گزارش مسابقات بدنسازی قهرمانی اسیا ۲۰۱۱ (۳)

جای خالی افضلی در حالیکه همگان انتظار داشتند تا سید حسن افضلی نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش

جای خالی افضلی

در حالیکه همگان انتظار داشتند تا سید حسن افضلی نایب رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در سفر تیم ملی به تایلند، ملی پوشان را همراهی کند اما او در تهران ماند تا کارها را رتق و فتق کرده و از دور در جریان امورات تیم قرار گیرد.

غیبت افضلی به اندازه ای عیان بود که خیلی ها آنرا به زبان آوردند.

* میزبانان آینده

کشورهای ویتنام و چین در جریان کنگره تایلند آمادگی خود را جهت میزبانی رقابت های سال ۲۰۱۲ آسیایی به مسئولان مربوطه اعلام کردند. همچنین کشورهای مالزی و قطر نیز از دیگر کشورهایی بودند که قرار شد پیشنهاد میزبانی خود را به فدراسیون آسیایی این رشته ارسال نمایند.

* سالن غریبه

محل برگزاری رقابتهای بدنسازی و پرورش اندام قهرمانی آسیا در بانکوک سالن شماره ۱ مرکز ورزش های ژاپن و تایلند در حومه پایتخت تایلند قرار داشت. این سالن دور افتاده از جمله مراکزی بود که باعث سرگردانی خیلی از میهمانان و مسافران در خیابانها شد، چرا که خیلی از رانندگان تاکسی بانکوک سالن را بلد نبودند و بی جهت مسافران مسابقات را در خیابانها        می چرخاندند.

* ۴ نماینده در اورال

تیم ملی بدنسازی و پرورش اندام ایران با داشتن ۴ قهرمان در رقابتهای اورال این مسابقات، برای شناخت و معرفی قهرمان قهرمانان بیشترین نماینده را داشت.

محرم پناهی، یوسف کریمی، عباس عاقلی و رضا باقرزاده چهار قهرمانی بودند که رقابت سختی با کمال عبد السلام داشتند.

* بازگشت عربها به WBPF

ورزشکاران کشورهای بحرین، قطر و امارات که پیش از این تنها در رقابتهای IBBF شرکت می کردند، در این رقابتها به تایلند آمدند تا به نوعی پشیمانی خود را اعلام کرده باشند. حضور ورزشکاران این کشورها باعث شد تا کیفیت فنی رقابتها دو چندان شود.

* حمایت ایرانی ها

ایرانی های ساکن در بانکوک و جمعی از هموطنان عزیزمان که برای تماشای این رقابتها عازم بانکوک شده بودند، در تشویق ورزشکاران ایرانی سنگ تمام گذاشتند. آنها در طول مسابقات همواره از مشتریان پر و پا قرص رقابتها بودند و لحظه ای از تشویق ملی پوشان کشورمان دست بر نمی داشتند.

* پرواز خسته کننده

پرواز ۶ ساعته بانکوک تا تهران برای ایرانی ها ۱۰ ساعت طول کشید تا حسابی آنها را کلافه کرده باشد.

مشکلات مربوط به سوخت و توقف بیش از اندازه در پاتایا باعث شد تا خیلی از ایرانی هایی که برای تماشای این رقابتها عازم تایلند شده بودند، در بازگشت حسابی عصبانی و کلافه شوند.


ثبت دیدگاه