شروع با ۱۴ ست ددلیفت

بدنسازی قدرتی را احتمالاً چند باری تا به حال شنیده باشید این یک روش تمرین است که در

بدنسازی قدرتی را احتمالاً چند باری تا به حال شنیده باشید این یک روش تمرین است که در آن از سیستم های تمرین قدرتی زیاد استفاده می شود.

مایک اوهرین، یکی از بدنسازان با سابقه ای است که در این عرصه سابقه زیادی دارد. در این مقاله می خواهم یک نمونه تمرین سنگین و پرمقدار را برای عضلات پشت و زیربغل معرفی کنم . اصول برنامه این است که با سنگین ترین حرکت آغاز می شود یعنی حرکتی که در آن می شود حداکثر وزنه ممکن را جابجا نمود و بین ست ها نیز زمان زیادی باید وقت صرف استراحت شود تا عضلات به طور کامل ریکاوری شوند.

شروع با 14 ست ددلیفت
حرکات ابزاری که در ادامه حرکت اصلی می آیند نیز باید سنگین اجرا شوند . اما نه به آن قیمت که فرم درست حرکت خراب شود . بین ست های حرکات کمکی نیازی به محاسبه زمان نیست و فقط باید هدف تان این باشد که ریتم خوبی را در تمرین حفظ کنید.

مسلم است که به اندازه ددلیفت لازم نیست که بین ست های حرکات بعدی استراحت کنید . در طول سال های تمرینم یاد گرفته ام که به بدنم گوش دهم و ست های تمرین را هر زمان که حس می کنم آماده ام بلافاصله شروع کنم بدون اینکه فاصله اضافه ای به وجود آید .

یادتان باشد :

بدنسازی قدرتی سیستمی برای قدرت نیست ، بلکه همچنین بهترین روشی است که برای حفظ قدرت در رژیم های کات کردن می شناسم . حفظ قدرت باید برای هر کسی اولویت باشد چون وقتی که قدرت را از دست دهید ، سایز عضلانی هم از دست می دهید و اگر فقط سخت رژیم بگیرید در نهایت بدنی بدون عضله خواهید داشت و این برایتان چه فایده ای دارد ؟
اگر بتوانید که در طول سال قوی باقی بمانید، می توانید در طول سال بزرگ و حجیم باقی بمانید و دیگر مهم نیست که برای کات شدن رژیم سخت بگیرید به هر حال قدرت با شما باقی می ماند .

برنامه تمرین

تا جایی که می توانید تمرین را سنگین انجام دهید. وزنه های کاربردی خودم را هم برایتان نوشته ام تا متوجه سطح تمرینم شوید .


اولین دیدگاه در مورد “شروع با ۱۴ ست ددلیفت

  1. alimaghsoodi67@yahoo.com'

ثبت دیدگاه