آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

رفع اتهام از گوشت قرمز این قرمز دوست داشتنی!

مصرف پروتئین کافی و با کیفیت در ورزش بدنسازی یک اصل بسیار مهم است که ما می دانیم در رشته بدنسازی، رایج ترین فلسفه موجود این است که برای دریافت پروتئین باید از گوشت مرغ و ماهی استفاده کنیم. اما آیا گوشت قرمز برای سلامتی مضر است؟ طی سال های گذشته گوشت قرمز شهرت بدی پیدا کرده است اغلب آن را به عنوان انتخابی ناسالم در نظر می گیرند و گفته می شود که به هر قیمتی باید از مصرف آن اجتناب نمود. بعضی مردم حتی می گویند که بدن ما برای مصرف هیچ نوع گوشتی طراحی نشده است! حقیقت این است که گوشت قرمز می تواند غذای خیلی خوبی برای همه و به خصوص برای بدنسازان باشد، مشروط بر آنکه به صورت هوشمندانه مورد استفاده قرار بگیرد. برای آنکه حقایق مرتبط با گوشت قرمز را بدانید در ادامه فهرستی از ۵ شایعه رایج مرتبط با گوشت قرمز تهیه کرده ایم که در ادامه خلاصه آن را مشاهده می کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

ساختن بدنی قوی

چند پیشنهاد خوب برای وزنه برداری حرفه ای و ساختن بدنی قوی که باعث می شود شما در کار با دستگاه هایی نظیر اسکوات، ددلیفت و … به بهترین نحو کار کنید.

تنها عمل وزنه برداری کافی نیست. بدون کنترل کافی بر روی کل بدن خود و تمرکز در حرکت های زمان وزنه برداری، نمی توان از حداکثر انرژی پتانسیل خود به بهترین شکل استفاده کرد. جو استن کوسکی در این باره می گوید: به منظور استفاده از حداکثر انرژی تان به یک تکیه گاه قوی نیاز دارید و هر چه این تکیه گاه محکم تر باشد، نیروی بیشتری را می توانید تولید کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

مروری بر ۳ نوع بارفیکس

چطور آرنولد عضلات پشت خود را ساخت؟

وقتی به تصاویر بدنسازان دهه شصت و هفتاد میلادی نگاه کنید کمتر بدنسازی را می توانید بیایید که عضلات پشت چشمگیری داشته باشد، اما در میان تمام قهرمانان آن سال ها آرنولد از نظر توسعه عضلاتی در این بخش از بدن، یک سر و گردن بالاتر از دیگران قرار داشت، عضلات پشت او چنان تکامل یافته بود که وقتی فیگور جفت بازو از پشت را اجرا می کرد مثل این بود که با نقشه ای از دره ها و کوه های عمیق و بلند مواجهید ! و حتی رقیبان هم دوره او هم به روشنی به این مسئله اعتراف داشتند.

به هر حال با وجود اینکه نقاط قوت اصلی آرنولد را همواره عضلات سینه و بازوی او ذکر می کنند، ولی توسعه عضلات پشت او هم کاملاً قابل توجه بود. از درخت کریسمس در پایین پشت و فیله های کمرش گرفه تا عضلات لاتسیموسی که بنظر می آمد از پایین کمر شروع شده، تا قلل و فرجی که در بالای پشت او و بین عضلات ترپز، رومبوید و عضلات کوچک این ناحیه چشم ها را خیره می کرد، از هر نظر پشت او مثال زدنی بود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بررسی عضله ها: ۱۰ روش برای بدنسازان سخت رشد جهت افزودن عضله در نقاط حساس

چطور باید کاستی ها را جبران کرد؟

بعنوان بک بدنساز سخت رشد که در نبرد برای افزودن بر حجم عضلات است، باید روی حرکات سنگین وزنه آزاد تمرکز کنید که بزرگترین بخش های بدن را تحت فشار قرار دهند، بخصوص عضلات پشت ران و ران شما را.

ددلیفت، اسکوات و زیر بغل پارویی با هالتر، بیش از حرکاتی مثل جلو بازو هالتر، پشت بازو سیم کش یا نشر طرفین بر حجم عضلات تان خواهند افزود. ولی به این معنی نیست که نباید از سه حرکت دوم استفاده کنید، بعنوان یک اصل بنیادی در بدنسازی باید تمام بدن خود را تمرین دهید تنها با کار بر گروه های عضلانی کوچک تر در کنار عضلات بزرگتر می توانید روند رشد کلی خود را به حداکثر برسانید.

با این وجود و با توجه به اینکه باید تمام بخش های بدن را تمرین داد، اما محدودیت هایی در عمل وجود دارد. در ادامه قصد داریم، ۱۰ مورد از بخش های بدن را که اغلب مورد کم توجهی در تمرین قرار می گیرند به شما یاد آوری کنیم، از سر تا پایتان ! بررسی کنیم که نیاز به چه مقدار تمرکز روی هر یک از این بخش ها وجود دارد.