تاثیر پروتئین وی بر کنترل اشتها

یک ترفند غذایی تاثیر پروتئین وی بر کنترل اشتها احتمالا بسیاری از شما وقتی در تعطیلات چند روزه

یک ترفند غذایی

تاثیر پروتئین وی بر کنترل اشتها

احتمالا بسیاری از شما وقتی در تعطیلات چند روزه قرار می گیرید ، نگران می شوید که چطور باید اشتهای خود را کنترل کنید . به همین دلیل یک ترفند در اختیارتان می گذاریم که شامل بهره گیری از یکی از رایج ترین مکملهاست : پروتئین وی.

تاثیر پروتئن وی بر کنترل اشتها

 هر چند شاید همواره از آن برای افزودن بر حجم عضلانی با کیفیت استفاده می کردید ، این سوپر پروتئین می تواند کمک کند غذای کمتری بخورید و سطوح انسولین را در سطح پائین تری حفظ کنید.

– مطالعات انجام شده:

محققان انیستیتو تحقیقات و نوآوری های سلامتی کورتین (استرالیا)، یکی از این چهار منبع پروتئن را در اختیار تعدادی مرد سالم و لاغر قرار داند: یک نوشیدنی پروتئین وی ، سینه بوقلمون ، ماهی تن یا پروتئین سفیده تخم مرغ. سپس به افراد تحت آزمایش یک وعده غذایی رستورانی مورد علاقه شان داده شد و درخواست شد هر چقدر که میل دارند بخورند.

– نتایج:

چنانچه در ژورنال تغذیه بریتانیا در سال ۲۰۱۰ گزارش شده ، نوشیدنی پروتئین وی در اغلب افراد باعث کاهش اشتها شد ، که در نتیجه مردان تحت آزمایش غذای بسیار کمتری پس از آن میل کردند. این از مطالعات پیشین در این زمینه پشتیبانی کرد که نشان داده بود ، مردانی که یک وعده پروتئین وی حدود ۴۵ دقیقه قبل از یک وعده رستورانی خورده بودند ، احساس گرسنگی کمتری داشتند و غذای بسیار کمتری خوردند، نسبت به کسانی که از نوشیدنی پروتئین کازئین استفاده کرده بودند.

در مطالعه دیگری از دانشگاه تورنتو نشان داد، نه تنها مصرف پروتئین وی باعث کاهش گرسنگی میشود، بلکه بخوبی باعث کنترل سطح قند خون و انسولین پس از صرف غذایی حاوی کربوهیدرات بالا باشد . به این معنی است که پروتئین وی نه تنها کمک می کند غذای کمتری بخورید ، بلکه کمک میکند مقدار کمتری از غذای مصرفی شما به ذخایر چربی بدل شود.

– دز مناسب :

اگر می دانستید که قرار است در مقابل مقدار زیادی غذای تحریک کننده غیر رژیمی قرار بگیرید و ممکن است نتوانید خود را کنترل کنید ، مصرف ۴۰ گرم پروتئین وی را حدود ۳۰ دقیقه تا ۴ ساعت پیش از موقعیت مذکور مد نظر قرار می دادید . این نه تنها به شما کمک می کند غذای کمتری بخورید ، بلکه کمک میکند مقدار کمتری از آن غذا را به شکل چربی ذخیره کنید.


ثبت دیدگاه