ماده، یک ۱۷-آلفا-آلکیلیتد خوراکی است، در بدن، بسرعت، جذب و دفع می شود و پس از اتمام دوره، خطری برای غغد مترشحه داخلی محسوب نمی شود.

می توان گفت که کمپانی پارک دیویس در ساختن یک استرئید آنابولیک مطمئن، موفق شد. اما متاسفانه، تاثیر چندانی بر جای نگذاشت. از نظر قیمت هم که اصلا مقرون بصرفه نبود. امروزه، این دارو را می توان منقرض شده دانست. مدتها است که دیگر اثری از آن بچشم نمی خورد. تاسف آور نیست؟ جامعه بدنسازی، متوجه وجود آن هم نشد. شاید قطع تولید آن، نشانه عدم امکان حضور استرئیدهای آنابولیک در بازار، بدون جلب توجه مصرف کنندگان غیر قانونی باشد.

نحوه مصرف:

بعنوان استرئیدی کاملا مطمئن، کوینبلن را می توان همراه با هر ماده دیگری و برخلاف اغلب هورمون های خوراکی، بمدت طولانی مصرف کرد. تصور نمی کنم کسی تمایلی به مصرف آن بتنهایی بمنظور افزایش نیرو داشته باشد. نیاز به مقدار مصرف زیاد روزانه حداقل ۱۰ کپسول، انگیزه ای برای صرف هزینه باقی نمی گذارد. در حالی که خوردن روزانه ۲۰ تا ۲۵ کپسول، بسادگی نتایج تزریق هفته ای ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم بلدنن آندیسایلنیت را در پی دارد، چه کسی زحمت تزریق را بخود می دهد؟ افزودن روزانه ۱۰ تا ۱۵ کپسول به ترکیبی از ترنبلن، وینسترل و یا پرویرن، می تواند مفید واقع شود. خواص ضد تخریب عضله، افزایش اشتهاء و در مواردی هم تولید عروق جدید، از ویژگی های بلدنن می باشند. البته، کوینبلن، کمک چندانی به علاقمندان به افزایش حجم نمی کند.

نکته مهم در هنگام مصرف این محصول آن است که مقدار مصرف روزانه را باید در طول روز تقسیم کرد و در ۳ تا ۴ وعده خورد. برخلاف استرئیدهای ۱۷-آلفا-آلکیلیتی که تاثیرشان را ۳ تا ۵ ساعت پس از نیمه عمرشان هم اعمال می کنند، تاثیر کوینبلن، محدود به نیمه عمرش می باشد. بنابراین برای یکنواخت نگه داشتن سطح آن در بدن، باید در چند وعده مصرف شود. یک بار مصرف متاندرستنلن، اکساندرلن، استانزلل، اکسی متالن، مسترلن، نرتاندرلن، متیل تستوسترن و … در روز کفایت می کند، اما نتیجه گرفتن از محصولاتی همچون انبالیکام ویستر یا اندریل، مستلزم وعده های متعدد مصرف است.

بدلیل ماهیت ملایم انبالیکام ویستر، مصرف مواد کمکی، ضرورتی ندارد. کمی نلوادکس یا کلمید پس از دوره به حفظ پیشرفت های حاصل و بازگرداندن تستوسترن به میزان طبیعی کمک می کند، اما تاثیر بیشتری ندارد. البته، هر چند کسب نتایج مطلوب از این ماده، مستلزم اشباع شدن آن است، اما شاید کنترل این اشباع شدگی، نیاز به افزودن موادی دیگر را هم ایجاد کند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه