اصول یک زیر بغل حرفه ای

اندی هامان بدنساز حرفه ای IFBB تکنیک های خود را برای تولید قدرت و سایز عضلانی در گروه

اندی هامان بدنساز حرفه ای IFBB تکنیک های خود را برای تولید قدرت و سایز عضلانی در گروه زیر بغل با شما به اشتراک می گذارد . برای شروع جالب است بدانید او زیر بغل سیمکش های سنگین را به بارفیکس با وزنه ترجیح می دهد.

حرکت دوست داشتنی

حرکت مورد علاقه ام برای عضلات پشت احتمالاً انواع ROWING است. وقتی که شروع کردم به اجرای حرکات با این الگوی حرکتی حس کردم که عضلات زیر بغلم بیشتر درگیر شدند و عضلات پشتم با سرعت زیادی شروع به رشد کردند. زمانی که نوجوان بودم خیلی روی عضلات پشت کار نکرده بودم وقتی شروع کردم به انجام هالتر خم ،تی بار، تک دمبل خم، حرکت را بیشتر در بخش میانی و بالایی پشت حس کردم و آنها به خوبی برایم تأثیرگذار بودند.
گاهی اوقات حس کردن عضلات پشت در تمرین کار دشواری است شاید حس کردن ساعد و جلو بازو برای تان در حرکات زیر بغل راحت تر است تا خود عضلات پشت .فکر می کنم اگر بیشتر به حرکت فکر کنید کمک تان می کند نباید صرفاً روی دستگاه قرار بگیرید و وزنه را از نقطه A به B  جابجا کنید من به انقباض گروه عضلانی خاص فکر می کنم . این کلید کار است و شما با تمرین می توانید به آن برسید کسانی که می توانند روی آن تمرکز کنند به نتایج بهتری می رسند .

 

بارفیکس با وزنه

بارفیکس همراه با وزنه به پا

 شاید خیلی ها بارفیکس را دوست داشته باشند اما به نظر من که خوب نیست و اعتقاد دارم به همین خاطر است که خیلی به ندرت بدنسازان درجه یک آن را اجرا می کنند .یکی از مشکلات عدم وجود کمربند مخصوص برای پشت وزنه ها به کمر است که در اکثر باشگاه ها چنین تجهیزاتی موجود نیست . دلیل دوم برای من این است که بارفیکس با وزنه تقریباً به همه فشار می آورد به غیر از عضلات زیر بغل .
در نهایت شما روی میله بارفیکس تاب خواهید خورد . اگر از دستگاه زیر بغل سیمکش استفاده کنید و وزنه را اضافه کنید تا جایی که بتوانید وزنه را کنترل کنید به نظر من گزینه بهتری نسبت به بارفیکس با وزنه است . در ضمن فشار بی خوری که به مفصل شانه وارد می شود هم از دلایل دیگر برای نامناسب بودن است .

 

مچ بر عکس

من اکثر اوقات حرکت هالتر خم مچ بر عکس را اجرا می کنم . تا اواخر دوران ورزشی ام این کار را نمی کردم اما فکر می کنم بدنسازان باید این حرکت را بیشتر اجرا کنند.
حرکت را در بخش پایین زیر بغل و بخش میانی پشت حس می کنم . بعضی ها فکر می کنند در مدل مچ بر عکس نقش جلو بازو زیاد است . نقش جلو بازو را نمی شود حذف کرد اما به اندازه بارفیکس جلو بازو درگیر نمی شود .
باز هم می گویم که تمرکز خود را روی عضلاتی بگذارید که سعی دارید روی آنها کار کنید به نتیجه خواهید رسید . 

موچ برعکس روی میز

 

برنامه تمرین دوره حجم

–    بارفیکس کمکی دستگاه ۵ ست با تکرارهای ۸ تا ۲۵ تایی
–    زیربغل قایقی دست جمع +۵ست با تکرارهای ۸ تا ۲۵ تایی
–    زیر بغل سیمکش مچ برعکس ۵ ست با تکرارهای ۸ تا ۲۵ تایی
–    زیربغل هالتر خم ۳تا ۴ ست با تکرارهای ۸ تا ۱۲ تایی
–    ددلیفت ۳ تا ۴ ست با تکرارهای ۸ تا ۱۲ تایی


اولین دیدگاه در مورد “اصول یک زیر بغل حرفه ای

  1. absedaye@yahoo.com'

ثبت دیدگاه