آخرین اخبار بدنسازی، فیتنس و فیزیک

فدراسیون فقط فدراسیون پرورش اندام نیست. مسابقاتی فدراسیون

از همان روز خاطره انگیز سال ۸۴ که خبر تاسیس فدراسیون پرورش اندام منتشر شد، گفته شد که این فدراسیون متولی رشته های ورزشی پرورش اندام، پاورلیفتینگ و قویترین مردان است و هر سه رشته را به طور همزمان پوشش می دهد. به همین دلیل بود که کلمه «بدنسازی» نیز به نام این فدراسیون اضافه شد، هر چند که در عمل تفاوتی میان «بدنسازی» و «پرورش اندام» نیست و هر دو یک معنا و مفهوم دارند و هر دو معادل واژه bodybuilding هستند. اما این نامگذاری عجیب به این خاطر بود که همگان بدانند پرورش اندام تنها رشته تحت پوشش این فدراسیون نیست.

طولی نگذشت که مچ اندازی نیز به رشته های زیر نظر فدراسیون پرورش اندام اضافه شد تا در کنار پاورلیفتینگ و قویترین مردان، تشکیلاتی در فدراسیون داشته باشد. اما از همان ابتدا، نگاه متفاوت و بعضاً تبعیض آمیزی میان پرورش اندام و سایر رشته های زیر نظر فدراسیون وجود داشت.

به طور مثال، از همان سال ۸۴ که پروسه اعزام تیم ملی پرورش اندام به بازی های آسیایی ۲۰۰۵ کلید خورد، ملی پوشان این رشته پس از سالها مشقت تهیه سفر، دیگر مجبور نبودند که پول بلیت و ویزا و هتل محل اقامت خود را در رقابت های برون مرزی پرداخت کنند و با خیال آسوده تری راهی مسابقات بین المللی شدند. اما این موضوع هیچ وقت در مورد پاورلیفتینگ و سایر رشته ها صدق نکرد. و ورزشکاران این رشته با وجود اینکه صاحب فدراسیون شده بودند، باز هم مجبور بودند هزینه سفر به مسابقات مختلف را از جیب پرداخت کنند. این ابهامی بود که همیشه درباره پاورلیفترها، قویترین مردان و مچ اندازان وجود داشت و ورزشکاران این رشته هیچ وقت توجیه نشدند که چرا باید در یک فدراسیون، چنین نگاه متفاوتی وجود داشته باشد.

از سوی دیگر اگر بخواهیم یک ارزیابی کلی و گذرا در این سال ها داشته باشیم. به جز یکی دو استثنا مثل برگزاری رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا در اهواز، عمده تمرکز مردان فدراسیون و برگزاری باشکوه مسابقات پرورش اندام بوده و نحوه برگزاری سایر رشته ها، در حاشیه قرار گرفته است. حالا که فدراسیون قصد دارد نگاه متفاوتی به گذشته داشته باشد و اشکالات را اصلاح کند، توجه هر چه بیشتر به وضعیت ورزشکاران رشته های پاورلیفتینگ، قویترین مردان و مچ اندازی، یکی از مسائلی است که شایسته است مورد توجه قرار گیرد. فدراسیون باید اثبات کند که تنها متولی رشته پرورش اندام نیست و ورزشکاران سایر رشته های تحت پوشش نیز حق دارند که از امکانات و مساعده های اولیه برخوردار شود.

استراحت بعد از دو سال رژیم

دو سال پیش جواز رقابت های فیزیک مسترالمپیا در جیب کاشانکی بود اما اسیر سد بزرگ ویزای آمریکا شد و این شروع ناکامی او در کسب ویزا بود سن مارینو ایتالیا و الیکانته اسپانیا هم به دلیل عدم صدور ویزا از دسترس او خارج شد اما کاشانکی به رژیم خود ادامه داد تا در مجموع یک دوران دو ساله رژیم را سر کند. چندی پیش کاشانکی در طول یک ماه در ویتنام و کره جنوبی رقابت کرد و پرونده خود را در سال جاری با یک نقره و یک برنز ارزشمند به پایان رساند در این بین بیش از هر چیز امیدواری و نظر فنی سرداور مسابقات ان.پی.سی در کره جنوبی برای او مهم بود که اعلام کرد: محمد می تواند با برطرف کردن برخی نکات ریز و فنی در آینده حتی خود را در بین نفران برتر المپیا ببیند کاشانکی حالا برای مدتی دوران استراحت خود را شروع کرده است تا سال آینده و نزدیک به رقابت های المپیا در مسابقات مهمی چون تورنتو و ونکوور شرکت کند. مسابقاتی که نزدیک به رقابت های مسترالمپیا است و قصد دارد این بار با یک رژیم تا بالاترین رقابت این رشته پیش رود.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 5911 بار تاریخ انتشار: 1 آبان 1397
اخبار جدید بدنسازی

اخبار : کارت پرو در انتظار برترین های جام الماس

به نقل از سایت فدراسیون بدنسازی رشته ماساکولار فیزیک نیز به مجموعه رشته های مسابقاتی، چهارمین دوره رقابت های بین المللی جام الماس خلیج فارس اضافه شد.

دبیر فدراسیون ضمن بیان مطلب بالا اظهار داشت علاوه بر رشته ماسکولار فیزیک که رقابت های آن در ۲ دسته قدی ۱۷۸- سانتی متر و ۱۷۸+ سانتی متر برگزار می شود رقابت های بادی کلاسیک در ۵ دسته قدی، رقابت های پرورش اندام در ۵ وزن و رقابت های فیزیک در ۶ دسته قدی برگزار خواهد شد و به برترین های آن ها ۱۲ کارت پرو تعلق خواهد گرفت.

نصیبی تصریح کرد: خوشبختانه بر اساس گفتگوهای انجام شده کارت پرو مسابقات مختص به یک رشته خاص نبوده و قهرمانانی که موفق به دریافت آن می شوند می توانند از امتیاز آن در تمامی رشته های زیر مجموعه IFBB استفاده کنند.

وی افزود: مراسم وزن کشی رقابت های جام الماس روز جمعه ۲۰ مهر ماه خواهد بود و رقابت های نیز از روز شنبه ۲۱ مهر ماه آغاز و همان روز نیز به پایان خواهد رسید.

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص اضافه شدن رشته ماسکولار فیزیک به رقابت های جام الماس خلیج فارس گفت: با توجه به اینکه مشکل عمده ورزشکاران فیزیک بحث بدن های حجیم آن ها می باشد بر آن شدیم تا برای نخستین بار رشته ماسکولار فیزیک را نیز برگزار نمائیم. از ورزشکاران ایرانی هزینه ورود به مسابقات بر اساس نرخ مصوبه دلار در همان روز توسط بانک مرکزی اخذ خواهد شد و جوایز آن ها نیز بر همان اساس پرداخت می شود. اما در خصوص ورزشکاران خارجی اینطور نیست و دلار از آن ها گرفته و جایزه دلاری نیز به آن ها پرداخت خواهد شد.

مهدی نصیبی افزود: محل برگزاری رقابت های جام الماس خلیح فارس سالن نمایشگاه بین االمللی بوده و ورزشکاران ایرانی جهت حضور باید بیمه ورزشی داشته باشند.

وی در پایان  از جوایز ۱۰۰۰، ۶۰۰ و ۴۰۰ دلاری مسابقات به نفرات برتر خبر داد.

مسافران رقابت های جهانی اسپانیا معرفی شدند

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اسامی ملی پوشان اعزامی به رقابت های جهانی ۲۰۱۸ که در بنیدروم اسپانیا برگزار خواهد شد. در رشته های مختلف به شرح ذیل معرفی شدند:

پرورش اندام

۶۵ کیلوگرم: احسان خواجوی از تهران
۷۰کیلوگرم: فرشاد گنجی از تهران
۷۵کیلوگرم: روح الله شکرزاده از تهران
۸۰ کیلوگرم: ورزشکاری مورد تائید کمیته فنی قرار نگرفت
۸۵ کیلوگرم: مجتبی زارع از فارس
۹۰ کیلوگرم: زین العابدین محمدی از تهران
۹۵ کیلوگرم: مرتضی شفیعی از همدان
۱۰۰کیلوگرم: علی اکبر نیک بخت از مازندران
۱۰۰+ کیلوگرم: عبدالحسن آل بوعلی از خوزستان

پی نوشت:

 • در یک اقدام جالب و قابل تقدیر، قرار شد در دسته های سبک وزن هم نماینده داشته باشیم.
 • اکثر نفرات انتخابی همان نفرات قهرمان دسته های وزنی خود بودند.
 • در دسته هشتاد کیلو گرم انتخابی صورت نگرفت و اما در دسته فوق سنگین وزن به جای مرتضی روشن ضمیر که قهرمان شده بود، عبدالحسن آل بو علی نفر دوم این دسته انتخاب شد.

فیزیک

دسته قدی ۱۷۲ سانتی متر: ورزشکاری مورد تائید کمیته فنی قرار نگرفت
دسته قدی ۱۷۵ سانتی متر: آریا نوروزی از مازندران
دسته قدی ۱۷۸ سانتی متر:فرید شیر محمد زاده از تهران

دسته قدی ۱۸۱ سانتی متر: محسن غریزی از تهران
دسته قدی ۱۸۱+ سانتی متر: محمد هادی حقیقی از تهران و آرمان بشیری از گیلان

پی نوشت:

نسبت به دو رشته دیگر، فیزیک کمی درگیر تغییرات بیشتری قرار گرفت.

طاها الیکایی به عنوان قهرمان دسته اول به تیم دعوت نشد اما از دسته آخر فیزیک آرمان بشیری به عنوان نایب قهرمان کشوری به تیم دعوت شد.

در دسته چهارم علیرضا نوری که قهرمان شده بود به تیم ملی دعوت نشد و جای او نفر دوم این دسته محسن غریزی به عضویت تیم ملی در آمد.

بادی کلاسیک

دسته قدی ۱۶۸ سانتی متر: ورزشکاری مورد تائید قرار نگرفت
دسته قدی ۱۷۱ سانتی متر: میلاد میرزایی از تهران
دسته قدی ۱۷۵ سانتی متر: وحید بادپی از لرستان
دسته قدی ۱۸۰ سانتی متر: سجاد حیدری از خوزستان
دسته قدی ۱۸۰+ سانتی متر: فرشاد ولی پور از آذربایجان شرقی و علی مجتهدی از تهران

پی نوشت:

در این رشته نیز اکثر نفرات انتخابی همان قهرمانان مسابقات کشوری بودند.

از دسته اول بادی کلاسیک کسی انتخاب نشد و در دسته آخر این رشته، علی مجتهدی به عنوان نایب قهرمان این دسته به تیم ملی دعوت شد تا تیم بادی کلاسیک با نفرات کامل اعزام شود.

شرایط مسابقات پرورش اندام فیزیک و بادی کلاسیک و انتخاب اورال

انتخاب ابوالفضل قناعتی به عنوان رییس هیات بدنسازی استان تهران

ابوالفضل قناعتی با ۹ رای از مجموع ۱۷ رای به عنوان رییس هیات بدنسازی استان  تهران انتخاب شد همچنین علی اصغر زرگر با ۸ رای ما بقی آرا را کسب کرد دیگر کاندیداها رای نیاوردند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6099 بار تاریخ انتشار: 11 مهر 1397
اخبار جدید بدنسازی

اخبار جدید بدنسازی : مهدی شرافت؛ پاداش دو سال سخت کوشی

در جام الماس ۲۰۱۶ بود که مهدی شرافت به عنوان یکی از چهره های شاخص فیزیک به دنیای بدنسازی معرفی شد. شرافت که چندی قبل تر قهرمان قهرمانان جام پوما شده بود، در جام الماس ابتدا موفق به قهرمانی در دسته قدی خودش شد و پس از آن در رقابت اورالی بعد از محمد کاشانکی به مقام نایب قهرمانی رسید تا دومین سهمیه کارت حرفه ای جام الماس را به خودش اختصاص دهد.

در آن سال محمد کاشانکی و مهدی شرافت هر دو از فدراسیون بین المللی IFBB موفق به دریافت کارت حرفه ای شدند اما سرنوشت هر کدام به شکلی متفاوت رقم خورد. کاشانکی بلافاصله بعد از جام الماس، راهی روسیه شد تا در مسابقات مسترالمپیای روسیه شرکت کند و در همان جا بود که توانست دومین موفقیت پیاپی خود را رقم بزند و جواز حضور در مسترالمپیا را هم دریافت کند اما در نهایت پشت سد ویزا باقی ماند و نتوانست این رویداد مهم را تجربه کند.

اما مهدی شرافت بعد از یک دوره طولانی آماده سازی، اولین تجربه حرفه ای خود را در کره جنوبی رقم زد که در آن مسابقه ناموفق بود. شرافت در آن مقطع انتقادها و فشارهای زیادی را تحمل کرد و نیش و کنایه های زیادی را به جان خرید اما همچنان با سخت کوشی به کار خود ادامه داد تا بالاخره امسال در مسابقه حرفه ای ویتنام، بالاتر از کاشانکی قرار گرفت و موفق به قهرمانی در این مسابقات شد.

حالا پس از این رقابت، کاشانکی همچنان به روند آماده سازی جدی خود ادامه می دهد تا باز هم در رقابت های پاییز ۲۰۱۸ شرکت کند اما شرافت تصمیم گرفته وارد فاز استراحت فعال شود تا بعد از یک سال، دوباره به صحنه رقابت های فیزیک باز گردد.

میهمان جدید مسابقات جهانی آی.اف.بی.بی

دسته فیزیک کلاسیک به رقابت های AFBB اضافه شد و نکته جالب اینکه هنوز هم رشته بادی کلاسیک در برنامه مسابقات این فدراسیون جای دارد.

تفاوت این دو رشته در ارفاق های وزنی است بدین شکل که ارفاق های وزنی فیزیک کلاسیک بیشتر از بادی کلاسیک می باشد.

هر دو این رشته ها در برنامه مسابقات جهانی جای دارد و ورزشکاران در پنج دسته قدی -۱۶۸ -۱۷۱- ۱۷۵- ۱۸۰ و +۱۸۰ سانتی متر تقسیم خواهند شد.

با این اوصاف تعداد منتخبین بادی کلاسیک ایران می تواند دو برابر سال های گذشته باشد که در دو رشته فیزیک کلاسیک و بادی کلاسیک تقسیم شوند.

با آن که این رشته مدتی است در تقویم رقابت های AFBB آمده است اما در رقابت های داخلی ایران خبری از برگزاری این رشته نبود و شاید در رقابت های زمستانی سال جاری فیزیک کلاسیک نیز به رقابت ها اضافه شود.

پی نوشت: فیزیک کلاسیک و بادی کلاسیک درپنج دسته قدی برگزار می شوند.

بادی کلاسیک به شرح زیر:

-۱۶۸ سانتی متر بدون ارفاق وزنی
-۱۷۱ سانتی متر با دو کیلو گرم ارفاق وزنی
-۱۷۵ سانتی متر با چهار کیلوگرم ارفاق وزنی
-۱۸۰ سانتی متر با شش کیلوگرم ارفاق وزنی

+۱۸۰ سانتی متر از هشت تا ده کیلو گرم ارفاق وزنی

و فیزیک کلاسیک بدین صورت:

-۱۶۸ سانتی متر با چهار کیلوگرم ارفاق وزنی
-۱۷۱ سانتی متر با شش کیلوگرم ارفاق وزنی
-۱۷۵ سانتی متر با هشت کیلوگرم ارفاق وزنی
-۱۸۰ سانتی متر با یازده کیلو گرم ارفاق وزنی
+۱۸۰ سانتی متر از سیزده تا هفده کیلوگرم ارفاق وزنی

جدایی باشگاه های زنانه و مردانه

مهران زرگری، در گفت و گو با ایرنا، افزود: عقیده ها در هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان، بر این می باشد که باشگاه های بانوان جدای از مردان باشد تا به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه هزینه باشگاهداری بالا بوده و از طرفی درآمدها در باشگاه ها نیز در سطح پایین قرار دارد به ناچار باشگاهداران در هر ۲ بخش فعالیت می کنند.

زرگری افزود: از طرفی تایم های مرده باشگاه ها به بانوان تعلق می گیرد و این باعث آزردگی خاطر ورزشکاران فعال در ورزش بدنسازی و پرروش اندام می شود و از طرفی بانوان شاغل، به اجبار از این ورزش محروم می شوند.

وی تصریح کرد: هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان بر عملکرد و نحوه فعالیت باشگاه های مجوز دار، نظارت کامل و دقیق دارد و هرگز اجازه نمی دهد که محیط های باشگاهی با فعالیت های ناسالم و ناصحیح به این رشته ورزشی ضربه و آسیب وارد کند.

زرگری تعداد ورزشکاران زن فعال در این رشته را قریب چهار هزار نفر اعلام کرد و افزود:این ورزشکاران، تحت پوشش بیمه ورزشی هستند و با توجه به احتمال آسیب دیدگی، لازم است باشگاهداران به موضوع بیمه توجه جدی داشته باشند

فروشگاه های غیر قانونی مکمل پلمپ می شوند

معاون غذا و دارو دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی گفت: هیچ مجوزی مبنی بر ایجاد فروشگاه عرضه مکمل بدنسازی قانونی نیست.

دکتر جلال غفارزاده در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه مکمل های وارداتی دارای برچسب اصالت که قابل خرید از داروخانه ها هستند مورد تایید وزارت بهداشت هستند، افزود: هیچ مجوزی مبنی بر ایجاد فروشگاه عرضه مکمل بدنسازی قانونی نیست لذا فروش مکمل توسط فرد یا در هر مکانی در امر پزشکی و دارویی به حساب می آید و مطابق ماده ۳ مربوط، وزارت بهداشت می تواند نسب به پلمپ فروشگاه و مکان مذکور اقدام و نسبت به ارجاع و معرفی فرد خاطی به مراجع قانونی ذی صلاح اقدام کند تا مطابق قانون مجازات گردند.

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه در حال حاضر مکمل های پروتئینی بیش ترین مصرف در بین ورزشکاران را دارند که می توانند به صورت مجزا یا غنی شده با ویتامین ها باشند اظهار کرد: فرم تقلبی آن ها هم به دو صورت است؛ نوع اول حاوی مقادیر ناچیزی پروتئین ۱۰ درصدی به همراه ترکیباتی مثل شیر خشک است و نوع دوم که بیش تر در باشگاه ها مصرف می شود دارای ترکیبات محرک و هورمونی می باشد که خطرناک است.

وی ادامه داد: یکی از مکمل های ورزشی پر مصرف پروتئین هاست که مقادیر اضافه مصرف این مواد سبب آسیب کلیه کبد و بروز استئوپروزیس (پوکی استخوان) می شود، متاسفانه بسیاری از این مشکلات در دوران میانسالی در فرد بروز پیدا می کنند و در جوانی ردپایی از خود به جا نمی گذارند.

غفار زاده تصریح کرد: تبلیغات غلط و تعریف یک الگوی خاص برای یک هیکل متناسب جوانان را به سمت ورزش خصوصا بدنسازی سوق می دهد و وقتی در کوتاهی به نتایج دلخواه نمی رسند به سمت راه های غلط و میان بر می روند. وی ادامه داد: اغلب حتی از کمک و راهنمایی یک متخصص در این زمینه استفاده نمی کنند مصرف داروها هم باعث رسیدن سریع به حجم عضلانی دلخواه می شود اما به محض قطع کردن مجددا فرد به حالت قبل از ورزش خود باز می گردد و این امر باعث مصرف مداوم این فراورده ها می شود تا جایی که فرد آسیب سلامت بدن خود وارد می کند.

بهترین های کشور معرفی شدند؛

قهرمانان کشور در انتظار انتخاب برای رقابت های جهانی

رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی کشور( انتخابی تیم ملی) طی روزهای ۷ لغایت ۹ شهریور ماه در سالن شهید اقدمی تبریز برگزار شد. به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک، و فیزیک قهرمانی کشور(انتخابی تیم ملی) در ۳ رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان طی روزهای ۷ لغایت ۹ شهریور ماه در سالن شهید اقدمی تبریز با حضور ۵۳ ورزشکار از ۲۶ استان کشور برگزار شد.

رقابت هایی که در مجموع تیمی بادی کلاسیک تیم آذربایجان شرقی الف سنت شکنی کرد و با ۶۵ امتیاز در جای اول ایستاد. تهران الف با ۳۸ امتیاز دوم شد و البرز با ۳۱ امتیاز در جای سوم ایستاد. در رشته پرورش اندام تیم تهران الف با ۸۰ امتیاز بالاتر از بقیه اول شد و تیم های آذربایجان شرقی و مازندران به ترتیب با ۶۸ و ۵۵ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

پرورش اندام

نفرات برتر رده سنی جوانان

۷۵- کیلوگرم

۱-محمد امین گل عباسی – ورامین ۲-رضا اسکندری شهرکی – خوزستان ۳–رضا بیراوند – آذربایجان شرقی

۷۵+کیلوگرم

۱-سجاد مهدی نیا رودسری – تهران ۲-محسن چگینی – لرستان ۳- احمد شاره – خراسان رضوی

نفرات برتر رده سنی بزرگسالان وزن ۶۵ کیلوگرم

۱-احسان خواجوی – تهران ۲-جاسم شریف زاده – تهران ۳-حمید دریسی – خوزستان

وزن ۷۰ کیلوگرم

۱-فرشاد گنجی – تهران ۲- سید مبین کریمی – مازندران ۳- ساسان خسروی – گیلان

وزن ۷۵ کیلو گرم

۱-روح الله شکر زاده تهران – ۲-محسن محمودی – قم ۳-فرامرز عزیزی – تهران

وزن ۸۰ کیلوگرم

۱-میثم اقبالی – تهران ۲-نادر رستمی – آذربایجان شرقی ۳- مجید امیر فر – آذربایجان شرقی

وزن ۸۵ کیلوگرم

۱-مجتبی زارع – فارس ۲- مهدی جابری نژاد – ایلام ۳- مهدی ارزشمند – فارس

وزن ۹۰ کیلوگرم

۱-زین العابدین محمدی – تهران ۲-حمید احمدی – البرز ۳-عباس قاسمی – آذربایجان شرقی

وزن ۹۵ کیلوگرم

۱-مرتضی شفیعی – همدان ۲-محمد محراب لو – همدان ۳- مهدی علیزاده – تهران

وزن ۱۰۰ کیلوگرم

۱-علی اکبر نیکبخت – مازندران ۲- محمد کاظم ذوالفقاری – آذربایجان شرقی ۳- سید محمد نورانیان – آذربایجان شرقی

وزن ۱۰۰+ کیلوگرم

۱-مرتضی روشن ضمیر – مازندران ۲-عبد الحسین آلبو علی – خوزستان ۳-مرتضی شاه حسینی – آذربایجان شرقی

نفرات برتر رده سنی پیشکسوتان

وزن ۷۰ کیلوگرم(۴۰ تا ۴۹ سال)

۱-حسین شبانی برزی- تهران ۲- محسن شکری میر عزیزی- خوزستان ۳- سعید صنافی زاده مقدم – آذربایجان شرقی

وزن ۸۰_کیلوگرم(۴۰ تا ۴۹ سال)

۱-محمد رضا قنواتی – خوزستان ۲- علیرضا خلیل نژاد – مازندران ۳- امیر مولی پور – همدان

وزن ۹۰_کیلوگرم(۴۰ تا ۴۹ سال)

۱-حسین هادیان – تهران ۲-حسین شعبان پور –مازندران ۳- اردوان ورشایی – آذربایجان شرقی

وزن ۹۰+کیلوگرم

۱-علی بهره مند – تهران ۲- داورد بختیاری – آذربایجان شرقی ۳- رضا کلهر – تهران

نفرات رشته بادی کلاسیک

دسته قدی ۱۶۸ سانتی متر

۱-عباس شریفات – آذربایجان شرقی ۲- بهداد باستانی – خوزستان ۳- احمد رضا عبدالهی – فارس

دسته قدی ۱۷۱ سانتی متر

۱-میلاد میرزایی – تهران الف – محمد مهدی ضیایی – آذربایجان شرقی ۳- امیر رضایی – البرز

دسته قدی ۱۷۵ سانتی متر

۱-وحید بادی –لرستان ۲- بهزاد عدالت – آذربایجان شرقی ۳- سعید رونقی – آذربایجان شرقی

دسته قدی ۱۸۰ سانتی متر

۱-سجاد حیدری – خوزستان ۲-سینا قربانی منش- فارس۳- سید مصطفی ابوطالبی – آذربایجان شرقی

دسته قدی ۱۸۰+ سانتی متر

۱-فرشاد ولی پور – آذربایجان شرقی ۲- علی مجتهدی – تهران الف ۳- تیمور آئینی – همدان

نفرات برتر رشته فیزیک

دسته قدی ۱۷۲ سانتی متر

۱-محمد الیکایمی – تهران ۲- محمد شیخ زاده – آذربایجان شرقی ۳- محمد حسین عدالتخواه – البرز

دسته قدی ۱۷۵ سانتی متر

۱-آریا نوروزی – مازندران ۲- مهرداد زند قوجه بیگول – البرز ۳- حسین خلیق –تهران

دسته قدی ۱۷۸ سانتی متر

۱-فرید شیر محمد زاده – تهران ۲- علیرضا بیات – تهران ۳- فرهاد کاشی – گیلان

دسته قدی ۱۸۱_ سانتی متر

۱-علیرضا نوری – آذربایجان شرقی ۲-محسن عزیزی – تهران ۳- امین امانی زاده – اصفهان

دسته قدی ۱۸۱+ سانتی متر

۱-سید محمد هادی حقیقی – تهران ۲-آرمان بشیری- گیلان ۳-مرتضی قاسمی وفایی – البرز

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6207 بار تاریخ انتشار: 26 شهریور 1397
اخبار این ماه بدنسازی

لشکرکشی عضلات ایرانی به هندوستان

دومین مسترالمپیای آماتوری هندوستان میزبان بدنسازان ایرانی خواهد بود.

همانطور که پیش از این اعلام کردیم، رقابت های مسترالمپیای آماتوری هم به دلیل عنوان جالبش و هم به دلیل اینکه در برخی از آنها بیشترین کارت حرفه ای یعنی، سه کارت برای اورالی هر رشته داده می شود، اهمیت بالای برای بدنسازان پیدا می کند.

که مسترالمپیای آماتوری هندوستان نیز این گزینه ها را دارد از طرفی به این دلایل، گزینه نزدیکی مسیر و پایین بودن هزینه ها را نیز اضافه کنید که در مجموع و در تقویم بلند بالای اِن.بی سی باعث می شود این مسابقه برای ایرانیان به عنوان بهترین گزینه و یا بهتر بگوییم گزینه طلایی معرفی شود.

با گران شدن دلار و البته گران شدن هزینه های سفر، یک مسابقه در کشورهای دور از ایران در حدود پانزده تا بیست میلیون تومان هزینه بر می دارد.

اما همانطور که در چند پست قبل اعلام کردیم هزینه سفر به هندوستان چیزی در حدود هفتصد دلار است. از سوی دیگر آمادگی بدنی ایرانیان و تعداد کارت های حرفه ای هندوستان در نهایت این نوید را می دهد که دسترسی به کارت حرفه ای در این رقابت بالاترین احتمال را داشته باشد، به خصوص برای فیزیک کلاسیک چرا که از پنج قهرمان دسته های قدی این رشته، سه نفر کارت می گیرند.

با این استدلال قهرمانان فیزیک در رتبه بندی خوش شانس ها و در نهایت پرورش اندام کاران در رتبه نهایی قرار دارند.


لحظات سخت چوپان تا المپیا

دوست داریم خوش بین باشیم اما شرایط به شکلی است که ممکن است متاسفانه ویزای چوپان صادر نشود.

اگر متاسفانه این اتفاق رخ دهد، هم ما، هم طرفداران چوپان و هم فلکس لوییس بعد از رقابت های المپیا می توانیم واقعیت یک رقابت چالش برانگیز را درک کنیم.

نیکلاس ولیوود در المپیا شرکت می کند، تصاویر او در کنار لوییس و این تصاویر می تواند یک رقابت را در ذهن ما بازسازی کند و امیدواریم که چوپان در این بازسازی تصویری موفق و پرچمدار باشد.

پی نوشت: اولین رقابت حرفه ای بعد از المپیا می تواند به میدانی برای رقابت جویان با مدعیان المپیا تبدیل شود.

معمولا آنها برای کسب سهمیه سال بعد و یا شرکت در مسابقه برای پُربار کردن کارنامه قهرمانی خود طی سه یا چهار هفته در رقابت های بعد از المپیا شرکت می کنند.


غول پرطرفدار نتایج گزارش کالبد شکافی ریچ پیانا

جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ بود که خبر مرگ ریچ پیانا ۴۶ ساله در شبکه های مجازی منتشر شده، ریچ بیش از ۲ هفته در کما بود و تا به امروز که خبر کالبد شکافی او منتشر شد علت مرگ او پنهان بود و پس از انتشار هم خبر مرگ او در هاله ای از ابهام است!

شش پزشک متخصص ایالت فلوریدا کالبد شکافی ریچ پیانا را بر عهده داشتند که می توانید گزارش کامل این پزشکان را در وبسایت Muck Rock که به زبان انگلیسی هست مطالعه کنید. طولانی ترین قسمت گزارش کالبد شکافی مرگ ریچ، تورم ریه و پر شدن ریه های او با مایع بود.

در زیر عناصر کلیدی دیگر که در گزارش ذکر شده را خواهید خواند.

بزرگ شدن قلب ( نشانه بیماری قلبی)، گرفتگی خفیف عروق کرونری، کبد چرب، مشکلات تیروئید، تغییر رنگ و تورم کلیه ها، تورم و خون ریزی مغزی ascites (انباشت مایع حاوی پروتئین در شکم) در نهایت علت اصلی مرگ او از طریق این گزارش مشخص نشده است، واضح است او بخاطر مصرف داروهای افزایش عملکرد جسمانی مشکلات قلبی شدیدی داشته است.

ریچ پیانا به مدت ۱۸ روز در کما بود و سرانجام سالم از کما بیرون آمد و در بیمارستان بستری بود.

همانطور که در گزارش ذکر شده ریچ پیانا مشکلات سلامتی زیادی داشته که سبب مرگ او شده، اما مصرف مواد در گزارش ثبت نشده است. شما فکر می کنید آیا علت مرگ ریچ فرای موارد گزارش است؟


تیم های برتر رقابت های استان فارس معرفی شدند.

رقابت های پرورش اندام، فیزیک و بادی کلاسیک قهرمانی استان فارس روز های اول و دوم شهریور ماه با حضور بیش از ۱۲۰ ورزشکار در مجموعه ورزشی شهید دستغیب برگزار شد. به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در پایان این رقابت ها در رشته بادی کلاسیک شهرستان های داراب و باشگاه نیما و البرز به ترتیب اول تا سوم شدند. در رشته فیزیک باشگاه جوان به مقام نخست رسید و باشگاه های چوپان و سرو در رده های بعدی قرار گرفتند.

در رشته پرورش اندام نیز باشگاه بهنام بالاتر از بقیه در جای اول ایستاد. باشگاه ارزشمند دوم شد و باشگاه اکبری مقام سوم را بدست آورد. نفرات منتخب رقابت های شیراز این هفته عازم رقابت های قهرمانی کشور تبریز ۲۰۱۸ خواهند شد.


نخستین جلسه مسوولان برگزاری رقابت های تبریز ۲۰۱۸ برگزار شد.

نخستین نشست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با دست اندرکاران رقابت های پرورش اندام، فیزیک و بادی کلاسیک قهرمانی کشور(تبریز ۲۰۱۸) در محل فدراسیون برگزار شد.

ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون در نشست با دانایی نماینده هیات آذربایجان شرقی، نصیبی دبیر فدراسیون،جبلی رئیس کمیته داوران، هاشمی رئیس کمیته مسابقات، فخیمی، مسئول حراست فدراسیون، چشمی بازرس فدراسیون و نادری سرپرست کمیته استانها در محل فدراسیون برگزار شد، خطاب به حاضران در جلسه از اهمیت مسابقات و رعایت اصل صرفه جویی در تمامی امور آن صحبت کرد.

پور علی فرد گفت: از خود من تا بقیه همه ملزم به رعایت شرایط روز کشور بوده و باید در تمامی موارد از نوع سفر، اقامت، حضور در مسابقات و … را مدیریت کرده تا کمترین هزینه به میزان تحمیل شود.

پور علی فرد در ادامه نشست از مسوولان برگزاری خواست تا در طول برگزاری به هیچ وجه منطق را فدای احساس نکرده و همان کاری را انجام دهد که به کیفیت برتر مسابقات کمک می کند.

در ادامه جلسه شرکت کنندگان هر کدام به فراخور مسوولیتی که داشته،راهکارهای مناسب را ارائه داده و قرار شد تا زمان برگزاری مسابقات در خصوص اطلاع رسانی، چنین جلساتی همواره تداوم داشته باشد.


نصیبی: متفاوت ترین مسابقات را در تبریز برگزار خواهیم کرد

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی کشور(انتخابی تیم ملی) در تبریز بر اساس قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی پرورش اندام (IFBB) برگزار خواهد شد.

مهدی نصیبی دبیر فدراسیون ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت، کلیه مراحل مسابقات از وزن کشی تا برگزاری، جملگی بر اساس قوانین و مقررات فدراسیون بین المللی پرورش اندام IFBB برگزار شده و استان ها باید این مهم را مد نظر خود داشته باشند.

نصیبی درباره فهرست اسامی ورزشکاران استان های شرکت کننده گفت: کلیه لیست ها باید بدون خط خوردگی بوده و تمامی مسوولیت ها نیز در این ارتباط بر عهده سرپرست استان اعزامی خواهد بود. سرپرستی که باید کتباً توسط رئیس هیات به برگزار کنندگان مسابقات معرفی شده باشد. دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه ضمن دعوت تمامی استان های شرکت کننده به نظم و انضباط و قوانین و مقررات در طول برگزاری مسابقات تبریز گفت: قطعاً رقابت های تبریز با تمامی مسابقات ادوار گذشته تفاوت های اساسی بسیاری خواهد داشت. و ما تلاش خواهیم کرد هر آنچه را که به سطح کمی و کیفی مسابقات کمک می کند را رعایت نمائیم. نصیبی در پایان خاطر نشان کرد: بدون شک از حضور ورزشکاران عزیزی که دارای ناهنجاری های داوری شامل پارگی عضلات بلید، جوش های نامتعارف و … باشند در هنگام وزن کشی و مسابقات ممانعت بعمل خواهد آمد.


برگزاری موفق نشست مسوولان آموزش سراسر کشور

نشست رئیس، دبیر و سرپرست کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با مسوولان کمیته های آموزش هیات های سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، نشست مدیران فدراسیون با روسای کمیته های آموزش هیات های سراسر کشور در محل تالار اجتماعات دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی برگزار شد.

ابتدای جلسه، ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون از اهمیت آموزش برای مدعوین سخن گفت و اعلام داشت که موضوع سامانه ملی ثبت نام کار بزرگی است که در فدراسیون انجام شده و باید تقویت شود.

پور علی فرد در ادامه گفت: هر چه آموزش کیفیت بالاتری داشته باشد و بیشتر مورد توجه قرار گیرد، قطعاً ورزش ما به سوی علمی تر شدن گام های سریع تری را برخواهد داشت و این یک موقعیت بسیار بزرگ به حساب می آید.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام افزود: امیدوارم با شروع به کار سامانه ملی ثبت نام دیگر کاری از گذشته در بحث آموزش باقی نمانده باشد و این مسئله تمام تلاش ما در کمیته آموزش را این روزها به خود معطوف کرده است.

ناصر امیری رئیس کمیته فدراسیون نیز اظهار داشت: خوشحالم که بگویم کمیته آموزش ما یکی از کمیته های موفق و از بهترین کمیته های آموزشی در بین فدراسیون های ورزشی محسوب می شود حجم بالای انتشار کتاب های علمی در رشته بدنسازی و پرورش اندام باعث تعجب خیلی ها شده است و به این معناست که ما در کار آموزش موفق عمل کرده ایم.

امیری در ادامه از اهمیت سامانه ملی ثبت نام برای مدعوین گفت و خاطر نشان کرد که قرار است کلیه امور ثبت نام از این به بعد از طریق سامانه ملی انجام شود در ادامه جلسه حسین پور در خصوص نحوه عملکرد سامانه ملی ثبت نام صحبت هایی را برای مدعوین عنوان داشته و متعاقب آن هم مسئولان کمیته های آموزش سراسر کشور به بیان دیدگاه های خود پرداختند.


اصفهان قطب بدنسازی کشور است.

اقتصاد ایران: اصفهان – رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام اصفهان از برتری استان در ورزش بدنسازی خبر داد و گفت: استان اصفهان در رشته های مختلف جزء سه تیم برتر کشور بوده و قطب بدنسازی کشور به شمار می رود.

حسین یار محمدیان در گفت و گرو با خبر نگار مهر درباره جایگاه ورزش بدنسازی و پرورش اندام در استان اصفهان اظهار داشت: طبق آخرین رتبه بندی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان، هیئت برتر کشور است و در جایگاه نخست قرار دارد.

وی پیرامون افتخارات استان در این رشته ورزشی بیان کرد: در حال حاضر ما بیش از ۱۰ نفر قهرمان در مسابقات مختلف بین المللی و چند صد نفر قهرمان در مسابقات کشوری داریم؛ در رشته مچ اندازی همواره رتبه اول یا دوم کشور بوده و از این نظر قطب کشور هستیم، در رشته پاور لیفتینگ نیز ما در هر مسابقه ای که شرکت کردیم همواره جزء سه تیم برتر بوده ایم همچنین در مسابقات کشوری قوی ترین مردان که سال گذشته در کرج در دو وزن منفی ۹۵ و منفی ۱۰۵ کیلوگرم برگزار شد در هر دو وزن تیم استان اصفهان اول شد.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان پیرامون دوره های آموزشی برگزار شده از سوی این هیئت توضیح داد: کلاس های آموزشی متعدد مربی گری بدنسازی و غیره برای بانوان و آقایان برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شد.

وی به برنامه های فرهنگی این هیئت اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری یادواره های شهدا، بزرگداشت هایی برای پیشکسوتان، نصب تابلوها و تصاویر پیشکسوتان و مفاخر استان در ابعاد بزرگ بکارگیری و استفاده از اتوماسیون اداری در هیئت و غیره از جمله برنامه های فرهنگی است که در هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان اصفهان انجام شده است.


رقابت ۷۰ بانوی مچ انداز در شیراز

رقابت های مچ اندازی قهرمانی باشگاه های استان فارس با معرفی نفرات برتر استان در روز جمعه ۲۹ تیر ماه به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام رقابت های مچ اندازی قهرمانی باشگاه های استان فارس با حضور ۷۰ بانوی مچ انداز برگزار شد که در رده سنی زیر ۱۸ سال تیم رزقان به مقام اول رسید، فروزان گزارش دوم شد و کازرون در جایگاه سوم ایستاد.

در رقابت های مستر تیم باشگاه ایران زمین عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و تیم های نام آوران و کازرون به ترتیب عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

باشگاه فروزان گزارش در رده سنی جوانان در عملکرد بهتری داشت و به مقام قهرمانی رسید. باشگاه ایران زمین در جایگاه دوم ایستاد و شهرستان رزقان بطور مشترک با تیم های کازرون و ایثار به مقام سوم رسیدند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6056 بار تاریخ انتشار: 17 شهریور 1397
اخبار جدید بدنسازی

اخبار جدید بدنسازی: پور علی فرد: قانون را بلدم و بازنشسته نیستم

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به موضوع درج نامش در لیست مدیران بازنشسته ورزش ایران واکنش نشان داد.

پس از انتشار لیستی از روسای فدراسیون های بازنشسته که با ابلاغ قانون جدید منبع به کار گیری باز نشسته ها باید از ریاست فداسیون ها کنار بروند واکنش هایی را ازسوی فدراسیون های مختلف در پی داشت.

در لیست یکی از خبر گزاری ها نام ناصر پور علی فرد، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام هم در بین بازنشسته ها بود که او ضمن تکذیب این موضوع، گفت: من هنوز کارمند دولت هستم و بازنشسته نشده ام. خودم هنوز لیست را ندیده ام ولی گویا برخی می خواهند زودتر بروم. من تابع قانونم و آن را خوب بلدم و سال ها در بخش های مختلف از منابع انسانی وزارت ورزش جوانان مدیر بودم. پور علی فرد در پایان گفت: من متولد پنج اسفند ۱۳۳۹ هستم و با توجه به آنکه مدرک کارشناسی ارشد دارم و می توانم تا ۳۵ سال خدمت کنم هنوز سه سال دیگر به باز نشستگی ام مانده است.

شاید برخی به خاطر موی سفیدم عنوان می کنند که بازنشسته هستم، اما می خواهم بگویم که گول این موهای سفید را نخورید. پور علی فرد با خنده ادامه داد: اگر واقعاً مشکل موهای سفیدم است، آن ها را رنگ کنم تا دیگر مشکلی نباشد.

اخبار جدید بدنسازی: ماکایوف: علاقمندی به مچ اندازی در ایران مرا غافلگیر کرد.

قهرمان مچ اندازی ۷ دوره جهان گفت: علاقه طرفداران به رشته مچ اندازی در ایران مرا غافلگیر کرد و اطمینان دارم آینده مچ اندازی آسیا در اختیار مچ اندازان ایرانی خواهد بود.

الان ماکایوف قهرمان مچ اندازی ۷ دوره جهان در گفتگو با سایت فدراسیون ضمن بیان مطلب بالا گفت: باور کنید، اصلاً چنین استقبال و علاقمندی را از طرفداران مچ اندازی در ایران انتظار نداشتم. مچ اندازان ایرانی قدرت بسیار بالایی دارند، ضمن اینکه از دانش و اطلاعات خوبی هم در این رشته برخوردارند، به طوری که با سوالات خود در بسیاری از موارد مرا غافلگیر کرده و پر طرفدار هستند.

ماکایوف اظهار داشت: وقتی برای حضور در کلاس دانش افزایی مچ اندازی از من دعوت شد، به هیچ وجه چنین استقبالی را تصور نمی کردم، اما پس از حضور در آن به این نتیجه رسیدم که کلاس بسیار پر باری را پشت سر گذاشته و علاقه مندان از وقت خود نهایت بهره برداری را داشته اند.

قهرمان ۷ دوره رقابت های مچ اندازی جهان در ادامه یاد آور شد: بدون شک با آن میزان علاقه مندی که من از طرفداران مچ اندازی آسیا از آن شما خواهد بود. آینده ای که قطعاً در مچ اندازی آسیا و جهان بیشتر از قهرمانان ایرانی خواهیم شنید. ماکایوف در پایان گفت: خوشبختانه ایران طی یکی دو سال اخیر در مچ اندازی پیشرفت قابل محسوسی داشته و با هدف بزرگی که مسوولان آن دارند، مطمئن هستم که موفق خواهند شد.

اخبار جدید بدنسازی : قهرمانی لیفتر های ایرانی در گرجستان

مسابقات اروپا آسیا در رشته های پاورلیفتینگ تک پرس، تک لیفت راو، و با لوازم به میزبانی کشور گرجستان، شهر تفلیس با حضور ۴ تیم ایران، گرجستان، آذربایجان و ترکیه برگزار شد که تیم انجمن پاورلیفتینگ ایران به سرپرستی محسن استخری نماینده فدراسیون جهانی در ایران و آسیا و مربیگری رضا زمانی و فرشید علیپور در این مسابقات شرکت کرد و عنوان نخست تیمی را کسب نمود و عناوین دوم و سوم تیمی به ترتیب به گرجستان و آذربایجان رسید عناوین کسب شده توسط ورزشکاران ایران به شرح زیر می باشد.

 1. شهرام سبزی ۶۰ کیلوگرم بزرگسالان ددلیفت راو: طلا
 2. یاور امیر خانی ۶۷/۵ کیلوگرم بزرگسالان پرس سینه راو: طلا
 3. علی کیانی راد ۶۷/۵ کیلوگرم جوانان پرس سینه راو: طلا
 4. امید خوش نیک ۶۷/۵ کیلوگرم نوجوانان پاورلیفتینگ راو: طلا
 5. مهدی شجاعی ۷۵ کیلوگرم نوجوانان تک لیفت راو: برنز
 6. محمد صادقی ۸۲/۵ کیلوگرم جوانان پرس راو: طلا
 7. سعید رهنما ۸۲/۵ کیلوگرم مستر ۲ پرس سینه راو: طلا
 8. محسن انصاری ۸۲/۵ کیلوگرم مستر ۳ پاورلیفتینگ با لوازم: طلا
 9. محمد رضا مرادی ۸۲/۵ کیلوگرم بزرگسالان تک لیفت راو: طلا
 10. طالب دهیمی زاده ۸۲/۵ کیلوگرم مستر ۱ پرس سینه با لوازم: طلا
 11. مهدی ایوبی ۸۲/۵ کیلوگرم بزرگسالان پاورلیفتینگ راو: طلا
 12. حمید رشا شکرریز ۹۰ کیلوگرم مستر ۱ پاورلیفتینگ راو: طلا
 13. رضا جامعی اسکویی ۹۰ کیلوگرم مستر ۱ پرس سینه با لوازم: طلا
 14. حسین زنگی آبادی زاده ۱۰۰ کیلوگرم مستر ۱ پاورلیفتینگ راو: طلا
 15. مسعود انصاری ۱۰۰کیلوگرم ساپ مستر پاورلیفتینگ راو: طلا
 16. رضا زمانی ۱۱۰ کیلوگرم مستر ۱ پاورلیفتینگ، تک پرس، ددلیفت راو: طلا
 17. علی غلامی۱۲۵ کیلوگرم نوجوانان پاورلیفتینگ، تک پرس سینه، تک لیفت راو: طلا
 18. کریم اسماعیل زاده ۱۴۰ بزرگسالان تک لیفت راو: طلا

سرسخت اما قابل ساخت؛ تکنیک ۸ ثانیه

درست است که عضله ساق ارتباط زیادی با ژنتیک داشته و به فرآیند رشد هم خیلی دیر واکنش نشان می دهد، اما می توان آن را با روشی خاص وادار به رشد کرد.

در کل ساق در کمک به همسترینگ توسط فلکشن (خم شدن) زانو نقش ایفا می کند. تاندون آشیل ضخیم ترین تاندون در بدن بوده و بواسطه حرکات دینامیک و انفجاری ساخته می شود. بنابراین زمانی که شما در حال اجرای حرکت ساق پا ایستاده هستید و مچ پا را به سمت بالا و پایین حرکت می دهید، تاندون آشیل برای کار کردن با مشکلی روب هرو نشده و اکثر تنش و فشار از روی عضلات ساق پا دزدیده می شود. برای تغییر کار و عملکرد به سمت ساق پا شما نیاز دارید که تا حد زیادی بازتاب کشش را تا آنجایی که برایتان مقدور است دفع کرده و تمرکز خود را بر روی حداکثر کش آمدن (طویل شدن) و کوتاه شدن (انقباض) بگذارید.

تشریح تمرین ساق پا با تکنیک ۸ ثانیه:

شما می بایست برای پیاده کردن این تکنیک در قعر هر تکرار برای ۵ ثانیه ثابت مانده، سپس با یک حرکت انفجاری به حالت شروع بازگشته و ۳ ثانیه در اوج تکرار عضله ساق را تحت انقباض نگاه دارید. سپس به آرامی به قعر تکرار رفته و دوباره همین روند را تا جایی که این بخش به سوزش و درد بیافتد ادامه دهید.

با این روش درد عضلانی Muscle Soreness بسیار بالایی بر روی ساق اعمال شده و از طرفی دیگر کشش که در طول ست تجربه می شود کمک شایانی در مراقبت از تاندون آشیل خواهد نمود.

تعطیلی ۱۴۳ باشگاه مختلف در سه ماه اول ۹۷

در ۳ ماه اول سال ۹۷ کار بازرسی از نزدیک به ۱۱ هزار باشگاه ورزشی انجام و برخورد متناسب با آن ها صورت پذیرفت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی، بر اساس دستور مقام عالی وزارت دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در خصوص سالم سازی باشگاه ها و اماکن ورزشی و اهمیت این موضوع، این کار توسط مدیر کل دفتر عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات با فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و فدراسیون پزشکی با محوریت مسئولان بازرسی استان ها انجام و با ۱۴۳ باشگاه متخلف برخورد و دستور پلمپ آن ها صادر شد.

برگزاری مجمع سالیانه زنجان

مجمع سالیانه هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان با حضور ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون، خلیلی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان، معاونت ورزش اداره ورزش و جوانان استان، اعضاء مجمع و هیات رئیسه در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد و در آن عملکرد فنی و مالی هیات در سال ۹۶ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که در نهایت نیز تائید شد. همچنین تقویم ورزشی سال ۹۷ استان نیز در جلسه به تائید اعضای هیات رئیسه و مجمع رسید.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6259 بار تاریخ انتشار: 25 مرداد 1397
اخبار جدید دنیای بدنسازی

اخبار جدید دنیای بدنسازی : قهرمانی مطلق گلستان در مچ اندازی قهرمانی کشور
مج اندازان استان گلستان با قهرمانی قاطع در رقابت های مچ اندازی قهرمانی مردان کشور در شیراز حرفی باقی نگذاشتند. رقابت های مچ اندازی قهرمانی مردان سراسر کشور انتخابی تیم ملی با حضور نزدیک به ۴۲۰ ورزشکار از ۲۳ استان کشور در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد. رقابت هایی که ۳ روز طول کشید و در آن غیبت ورزشکاران استان های تهران، البرز، هرمزگان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان و بوشهر کاملاً به چشم می آمد.
در این دوره ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون، مهدی نصیبی دبیر فدراسیون، عزت الله رجبلو رئیس کمیته مچ اندازی فدراسیون و … از نزدیک شاهد برگزاری آن بودند. در پایان نتایج زیر به دست آمد:
گروه راست دست
نتایج تیمی جوانان: ۱-گلستان ۳۷ امتیاز ۲-فارس ۲۷ امتیاز ۳-مازندران ۱۷ امتیاز
نتایج تیمی امید: ۱-گلستان با ۲۷ امتیاز ۲-اصفهان ۲۲ امتیاز ۳-فارس ۲۲ امتیاز
نتایج تیمی بزرگسالان: ۱-گلستان ۱۰۰ امتیاز ۲-اصفهان ۵۸ امتیاز ۳-آذربایجان شرقی ۳۸ امتیاز
نتایج تیمی پیشکسوتان: ۱-اصفهان ۴۷ امتیاز ۲-فارس ۴۷ امتیاز ۳-گلستان ۳۴ امتیاز
نتایج مجموع تیمی راست دست: ۱-گلستان ۲۱۶ امتیاز ۲-اصفهان ۱۴۳ امتیاز ۳-فارس ۱۱۹ امتیاز

گروه چپ دست
نتایج تیمی جوانان: ۱-فارس ۲۸ امتیاز ۲-گلستان۲۵ امتیاز ۳-خراسان رضوی ۴ امتیاز
نتایج تیمی امید: ۱-گلستان ۴۰ امتیاز ۲-اصفهان ۳۰ امتیاز ۳-آذربایجان شرقی ۲۷ امتیاز
نتایج تیمی پیشکسوتان: ۱-فارس ۵۰ امتیاز ۲-اصفهان ۴۲ امتیاز ۳-گلستان ۳۵ امتیاز
نتایج مجموع تیمی چپ دست: ۱-گلستان ۱۷۲ امتیاز ۲-اصفهان ۱۴۴ امتیاز ۳-فارس ۱۲۱ امتیاز

کرمان از میزبانی مچ اندازی بانوان انصراف داد
رقابت های مچ اندازی قهرمانی بانوان سراسر کشور که قرار بود طی روزهای ۳ تا ۵ مرداد ماه در کرمان برگزار شود، به دلیل انصراف میزبانان کرمانی به محل و زمان دیگری موکول شد. با انصراف رسمی مسئولان هیات بدنسازی و پرورش اندام استان کرمان، برگزاری این رقابت ها به استان دیگری واگذار خواهد شد.

هادی چوپان در یک قدمی قهرمانی مسترالمپیا
هادی چوپان بدنساز پر قدرت ایرانی در ادامه روند درخشان خود، هفته گذشته به سادگی در مسابقه حرفه ای پرتقال به مقام قهرمانی رسید. هادی که مدتی است با هنی رامبد، مربی مشهور بدنسازی جهان کار می کند، در پرتقال نشان داد که همچنان بر مدار پیشرفت حرکت می کند و مقایسه عکس های او با گذشته اش، ثابت می کند که هادی پیشرفت محسوسی داشته است. حالا می توان با قاطعیت گفت که هادی چوپان اگر بتواند ویزای آمریکا را دریافت کند، رقیبی بسیار جدی برای فلکس لوئیس خواهد بود و دور از انتظار نیست که بتواند قهرمان شش دوره پیاپی مسترالمپیا در رده ۲۱۲ پوندی ها را شکست دهد. نمایش درخشان هادی چوپان، حتی حس تحسین کارشناسان خارجی را نیز برانگیخت و برخی از آن ها معتقدند که او حتماً یکی از مدعیان جدی قهرمانی مستر المپیا در دسته سبک وزن خواهد بود. امیدواریم مشکل ویزا که به خاطر قوانین ظالمانه دولت آمریکا و ترامپ به وجود آمده، هر چه سریع تر حل شود و هادی چوپان بتواند در مسترالمپیا به مقامی که شایسته آن است دست یابد.

گفتگو با حسین پورچه قهرمان پاورلیفتینگ
رشته ورزشی: پاورلیفتینگ و قوی ترین مردان
تاریخ تولد: ششم فروردین سال ۶۵
وزن دوران حجم: ۷۴ کیلو
شروع پاورلیفتینگ: از سال ۱۳۷۹
اولین مسابقات رسمی: ۱۳۷۹ قهرمانی استان تهران
دلیل انتخاب این ورزش: جهت افزایش وزن وارد بدنسازی شدم و از آن بعد بود که با استعداد بدنی که داشتم این رشته را برای ادامه انتخاب کردم
بدنساز مورد علاقه: ایمان عسگری
بهترین مربی از نظر شما: بصیر باطبی
سوابق قهرمانی: قهرمان چندین دوره پاورلیفتینگ کشور و تورنمنت های جهانی و آسیا. قهرمان قوی ترین مردان استان مازندران آخرین مسابقات قهرمانی: ددلیفت اروپا و آسیا در کشور ترکیه.
حرکت تمرینی مورد علاقه: لیفت و پرس
بهترین اتفاق ورزشی: قهرمانی مسابقات پاورلیفتینگ جهانی گرجستان ۲۰۱۷

اخبار
تعطیلی ۱۴۳ باشگاه متخلف در سه ماه اول ۹۷
در ۳ ماه اول ۹۷ کار بازرسی از نزدیک به ۱۱ هزار باشگاه ورزشی انجام و برخورد متناسب با آن ها صورت پذیرفت.
به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی، بر اساس دستور مقام عالی وزارت کشور دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در خصوص سالم سازی باشگاه ها و اماکن ورزشی و اهمیت این موضوع، این کار توسط مدیر کل دفتر عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات با فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و فدراسیون پزشکی ورزشی با محوریت مسئولان بازرسی استان ها انجام و با ۱۴۳ باشگاه متخلف برخورد و دستور پلمپ آن ها صادر شد.
نظارت بر سلامت باشگاه ها، اماکن ورزشی، تعمیم و توسعه ورزش پاک و عاری از داروهای نیروزا و مکمل های غیر مجاز و همچنین جلوگیری از باشگاه های فاقد پروانه فعالیت از اهم فعالیت هایی بود که در سه ماه اول سال توسط کمیته نظارت بر سلامت باشگاه ها صورت پذیرفت و در طول سال نیز تداوم خواهد داشت.

کارت های حرفه ای هندوستان آب رفت!
مسابقات آماتوری هندوستان قرار است هفته آینده تحت نظارت NPC برگزار شود. پیش از این اعلام شده بود که به سه نفر برتر اورالی هر رشته کارت حرفه ای تعلق می گیرد، اما حالا اعلام کردند که این کارت های حرفه ای به یک عدد کاهش پیدا کرده است. لازم به ذکر است از ایران بدنسازان زیادی برای شرکت در این مسابقه آماده شده اند اما این اتفاق شوک شدیدی را به آن ها وارد کرد. با این اتفاق متاسفانه فقط ورزشکاران هستند که متضرر می شوند. در نهایت ورزشکاران قرار است شکایت این اتفاق را به شخص جیم مانیون اعلام کنند و باید منتظر بود تا عکس العمل رئیس تشکیلات NPC در اینباره چگونه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6318 بار تاریخ انتشار: 20 مرداد 1397
اخبار کوتاه بدنسازی

دوره مربیگری درجه ۲ بدنسازی و پرورش اندام ویژه بانوان و آقایان ۱۶ لغایت ۲۳ شهریور ماه به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

علاقمندان واجد شرایط در استان تهران می توانند تا تاریخ ۳ شهریور ماه با مراجعه به فدراسیون و ارائه مدارک ذکر شده در ذیل نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. نمایندگان سایر استان ها نیز می توانند اسکن مدارک خود را ارسال کنند و اصل مدارک را روز برگزاری دوره به مسئول مربوطه ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز:

۱ –تصویر برابر با اصل مدرک درجه ۳ که حداقل ۳ سال از زمان آن گذشته باشد.

تبصره: چنانچه مدت ۲ سال از اخذ مدرک درجه ۳ گذشته است علاقه مندان با داشتن ۱۴ سمینار ۵ امتیازی می توانند در کلاس مذکور شرکت نمایند.

۲ –حداقل سن ۲۳ سال تمام می باشد.

۳ –تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی

۴ –تصویر برابر با اصل کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلی

۵ –تصویر فیش واریزی به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۶ ریال (دوره تخصصی و عمومی)

۶ –تعداد ۳ قطعه عکس ۴¯۳

۷ – گواهی عدم اعتیاد و سوء پیشینه( تهرانی ها با مراجعه به فدراسیون و شهرستان ها با مراجعه به دفتر هیات بدنسازی استان می توانند نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام نمایند.

تخلف برخی از باشگاه های بدنسازی به دلیل کسب درآمد بیشتر است.

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از ساماندهی فیزیکی باشگاه های بدنسازی در کشور خبر داد و گفت: برخی از باشگاه ها برای افزایش درآمد، اقدامات خلاف قانون انجام می دهند.

ناصر پور علی فرد درباره توزیع ناهمگون باشگاه های بدنسازی و بر پای بیشتر از این باشگاه ها در زیر زمین ساختمان ها افزود: تا سه ماه قبل فدراسیون به دلیل اینکه عضو کمسیون ماده پنج نبود هیچ مسوولیتی در این زمینه نداشت، اما اداره کل جدیدی به نام اداره کل باشگاه های ورزشی در ساختار جدید وزارت ورزش و جوانان ایجاد شده است که با تصمیم گیری و نظارت های این اداره کل، مشکل توزیع ناهمگون باشگاه های ورزشی مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری سومین جلسه کمیته نظارت بر سلامت باشگاه ها، خاطر نشان کرد، کمیته نظارت بر سلامت باشگاه های ورزشی به دستور وزیر ورزش و جوانان و متشکل از مسوولان مختلف وزارت خانه ها و ارگان های مختلف تشکیل شده است. تعیین فاصله فیزیکی باشگاه های ورزشی و تاسیس بر اساس نیاز استان، شهرستان، شهر از مواردی است که در این کمیته درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اظهار داشت: بخش خصوص حضور فعالی در رشته بدنسازی دارد و وظیفه سنگین و سخت نظارت بر این باشگاه ها به عهده فداسیون بدنسازی است؛ متاسفانه بیشتر باشگاه ها مستاجر هستند و به دلیل بالا بودن اجاره بها ممکن است، دست به اقدامات خلاف و غیر قانونی نیز بزنند. چنانچه هیات ها، فدراسیون و یا وزارت ورزش و جوانان به هر طریقی از این رفتارهای غیر قانونی مطلع شوند، برخورد خواهند کرد.

وی با اشاره به فعالیت یک ساله بازرسان تا پایان اردیبهشت ماه امسال و انجام ۱۰ هزار بازدید از باشگاه های بدنسازی، تصریح کرد: نظارت بر باشگاه ها در سراسر کشور انجام می شود و در استان تهران نیز به صورت مستمر ادامه دارد. برای نظارت بهتر و بیشتر بر باشگاه های ورزشی بازرسان بیشتری استخدام و به کار گرفته خواهند شد

پور علی فرد افزود: گزارش تخلف اماکن ورزشی به اداره کل نظارت بر باشگاه های ورزشی وزارت ورزش و جوانان ارسال و تخلفات خاص مربیان در فدراسیون رسیدگی می شود و با آنان در کمیته انضباطی برخورد خواهد شد زیرا وظیفه ما حفظ و حمایت خانواده هایی است که فرزندان خود را با اعتماد به ما به باشگاه ها می سپارند.

وی خاطر نشان کرد: ناظران ما به طور مرتب در حال بازرسی هستند و اگر مورد خلافی را مشاهده کنند به طور قطع رای تنزیل درجه و یا لغو مجوز مربیگری فرد خاطی خواهیم داد همچنین نتایج کمیته انظباطی به تمامی باشگاه های کشور اعلام می شود. از رسانه ها می خواهیم اگر جایی خلافی را مشاهده کردند، قبل از اینکه رسانه ای شود به ما اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی کنیم.

مراتی: فاتح کارت حرفه ای شرو کلاسیک

حسین مراتی یک از بدنسازان تحصیل کرده و کارشناس ارشد تربیت بدنی با گرایش فیزیولوژی است که زیر نظر مرتضی اینانلو تمرین می کند. او هفته گذشته موفق شد در مسابقه شرو کلاسیک به مقام قهرمانی برسد و در نهایت با کسب عنوان اورالی، کارت حرفه ای را نیز دریافت کند.

مراتی علاوه بر این، دو عنوان جهانی فدراسیون WBPF را در دو سال گذشته کسب کرده است. مراتی امسال در رقابت های شرو کلاسیک شرکت کرد و اولین تجربه او در فدراسون NPC با قهرمانی و سپس اورالی همراه شد تا از این پس او را در رقابت های حرفه ای فیزیک ببینیم.

اولیسس؛ مهر ماه در تهران!

هفدهمین نمایشگاه تجهیزات ورزش، بیستم مهر ماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد شد.

نمایشگاهی که بیشتر محل تجمع بدنسازان و شرکت های وابسته به این رشته ورزشی خواهد بود. امسال نیز شرکت های بسیاری با محصولات و خدمات جدید و البته همراه با اعضای تیم ورزشی خود، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

غرفه بایونک امسال شاهد حضور اولیسس خواهد بود و از محصول«ایزووی زیرو» این شرکت با مجوز بهداشت رونمایی خواهد شد.

مسابقات قهرمانی پرورش اندام فیزیک و بادی کلاسیک شهرستان نظر آباد

بیست و هشتمین دوره مسابقات پرورش اندام، فیزیک و بادی کلاسیک شهرستان نظر آباد در سه رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان روز جمعه مورخه ۱۲ مرداد در سالن شهید توسلی برگزار می گردد.

شرایط شرکت در مسابقات بادی کلاسیک و فیزیک:

۱ –مسابقه بادی کلاسیک در ۵ گروه قدی ۱۶۸ تا ۱۸۰+ سانتی متر

۲ –مسابقه فیزیک در ۵ گروه قدی ۱۷۲ تا ۱۸۱+ سانتی متر

شرایط شرکت در مسابقات پرورش اندام:

۱ –جوانان متولد ۱۳۷۴ به بعد با همراه داشتن شناسنامه در اوزان ۷۵ و ۷۵+ کیلوگرم

۲ –بزرگسالان اوزان ۶۰ تا ۱۰۰+کیلوگرم

۳ –پیشکسوتان ۴۰ تا ۵۰ سال و بالای ۵۰ سال بدون احتساب وزن

۴ –داشتن کارت بیمه ورزشی الزامی است.

۵ –ورودی شرکت کنندگان ۰۰۰/۷۰ تومان می باشد.

۶ – به اورال پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک هر کدام مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۳ ریال اهدا خواهد شد.

۷- به سه نفر برتر هر وزن حکم و مدال ویژه قهرمانی و به تیم های برتر کاپ و لوح قهرمانی اهدا می گردد.

۸ – به همه قهرمانان هر وزن مکمل های ورزشی اهدا می گردد.

۹ –زمان وزن کشی جمعه ۱۲ مرداد ساعت ۹ الی ۱۲ قبل از ظهر

۱۰ –زمان مسابقه جمعه ۱۲ مرداد ساعت ۱۴ بعدازظهر سالن شهید توسلی شهرک سید جمال الدین

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های :

۰۹۱۲۲۱۴۰۹۳۱ حسین غلامرضایی، ۰۹۳۶۹۳۷۷۴۷۵ یاور قره داغی و ۰۹۱۲۲۶۳۵۱۹۱ رضا آزاد رنجبر تماس حاصل فرمایید.

ناصر پور علی فرد سوگوار شد

ناصر پور علی فرد رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در غم از دست دادن مادر گرامی شان به سوگ نشست.

ضمن عرض تسلیت به خانواده داغدار، از خداوند متعال برای آن عزیز از دست رفته علو درجات و برای بازماندگان صبر مسئلت می نماییم.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6276 بار تاریخ انتشار: 13 مرداد 1397
اخبار دنیای بدنسازی

پرواز شاهین در آسمان ونکوور

مسابقات بدنسازی حرفه ای ونکوور هفته گذشته برگزار شد و شاهین ذوالفقاری در رشته فیزیک به مقام نایب قهرمانی رسید.

شاهین، یک ماه پیش در رقابت های حرفه ای تورنتو ناکام بود و مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت تا حدی که خیلی ها بدن او را برای فیزیک مناسب نمی دانستند. اما نکته اصلی اینجاست که نتیجه گرایی و قضاوت، آن هم در رشته فیزیک شاید بیشترین خطا را در پی داشته باشد.

شاهین نایب قهرمانی آرنولد کلاسیک، قهرمانی سن مارینو و حالا نایب قهرمانی مسابقات حرفه ای ونکوور را در تالار افتخارات خود دارد و با تکیه بر این عناوین، امیدوارتر از قبل به فکر سهمیه مسترالمپیا خواهد بود.

در رقابت های پرورش اندام وزن آزاد نیز لوکاس اوسلادیل بالاتر از الکس ریورا و جاش وید قرار گرفت و سهمیه مسابقات مسترالمپیا ۲۰۱۸ را به دست آورد.


شایعه بازگشت کای گرین به المپیا

بدر بودای مالک باشگاه اکسیژن و از چهره های تاثیر گذار در بدنسازی، با انتشار عکسی به همراه کای گرین اینطور نوشت:

یازده هفته تا مسترالمپیا

این پست برای طرفداران کای این احتمال را به وجود آورده که شاید کای گرین قرار است دوباره به صحنه رقابت ها بازگردد اما خود کای تا این لحظه در این باره هیچ واکنشی نشان نداده است.


پایان شاهنامه فلکس در خوان هفتم

امسال آخرین سال رقابت فلکس لوییس در دسته ۲۱۲ پوند خواهد بود فلکس لوییس از سال ۲۰۱۱ تا به حال شش دوره پیاپی قهرمان مطلق دسته ۲۱۲ پوند مسترالمپیا است. این قهرمان ولزی همچنین اولین قهرمان این دسته در رقابت های آرنولد کلاسیک آمریکا می باشد که زیر نظر نیل هیل و با روش تمرینی T3Y تمرین می کند. او حالا قصد کناره گیری دارد تا با کسب هفتمین عنوان قهرمانی به یک رکورد دست نیافتنی برسد و نام خود را برای همیشه در این مسابقات جاودان کند.


پایان رقابت های پاورلیفتینگ باشگاه های کشور در اصفهان

مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی باشگاه های کشور تحت عنوان «جام گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر» با معرفی نفرات برتر شهرستان شهرضا به کار خود پایان داد. در این دوره از رقابت ها با حضور ۱۷۰ ورزشکار از ۱۷ استان کشور در قالب ۳۰ تیم در محل سالن امام علی (ع) دانشگاه آزاد شهرضا برگزار شد. مدعیان قهرمانی پاورلیفتینگ با لوازم کشور در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان بر روی استیج رقابت ها برابر حریفان خود صف آرایی کردند که در پایان تیم های «قهرمان» شهرضای اصفهان، «ستارگان نیک» شهرضای اصفهان و «تهمتن» فرخشهر چهار محال و بختیاری سکوهای اول تا سوم رده سنی نوجوانان را از آن خود کردند.

در رده سنی جوانان، تیم «ستارگان نیک» شهرضای اصفهان مقام اول کسب کرد و «تهمتن» فرخشهر چهار محال بختیاری در جای دوم ایستاد و «هیات فارس» استان فارس به عنوان سومی بسنده کرد تیم «ستارگان نیک» شهرضای اصفهان در رده سنی بزرگسالان سکوی قهرمانی این دوره از رقابت های پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی باشگاه های کشور را به نام خود ثبت کرد «مطیع» خواف خراسان رضوی و «انرژی پلاس» استان اصفهان نیز مقام های دوم و سوم را بدست آوردند.

در بخش پیشکسوتان نیز تیم «ایران زمین» استان اصفهان، «ستارگان نیک» شهرضای اصفهان و «هیات قزوین» استان قزوین، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.


یک موفقیت دیگر برای سرجیوی جوان

با اینکه مایکل لوکت در مسابقه حرفه ای شیکاگو، قهرمان دسته آزاد شد اما سرجیو اولیوا جونیور و نایب قهرمانی او بیشتر در رسانه ها مورد توجه قرار گرفت. او پسر خلف سرجیوالیوای افسانه ای است و در سه سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است. لازم به ذکر است، در این مسابقه و در رشته فیزیک کلاسیک حرفه ای، کسری فتحی بدنساز ایرانی مقیم آمریکا روی استیج رفت و در پایان به مقام هفتمی رسید.


هشدار IFBB به بدنسازان؛ محروم می شوید!

قهرمانانی که به هر دلیل در رقابت های تشکیلات و سازمان های موازی فدارسیون جهانی پرورش اندام IFBB شرکت داشته باشند با محرومیت روبرو خواهند شد. به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، فدراسیون جهانی پرورش اندام IFBB به فدراسیون های عضو اعلام کرد ملی پوشانی که در رقابت های IFBB شرکت می کنند، حق حضور در مسابقات تشکیلات و سازمان های موازی را نداشته و در صورت شرکت با محرومیت هایی مواجه خواهند شد.


قهرمانی کشور؛ ۷ شهریور در تبریز

رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی کشور طی روزهای ۷ لغایت ۹ شهریور ماه در تبریز برگزار خواهد شد. مسابقات امسال قهرمانی کشور تحت عنوان «تبریز ۲۰۱۸» با حضور بهترین های این رشته انجام می شود و نفرات برتر نیز با نظر کمیته فنی به اردوی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات جهانی راه می یابند. شاملو و حفیظی حکم گرفتند به پیشنهاد مدیران کل ادارات ورزش و جوانان استان های یزد و تهران طی احکام جداگانه ای سرپرست هیات های یزد و تهران معرفی شدند. طی این احکام جداگانه ای از سوی مدیران کل ادارات ورزش و جوانان استان های یزد و تهران، ولی الله حفیظی به عنوان سرپرست هیات یزد و نادر شاملو به عنوان سرپرست هیات تهران معرفی تا مقدمات برگزاری مجمع انتخاباتی این ۲ استان توسط آنها در کوتاه ترین زمان ممکن صورت پذیرد.


رئیس و دبیر در شیراز

ناصر پور علی فرد رئیس و مهدی نصیبی دبیر فدراسیون با حضور در شیراز رقابت های مچ اندازی قهرمانی مردان سراسر کشور را به نظاره خواهند نشست. ناصر پور علی فرد رئیس و مهدی نصیبی دبیر فدراسیون با آغاز رقابت های مچ اندازی قهرمانی مردان سراسر کشور انتخابی تیم ملی با حضور در سالن شهید دستغیب شیراز از نزدیک بر روند مثبت مسابقات نظارت خواهند داشت.


«آمده» رئیس هیات قم شد

سعید آمده با اخذ ۸ رای از مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی و پرورش اندام به عنوان رئیس جدید آن هیات انتخاب شد. مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی و پرورش اندام استان قم با حضور ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون و ۴ کاندیدا روز گذشته برگزار شد که در پایان از مجموع ۱۴ رای ممکن، سعید آمده با کسب ۸ رای توانست برای مدت ۴ سال به عنوان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان قم انتخاب شود. در انتخابات قم، محمد حسن خودکاران با ۶ رای بقیه آرای اعضای مجمع را به خود اختصاص داد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6717 بار تاریخ انتشار: 26 تیر 1397
درخشش بدنسازان ایرانی

درخشش بدنسازان ایرانی در سنگاپور

مسابقات جهانی بدنسازی فدراسیون های WFF و NABBA هفته گذشته در سنگاپور برگزار شد.

علی شمس قمر مربی تیم اعزامی در این باره گفت: سطح کیفیت مسابقه این فدراسیون ها که در ایران دنبال نمی شود برایم باور کردنی نبود. رقابت های این دوره بیش از ۳۵۰ شرکت کننده داشت و بدنسازان برجسته ای در آن شرکت داشتند.

ایران هم با یک تیم پنج نفره در این مسابقه شرکت داشت که در دسته پرورش اندام وزن آزاد امیر کاشانی موفق به کسب مقام قهرمانی و ورود به حرفه ای ها شد و بلافاصله در حرفه ای ها شرکت کرد و مدال برنز در این دسته را نیز از آن خود کرد.

همچنین امین جودکی در دسته فیزیک مثبت ۱۷۲ به مقام نایب قهرمانی رسید و مدال نقره جهان را از آن خود کرد. آمحمد حیدری در دسته فیزیک کلاسیک با رقابت نزدیک چهارم، پرهام رسولی در دسته جوانان پنجم و سعید باباپور در دسته کلاسیک ششم شدند.

۳ بدنساز ایرانی روی استیج ونکوور

علی نجفیان، شاهین ذوالفقاری و پوریا فرتاج سه بدنساز ایرانی خواهند بود که در رقابت های حرفه ای ونکوور شرکت می کنند.

نجفیان که یکی از اولین بادی کلاسیک ایران است، هفت سال است که در کانادا اقامت دارد و در این مدت توانست با قهرمانی های متعدد صاحب کارت حرفه ای شود. شاهین ذوالفقاری در فیزیک حرفه ای و پوریا فرتاج در فیزیک کلاسیک آماتوری، روی صحنه می روند.

اورالی شمس در آمریکا

مهرداد شمس فیزیک کار ایرانی مقیم آمریکا در جریان رقابت های ایالتی آمریکا توانست اورال فیزیک شود.

این بدنساز ۳۱ ساله شیرازی مدت ۱۰ سال است که اقامت آمریکا را دارد و در فلوریدا ساکن است. او اولین بار، پنج سال پیش در مسابقات شرکت کرد و تا به حال توانسته است دو عنوان اورالی و یازده مدال مسابقات فیزیک ایالتی را به دست آورد.او زیر نظر دان لانگ از قهرمانان حرفه ای دهه نود پرورش اندام فعالیت می­کند و مربی فیگور تیم فیزیک دان لانگ نیز هست. شمس با اورالی در رقابت های آلاباما به مسابقات کشوری راه پیدا کرد و حالا قصد دارد در رقابت های فیزیک کشوری ایالات متحده شرکت کند تا شانس خود را برای کسب کارت حرفه ای محک بزند.

ویزای شرافت نرسید!

مهدی شرافت فیزیک کار حرفه ای کشورمان به دلیل صادر نشدن ویزای کانادا مجبور شد از حضور در رقابت حرفه ای ونکوور انصراف دهد.

نزدیک ترین رقابت حرفه ای که شرافت می تواند شرکت کند، مسابقات ویتنام است که بیست و هفتم مرداد برگزار می شود.

بخشنامه مسابقات بدنسازی جاده ابریشم

ششمین دوره مسابقات پرورش اندام و بادی کلاسیک و فیزیک جاده ابریشم، جهت تشکیل تیم منتخب برای شرکت در مسابقات انتخابی و قهرمانی استان تهران برکزار می شود. هیات پرورش اندام بخش بوستان همانند قبل با پتانسیل بالای ورزشکاران این حوزه مسابقات بزرگی را برگزار خواهد کرد.

اورال پرورش اندام ۱ میلیون تومان، اورال بادی کلاسیک ۱ میلیون تومان و اورال رشته فیزیک ۱ میلیون تومان دریافت خواهند کرد. به نفرات اول تا ششم حکم، مدال و جوایز نفیس از طرف شرکت ساپلند و همچنین به نفرات و تیم های برتر جوایز ارزنده اهدا خواهد شد.

پرورش اندام اوزان جوانان ۷۵- و +۷۵، پرورش اندام بزرگسالان ۶۵ تا ۱۰۰+، پرورش اندام پیشکسوتان در دو رده سنی ۴۰ تا ۴۵ سال و ۴۵ تا ۵۰ سال. فیزیک در دسته های ۱۷۲، ۱۷۵، ۱۷۱، ۱۸۱ و ۱۸۱+ سانتیمتر و رشته بادی کلاسیک در گروه های قدی ۱۸۰، ۱۷۵، ۱۷۱، ۱۶۸، و ۱۸۰+برگزار خواهد شد. کلیه دسته های این مسابقه ۲ کیلو ارفاق وزنی دارد.

وزن کشی مسابقات روز چهار شنبه ۲۰ تیر ماه ۹۷ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ و همچنین پنج شنبه ۲۱ تیر ماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ خواهد بود.

شروع مسابقه نیز از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه به ترتیب فیزیک، بادی کلاسیک و پرورش اندام(پیشکسوتان جوانان بزرگسالان) می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

آدرس محل وزن کشی و برگزاری مسابقات:

تهران بزرگراه آزادگان، اتوبان تهران ساوه، نسیم شهر، بلوار الغدیر، شهرک اورین، خیابان پهلوان تختی مجموعه ورزشی شهید مهدوی اورین

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6730 بار تاریخ انتشار: 20 تیر 1397
ضیا موسوی خبر های بدنسازی

درخشش ضیا موسوی در مسترالمپیای چین

هفته گذشته رقابت­ های قهرمانی مسترالمپیا آماتوری چین در شهر پکن برگزار شد. مسابقاتی که برای سه نفر برتر اورال کارت حرفه ای و ورود به جمع حرفه ­ای­ های فدراسیون npc را در پی داشت چرا که بیش از ۶۰ ورزشکار در قالب دو تیم و با هزینه شخصی راهی این مسابقات شده بودند. در این میان ۶ کارت حرفه­ ای از مجموع ۹ کارت حرفه ­ای صادر شده به بدنسازی ایران تعلق گرفت. در بخش فیزیک اکبر سرباز و ضیاء موسوی، در بخش فیزیک کلاسیک محسن قهرمانی و مسعود هارونی و در نهایت در رقابت ­های پرورش ­اندام مجید جامه بزرگ و علی رستمی بدنسازانی بودن که از این پس می­توانند در جمع حرفه­ ای­ ها شرکت کنند.از نکاتی که در این رقابت می­تواند برای دنبال کنندگان اخبار بدنسازی جالب باشد به موارد زیر می­توان اشاره کرد:

¯ این رقابت­ ها همانند تورنمت­ های npc با هزینه شخصی ورزشکار صورت گرفت و اسامی تیم ­ها تبلیغاتی بوده و حمایت مالی از سوی آنها صورت نگرفته است.

¯ ورود و شرکت در این مسابقات برای تمام ورزشکاران آزاد است

¯ کسانی که در این رقابت­ های آماتوری موفق به کسب عنوان قهرمانی و در ادامه آن در رقابت اورالی موفق به کسب کارت حرفه ­ای می شوند می­توانند بلافاصله در مسابقات حرفه ­ای شرکت کنند.

¯ مجید جامه بزرگ در قهرمانی مسابقات آسیایی مغولستان کارت حرفه­ ای الیت گرفت و در این مسابقه کارت حرفه ­ای npc که از این رو یک رکورد جالب برای خود به جای گذاشت.

¯ ضیاء موسوی فیزیک کار حرفه ­ای ایران بعد از کسب مدال طلا در رقابت­ های سال گذشته در تونس دومین طلای خود را در چین کسب کرد و او با قد ۱۹۸ سانتی­متر بلند قامت ­ترین فیزیک کار حرفه ­ای فدراسیون npc می ­باشد.

شیراز میزبان رقابت­ های مچ­ اندازی مردان شد

رقابت­ های مچ ­اندازی مردان کشور انتخابی تیم ملی طی روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر ماه در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار خواهد شد. این رقابت ­ها با حضور بهترین مچ­ اندازان سراسر کشور طی روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر ماه برگزار و نفرات برتر آن جهت حضور در رقابت­ های جهانی مچ ­اندازی در آنتالیا ترکیه به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد. دومین دوره رقابت­ های مچ ­اندازی بانوان سراسر کشور نیز طی روزهای سوم لغایت پنجم مردادماه به میزبانی هیات بدنسازی و پرورش ­اندام استان کرمان در مرکز آن استان برگزار خواهد شد.

انقلاب بزرگ در داوری مسترالمپیا؛تماشاگران قهرمان را انتخاب می­کنند!

در اقداماتی بی­ سابقه جیم مانیون، رییس تشکیلات بدنسازی حرفه ­ای جهان تصمیم گرفت آرای مردمی را در قضاوت مسترالمپیا وارد کند؛ تصمیمی عجیب اما جذاب!

بر اساس خبر مندرج در تازه ­ترین شمار مجله«ماسل اینسایدر» ظاهرا متولی بدنسازی حرفه­ ای جهان تصمیم دارد آرای تماشاگران(اهالی منطقه اورلینز) در مجموع به عنوان یک رای در کنار داوران اصلی مسابقه مورد محاسبه قرار بگیرد و با این تدبیر منتخب مردم هم یک رای دارد. و اما خبر جالب­ تر دیگر اینکه باید منتظر عنوانی مثل«سیمرغ بلورین بهترین بدن»از نگاه تماشاگران هم باشیم، چرا که اگر آرای کلی تماشاگران با انتخاب مجموع داوران(همه داوران به اضافه رای کلی تماشاگران) متفاوت باشد، یک قهرمان المپیا هم به عنوان انتخاب مردمی خواهیم داشت، ایده خلاقانه و تماشاگر پسند!

سومین اتفاق هم مربوط می­ شود به اعلام شفاف آرای داوران بلافاصله بعد از رقابت فینال؛ یعنی همه تماشاگران قبل از فینال از آرای روز اول مطلع خواهند شد، در صورتی که قبلا بعد از فینال آمارها نمایش داده می شدند.

ادامه درخشش سرباز

اگر سرباز در مسترالمپیای آماتوری چین قهرمان و در رقابت اورالی توانست کارت حرفه ­ای دریافت کند. فیزیک کار ساکن جزیره کیش همیشه بدن خود را در سطح آمادگی خوبی نگه می ­دارد و به یک نماد فیزیک تبدیل شده است. او کارنامه پر افتخاری از مدال­ های رنگارنگ جهانی و تورنمت­ های داخلی و بین ­المللی دارد و حالا از این پس در رقابت­ های حرفه ­ای شرکت خواهد کرد.

سن­ مارینو و چک؛ دو مسابقه با یک ویزا

سال گذشته رقابت­ های سن­مارینو برای بدنسازان ایرانی و طرفداران این رشته خاطره ساز شد. سه نفر برتر رقابت اورالی هر رشته توانستند کارت حرفه ­ای دریافت کنند و بلافاصله در مسابقات حرفه ای آن شرکت کردند. رقابت دیدنی هادی چوپان و سدریک مک و از طرف دیگر حرفه ­ای شدن شاهین ذوالفقاری، علی شمس قمر و مهدی رانی­پور و رقابت آن­ها در بخش حرفه ­ای­ ها یک خاطره ماندگار را برای بدنسازی ایران رقم زد. حالا دوباره قرار است این مسابقات برای دومین سال پیاپی در سن مارینو برگزار شود و بیست و چهار کارت حرفه ای به سه نفر برتر اورالی هر رشته تعلق گیرد. امیدواریم باز هم بدنسازان ایرانی در این مسابقات افتخار آفرین باشند. نکته قابل توجه اینکه مسابقات مسترالمپیای آماتوری سن مارینو هفته اول مهر ماه برگزار می ­شود و درست یک هفته بعد از آن در جمهوری چک مسابقات آماتوری و حرفه ­ای برگزار خواهد شد

آماده ­باش به بدنسازان مدعی تیم ملی

اسفند ماه سال گذشته و در خلال برگزاری رقابت ­های انتخابی تیم ملی، رییس فدراسیون از احتمال برگزاری رقابت ­های فیزیک به طور مستقل و در تقویمی جدا از مسابقات پرورش ­اندام خبر داد.

اما امسال گویا همانند دوره ­های قبل تمام رشته­ های فیزیک، بادی­ کلاسیک و پرورش­ اندام به صورت متمرکز برگزار می شود.

مسابقات قهرمانی کشور حکم انتخابی تیم ملی برای اعزام به رقابت­ های جهانی را نیز دارد و قرار است این رقابت­ ها نیمه اول شهریور در شهر تبریز و تحت عنوان«تبریز ۲۰۱۸» برگزار شود.

بنابراین تمام ورزشکارانی که قصد رقابت در مسابقات کشوری را دارند می ­توانند در این مسابقه و برای عضویت در تیم ملی تلاش کنند. لازم به ذکر است مسابقات جهانی در اسپانیا برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7280 بار تاریخ انتشار: 10 تیر 1397
آخرین اخبار بدنسازی، فیتنس و فیزیک بدنسازی ایران

هیچ کس حق برگزاری کلاس مربیگری ندارد!

اخطار دبیر جدید فدراسیون بدنسازی درباره کلاس ­های مربیگری

هیچ فدراسیون، مرکز آموزشی، سازمان­ ها، نهادها و … حق برگزاری کلاس ­های آموزشی و مربیگری در رشته ­های بدنسازی و پرورش ­اندام و رشته ­های دیگر زیر مجموعه آن را ندارند.

مهدی نصیبی دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام ضمن بیان مطلب بالا گفت: طی سالیان گذشته هر شخصی در فدراسیون­های دیگر، مراکز آموزشی، سازمان­ ها و نهادها و … به خود این اجازه را می­ داد که در امورات فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام دخالت کرده و برگزارکننده دوره­ های آموزشی، مربیگری، سمینار و… در ارتباط با رشته بدنسازی و پرورش اندام باشد که ما در نخستین گام با هماهنگی مسئولان ذیربط در وزارت ورزش و جوانان بر آن شدیم تا با قدرت در مقابل این کارهای موازی ایستاده و مانع فریب جوانان این مرز و بوم شویم. نصیبی افزود: متاسفانه این روزها در فدراسیون با حجم بالایی از مدارک تقلبی مواجه هستیم که هیچ کاری هم برای تطبیق آنها برای مراجعه کنندگان نمی­توانیم انجام دهیم. کارهایی که انگیزه ما را در انجام وظایف خود پیش از پیش تقویت می­کند. دوستانی که در سراسر کشور دارای مدارک مربیگری و یا گواهینامه ­های این چنینی هستند، بهتر است برای استعلام مدارک خود با در دست داشتن اصل آن به فدراسیون مراجعه کرده تا شرایط مدارک آنها به درستی مشخص شود.

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام در پایان از برگزاری یک دوره کلاس مربیگری و بدنسازی و پرورش ­اندام توسط یکی از فدراسیون­ های دیگر ورزشی در شیراز خبر داد و گفت: با هماهنگی­ های لازم، با رئیس هیات فارس و مدیر کل اداره ورزش و جوانان آن استان جلوی برگزاری چنین دوره­ای گرفته شد و از این پس نیز با موازی کاری­ های که توسط دیگران در سطح کشور در خصوص رشته پرورش ­اندام و رشته های دیگر زیر مجموعه انجام گیرد به شدت برخورد خواهد شد.

کرمان؛میزبان دومین دوره مسابقات مچ اندازی بانوان

تمامی داوطلبانی که طی سال­ های گذشته به نوعی نمره قبولی در آزمون­ های مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام را به دست نیاورده ­اند می­توانند در آزمون مجدد مربیگری درجه ۳ که در تاریخ ۱۲ مرداد ماه در کانون توحید برگزار خواهد شد، شرکت نمایند که در شرایط و نحوه ثبت­ نام در اطلاعیه­ های بعدی اعلام خواهد شد.

زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان فدراسیون ضمن بیان این مطلب گفت: همچنین بنا داریم نخستین دوره مربیگری مچ اندازی درجه ۳ بانوان را در تاریخ ۲۰ لغایت ۲۶ مرداد ماه در کانون توحید برگزار نماییم. دومین دوره کلاس های مربیگری درجه ۲ بانوان و آقایان نیز از تاریخ ۱۰ لغایت ۱۶ شهریور ماه برگزار و سمینار مربیگری درجه ۲ نیز طی روزهای یکم و دوم شهریور ماه در کانون توحید تهران انجام خواهد شد.

نایب رئیس بانوان در پایان در خصوص تاریخ برگزاری مسابقات مچ ­اندازی بانوان قهرمانی کشور اظهار کرد:

دومین دوره مسابقات مچ ­اندازی بانوان قهرمانی باشگاه­ های کشور طی روزهای ۳ لغایت ۵ مرداد ماه در کرمان برگزار خواهد شد.

حسن خسروی و سعید قبادی حرفه­ ای شدند

در جریان رقابت­ های مسترالمپیای آماتوری کره جنوبی بدنسازان ایرانی شرکت کرده بودند.

در بخش پرورش ­اندام حسن خسروی و سعید قبادی پس از قهرمانی در دسته های وزنی خود، در رقابت اورالی توانستند در رده­ بندی قرار گرفته و در نهایت هر دو بتوانند کارت حرف ه­ای دریافت کنند.

شمس قمر المپیایی شد

در جریان رقابت­ های حرفه ­ای فیزیک کلاسیک کره جنوبی علی شمس قمر، مهدی پروانی و سید کریم ایزدی رقابت داشتند. در یک رقابت بسیار جذاب بین شمس قمر و پروانی، در نهایت به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان شدند. ایزدی در این بخش از مسابقات ششم شد. این مسابقات سهمیه مستقیم مسترالمپیا داشت و شمس قمر از همین حالا باید خود را در جمع مدعیان فیزیک کلاسیک مسترالمپیا ببیند.

تجلیل از ۱۲ پیشکسوت و مدال­ اور بدنسازی در اصفهان

در آیین تجلیل از بدنسازان قهرمان، از ۱۲ پیشکسوت و مدال­ اور و قهرمان بدنسازی و از تیم قویترین مردان در رده سنی منهای ۹۵ و منهای ۱۰۵ قهرمانان کشور قدرانی شد. رئیس هیات بدنسازی و پرورش ­اندام استان اصفهان در این آئین که با حضور بیش از هزار نفر از ورزشکاران رشته بدنسازی برگزار شد، گفت: در استان اصفهان ۷۰۰ باشگاه بدنسازی فعال هستند. حسین یار محمدیان با بیان اینکه ۷۰ درصد باشگاه ­های ورزشی استان مربوط به رشته بدنسازی است، افزود، هیأت بدن­سازی و پرورش­اندام استان اصفهان در بخش قهرمانی و ارزیابی عملکرد به عنوان برترین هیات ورزشی کشور شناخته شد. پیش از برگزاری این آئین، آزمون مجدد مربیگری درجه ۳ با حضور ۳۵۰ شرکت کننده برگزار شد.

نایب قهرمان حیرتی در کالیفرنیا

رقابت­ های حرفه ­ای کالیفرنیا برگزار شد و ساسان حیرتی بدنساز ایرانی مقیم انگلیس در این مسابقات نایب قهرمان شد. در این رقابت­ ها ناتان دی­ آشا کات قابل قبولی را ارائه داد و در سکوی نخست این مسابقات قرار گرفت. رافائل برانداو، جاش وید و لیونل در جایگاه­ های بعدی قرار گرفتند.

امیری: حق ­السهم فدراسیون قابل بخشش نیست!

از این پس حق ­السهم فدراسیون از محل برگزاری سمینارها و دوره های داوری و مربیگری باید در قالب یک فیش مجزا به نام هر نفر به شماره حساب فدراسیون واریز تا بقیه پروسه های اداری جهت صدور و ارسال احکام به وزارت ورزش و جوانان صورت پذیرد.

ناصر امیری رئیس کمیته آموزش فدراسیون در این ارتباط گفت: به پیشنهاد کمیته آموزش و خزانه­ دار و تصویب هیات رئیسه فدراسیون در خصوص رعایت قانون محاسباتی از این پس حق­ السهم فدراسیون از محل برگزاری تمامی دوره­ های آموزشی در قالب یک فیش مجزا به نام هر نفر می ­بایست به شماره حساب فدراسیون واریز و اصل فیش جهت تکمیل پرونده به هیات استان و یا به کمیته آموزش فدراسیون تحویل گردد، تا متعاقب آن بقیه پروسه اداری جهت صدور و ارسال احکام به وزارت ورزش و جوانان صورت پذیرد.

 

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6829 بار تاریخ انتشار: 30 خرداد 1397
اخبار کوتاه بدنسازی

جای خالی فیتنس در مسابقات برون مرزی

رشته فیتنس به عنوان یک رشته فراگیر و پرطرفدار که فرم بدنی لازم برای مسابقاتش این امکان را می­دهد که ورزشکاران با هزینه­ های کمتر و وابستگی بسیار کم به داروهای نیرو­زا بتوانند تا سطح قهرمانی پیش بروند.

فیتنس همچنین می­تواند مخاطبینی که به دنبال حجم زیاد عضلانی نیستند را نیز جذب کند. در کل این رشته پتانسیل این را دارد که رونق بسیار بالایی در رشته بدنسازی، باشگاه ­ها، مسابقات، شرکت­ های تولیدی و وارداتی کالاهای وابسته به بدنسازی و … ایجاد کند.در تقویم مسابقات آسیایی و جهانی بدنسازی، رشته فینتس آقایان در ۱ الی ۳ دسته انجام می­شود و البته مدال­ هایش با اعتبار و اسم آسیایی و جهانی توزیع می شود اما این رشته نه در فدراسیون فعال است و نه در رقابت­ های برگزار شده در ایران هیچ تقویمی برای آن در نظر گرفته نشده است. فینتس می­تواند علاوه بر اینکه جای رشته­ های دیگر را تنگ نکند و فضای گسترده ­ای برای خود ایجاد کند و ایجاد این فضا را می­توان احترام به حق انتخاب مخاطبان بدنسازی دانست.

مدارک مربیگری کشورهای همسایه بی اعتبار است!

حرف­ه ای رئیس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام

کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام بدون هیچ شک یکی از کمیته­ های پر کار و پر تردد در بین دیگر کمیته­ های فعال در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام است. کمیته ­ای که روزانه مراجعین بسیاری را پاسخگو است و باید در امر اطلاع رسانی نیز فراتر از سایر کمیته ­ها عمل نماید. درست یا غلط، این روزها در اقصی نقاط کشور کلاس­ هایی برگزار می­شود که خیلی­ ها آن را به فدراسیون نسبت می­دهند، ضمن اینکه موسسات، شرکت­ ها و افرادی نیز هستند که موازی با فدراسیون کار کرده و مشکلاتی را برای خود و فدراسیون بوجود می ­آورند و ده­ ها مساله دیگر که انگیزه­ای است تا گفت­ و گوی ناصر امیری، رئیس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با سایت فدراسیون را مرور کنیم.

 • در حال حاضر کمیته آموزش دبیر دارد یا نه؟

 -در حال حاضر کمیته آموزش فدراسیون دبیر ندارد، اما صحبت های اولیه در این زمینه با رئیس فدراسیون صورت گرفته و انشاالله به زودی دبیر کمیته آموزش از طریق سایت فدراسیون معرفی خواهد شد.

 • با مشکلات شرکت ­ها و موسسات و شرکت ­هایی که به صورت موازی با شما فعالیت می­کنند، چه می­کنید؟

-متاسفانه بخشی از فعالیت ­هایی که ما باید در زمینه آموزشی داشته باشیم، به مساله برخورد با چنین شرکت ­ها و موسسات معطوف شده است. موسسات و شرکت­ هایی که کارهای غیر قانونی و موازی با فدراسیون انجام می­دهند و ما باید در این امر به آگاه ­سازی علاقمندان بپردازیم. علاقمندانی که به هیچ­ وجه نباید فریب اینگونه موسسات،شرکت­ ها و افراد را خورده و به آنها اعتماد کنند.

 • مدارک ارائه شده از سوی موسسه ایرانیان تا چه اندازه مورد تائید شماست؟

-برابر تفاهم ­نامه ­ای که در فدراسیون موجود است، کلیه کارگاه ­های آموزشی تحت عنوان کار با دستگاه تنها به عنوان یک سمینار ۲۵ امتیازی تلقی شده و هیچ کدام از مدارک دیگر ارائه شده از سوی این موسسه از قبیل مربیگری و … تائید نمی­ گردد. ضمن اینکه قرار است به زودی اسامی افرادی که این سمینارها را به صورت قانونی در این موسسه پشت سر گذاشته ­اند را از طریق سایت فدراسیون اعلام نمائیم. تا خیلی از واقعیت­ ها مشخص شود.

 • کار برگزاری کلاس­ های تربیت مدرس به کجا انجامید؟

-اطلاعیه مربوط به ثبت­ نام افراد واجد شرایط تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه تمدید شد، که در این مدت بیش از ۶۰ نفر از سراسر کشور مدارک خود را برای کمیته آموزش ارسال کرده ­اند که بزودی و پس از بررسی اسامی افراد واجد شرایط از طریق سایت فدراسیون اعلام خواهد شد. ضمن اینکه منابع امتحانی نیز به همین زودی برای ثبت­ نام کنندگان اعلام و به یاری خداوند آزمون نیز در مرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.

 • آیا در سال ۹۷، کلاس­ های مربیگری درجه ۲ هم خواهید داشت؟

-به کلیه استان­ هایی که شرایط برگزاری کلاس­ های مربیگری درجه ۲ را دارند، مجوز برگزاری چنین کلاس ­هایی داده شده است و مشکلی در این راه وجود ندارد.

 • مدارکی که در برخی از کشورهای همجوار صادر می شود، تا چه اندازه اعتبار دارد؟

-باید این واقعیت را بگویم که مدارک بین ­المللی که در کشورهای همجوار صادر می­گردد، در کشور ایران هیچ ­گونه ارزش و اعتباری نداشته و ندارند و بهتر است علاقمندان به هیچ عنوان برای شرکت در چنین کلاس ­هایی هزینه نکنند !

حمله جامه بزرگ به دومین کارت حرفه­ ای

مجید جامه بزرگ، در کمتر از دو ماه، به دومین کارت حرفه ­ای خود حمله خواهد کرد!

او چندی پیش در جریان رقابت­ های آسیایی IFBB قهرمان و سپس اورال شد و در نهایت این اورالی به دریافت کارت حرفه ای الیت ختم شد.

جامه بزرگ بلافاصله در همان­جا در رقابت حرفه ­ای الیت شرکت کرد و قهرمان شد، اما حالا مجید قصد دارد در خرداد ماه سال جاری در قالب تیم کیمیا مکمل در رقابت­ های مسترالمپیای آماتوری چین شرکت کند که در صورت اورالی و قرار گرفتن در جمع سه نفر برتر این رقابت می­تواند کارت حرفه ای فدراسیون NPC را نیز کسب کند در صورت رخ دادن این اتفاق او می­تواند رکورد جالبی را برای خود رقم بزند.

مرزوقی: سقف سنی مچ­اندازی بانوان ۳۵ سال خواهد بود!

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدنسازی و پرورش­اندام اعلام کرد از این پس بانوان تا ۳۵ سال می­توانند در رقابت­ های مچ ­اندازی شرکت داشته و با حریفان خود به رقابت بپردازند.

زهره مرزوقی در این خصوص گفت: متاسفانه با توجه به برخی از شیطنت ­ها در فضای مجازی که از سوی افراد کم دانش و به رشته مج اندازی صورت گرفته و می­گیرد باید بگویم که فدراسیون در تمامی فعالیت­ های مرتبط به رشته مچ ­اندازی اعم از آموزشی، مسابقات و … قوانین موجود در فدراسیون جهانی مچ ­اندازی را سر لوحه کارهای خود قرار داده است.

متاسفانه بانوان ایرانی به دلیل نوع پوشش، عدم تغذیه مناسب و… بیشتر در معرض پوکی استخوان بوده و همین امر باعث ایجاد حوادث غیر قابل جبرانی برای آنها می­شود، اتفاقاتی که به نظر کارشناسی،فدراسیون را مجاب کرده است تا سقف سنی بانوان شرکت کننده در رقابت­ های مچ ­اندازی بانوان را در ۳۵ سال در نظر بگیرد. با توجه به اینکه رشته مچ ­اندازی در ایران نو پا بوده و برای ما سلامت بانوان ایرانی در درجه اول اهمیت قرار دارد، بهتر دیده ­ایم که مسابقات خود را تا سقف سن ۳۵ سال برگزار نماییم، تصمیمی که در درجه اول به نفع بانوان مچ ­انداز ایرانی بوده و آنها نیز باید این مهم را بپذیرفته و برای سلامتی خود بیش از اینها در این رشته اهمیت قائل شوند.

کارت حرفه­ ای کاکاوند پس از قهرمانی در ایتالیا

رضا کاکاوند، بدنساز ایرانی که دو هفته پیش قصد داشت در مسابقات قهرمانی آماتورهای اروپا شرکت کند، پس از اینکه به دلیل غیبت نماینده ­ای از فدراسیون آذربایجان در کنگره، نتوانست وزن کشی کند، از حضور در این رقابت­ ها محروم شد. اما این مساله برای کاکاوند توفیقی اجباری شد که راهی شهر باری در ایتالیا شود.

کاکاوند در مسابقاتی که زیر نظر فدراسیون NPC برگزار شد، شرکت کرد و به مقام قهرمانی دست یافت و بدین ترتیب کارت حرفه­ ای خود را دریافت کرد.

کوچ تقدسی به فیزیک کلاسیک

رضا تقدسی از جمله بدنسازانی است که از سنین جوانانی مطرح شد. او در سال ۹۱ در دسته ۸۵ کیلوگرم بزرگسالان کشوری قهرمان شد یک سال بعد در دسته سنگین وزن جوانان کشوری قهرمان شد و در رقابت ­های آسیایی سریلاتکا طلای سنگین وزن جوانان را به دست آورد.

او سال گذشته دوباره در رده سنی بزرگسالان رقابت کرد و این بار به مقام سومی رسید. تقدسی حالا قصد دارد تا یک ماه دیگر در مسابقات مسترالمپیای آماتوری چین شرکت کند اما نکته جالب اینجاست که او قصد دارد در رشته فیزیک کلاسیک شرکت کند. تقدسی هفته گذشته به عضویت تیم مکمل آراد درآمد او عضو تیم ورزشی سایتِک است و تحت مدیریت و حمایت این تیم در مسابقات شرکت می ­کند.

مدرک مربیگری جعلی دردسر جدید فدراسیون بدنسازی!

یک سری کارت مربیگری جعلی، به دردسر جدید فدراسیون بدنسازی تبدیل شده است. مدتی است که افراد بسیاری با مراجعه به فدراسیون درصدد استعلام مدارک اخذ شده خود از موسسات و دستگاه­ های موازی دیگر بوده و هستند. مدارکی که اکثر آنها به تاریخ سال ۱۳۹۴ بوده و مهر و امضاء رئیس فدراسیون پای آنها حک شده است اما این مدارک مربیگری جعلی بوده و فدراسیون در حال حاضر از طریق مراجع ذیصلاح پیگیر کار جاعلان آن می­باشد. جاعلانی که با یک هزینه چند میلیونی از طریق فضای مجازی به دیگران وعده اهدا کارت مربیگری با تائید فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام را می­دهند، مدارکی که همه چیز آن مبهم و فاقد ارزش و اعتبار لازم بوده و فدراسیون نیز هیچ کمکی به دارندگان آن بابت تائید مدارک نمی­تواند داشته باشد. فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام در اطلاعیه ­ای اعلام کرد،برای جلوگیری از چنین سوء استفاده­ هایی به اطلاع می رساند که علاقمندان و متقاضیان حضور در کلاس ­های مربیگری وی اخذ کارت مربیگری پیش از هر اقدامی با فدراسیون تماس گرفته و صحت و سقم کلاس ­های و مدارک آنها را از طریق واحد آموزش جویا شوند.

اولین تجربه حرفه ­ای پروانی در کره

مهدی پروانی اولین مسابقه حرفه­ ای خود را در کره جنوبی تجربه خواهد کرد ششم خرداد ماه کره جنوبی در رقابتی تحت عنوان «جایزه بزرگ» میزبان بدنسازان آماتور و حرفه­ ای خواهد بود مهدی پروانی اسفند ماه سال گذشته کارت حرفه ای خود را دریافت کرد و حالا در رقابت­ های حرفه ­ای فیزیک کلاسیک شرکت می­کند. او با توجه به قدمش در این رقابت­ ها می­تواند تا ۸۳ کیلوگرم وزن داشته باشد و این درحالی است که او در رشته بادی­کلاسیک در نهایت می­توانست تا ۷۲ کیلوگرم وزن داشته باشد پروانی زیر نظر وحید اکبر زاده تمرین می­کند و با اینکه دیر به کارت حرفه ­ای رسید اما زودتر از بقیه حرفه­ ای­ های این رشته در رقابت­ های حرفه ­ای شرکت می­کند.

اسحاق آماده درخشش در کانادا

اسحاق قویدل یک ماه دیگر در رقابت­ های حرفه ­ای کانادا رقابت خواهد کرد. این اولین رقابت حرفه ­ای اسحاق خواهد بود و او امید زیادی دارد تا با این آمادگی بتواند در دنیای حرفه ­ای­ ها شگفتی ساز شود. بدنسازی ایران در دسته ۲۱۲ پوند مدعیان خوبی دارد اما در دسته سنگین وزن هنوز آنطور که باید نتوانسته­ ایم نگاه بین ­المللی را جلب کنید، امیدواریم با حضور اسحاق شاهد شروع درخشش سنگین وزن های ایران باشیم.

سپهر؛ عضو جدید حرفه­ ای­ های فیزیک

سپهر حاجی قربانی از دریافت جواز ورود به دنیای حرفه ­ای­ ها خبر داد. او سال گذشته در رقابت­ های مسترالمپیای آماتوری هند شرکت کرد و در دسته اول فیزیک قهرمان شد.

سپهر پیش از آن هم در جام پوما و قبل از آن در جام الماس قهرمان شده بود و بدین ترتیب مجوز لازم برای حضور در جمع حرفه ­ای­ ها را به دست آورد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6785 بار تاریخ انتشار: 21 خرداد 1397
کادر مربیان و مدیر تیم های ملی اعزامی به پرورش اندام آسیایی مغولستان

کادر مربیان و مدیر تیم های ملی اعزامی به رقابت های فیزیک، بادی کلاسیک و پرورش اندام آسیایی مغولستان

از راست به چپ: علی نعمتی، وحید اکبرزاده، رضا درویش و یوسف کریمی

تیم پرورش اندام اعزامی به رقابت های آسیایی مغولستان

۷۰ کیلوگرم: فرشاد گنجی
۷۵ کیلوگرم: فرامرز عزیزی
۸۰ کیلوگرم: حسینعلی گزمه و مهران حاجیوند
۸۵ کیلوگرم: مهدی ارزشمند
۹۰ کیلوگرم: ابوالفضل مشامی
۹۵ کیلوگرم: محمد جامه‌بزرگ
۱۰۰ کیلوگرم: مرتضی محمودی و عباس شکرزاده
۱۰۰+ کیلوگرم: مهدی

تیم ملی پرورش اندام مسابقات اسیایی مغولستان

‍  تیم بادی کلاسیک اعزامی به رقابت های آسیایی مغولستان

دسته قدی ۱۶۵ سانتی‌متر: شاهین زبرجد
دسته قدی ۱۶۸ سانتی‌متر: محمدسعید نائینی‌محمدی
دسته قدی ۱۷۱ سانتی‌متر: محسن پورصابر و میثم برزگر
دسته قدی ۱۷۵ سانتی‌متر: سیدعظیم متولی و سیدمجتبی حسینی

تیم بادی کلاسیک اعزامی به رقابتهای آسیایی مغولستان

تیم فیزیک اعزامی به رقابتهای آسیایی مغولستان

دسته قدی ۱۶۶ سانتی‌متر: جواد راستی‌اصل
دسته قدی ۱۷۴ سانتی‌متر: سعید امیر‌‌ارسلان‌عرب
دسته قدی ۱۷۸ سانتی‌متر: فرید شیرمحمدزاده و جلال‌الدین نظری
دسته قدی ۱۷۸+ سانتی‌متر: میلاد زارع

 پرورش اندام اسیایی مغولستان

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 8118 بار تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1397
همه ستارگان مستر المپیای 2012 مسترالمپیای 2018

از این پس، رقابت­های حرفه­ ای درجه­ بندی می­شوند

فدراسیون جهانی بدنسازی IFBB نسبت به حضور بدنسازان در رقابت­ های حرفه­ ای مسترالمپیای ۲۰۱۸ قوانین جدیدی را وضع کرده و بر همین اساس، ضمن درجه ­بندی رقابت­ های حرفه ­ای، اعلام داشته که از این پس ،فقط ۲۵ بدنساز برتر در هر کدام از رشته ­های بدنسازی می­توانند در مسابقات حرفه ­ای مسترالمپیای ۲۰۱۸ آمریکا حاضر باشند.

در همین رابطه، مسئولین برگزاری اظهار داشته ­اند چنانچه واجدین شرایط برای حضور در مسترالمپیای سال آینده، تعداد ۲۵ نفر یا کمتر باشند، قوانین طبق سال ۲۰۱۷ اعمال می­شود و چنانچه بیش از ۲۵ نفر باشند قوانین تغییر خواهد یافت و مجموع امتیازات بدنسازان ملاک انتخاب و حضور خواهد شد که البته این موضوع، بیشتر برای رشته ­های فیزیک و فیزیک کلاسیک محسوس خواهد بود چرا که رشته­ های پرورش ­اندام سنگین وزن و کمتر از سنگین­ وزن، اغلب کمتر از ۲۵ نفر شرکت کننده داشته است.

قوانین

برای توضیح بیشتر موضوع، قوانین را برای ۲۵ نفر یا کمتر و همچنین برای بیشتر از ۲۵ نفر از واجدین شرایط در ادامه آورده ­ایم.

تعداد ۲۵ نفر یا کمتر از آن:

همانطور که اشاره شد اگر تعداد واجدین شرایط ۲۵ نفر یا کمتر از آن باشد. قوانین طبق گذشته اعمال خواهد شد و بر همین اساس، واجدین شرایط عبارت خواهند بود از:

 1. تعدا ۵ نفر برتر رقابت­ های مسترالمپیای ۲۰۱۷
 2. نفرات اول رقابت­ های مختلف حرفه­ ای
 3. تعداد ۳ نفر برتری که بیشترین امتیاز حاصل از عناوین دوم تا پنجم رقابت­ های حرفه ­ای را کسب کرده باشند که ترتیب امتیازها در رقابت­ های حرفه ­ای نیز اینگونه می­باشد:
 • آرنولد کلاسیک آمریکا: نایب قهرمان ۱۰ امتیاز، نفر سوم ۹ امتیاز، نفر چهارم ۸ امتیاز و نفر پنجم ۷ امتیاز
 • آرنولد کلاسیک استرالیا، رقابت­ های پیتسبورگ، نیویورک، تامپا: نفر دوم ۸ امتیاز، نفر سوم ۷ امتیاز، نفر چهارم ۶ امتیاز و نفر پنجم ۵ امتیاز
 • رقابت­ های حرفه ­ای تورنتو، شیکاگو، ونکوور و کویت: ۶ امتیاز برای نایب قهرمان، ۵ امتیاز برای نفر سوم، ۴ امتیاز برای مقام چهارم و در نهایت ۳ امتیاز برای پنجمین بدنساز برتر.
 • دیگر رقابت­ های حرفه ­ای: به غیر از موارد مذکور، هر گونه رقابت حرفه ­ای دیگری که برگزار شود میزان ۴ امتیاز برای تایب قهرمان در نظر گرفته خواهد شد ۳ امتیاز برای سومین بدنساز برتر، ۲ امتیاز برای نفر چهارم و ۱ امتیاز برای پنجمین بدنساز برتر.

بیشتر از ۲۵ نفر:

تغییرات اساسی IFBB در این مرحله محسوس است یعنی جایی که بدنسازان واجد شرایط بیش از ۲۵ نفر باشند. معیار انتخاب این گروه نیز بدین شرح است:

 1. تعداد ۵ نفر برتر مسترالمپیای ۲۰۱۷
 2. تعداد ۲۰ نفری که بیشترین امتیاز را از انجام رقابت های حرفه­ ای داشته باشند؛ حتی نفرات اول نیز رتبه­ بندی خواهند شد و بر همین اساس، نفرات دوم تا پنجم رقابت­ه ای حرفه ای همان امتیازاتی را کسب خواهند کرد که پیش از این (در مرحله قبلی) اشاره کردیم. ولی نفرات اول، دارای امتیازاتی خواهند شد که معیار آن عبارت است از:
 • آرنولد کلاسیک آمریکا: ۲۰ امتیاز برای نفر اول.
 • آرنولد کلاسیک استرالیا و همچنین رقابت­های حرفه ای پیتسبورگ، نیویورک، تامپا و پراگ: قهرمان مسابقه مشمول دریافت ۱۶ امتیاز می­شود.
 • تورنتو، شیکاگو، ونکوور و کویت: میزان ۱۲ امتیاز برای قهرمان مسابقه در نظر گرفته خواهد شد.
 • دیگر رقابت­ه ای حرفه ای: به غیر از رقابت­ های مذکور، هر گونه مسابقه حرفه­ ای دیگری که انجام شود، قهرمان مسابقه مشمول دریافت ۸ امتیاز می­شود.
به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7299 بار تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1397
اخبار دنیای بدنسازی

مدیریت تیم ملی بدنسازی موقتی شد!

 رضا سلطانی نیست. حمزه هوشمند هم نیست. به نظر می­رسد تیم­ های ملی بر خلاف سال­ های گذشته دیگر مدیر دائمی ندارند.

فدراسیون پرورش اندام، همزمان با برگزاری اولین اردوی، مقطعی ملی بدنسازی، مربیان تیم ملی را هم معرفی کرد. بر این اساس، تیمی که قرار است دو هفته دیگر عازم مسابقات قهرمانی آسیا شود، وحید اکبر زاده را به عنوان سر مربی بالای سر خود می­بیند و علی نعمتی و یوسف کریمی هم مربیان تیم اعزامی به مغولستان هستند. در اطلاعیه ه­ای که فدراسیون منتشر کرده، نام وحید اکبرزاده علاوه بر سر مربی به عنوان سخنگوی تیم هم آورده شده است اما مهم­ترین تغییر، خروج رضا سلطانی از کادر تیم ملی است.

در سا ل­های گذشته رضا سلطانی مدیر دائمی تیم ­های ملی بود و این ترکیب مربیان بودند که تغییر می­کردند. همانطور که پیش رضا سلطانی، حمزه هوشمند برای سال­ های طولانی هم پست را در اختیار داشت. بعد از اینکه گفته می­شد در فدراسیون جدید همکاری رضا سلطانی دیگر ادامه نخواهد داشت، شنیده می­شد حمزه هوشمند بار دیگر به پست قبلی خود باز می­گردد اما در عمل این اتفاق نیافتاد و رضا درویش به عنوان مدیر تیم ملی در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ معرفی شد. درویش یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون است و در حکمی که برای او و سایر مربیان صادر شده، تاکید شده که «این احکام صرفاً جهت مسابقات آسیایی مغولستان» است. یعنی تیم ملی در مسابقات پیش رو (مثلاً مسابقات جهانی ۲۰۱۸) احتمالاً مدیر و مربیان دیگری خواهد داشت.

مردان آهنین؛ نیاز به ترمیم یک ایده جسورانه

پخش دوباره مسابقه مردان آهنین بعد از چند سال وقفه، اتفاق مثبتی برای رشته قوی­ترین مردان بود که سال ­ها از حضور در قلب تلویزیون محروم بود.

در دوره جدید تلاش شد با اضافه شدن آیتم­ های متفاوت و برگزاری مسابقه به صورت گروهی، این برنامه از حالت یکنواختی و تکرار خارج شود و شکل جذاب­تری بگیرید. در واقع تصمیم برای دو گروه کردن شرکت کنندگان، ایده­ای جسورانه بوده که می­توانست نتیجه ه­ای کاملاً معکوس داشته باشد و جذابیت ­های مردان آهنین را به طور کلی از بین ببرد اما به نظر می­رسد تماشاگر عام تلویزیون که نگاه تخصصی به این برنامه ندارد، از آن استقبال کرده است.

این را هم در نظر بگیریم که برنامه مردان آهنین، قبل از اینکه رقابت قوی­ترین مردان کشور باشد، یک برنامه تلویزیونی است و طبعاً قالب­ ها و چارچوب­ های خاص خود را دارد.با این حال، شکل جدید برنامه مردان آهنین، نقص­ ها و اشکالاتی نیز دارد که باید در سال­ های آینده، فکری به حال آن کرد.

اول: برنامه مردان آهنین، بیش از هزار چیز اجرای سرد و بی­ روح رضا فتاح حسینی لطمه خورد. فتاح که مجری اولین دوره مسابقات قوی­ترین مردان بود، در این سال­ ها بیشتر به کار مستند سازی پرداخته و عجیب اینکه در تکینک ­های اجرا، حتی از بیست سال پیش خود هم عقب­تر رفته است. مردان آهنین اگر بخواهد سال­ های آینده هم ادامه داشته باشد، حتماً باید مجری قوی­تری داشته باشد.

دوم: ایده استراحت دادن به نفراتی از تیمی که تعداد بیشتری نسبت به رقیب دارند، منطق درستی ندارد. در آیتم هایی که یکی استقامتی است، یکی سرعتی و دیگری قدرتی، چرا باید هر روز یکی دو نفر به مرخصی بروند و اتوماتیک­وار به مرحله بعدی راه یابند؟

این هم از جمله مسائلی است که مردان فنی این رشته باید راهکارهای برای آن پیدا کنند.

سوم: روش حذف شدن نفرات در هر مرحله، از آن نکاتی است که حتماً باید در برنامه­ های بعدی اصلاح شود. نظر خواهی از هم تیمی­ ها (که در واقع رقبای یکدیگر هستند) می­تواند باعث تبعات ناخوشایند و سوءتفاهم ­­های احتمالی شود. کما اینکه در یکی از قسمت­ های برنامه امسال، سه نفر با هم «هماهنگ» کردند که کسی را به مرحله چالش حذفی بفرستند که ضعیف­تر از سایر هم تیمی­ هایش نبود.

چهارم: پیشنهاد عملی این است که در سال­ های آینده، نفرات اول هر گروه مقدماتی (جمعاً ۴ نفر) مستفیماً به فینال ۸ نفره راه پیدا کنند و رقابت تیمی مشابه امسال، بین نفرات دوم تا چهارم هر گروه انجام شود تا از میان آن­ها ۴ نفر دیگر به فینال راه یابند و مرحله فینال با آیتم های بیشتری برگزار شود. در این صورت مرحله مقدماتی ارج و قرب بیشتری پیدا می­کند و رقابت با کیفیتری را در فینال شاهد خواهیم بود.

سمینار ۲۵ امتیازی تناسب اندام در تهران

سمینار تخصصی «تناسب اندام» ۱۲ اردیبهشت ماه به همکاری موسسه آلند در محل مرکز همایش­ های بین­ المللی شهید بهشتی برگزار می­شود. این سمینار شامل ۲۵ امتیاز آموزشی فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام و پیش نیاز مربیگری ویژه بانوان و آقایان می­باشد.

دکتر ناصر امیری، دکتر مصطفی موسوی، دکتر الیاس کوثری، دکتر محمد حضوری و مرتضی قدرتی سخنرانان و مدرسان این دوره هستند که در خصوص فیزیولوژی کاربردی در تناسب اندام، تغییر کاربردی در تناسب اندام، آنالیز و دوره­ بندی مکمل ­ها بر اساس ترکیب بدنی، سیستم ­های تمرینی، نوین در تناسب اندام، حرکت­ شناسی در تمرینات مقاومتی و طراحی تمرین بر اساس ترکیب بندی آموزش خواهند داد. علاقمندان جهت شرکت در این سمینار می توانند با شماره ۸۸۸۹۷۱۳۰ تماس حاصل نمایند.

هادی، هنی را تاریخ ساز می­کند؟

جدال fst-7 و Y3T روی استیج المپیا

هادی چوپان امروز یکی از بهترین سبک وزن­ های حرفه ­ای جهان است. او نه فقط در مقایسه­ های اینستاگرامی که در عمل و در میدان مسابقه نشان داده که می تواند حریفانی مثل خوزه ریموند و دیوید هنری را شکست دهد و پا به پای فلکس لوئیس، قهرمان شش دوره مسابقات مسترالمپیا رقابت کند.

هادی اگر سال گذشته هم می­توانست راهی آمریکا شود، به احتمال بسیار زیاد فینالیست و یک از مدعیان جدی آرنولد کلاسیک در رده ۲۱۲ پوندی­ها بود که متاسفانه قوانین مهاجرتی ایالات متحده اجازه نداد که چنین اتفاقی رخ دهد. اما همه این­ها باعث نشده که هادی چوپان از نظرها پنهان بماند و بعد از اینکه مربیان مشهوری مثل دنیس جیمز و میلوش سارسف برای مربیگری او اعلام آمادگی کردند، بالاخره هادی به هنی رامبد و تیم اووژن پیوست تا از این پس با مربیگری رامبد به کار خود ادامه بدهد.

حتماً می­دانید که هنی رامبد که یک ایرانی الاصل بزرگ شده کویت است، در سال­­ های اخیر مربیگری دو قهرمان مسترالمپیا یعنی فیل هیث و جرمی بوندیا را به عهده داشته است. در واقع رامبد با روش تمرینی خاصش که به FST-7 مشهور است در  رشته پرورش اندام سنگین وزن و فیزیک، قهرمان­ های مسترالمپیا را زیر نظر خودش دارد اما در دسته ۲۱۲ پوندی ها، رامبد ورزشکاری نداشته که بتواند با فلکس لوئیس رقابت کند و حالا با وجود هادی چوپان، می­تواند در این دسته هم امیدوار به کسب عنوان قهرمانی باشد.

فلکس لوئیس در سال­ هایی که قهرمان مسترالمپیا شده با نیل هیل و روش ابداعی­اش T3Y کار می­کند و اگر هادی بتواند مشکلات اخذ ویزای آمریکا را برطرف کند، در مسابقات مسترالمپیای امسال رقابت او و فلکس لوئیس، رقابتی بین هنی رامبد و نیل هیل خواهد بود اگر هادی چوپان بتواند در مسترالمپیا قهرمان شود، هنی رامبد با مربیگری همزمان هادی، فیل هیث و جرمی بوندیا، تبدیل به پرافتخارترین مربی تاریخ حرفه­ ای خواهد شد.

جعفر و امید؛ جواز المپیا از دل اقیانوسیه

در دو سه هفته ­ای که به بهانه تعطیلات نوروز همه رسماً تعطیل بودند، چند بدنساز ایرانی بار سفر به دورترین قاره جهان بستند و در سه مسابقه آرنولد کلاسیک استرالیا، حرفه­ ای نیوزلند و فیجی شرکت کردند.

در میان مسافران قاره اقیانوسیه، جعفر غفار نژاد و امید اسکندری از بقیه موفق­تر بودند. جعفر که سال گذشته حرفه­ ای شده بود بعد از رقابت با سنگین وزن­ها در استرالیا، در دو مسابقه بعدی قهرمان دسته ۲۱۲ پوندی ها شد و بدین ترتیب جواز حضور در مسابقات مسترالمپیای ۲۰۱۸ را به دست آورد. امید اسکندری هم بعد از اینکه در نیوزلند دوم شد، در فیجی موفق شد قهرمان شود تا او لااقل روی کاغذ مسافر مسترالمپیا شود.

حالا حدود ۵ ماه تا مسترالمپیا وقت باقی مانده اما مساله اصلی و مهم، مثل سال­ های گذشته، گرفتن ویزا و ورود به کشوری است که ترامپ با قوانین عجیب و غریب و ظالمانه ­اش بزرگترین مانع آن است.

نامزدی پور علی فرد برای نایب رئیسی آسیا

باشگاه خبر نگاران جوان گزارش داد. ناصر پور علی فرد نامزد پست نایب رئیسی فدراسیون بدنسازی آسیا خواهد شد.

رقابت­ های بدنسازی قهرمانی آسیا طی روزهای ۶ تا ۱۰ اردیبهشت ماه در اولان باتور مغولستان برگزار می­شود. در حاشیه روز نخست رقابت­ های پرورش ­اندام قهرمانی آسیا، کنگره این مسابقات با حضور مسئولان تمام کشورهای آسیایی از جمله ایران برگزار شود. بنابر لیست نامزدهای اعلام شده، ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی ایران برای احراز پست نایب رئیسی کاندید شده است؛ همچنین از کشور ما نمایندگان دیگری در سایز بخش ها برای احراز سمت­ های مهم از جمله هیأت اجرایی و کمیته­ ها کاندید شده اند که هنوز اسامی آن­ها رسانه ­ای نشده است.

رضا درویش: حال تیم آسیایی خوب است

دومین جلسه اردویی تیم­ های ملی پرورش ­اندام، بادی­ کلاسیک و فیزیک جهت اعزام به رقابت­ های آسیایی مغولستان با حضور ورزشکاران، مربیان و مدیر تیم­ های ملی برگزار شد.

رضا درویش که به عنوان مدیر تیم ملی و یکی از اعضای کمیته فنی در اردوهای تیم ملی حضوری مستمر دارد در خصوص تیم ملی اعزامی به رقابت­ های آسیایی گفت: دومین جلسه تمرینی تیم­ های ملی با حضور ۲۱ ملی­ پوش و مربیان تیم آقایان وحید اکبر زاده، علی نعمتی و یوسف کریمی برگزار شد و ملی­ پوشان نسبت به تمرین جلسه اول که ۱۸ فروردین ماه برگزار شد، پیشرفت قابل ملاحظه­ ای داشته و به لحاظ اضافه وزن مشکلی نداشتند، ضمن اینکه مباحث فنی لازم نیز به آنا گوش زد شد، تیم­ های پرورش ­اندام، باد کلاسیک و فیزیک از روز دوشنبه آینده تا زمان پرواز به اردوی شبانه روزی خواهند رفت. رقابت­­ های پرورش­ اندام، بادی­ کلاسیک و فیزیک قهرمانی آسیا ۶ لغایت ۹ اردیبهشت ماه در اولان باتور مغولستان برگزار خواهد شد.

کلاس مربیگری مچ­اندازی؛ مرداد

کلاس مربیگری درجه ۳ مچ ­اندازی آقایان و بانوان برای نخستین بار مرداد ماه توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار خواهد شد. شرایط حضور علاقمندان و زمان دقیق آن قرار است در آینده اعلام شود.

اولین اعزام سال؛ پرواز مچ ­اندازان به قزاقستان

رجب­لو: سکو نه، ولی مدال می­گیریم

تیم ملی مچ ­اندازی ایران با ۱۱ ورزشکار در ۳ رده سنی امید، بزرگسالان و پیشکسوتان راهی قزاقستان شد، تا با مچ ­اندازان ۱۴ کشور آسیایی رقابت کند. این مسابقات تا روز سوم اردیبهشت ادامه خواهد داشت هادی قربانی نفر در رده سنی امید، محسن گلاف، سعید آذری، احمد خراسانی، میکائیل میرآبی، سلیمان طریک و مهدی رمضانی در رده سنی بزرگسالان، قربانعلی ابراهیمی، حمید محمدی پور، محمد حسین لطف آبادی و محمد حسن خانداری در رده سنی پیشکسوتان، نفراتی هستند که به این مسابقه اعزام شده اند. عزت­ اله رجب لو، سرپرست کمیته مچ ­اندازی در گفت­وگو با خبرنگار «بشیر» به چند پرسش پاسخ  در این باره پاسخ داد:

 • هزینه اعزام؟

با بالا رفتن ناگهانی قیمت ارز و اتفاقاتی که افتاد، هزینه این سفر بالاتر از انتظار بود. این را هم در نظر داشته باشید که ۸- ۹ روز این سفر طول می­کشد. بخشی از هزینه این اعزام را فدراسیون متقبل شد. بعضی از هیات­ ها و اداره کل­ های استان­ ها هم برای ورزشکاران استان خود کمک هزینه در نظر گرفتند و بخشی دیگر نیز از هزینه­ ها را خود ورزشکاران تامین کردند.

 • پیش بینی نتیجه؟

متاسفانه بعضی از نفرات خوب و مدعی را نتوانستیم این دوره همراه داشته باشیم. نفراتی که بخت قطعی کسب مدال داشتند. با توجه به این که در بخش بانوان نماینده­ای نداریم و تعداد ورزشکاران­ مان هم زیاد نیست، امیدی به سکوی تیمی نداریم ولی مدال انفرادی خواهیم گرفت.

 • حریفان؟

قزاقستان که کشور میزبان است، قهرمان جهان است و با صدها ورزشکار در این دوره شرکت می­کند. بقیه کشورهای آسیایی میانه مثل قرقیزستان و ازبکستان  و .. هم نفراتی در حد قهرمانی جهان دارند.

قوی­ترین مردان را با چنگ و دندان نگه داشتیم

گفت­وگو با فرامرز خود نگاه بعد از پخش مردان آهنین ۹۷

فرامرز خود نگاه با وجود اینکه انتقادها را از نحوه برگزاری مسابقه مردان آهنین می­ پذیرد اما دلایلی پذیرفتنی هم در چنته دارد حالا که پخش برنامه مردان آهنین به پایان رسیده، او از باز برخوردهای مثبتی می­گوید که در این چند روز دریافت کرده است. از رئیس کمیته قوی­ترین مردان و داور این برنامه سوالاتی پرسیدیم که پاسخ ­هایش را در ادامه می­خوانید…

 • جذاب نبودن بعضی آیتم ­ها؟

در برنامه امسال ۲۶ آیتم مختلف داشتیم که در نوع خودش یک رکورد بود. این را در نظر بگیرید که فقط دو هفته فرصت داشتیم. یعنی از روزی که ضبط فینال به پایان رسید کلاً ۱۴ روز طول کشید. درست کردن ۲۶ آیتم در این مدت، کار خیلی سختی است. شبانه­ روز کار کردیم. اگر فرصتی بیشتری داشتیم، آیتم ­های بهتری طراحی می­کردیم و بعضی از آیتم ­های فعلی را کنار می­گذاشتیم.

 • روند حذف نفرات؟

این برای اولین بار بود که نفرات به این شکل حذف می­شدند. روزهای اول بچه ها سردرگم بودند و ما هم نمی­خواستیم خیلی دخالت کنیم. اما به مرور بهتر شد و هر گروهی برای خودشان معیاری تعیین کردند که بر اساس آن معیار، نفرات را به چالش حذفی بفرستند. به هر حال گاهی مسائلی مثل شهرت و کسوت و رفاقت در انتخاب افراد مهم می­شود.

 • مردان آهنین یا مسابقه قوی­ترین مردان؟

برنامه مردان آهنین پیش از اینکه مسابقه قوی­ترین مردان کشور باشد، یک برنامه تلویزیونی است. این را همه شرکت کننده ­ها باید بپذیرند. اما خودتان هم دیدید که نتیجه ­ای که در پایان این برنامه رقم خورد، خیلی تفاوتی با نتیجه قهرمانی کشور نداشت و بعضی­ ها فقط یکی دو رده جابجا شدند. ولی یک تفاوت را هم در نظر داشته باشید. در مسابقات قهرمانی کشور، یک ورزشکار نهایتاً ۷- ۸ آیتم می­زند و مسابقه تمام می­شود اما اینجا باید ورزشکار ۲ هفته تمام، هر روز آماده باشد و هر روز آیتم بزند. این خیلی کار را سخت می­کند. واقعاً این بچه ها زحمت می­کشند.

 • بازبرخوردها؟

اول از همه خدا را شکر می­کنم که توانستیم قوی­ترین مردان را بعد از ۶ سال دوباره به خانه­ ها ببریم. ما در این چند سال، قبلاً برای مسابقه قهرمانی کشور تا ۲۰۰ نفر شرکت کننده داشتیم. آخرین دوره مسابقات ما فقط با ۲۵ ورزشکار برگزار شد. دوستانی که می ­نشینید و انتفاد می­کنند، این چیزها را نمی­بینند یا نمی­خواهند ببیند خیلی­ها می­گفتند کار قوی­ترین مردان تمام شده دیگر نمی­توانند هیچ مسابقه­ ای برگزار کنند.

در این راه باید از ناصر پور علی فرد تشکر کنم که کمک کرد این ورزش همچنان سرپا بماند. همینطور باید از حسن علیار، بابک غضبانی، کریم طالشی، حمیدمهینی، جواد مافی، مجید فغانی، کمال شریفی و سایر دوستانی تشکر کنم که در این چند سال پای این ورزش ایستادند.

ارفاق وزنی رقابت­های بادی­ کلاسیک آسیا تغییر کرد

فدراسیون بین الملی IFBB طی اطلاعیه ­ای میزان ارفاق وزنی رقابت­ های بادی ­کلاسیک قهرمان آسیا در اولان باتور مغولستان را اعلام کرد. بر اساس این اطلاعیه دسته قدی ۱۶۵ سانتی­متر با یک کیلوگرم ارفاق، ۱۶۸ سانتی­متر با ۲ کیلوگرم ارفاق، ۱۷۱ سانتی­­متر با ۳ کیلوگرم ارفاق، ۱۷۵ سانتی­متر با ۴ کیلوگرم ارفاق، ۱۸۰ و مثبت ۱۸۰ متر با ۵ کیلوگرم ارفاق وزن می­توانند در رقابت ­های آسیایی حضور داشته باشند. رقابت­ های پرورش اندام، بادی­ کلاسیک و فیزیک قهرمانی آسیا طی روزهای ۶ لغایت ۹ اردیبهشت ماه در مغولستان برگزار خواهد شد.

سود میلیاردی قاچاقیان مکمل در ایران!

آماری شگفت انگیز نشان می­دهد که هر سال صدها میلیون دلار مکمل قاچاق در ایران به سادگی فروخته می­شود.

روزنامه دولتی «ایران» هفته گذشته در گزارشی به نقش شبکه­ های اجتماعی و کانال­ های ماهواره ­ای در فروش مکمل­ های غیر قانونی، داروهای چاقی و لاغری و محصولات مشابه پرداخت. در این گزارش که فریبا خان احمدی آن را نوشته، به حرف ­های دکتر مهناز خانوی هم استناد شده که حاوی آمار شگفت انگیزی است.

دکتر خانوی، سرپرست اداره کل فرآورده­ های طبیعی و مکمل­ های سازمان غذا و دارو است. او به روزنامه ایران گفته است: «برآوردهای سازمان غذا و دارو نشان می­دهد بین ۱۰ تا ۱۲ درصد از آمار فروش مکمل های غذایی، در سال احتمالاً قاچاق خواهد بود. به عبارتی فروش مکمل تولیدی و وارداتی بین ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان است. اگر ۱۲ درصد این رقم قاچاق باشد هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عدد قاچاق مکمل­ های ورزشی و غذایی در کشور است.»

دکتر مهناز خانوی، برآورد سازمان غذا و دارو از محصولاتی که به صورت غیر قانونی و قاچاق به فروش می رسند را حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد مصرف کل اعلام کرده که به نظر برآوردی خوش بینانه است و چه بسا میزان محصولاتی که خارج از سیستم وزارت بهداشت و داروخانه­ ها به فروش می­رسند، به مراتب بیشتر از این باشد. اما حتی اگر همین برآورد را مرجع قرار بدهیم، به این نتیجه می­ رسیم که قاچاقچیان محترم مکمل­ های غذایی در ایران، بازاری ۴۰۰ میلیون دلاری دارند؛ پر سود امن و بدون مالیات!

جالب اینجاست که فعالان این صنعت پر سود غیر قانونی که الزاماً شبیه تیپ قاچاقچیان فیلم­ ها نیستند با ابزارهای که در شبکه­ های اجتماعی در اختیار دارند، یک جمله مضحک را مدام تکرار می­کنند، «چیزی که در داروخانه ها می­فروشند، اصل نیستند و بی خاصیتند مکمل لوژینال را ما می­فروشیم!»

دکتر خانوی به یک نکته مهم دیگر نیز اشاره کرده «در حال حاضر ۶۰ درصد مکمل­ های مصرفی از جمله قرص، کپسول و شربت­ های مکمل در داخل تولید می­شوند اما از نظر عددی فروش این محصولات تنها ۳۰ درصد است یعنی مصرف کننده به لحاظ فرهنگی اعتمادی به محصول ایرانی ندارد.»

در سال­ های اخیر وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو تلاش زیادی داشته تا روند تولید مکمل­ های غذایی در ایران را تسهیل کند. این نکته­ ای است که نمی­توان آن را کتمان کرد اما به نظر می­رسد تولید کنندگان ایرانی هنوز در جلب اعتماد کامل مصرف کنندگان، راهی طولانی در پیش دارند. این چیزی است که تولید کنندگان داخلی کمتر روی آن تمرکز کرده­اند و اغلب تصور می­کند همین که مجوز تولید و پخش گرفتند و محصول ­شان در داروخانه توزیع شد، کافی است و دیگر نیاز به هیچ فعالیت و نوآوری و خلاقیتی ندارند!

حرف ­های پایانی دکتر خانوی هم قابل تامل است: «در بحث مکمل­ های ورزشی خطر خیلی جدی وجود دارد.

تولید کنندگان به جای کراتین، پودر مهتابی سوخته را وارد مکمل می­کنند به همین خاطر آمار مرگ و میرهای عجیب و سکته­ های جوانان زیاد شده است. ما به نوجوانان و جوانان هشدار می دهیم اگر فرآورده­ای بر چسب سلامت ندارد، مصرف نکنند.»

وزیر حساس، باشگاه­ های سالم­تری می­خواهد

اختیارات فدراسیون بدنسازی بیشتر می­شود؟

گفته می­شود فضای حاکم بر باشگاه ­های ورزشی از جمله مسائلی است که وزیر ورزش و جوانان، روی آن حساسیت زیادی دارد. به همین دلیل به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ماموریت داده شده است که نظارت بیشتری روی باشگاه ­ها داشته باشد. در همین ارتباط، نخستین جلسه کمیته نظارت بر سلامت باشگاه­ های ورزشی و جوانان با حضور ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام، سیروس احمدی مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، سید مرتصی فلاح مدیر کل حقوقی وزارت ورزش و جوانان در محل فدراسیون برگزار شد، جلسه ­ای که نزدیک به ۱۲۰ دقیقه طول کشید.

ناصر پور علی فرد در ابتدا با توجه به بحث اهمیت سلامت باشگاه ­های بدنسازی و پرورش اندام سراسر کشور گفت: وزیر ورزش و جوانان بر اساس دستوری از فدراسیون خواستند که نظارت بر کار باشگاه­ های بدنسازی را  عهده ­دار شود که ما نیز در حال انجام این کار هستیم و بنا داریم از این پس جلسات نظارت بر سلامت امور باشگاه­ ها را به صورت ماهیانه و در فدراسیون برگزار کنیم تا ساز و کار بهتری را پیدا کند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: فرم­ های لازم در این زمینه تهیه و بزودی برای استان ­های سراسر کشور ارسال خواهد شد تا کار از این پس با تعریف بهتری آغاز شود. سیروس احمدی مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد وزارت ورزش و جوانان در ادامه جلسه گفت: حسب دستور مقام عالی وزارت کمیته نظارت بر سلامت باشگاه ­های ورزشی، به خصوص باشگاه ­های بدنسازی و پرورش اندام را ۲ سال است که تشکیل داده ­ایم. کمیته ­ای که با مشارکت فدراسیون های مرتبط در استان­ها نیز کار خود را آغاز کرده است. در دو سالی که این کمیته کارش را آغاز کرده است با متخلفین برخورد و آنها هم که در چارچوب قانون کارهای خود را به درستی انجام داده اند، تشویق شده­اند.

احمدی اظهار کرد: طی سال گذشته ۱۰ تا ۱۲ هزار باشگاه را رصد کرده و اقدامات لازم را در خصوص آنها  انجام داده­ایم که قصد داریم این تعداد را در سال ۹۷ به عدد ۱۵ هزار برسانیم. مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد افزود: فرم­ هایی در این خصوص تهیه شده که بزودی برای آگاهی باشگاه داران از طریق فدراسیون اعلام خواهد شد، ضمن اینکه در ماه مبارک رمضان هم قصد داریم به صورت هم زمان باشگاه های ۳۱ استان کشور را بازرسی و نتایج را به مقام عالی وزارت اعلام کنیم. احمدی در پایان گفت: ظرف روزهای آینده فرم بازدیدها را به استان­ ها ارسال و اعلام، تا کار بازرسی انجام متعاقب آن نتایج به دفتر وزارت ارسال و به رسانه­ ها اعلام شود.

فلاح مدیر کل حقوقی وزارت ورزش و جوانان  نیز در ادامه جلسه ضمن تائید ارائه شده در جلسه و اهمیت حقوقی آنها گفت: بحث اینکه باشگاه­ های ورزشی سراسر کشور تفکیک و یا اینکه به طور کلی به آنها نگاه شود هم بحث مهمی است که باید تکلیف آن در این جلسات مشخص تا در آینده شاهد تداخل در کارها نباشیم.

این قهرمانی­ ها فالوئر نمی­ آورد!

هفته گذشته یک مسابقه حرف ه­ای فیزیک در تگزاس آمریکا برگزار شد و آنتونی و درزسیون در آن مقام قهرمانی رسید. در این مسابقه ۲۳ نفر در آن حاضر بودند. ودرزسیون اول شد و برای سومین بار به مسابقه فیزیک مسترالمپیا راه یافت. آنتونی در سال­های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ هم در مسابقه شلوغ و معتبر مسترالمپیا حاضر شده بود که در هیچ کدام از آن­ها به فینال راه نیافته بود. البته اگر فکر می­کنید حرف ه­ای بودن و سه بار راهیابی به مسترالمپیا برای آنتونی ودرزسیون نان و آب  می­شود. سخت در اشتباهید! چرا که این بدنساز فعال در شبکه ­های اجتماعی، فقط ۲۹۰۰ فالوئر در اینستاگرام دارد و کسی هم برای گرفتن برنامه از او سر و دست نمی­شکند.

بازگشت ترمیناتور با قلب باز

آرنولد شوارتزنگر که می خواهد سال آینده با سری جدیدی فیلم مشهور «ترمیناتور» بازگشتی شکوهمند به پرده سینما داشته باشد. برای دومین بار جراحی عمل قلب باز را با موفقیت پشت سر گذاشت. آرنولد که ۷۰ ساله شده، در نسخه جدید فیلم ترمیناتور، بار دیگر با لیندا همیلتون روی پرده ظاهر خواهد شد. اکران فیلم در پاییز سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

روزهای نا امیدی راک؛ بی ­اختیار گریه می­کردم!

دواین جانسون یا همان هنر پیشه ­ای که او را با نام «راک» می­شناسیم، هیچ گاه بدنساز حرفه ­ای نبوده اما این ستاره عضلانی سینما، همیشه رابطه خوبی با دنیای بدنسازی داشته و در میان اهالی این رشته هم حسابی محبوب است.

راک این روزها یکی از بازیگران پولساز فیلم های هالیوودی است و روزهای خوشی را می­گذراند اما او به تازگی در مصاحبه­ ای فاش کرده که همیشه زندگی­اش اینگونه خوب و خوش نبوده و در مقطعی از دوران جوانی چنان ناامید و افسرده بوده که فاصله ­ای با مرگ نداشته است! دواین جانسون که با بیماری افسردگی مبارزه کرده و بر آن پیروز شده، می­گوید: وقتی جوان بودم فوتبال آمریکایی بازی می ­کردم و رویاهایم را در آن دنبال می­کردم اما وقتی مصدوم شدم، به ناگهان  همه چیز بهم ریخت. این آسیب دیدگی موجب شد تا یک سال پس از امضای قرار داد با یک تیم حرفه­ ای با لیگ فوتبال کانادا، کنار گذاشته شوم و به فاصله کمی پس از آن نامزدم هم رابطه ­اش را با من قطع کرد. به نقطه ­ای رسیده بودم که نمی­خواستم هیچ کاری بکنم یا جایی بروم و بی اختیار فقط گریه می­کردم. راک که آن روزهای بد را پشت سر گذاشته می­گوید: افسردگی تبعیض نمی­شناسد. زمان زیادی طول کشید تا خودم و این بیماری را بشناسم، اما کلیدش این است که نباید از رو در رو شدن با آن ترسید. دواین جانسون این روزها فیلم «وحشی گری» یا همان «رمپیج» را در فهرست اکران دارد و فیلم علمی تخیلی هیولایی به کارگردانی برد پیتون است که با اقتباس از یک بازی کامپیتوتری ساخته شده است.

قهرمان سالخورده بالاتر از عراق و بحرین

دیوید هنری یک بار دیگر مجوز حضور در مسترالمپیا را دریافت کرد. هفته گذشته یک دوره مسابقه حرفه ­ای میان ۲۱۲ پوندی های بدنسازی برگزار شد.

در این مسابقه که میزبان آن شهر لیمریک در جمهوری ایرلند بود دیوید هنری قهرمان اسبق سبک وزن­ه ای مسترالمپیا به مقام قهرمانی رسید.

هنری که در سال ­های پایانی حرفه­ ای خود قرار دارد، در این مسابقه، با یک بدنساز مسن دیگر یعنی سامی الحداد رقابت کرد و در پایان رای مطلق داوران، اول شد.

بعد از سامی الحداد بحرینی، عنوان سومی به یک بدنساز عرب تبار دیگر تعلق گرفت. احمد احمد بدنساز عراقی الاصلی که مدتی در هلند زندگی می کرد، به مقام سوم رسید و ویتچ کورتینسکی از جمهوری چک چهارم شد.

در این مسابقه، محمد معصوم بات بدنساز پاکستانی الاصل، بعد از مدت­ها غیبت روی صحنه آمد اما اصلاً نتیجه خوبی نگرفت و در میان دوازده نفر، نهم شد.

نتیجه نهایی:

۱-دیوید هنری (آمریکا) ۲-سامی الحداد (بحرین) ۳-احمد احمد (عراق) ۴-وویتچ کورتینسکی (جمهوری چک) ۵-کیم جون هو(کره جنوبی) ۶- احمد السدانی (مصر) ۷-خالد المحسناوی (عراق) ۸-سمیر ترودی (سوئد) ۹-محمد معصوم بات (ایرلند شمالی) ۱۰-پیت سیسونه (آمریکا) ۱۱-لئودی آدریو (فرانسه) ۱۲-تونی گوتیرز ( اسپانیا)

 

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7907 بار تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1397
7  اتفاق مهم بدنسازی در سال 96

جدایی دو فدراسیون و فوران کارت حرفه ­ای

در هیاهوی مسابقات مسترالمپیا اعلام شد که فدراسیون بین المللی پرورش اندام (IFBB) به دلیل سرپیچی­ های کمیته فیزیک آمریکا (NPC)، این تشکیلات قدرتمند را محروم کرده است. بعد از آن بود که مشخص شد اختلاف میان رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی IFBB و جیم مانیون مرد قدرتمند NPC بیشتر از این حرف هاست و طولی نکشید که راه این دو نهاد از هم جدا شد.

در نیمه دوم امسال، تشکیلات NPC مسابقات آماتوری مختلفی برگزار کرد و در نقطه مقابل IFBB هم تلاش­ هایی برای ایجاد بخش حرفه­ ای انجام داد تا هر کدام هویتی کاملاً مستقل داشته باشند. اما یکی از اثرات این جدایی، دست و دلبازی هر دو تشکیلات در اعطای کارت حرفه­ ای به بدنسازان بود، به طوری که در مدتی کوتاه، تعداد حرفه ­ای­ ها در رشته­ های مختلف پرورش اندام، فیزیک کلاسیک و فیزیک سه چهار برابر شد.

انتخابات فدراسیون؛ پیروزی میلی متری

صبح روز ۱۴ بهمن، انتخاباتی در آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار شد تا رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای ۴ سال دیگر انتخاب شود. آن­هایی که کمی از ماجرا دورتر بودند، تصور می­کردند ناصر پورعلی فرد همچون دوره گذشته، کار سختی برای گرفتن رأی اعتماد از اعضای مجمع ندارد اما هرچه به روز مجمع نزدیک­تر می­ شدیم، می­شد دریافت که اوضاع مثل گذشته نیست!

در این انتخابات عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس سابق کمیته آموزش جدی­ترین رقیب پورعلی­فرد بود و در نهایت ۱۹ رأی هم به دست آورد ولی پورعلی­فرد با اختلافی ناچیز و با ۲۲ رأی بار دیگر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

جنجال در کمیته داوران فدراسیون

اوایل دی ماه بود که عباس اسماعیلی به همراه جمع دیگری از داوران نامه­ ای اعتراضی منتشر کردند که در آن به شدت از عملکرد امید جبلی انتقاد کردند. در برنامه­ ای که منتشر شد، از وزارت ورزش خواسته شده بود که به وضع داوری در پرورش اندام رسیدگی کند. پس از آن نامه­ های دیگری از سوی رئیس کمیته داوران و همچنین داوران معترض رد و بدل شد اما فرارسیدن موعد انتخابات ریاست فدراسیون، باعث شد که موضوع اختلاف میان داوران هم کمرنگ شود و در نهایت در مسابقه قهرمانی کشور هم امید جبلی به عنوان رئیس کمیته داوران حضور داشت و هم عباس اسماعیلی به عنوان دبیر کمیته.

تکرار قهرمانی بدنسازان در آسیا و جهان

تیم­ های ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک ایران امسال هم عناوین آسیایی و جهانی خود را تکرار کردند. در رقابت­ های آسیایی که به میزبانی کشور مغولستان انجام شد، تیم ۱۹ نفره ایران صاحب ۱۸ مدال شد و در رقابت اورالی هم سید امید موسوی قهرمان قهرمانان بادی کلاسیک و علی اکبر نیکبخت قهرمان قهرمانان پرورش اندام شدند. در رقابت­ های جهانی هم بار دیگر تیم ملی ایران با ۵ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز بالاتر از همه حریفان ایستاد، اگرچه این بار از سوی کره جنوبی تهدید شد. در مسابقات جهانی اسپانیا، محسن صمدی اورال رشته پرورش اندام شد تا سریال اورالی­ های پیاپی ایرانی ­ها همچنان ادامه داشته باشد.

بازگشت مردان آهنین به تلویزیون

یکی از مهم­ترین اتفاقات سال در همین هفته گذشته رخ داد و آن هم بازگشت برنامه مردان آهنین به برنامه­ های نوروزی تلویزیون بود. مردان آهنین در سال­ های گذشته یکی از محبوب­ترین برنامه­ های تولیدی صدا و سیما در ایام نوروز بود اما ۵ سال بود که به دلیل حواشی ایجاد شده و نگاه عمدتاً منفی که ایجاد شده بود، ورزشکاران رشته قوی­ترین مردان راهی به تلویزیون نداشتند.

این روزها سری جدید مسابقه مردان آهنین در حال برگزاری است و قرار است همچون گذشته در ۱۵ قسمت از شبکه سه سیما پخش شود.

تولد دوباره مچ­ اندازی

رشته مچ ­اندازی بعد از سال ­ها رکود و رخوت، امسال دوباره جان گرفت و علاوه بر برگزاری دو دوره مسابقات منسجم داخلی، دو اعزام بین­ المللی به مسابقات آسیایی قرقیزستان و کاپ آزاد قزاقستان را نیز تجربه کرد.

نکته مهم درباره اعزام­ های تیم ملی مچ ­اندازی این بود که ورزشکاران به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه­ ای اعزام شدند. بخش مهمی از تحولات مچ ­اندازی مدیون زحمات عزت­اللّه رجبلو است که در سال گذشته، این رشته را متحول کرده و توانسته بار دیگر رونق را به این رشته باز گرداند.

در رشته مچ ­اندازی، امسال یک اتفاق مهم دیگر نیز رخ داد و آن هم برگزاری اولین دوره مسابقات مچ ­اندازی بانوان کشور به میزبانی کرمانشاه بود.

درخشش هادی چوپان در آسیا و اروپا

هادی چوپان که سال گذشته در مسابقه حرفه ­ای شرو کلاسیک، اولین تجربه حرفه­ ای خود را با نایب قهرمانی در دسته سنگین وزن و در رقابت با غول ­هایی مثل رولی وینکلار پشت سرگذاشته بود، امسال درخششی فوق­ العاده داشت. هادی اگر چه موفق نشد ویزای ایالات متحده را دریافت کند و رهسپار مسابقه مسترالمپیا شود اما یک هفته بعد از المپیا، در کره جنوبی و در مسابقه جایزه بزرگ آسیا ستارگانی مثل دیوید هنری و حوزه ریموند را به سادگی شکست داد و با فلکس لوئیس، قهرمان شش دوره مسترالمپیا رقابتی بسیار بسیار نزدیک داشت.

هادی چوپان که به طور تخصصی در رده ۲۱۲ پوندی­ ها مسابقه می­دهد، در مسابقه حرفه ­ای سان مارینو بار دیگر با بدنسازان سنگین وزن رقابت کرد و این بار هم با نمایشی تحسین برانگیز پس از سدریک مک میلان و بالاتر از بدنسازانی مثل براندون کری به عنوان نایب قهرمانی رسید. با نگاهی بدون تعصب باید بگوییم هادی یکی از بهترین ۲۱۲ پوندی­ های حال حاضر دنیا است و اگر مشکلاتی نظیر ویزا نباشد، او می­تواند افتخارات بیشتری هم داشته باشد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7394 بار تاریخ انتشار: 27 اسفند 1396

فروردین

 • صدور کارت حرفه ای محمد کافی
 • ثبت نام هادی چوپان در سایت رسمی مسترالمپیا
 • دعوت از حسن رهنماییان برای تماشای رقابت های سلیمانیه عراق
 • ابتلای جورج­فرح یکی از موفق­ترین مربیان بدنسازی جهان به سرطان روده بزرگ
 • اردیبهشت
 • قهرمانی خلیل اسدی در مسابقات جام الماس فجیره
 • حضور پیمان ماهری­پور در لیگ حرفه ای قویترین مردان جهان
 • معرفی برترین مچ اندازان کشور جهت حضور در رقابت های آسیایی
 • ملوین آنتونی بدنساز سرشناس آمریکایی به جرم مصرف و فروش مواد مخدر و… به ۱۰ سال زندان محکوم شد
 • انتقاد شاون ری به تعدد برگزاری رقابت های آرنولد کلاسیک
 • اعلام زمان برگزاری رقابت های جام سرداران شهید آذربایجان
 • ورود محرم پناهی به جرگه متأهلین
 • برگزاری رقابت های پاورلیفتینگ در تقویم فدراسیون ورزش دانشجویی جهان
 • لغو مسابقات قویترین مردان ایران
 • سفر تیم ملی به رقابت های آسیایی مغولستان
 • حضور علی تبریزی در برنامه یک فنجان چای داغ رادیو
 • عدم نیاز فدراسیون به حضور مربیان خارجی
 • اعلام جریمه های سنگین برای حضور نامناسب در فضای مجازی
 • خرداد
 • طوفان ملی پوشان ایران در رقابت های آسیایی ۲۰۱۷
 • مرگ دختر خردسال مهدی حیدری در حادثه رانندگی
 • عدم موفقیت ابوالفضل قناعتی در انتخابات شورای شهر تهران
 • اعلام مافیای تدریس در کمیته آموزش فدراسیون توسط سامان سرابی
 • اعزام تیم ملی پاورلیفتینگ به مسابقات بین­المللی روسیه
 • حذف ناباورانه پیمان ماهری­پور در رقابت های قویترین مردان حرفه ای جهان
 • درخشش ورزشکاران ایرانی در رقابت های جهانی WBBF
 • حضور ۵ ورزشکار ایرانی در رقابت های مسترالمپیای اروپا
 • سفر ابدی مجتبی رهیریان و کمال تبریزی به دیار باقی
 • دعوت از سرپرست کمیته آموزش برای حضور در یک مناظره توسط سامان سرابی
 • کسب عنوان سومی توسط مچ­اندازان ایرانی در رقابت های آسیایی قزیقزستان
 • نایب قهرمانی تیم ملی پاورلیفتینگ در مسابقات بین المللی روسیه
 • هدیه ارزشمند حسن رهنماییان به زحمتکشان نظافت شهری در ماه رمضان
 • بستری شدن مسئول آموزش هیأت بدنسازی تهران در بیمارستان به دلیل عارضه قلبی
 • صدور ۸ کارت حرفه ای برای بدنسازان آماتور
 • تیر
 • عدم سفر اسحاق قویدل به کانادا به دلیل عدم صدور ویزا
 • حضور مهدی عیاری در رقابت های ونکوور در وقت های اضافه
 • درخشش صفر کشکولی در برنامه خندوانه سیما
 • برگزاری همایش رویکرد پزشکی،ورزشی در بدنسازی
 • قضاوت ۶ داور ایرانی در رقابت های مچ اندازی کاپ آزاد آسیا
 • فرامرز خود نگاه سفیر بیماران ام،اس شد!
 • ناکامی ورزشکاران ایرانی در رقابت های ونکوور کانادا
 • سفر رئیس اتحادیه پاورلیفتینگ ایران به چین
 • برگزاری مراسم ششمین سالگرد مرحوم روح اله داداشی در امامزاده محمد حصارک
 • پیمان ماهری پور در جمع متأهلین
 • علی تبریزی اسطوره پرورش اندام ایران ۴۵ ساله شد
 • ادعای سهراب سرابی مبنی بر این که در پرورش­اندام شایسته سالاری معنایی ندارد
 • مرداد
 • آغاز کار بازسازی محل فدراسیون
 • لغو سفر قویترین مردان ایران به اوکراین
 • برگزاری مراسم روز جهانی فیتنس در آلمان
 • برگزاری رقابت های مچ اندازی قهرمانی کشور در شهمیرزاد
 • داریوش زارع دبیر کمیته مربیان شد
 • آغاز سومین دوره ریاست پژگول در کردستان
 • برگزاری نخستین دوره رقابت های مچ اندازی بانوان قهرمانی کشور در کرمانشاه
 • برگزاری رقابت های جام سرداران شهید آذربایجان در تبریز
 • پیش بینی کامران علیشاهی در خصوص ریاست دوباره پورعلیفرد
 • شهریور
 • برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در ارومیه
 • گلایه ­های همسر مرحوم بیت­اله عباسپور از برنامه ریزان فدراسیون
 • حضور علی تبریزی در رقابت های بدنسازی ارومیه
 • مچ اندازان از سفر به رقابت های جهانی مجارستان بازماندند
 • مجید سرابی به عضویت کمیته فنی درآمد
 • برگزاری مراسم سالگرد درگذشت مرحوم بیت­اله عباسپور در ماهدشت
 • برگزاری رقابت های قویترین مردان ایران در اندیشه کرج
 • تکذیب حضور بابک اکبر نیا در رقابت­های کره جنوبی
 • اعزام ۲۲ مچ انداز به رقابت های کاپ آزاد آسیا در قزاقستان
 • مهر
 • حضور ۱۳ ورزشکار در رقابت های آرنولد کلاسیک اسپانیا
 • سفر تیم پاورلیفتینگ به رقابت­های جمهوری چک
 • جایزه ۸ هزار یورویی برای هادی چوپان در کره جنوبی
 • حضور تیمی از ایران در رقابت های جام الماس یونان
 • برگزاری مسابقه فوتبال بدنسازان ایران با تیم نفت ایرانول
 • جواد جوادی فر در رقابت های پاورلیفتینگ سوئد مدال برنز گرفت
 • برگزاری سومین دوره رقابت­های جام الماس در تهران
 • بازگشت دوباره فیتنس به خانه اول
 • حضور ۱۱ ورزشکار ایرانی در رقابت های آرنولد کلاسیک هنگ­کنگ
 • آبان
 • رونمایی از پلاک سهراب سرابی در مشهد
 • نساوی ملی پوشان پرورش­اندام در روز عصای سفید
 • آغاز همکاری هادی چوپان و هنی رامبد
 • حضور ۴ تیم از ایران در رقابت های ماسل شو
 • کسب عنوان سومی مچ­اندازان ایرانی در قزاقستان
 • رکورد شکنی پیمان ماهری پور در روسیه
 • استعفای رئیس کمیته مچ­اندازی فدراسیون
 • نقش پررنگ حاتمی در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه
 • ابراز همدردی هنی رامبد با زلزله­زدگان ایران
 • آذر
 • درخشش بدنسازان ایرانی در رقابت های مسترالمپیای سن­مارینو
 • خبر پر حرف و حدیث خداحافظی هادی چوپان
 • اعزام تیم لاماسیا به رقابت های ماسل شو دوبی
 • اولتیماتوم وزیر به فدراسیون های غیر المپیکی
 • آغاز برگزاری کلاس های مربیگری فیتنس
 • مصدومیت شدید جانی جکسون؛ از بدنسازان حرفه ای جهان
 • اعلام اسامی ۱۴ کاندیدا برای ریاست فدراسیون
 • تجلیل از قهرمانان جهانی و آسیایی در تبریز
 • عدم پذیرش استعفای رجبلو از ریاست کمیته مچ­اندازی توسط فدراسیون
 • مرگ سردبیر فلکس و ماسل اند فیتنس
 • خداحافظی همیشگی کوین لورون از رقابت های مسترالمپیا
 • دی
 • قهرمانی تیم پاورلیفتینگ ایران در مسابقات جام بین قاره ای گرجستان
 • تغییر زمان برگزاری رقابت های قویترین مردان ایران
 • ارسال نامه اعتراضیه فدراسیون به برنامه فرمول یک؛ به رسانه ملی
 • اعلام فهرست نهایی کاندیداهای پست ریاست فدراسیون
 • اعلام تقویم مسابقات IFBB در سال ۲۰۱۸
 • درج تصویر آرش رهبر بر روی جلد فلکس
 • بهمن
 • عیادت از سهراب سرابی در مشهد
 • بابک اکبر نیا سفیر کوین لورن در ایران
 • علیرضا دستوان در سوگ پدر داغدار شد
 • با کسب ۲۲ رأی ناصر پور علیفرد تا سال ۱۴۰۰ رئیس فدراسیون ماند
 • گلایه های یزدان راد از اعضای مجمع فدراسیون
 • درویش متولی از کاندیداتوری هیأت مازندران انصراف داد
 • اسفند
 • اعزام تیم پاورلیفتینگ ایران به تورنمنت بین المللی گرجستان
 • برگزاری نخستین دوره کلاس پیشرفته داوری مچ­اندازی بانوان در تهران
 • برگزاری مجمع انتخاباتی استان مازندران
 • برگزاری رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز
 • تجلیل از هادی چوپان در حاشیه رقابت های شیراز
 • برگزاری رقابت های پاورلیفتینگ قهرمانی کشور در لواسانات
 • ورود فدراسیون به بحث پاورلیفتینگ بانوان
 • برگزاری رقابت­های آرنولد کلاسیک استرالیا و نیوزیلند
به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7393 بار تاریخ انتشار: 27 اسفند 1396
تیم ملی

ضمن این که خبر به نفرات دعوت شده داده شد تا با توجه به عدم برگزاری اردوی بازبینی، آمادگی خوب و بالای خود را تا زمان برگزاری رقابت­های آسیایی مغولستان که در دهه اول اردیبهشت ماه برگزار خواد شد، حفظ نمایند.

فدراسیونی ها با توجه به این که اردوی بازبینی نخواهند داشت، به زودی با معرفی مربیان تیم ملی کار هدایت نفرات دعوت شده را به آنها خواهند سپرد. کاری که باعث خواهد شد تا ورزشکاران اعزامی با آمادگی بالا و قدرت لازم راهی مغولستان شده و در آن مسابقات به بهترین شکل ممکن از عنوان قهرمانی خود دفاع نمایند کاری که به نظر می رسد چندان برای ورزشکاران شایسته کشورمان سخت و دشوار نباشد.

۲۳ ورزشکار دعوت شده به اردوی تیم های ملی پرورش­اندام،فیزیک و بادی کلاسیک قرار است تا زمان آغاز رقابت های قهرمانی آسیا در مغولستان تحت هدایت مربیان تیم ملی بوده و میزان پیشرفت و آمادگی خود را به آنها اطلاع دهند. کاری که همیشه انجام شده، اما قرار است این بار با دقت و وسواس بیشتری صورت پذیرد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7350 بار تاریخ انتشار: 27 اسفند 1396
ویزا و نگرانی­های هادی چوپان

هادی چوپان این روزها از زمین و زمان گله ­منداست. او هر چه بیشتر تلاش برای گرفتن ویزا جهت حضور در رقابت های حرفه­ای تلاش می­کند، کمتر نتیجه می­گیرد. شاید باورش برای خیلی ها سخت باشد. اما این روزها خیلی ها دارند برای هادی وقت و انرژی می­گذارند، تا اینکه بتوانند در مسیر اخذ ویزای او کمکی کرده باشند. کاری که متأسفانه تا به امروز، هنوز نتیجه ای همراه نبوده است.

شرایط هادی به گونه­ای است که هنوز نمی­داند که باید برای کدام مسابقات آماده شود و به همین دلیل هم هست که از همه گله دارد. هادی این روزهابا قدرت و شدت هر چه بیشتر مشغول تمرین است تا بلکه بتواند با آمدن ویزایش در یک مسابقه معتبر شرکت کند. مسابقه­ای که هتوز نام و محلش را خود هادی نیز به درستی نمی­داند. او به سادگی رقابت های اوهایو را از دست داد، همانطور که خیلی از مسایقات پیش از این را از دست داده بود. اما چنان به نظر می­رسد که او هنوز ناامید نشده و می­خواهد به دفعات شانس خود را برای حضور در مسابقات مختلف بیازماید.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 8010 بار تاریخ انتشار: 27 اسفند 1396
اخبار بدنسازی و پرورش اندام درخشش بدنسازان ایرانی

ناکامی دوباره ظرفچی در اخذ ویزاجهت حضور در مسابقات قوی­ترین مردان آرنولد کلاسیک استرالیا ۲۰۱۸

علیرضا ظرفچی، یکی از بهترین قدرتی کارهای حال حاضر ایران قرار بود در آرنولد کلاسیک استرالیا شرکت کند که در ثانیه های پایانی متوجه شد ویزای او صادر نشده است.

طرفچی که در دسته ۱۰۵-کیلوگرم قویترین مردان عنوان­های درخشانی دارد، برای پنجمین بار گرفتار دیوار بلند ویزا شد

حضور در مسابقات آرنولد کلاسیک استرالیا ۲۰۱۸

رقابتی پر هیجان در انتظار غفار نژاد

جعفر غفار نژاد، مرد حرفه ای پرورش اندام ایران بامداد یکشنبه ایران را به مقصد استرالیا ترک کرد تا در اولین تجربه حرفه ای­ش شرکت کند.

غفار نژاد در حالی در آرنولد کلاسیک استرالیا شرکت خواهد کرد که چهره های سرشناسی چون دنیس ولف، سدریک مک میلان، رولی وینکلار و کوین لورون در وزن او حضور دارند.

اگر چه غفار نژاد به نظر راه سختی در پیش دارد، اما با توجه به پتانسیل بالای او، می توان انتظار درخشش و شگفتی را از این قهرمان مازندرانی داشت.

علیشاهی: افراد دارای شانس کسب مدال را انتخاب کرده ایم

یا ورزشکاران باید در کیفیت ساخت بدن های خود تجدید نظر کنند و یا این که مربیان در نحوه کار خود با شاگردانشان باید تغییراتی را به وجود بیاورند. این،بخشی از حرف های کامران علیشاهی رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش­اندام بعد از پایان رقابت های پرورش­اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز بود.

علیشاهی گفت: باید بپذیریم که همه ۵۰۰ ورزشکار شرکت کننده در رقابت های شیراز خوب نبودند و همین عاملی شد که ما در ۵ گروه نماینده­ای را برای اعزام به رقابت­های آسیایی مغولستان انتخاب نکنیم.

رئیس کمیته فنی در ادامه افزود: معنای حرف من این نیست که در این ۵ وزن و دسته قدی ورزشکاران شرکت کننده خوب نبودند، بلکه منظور ما این است که آن نفرات برای عضویت در تیم ملی مناسب نبودند و ما نیز بر اساس مسئولیتی که بر دوش خود داشته و داریم، سعی کردیم نفراتی را انتخاب کنیم که بتوانند در مسابقات مغولستان شانس بیشتری برای کسب مدال داشته باشند.

علیشاهی گفت: ما در بحث انتخاب نفرات هیچ کاری با اسم هیأت­ها، صورت افراد، اسم و رسم ورزشکاران شرکت کننده و هیچ چیز دیگری نداریم. ما کار خودمان را می کنیم و در نهایت نیز نفرات منتخب را به فدراسیون اعلام می­نماییم. کاری که سالهاست انجام می­شود و نتایج خوبی نیز برای رشته ما در جهان و آسیا داشته است.

جوایز نقدی ارزنده برای مردان آهنین

پخش برنامه قوی ترین مردان در ایام نوروز

بعد از ۵ سال، دوباره قرار است مردان آهنین در ایام نوروز به خانه­های مردم بروند. مردمانی که تقریبا با گذشت زمان،آن رقابت ها و قهرمانان آن را به نوعی از یاد برده بودند.

کار ضبط رقابت های تلویزیونی مردان آهنین از جمعه گذشته در شهرک سینمایی غزالی تهران آغاز شد. رقابت هایی که در آن ۲۴ تن از قویترین مردان در حال حاضر ایران حضور دارند. مردانی که باید طی ۱۵ برنامه ۵۰ دقیقه ای در ۲۶ آیتم با هم به رقابت بپردازند.

نکته جالب توجه این رقابت­ها، این که مثل تمامی سال­هایی که پیش از این رقابت های مردان آهنین از تلویزیون پخش می شد، فرامرز خود نگاه قضاوت آن را بر عهده خواهد داشت. ضمن این که بر خلاف همیشه این بار شبکه ۳ سیما مسئولیت کار و هدایت آن رقابت­ها را بر عهده دارد و آنها هستند که شرایط مسابقات شامل نفرات، حامی مالی ، میزان جوایز،محل برگزاری و خیلی از کارهای دیگر را مشخص می کنند.

گفته می شود که جوایز مردان آهنین نقدی و مبلغ قابل توجهی خواهد بود که قرار است در شب پایانی مسابقات به نفرات برتر پرداخت شود و همین مسأله باعث شده است تا انگیزه قهرمانان شرکت کننده برای تلاش هر چه بیشتر در این مسابقات صد چندان شود. مسابقاتی که از پیمان ماهری پور به عنوان شانس اول قهرمانی آن یاد می شود، هر چند که نفرات دیگری هم هستند که این شانس را دارند تا بتوانند با حضور در یک رقابت سالم، شانس خود را برای کسب جوایز این رقابت ها بیازمایند.

حسام علی­اکبر: حمید عاشق آمدو عاشق رفت

یکی از افرادی که پس از فوت حمید کشانی تحت تأثیر قرار گرفت، قهرمان سنگین وزن،حسام علی اکبر بود؛ دوستی حسام و حمید چندان طولانی نبود اما همین مدت کم کافی بود تا آنها رابطه دوستانه و عمیقی داشته باشند. حسام علی اکبر جزو معدود بدنسازانی بود که بعد از درگذشت حمید کشانی علاوه بر صحبت و انتشار تصاویر اندوهگین، دست به عمل زد و برای آن مرحوم مراسم یادبود گرفت و قهرمانان را دعوت به شرکت در این مراسم کرد. البته حسام بعد از یک مراسم گلایه مند بود و به طور صریح از مسئولین و برخی ورزشکاران گلایه کرد. او در ادامه این گلایه ها را بدین شکل با خبرنگار البرز در میان گذاشت که با هم می خوانیم:

حمید کشانی علاوه بر این که یک بدنساز بزرگ و با استعداد بود، یک انسان بسیار با معرفت،فروتن و با ادب بود و از هر لحاظ قابل تحسین بود. دوستی من و حمید به کمتر از ۶ سال پیش برمی­گردد. البته یک بار هم در میابقات گلدن­کاپ افتخار رقابت با هم را داشته­ایم.

حمید نمونه بزرگی از خودگذشتگی بود و سالها ورزش حرفه ای را به خاطر مراقبت از مادرش رها کرد و اجازه نداد تا حتی پرستار از مادرش مراقبت کند و این روزها این گونه رفتارها آن هم از یک فهرمان بزرگ مثل حمید قابل ستایش است. شاید بزرگترین عامل نابودی حمید این بود که عشق را از او گرفتند.

 این روزها اگر می­خواهی موفق شوی، باید در یک گروه باشی یا در باشگاه فلان مسئول تمرین کنی، کاری که مرام و مسلک حمید اجازه این کار را به او نمی­داد و می خواست در هر شرایطی روحیه پهلوانی­اش را حفظ کند. جالب است که در مسابقه آخر، او را به جرم استفاده از سینتول محروم کردند در حالی که در همان مسابقه شاگرد فلان مربی کاملا از این ماده غیر مجاز استفاده کرده بود و به راحتی هم مدال کسب کرد. این گونه برخوردها کافی بود تا انسانی مثل حمید به مرور افسرده و گوشه گیر شود و از ورزش زده شود. طبیعی است، زمانی که عشق را از عاشق بگیری، او دیگر انگیزه­ای برای زنده ماندن نخواهد داشت. در مراسمی هم که برای او گرفته شد متأسفانه مشخص شد که جمعیت کثیری از مردمان حرف می­زنند و ادعا می کنند. حالا اگر یکی از مسئولین تیغی در دستش می رفت، تمام جمعیت پرورش اندام، چه از پایتخت و چه از شهرستان به استقبال او می آمدند و با او سلفی می­گرفتند. اما از اینها گذشته، تجربه ثابت کرده عاشقان واقعی مثل حمید کشانی هیچگاه فراموش نمی شوند و یادشان در قلبها و اذهان خواهد ماند.

جوایز نقدی اغوا کننده ای مسابقات فجیره

هجدهمین دوره رقابت های پرورش اندام و فیزیک قهرمانی فجیره، هفته پایانی فروردین ماه در فجیره امارات برگزار خواهد شد. رقابت هایی که پیش بینی می شود ورزشکاران بسیاری از ایران در آن شرکت داشته باشند، رقابت هایی که میزان جوایز نقدی آن می تواند هر ورزشکار قهرمانی را به نوعی وسوسه کند.

مجریان برگزاری رقابت های فجیره اعلام کرده اند که رقابت های پرورش اندام را در ۴ دسته وزنی ۷۰، ۸۰، ۹۰ و ۹۰+کیلوگرم برگزار خواهند  کرد، ضمن این که مسابقات فیزیک نیز در ۴ دسته قدی ۱۷۰، ۱۷۴، ۱۷۸ و ۱۷۸+کیلوگرم برگزار خواهد شد. میزبانان اماراتی همچنین اعلام کرده­اند که به اوورال رقابت های پرورش­اندام ۲۵ هزار درهم پرداخت خواهند کرد. اما در فیزیک شرایط تا حدودی فرق می­کند. چرا که اعلام شده است که به نفر اوورال رقابت های فیزیک ۱۰ هزار درهم به عنوان جایزه اهدا خواهد شد. البته قرار است به نفرات دوم و سوم اوزان مختلف و اوورال نیز جوایز نقدی مناسبی پرداخت شود، جوایزی که باعث شده تا از همین حالا تعداد تیم های ایرانی شرکت کننده در رقابت های فجیره به بیش از انگشتان یک دست برسد که این مسأله می تواند کمیت و کیفیت رقابت های فجیره را بالا برده و مسابقات آنها را به صحنه واقعی رقابت بین ورزشکاران شایسته ایرانی تبدیل نماید.

بدرقه آرام با حمید کشانی

حدود ۲ هفته پیش  بود که اهالی بدنسازی و پرورش­اندام،صبح خود را به خبری دردناک و باور نکردنی آغاز کردند؛ خبر درگذشت حمید کشانی که با گذشت روزها و ساعت­ها همچنان تلخ و غیر قابل هضم است.

مراسم خاکسپاری و سوم مرحوم کشانی مصادف با مسابقات قهرمانی کشور در شیراز بود و طبیعی بود تا جمع کثیری از قهرمانان موفق به حضور در مسجد المتقین نشوند. اما بلافاصله پس از مسابقات کشوری، به کمک چند تن از قهرمانان و مسئولین قرار شد تا مراسم یادبودی بر سر مزار او و به بهانه ۷ روز فقدان حمید کشانی برگزار شود.

از ابتدای هفته گذشته در فضای مجازی و رسانه هااخبار ساعت و مکان این مراسم اعلام شد تا این که صبح جمعه، یعنی روز مراسم مرحوم کشانی اتفاقی افتاد که باعث شد برخی از قهرمان های حاضر در آنجا گلایه مند باشند. حضور در این مراسم به قدری اندک بود که رضا سلطانی، مدیر تیم های ملی به طعنه اعلام کرد که از این پس به کار بردن کلمه خانواده بزرگ پرورش اندام کاملا نابه جاست!

در هر صورت، افرادی که در این مراسم حضور داشتند، سعی کردند با حضور بر مزار او، ادای احترام به سال­ها زحمت و تلاش قهرمانی حمید کشانی کرده باشند. اما چیزی که کاملا آشکار است،حمید مانند اخلاق و منشش، خیلی آرام و ساکت بدرقه شد.

گلایه های حمید علی اکبر از نحوه برخورد در مسابقات کشوری

حمید علی اکبر، یکی از مربیان فعال این روزهای پرورش اندام از نحوه برخورد با او در مسابقات کشوری شیراز گلایه مند بود.

او به خبر نگار البرز در این رابطه گفت: به عنوان مربی تیم ژن­استار به مسابقات کشوری اعزام شدیم و مثل همیشه در حال مربیگری تیم خودم و برخی از بدنسازان تیم استان تهران بودم. بسیاری از بدنسازان سالهاست که من را می شناسند و در تیم علی اکبر مدال کسب کرده اند. اما پس از مسابقات کشوری از من خواستند تا پس از قهرمانی تیم تهران روی سکو و در جمع تیم نباشم و این در حالی بود که در عکس های یادگاری تیم همواره کسانی دیده می شوند که سابقه ورزشی و مربیگری ندارند و یا از دوستان مسئولین تیم هستند. هیچگاه نیازی به عکس یادگاری نداشته ام اما این طرز برخورد به هیچ عنوان صحیح نیست و جای تعجب دارد.

زادروز بیت­اله عباسپور

تاریخ ۲۰ اسفند ماه زاد روز بیت اله عباسپور، قهرمان و پهلوان بدنسازی و پرورش اندام ایران بود. در این روز طرفداران، دوستان و قهرمانان سعی کردند با انتشار تصویر او در فضای مجازی یاد او را زنده نگاه دارند و از زحمات مرحوم عباسپور قدرانی کرده باشند. سال های گذشته مراسم­های مختلفی بر  سر مزار مرحوم عباسپور، در شهر ماهدشت گرفته می شد.

ثبت رکوردی بی نظیر؛ با حدود ۵۰۰ شرکت کننده

افتخاری بزرگ برای هیأت بدنسازی شهرستان ورامین

سال ۱۳۹۶ برای رقابت های رشته بدنسازی به آخر رسید و با برگزاری و پایان یافتن رقابت های کشوری در اسفند ماه شاهد بودیم که قبل از انجام این رقابت­ها، مسابقات توابع استان تهران،استان ها و همچنین رقابت های تهرانی امسال رونق چشمگیری از لحاظ کمی و کیفی داشته است که این مسأله نوید بخش آینده بهتری برای این رشته پرطرفدار ورزشی است.

با یک نگاه و بررسی مسابقاتی که در طول این مدت برگزار گردید مشخص شد که شهرستان ورامین با ثبت تعداد حدود ۵۰۰ شرکت کننده، از نظر کمی یک رکورد بی­نظیر را از خود در کشور بر جا گذاشت که در نوع خود بی سابقه بوده است. البته بایستی خاطرنشان شویم که عوامل اجرایی این هیأت نیز از لحاظ برگزاری مسابقات نیز نمره قابل قبولی را دریافت نمودند.

سید جواد برزده به عنوان مسئول هیأت بدنسازی شهرستان ورامین ضمن اشاره به موضوع فوق افزود: ما خودمان از حضور این تعداد ورزشکار و شرکت کننده شگفت زده شدیم و انتظار اینچنین استقبالی را نداشتیم.

وی افزود: بایستی خاطر نشان شوم که علاوه بر استقبال خوب شرکت کنندگان،استقبال بی­نظیری نیز از سوی تماشاگران از این رقابت ها صورت پذیرفت و با فروش بیش از ۲۰۰۰بلیط، رکورد خوبی چه از لحاظ شرکت کننده و چه تماشاگر و همچنین مهمانان گرانقدر به ثبت رسید.

سید جواد برزده گفت: ضمن تشکر از حضور مسئولین محترم شهرستان، از جمله فرماندار، نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره ورزش ورامین،اسلامشهر،جواد­آباد، قرچک،اعضای محترم شورای شهر و مسئولین فدراسیون بدنسازی و هیآت استان تهران، رؤسای محترم حوزه ها،قهرمانان ملی و بین المللی، مربیان عزیز و زحمتکش، از حضورورزشکاران و شرکت کنندگان دوست­داشتنی نیز که با حضور گرمشان زینت­بخش مسابقات شدند قدردانی می نمایم و همچنین از تلاش بی وقفه و زحمات مسئولین هیأت بدنسازی شهرستان ورامین در برگزاری هر چه بهتر این مسابقات نیز سپاسگزارم.

برزده در پایان ضمن تقدیر و تشکر از شرکت دوبیس(تولید کننده مکمل های غذایی و ورزشی) به عنوان حامی مالی رقابت­ها افزود: برگزاری این مسابقات موفقیت و افتخار بزرگی برای هیأت بدنسازی شهرستان ورامین بود.

کلاس پیشرفته داوری مچ­ اندازی بانوان برگزار شد

نخستین دوره کلاس پیشرفته داوری مچ­اندازی بانوان به میزبانی تهران در محل سالن آمفی تئاتر ساختمان امور مشترک فدراسیون­ها برگزار شد.

این دوره آموزشی دو روزه ۴۶ شرکت کننده در محل ساختمان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان فدراسیون، برگزار شد.

این دوره به منظور تربیت بانوان جهت خودکفایی در داوری مسابقات مچ­اندازی کشور برگزار شد که از هر استان دو ­الی ۳ نماینده شرکت کردند و در پایان گواهی حضور به تمام شرکت­کنندگان اهدا شد. تدریس نخستین دوره کلاس پیشرفته داوری را امیر ارسلان مسعودی، مهرداد آرین و مرتضی حاج مرادی برعهده داشتند.

مراد پور و دو تجربه بین المللی

پیمان مراد­پور، بدنساز ۳۲ ساله­ای است که از سال ۱۳۷۸ شروع به ورزش کرده و ازسال ۱۳۹۰ به طور حرفه­ای بدنسازی را ادامه داده است. او در سال ۲۰۱۵ در مسابقات جهانی WBPF نفر ششم رشته فیزیک شد و امسال هم در رقابت­های فیزیک و فیزیک کلاسیک مسابقه شرو کلاسیک هند به مقام چهارم رسید.

بازگشت کمال با کارت حرفه ­ای

کمال عبدالسلام برای اهالی بدنسازی ایران نامی بسیار آشناست. او که با­­ نام کمال عبدالسلام القرنی که از کشور لیبی به قطر پیوسته بود، سال­های طولانی برای کشور قطر در رقابت­های آماتوری مدال گرفته بود و با بدنسازانی مثل رضا باقرزاده و مهدی عیاری رقابت کرده بود. کمال عبدالسلام هفته گذشته و پس از مدت­ها غیبت، روی صحنه مسابقات آرلوند کلاسیک آمد و در سن ۴۶ سالگی توانست قهرمان رده ۲۱۲ پوندی­های آرلوند کلاسیک شود.

قهرمانی ویلیام بوناک در جشن ۳۰ سالگی آرلوند کلاسیک

ویلیام بوناک در یک رقابت جذاب و البته تا حدودی قابل پیش بینی توانست در جشن ۳۰ سالگی مسابقات آرلوند کلاسیک، قهرمان شود. بوناک که در یک سال اخیر عملکرد بسیار موفقی داشته، برای کسب عنوان قهرمانی دکستر جکسون با سابقه رااز پیش رو برداشت.

شگفتی مهم این دوره ، افت وحشتناک دنیس ولف بود. ولف که بعد از رهایی از آسیب دیدگی ، دوباره به صحنه رقابت­ها بازگشته نتوانست نظر داوران را برای حضور در جمع فینالیست­ها جلب کند. در رقابت­های حرفه­ای آرلوند کلاسیک، سیدریک مک میلان، رولی وینکلار، استیو کوکلو و لیونل بیکه به ترتیب سوم تا ششم شدند.

ناصر گرجی: یک سال استراحت کنید!

ناصر گرجی مربی تیم ملی پرورش اندام درباره مسابقات بدنسازی قهرمانی کشور گفت: در مسابقات انتخابی تیم ملی شیراز سعی کردم تمام اوزان را با دقت نگاه کنم. بسیاری از ورزشکاران را دیدم که به طور مستمر و بدون هیچ تغییر چشم­گیری در اکثر مسابقات شرکت می­کنند. مطمئن هستم خودشان هم از مقامی که به دست می­آورند راضی نیستند. توصیه من به این عزیزان این است که لااقل یک سال در هیچ مسابقه­ای شرکت نکنند و به ترمیم و رفع ضعف­های عضلات­شان بپردازند هرچند برای به دست آوردن این مهم بیش از یک سال وقت نیاز دارند ولی مطمئن باشند در مسابقات بعدی مقامی که در تصورشان هست کسب خواهند کرد

بیگ رامی پله پله صعود

از همان موقعی که ممدوح الصبیا به رقابت­های حرفه­ای قدم گذاشت، انتظار می­رفت که یک ستاره جدید متولد شده باشد. این بدنساز مصری الاصل ساکن کویت که داستان زندگی جالب هم دارد، در مدتی کوتاه از یک ماهیگیر تبدیل به یک بدنساز حرفه­ای شد و حالا عنوان حجیم­ترین بدنساز حال حاضر جهان را یدک می­کشد.

ممدوح الصبیا که به بیگ رامی معروف است، در سالی که گذشت توانست با عبور از حریفان مهمی مثل ویلیام بوناک، دکستر جکسون، شان  رودن و سدریک مک میلان به عنوان نایب قهرمانی مسترالمپیا برسد. آیا روزی می­رسد که ممدوح الصبیا قهرمان مسترالمپیا شود؟

دالاس مک کارور مرگ در آغاز جوانی

در ۲۱ سالگی با اورالی در مسابقه قهرمانی آمریکای شمالی، چهره شد. همان موقع خیلی­ها معتقد بودند دالاس مک کارور در سال­های بعد به قهرمانی مسترالمپیا هم خواهد رسید. اما این بدنساز آمریکایی پیش از اینکه ۲۷ سالگی خود را جشن بگیرد، چشم از جهان فرو بست. دالاس مک کارور در طول سه سال فعالیت به عنوان یک بدنساز حرفه­ای، در ۷ مسابقه شرکت کرد که در دو تای آن به مقام قهرمانی رسید. آخرین حضور مک کارور به  رقابت­های جایزه بزرگ نیوزلند مربوط می­شد که در همان مسابقه مشخص بود که حالش چندان مساعد نیست. یک هفته بعد از آن، دلارس در مسابقه آرنولد کلاسیک استرلیا روی صحنه رفت اما هنگامی که داشت روی صحنه رقابت می­کرد، دچار بی­حالی شد و با کمک عوامل مسابقه، از صحنه خارج شد. بعداً اعلام شد که دلیل ناراحتی او، مشکلات تنفسی و برونشیت بوده است.

جسد دالاس در آخرین روزهای مرداد سال ۹۶ در حالی که در خانه تنها بود، کشف شد. در کالبد شکافی ، دلیل مرگ او خفگی اعلام شد.

فیل هیث جراحی و رویای ۱۰ قهرمانی

چند روز بعد از اینکه فیل هیث توانست هفتمین عنوان قهرمانی پیاپی خود را در مسابقات مسترالمپیا جشن بگیرد، یک جراحی را پشت سر گذاشت تا شایعاتی مبنی بر خداحافظی او قوت بگیرد. اما فیل هیث گفت که این فقط یک درد کهنه از ناحیه فتق بوده که می­بایست زودتر از این­ها به سراغش می­رفته. فیل که به نظر می­رسد فعلاً رقیب مهمی برای تصاحب عنوان « مرد شماره یک بدنسازی جهان» ندارد، از رویای ده قهرمانی پیاپی در مسترالمپیا صحبت کرده است. او در حال حاضر همراه با آرلوند، در رده دوم پر افتخارترین بدنساز تاریخ قرار دارد و اگر بتواند حتی به ۹ قهرمانی برسد، آن وقت رونی کولمن ولی هنی را هم کنار خواهد زد.

فلکس لوئیس ششمین قهرمانی بی­دغدغه

در بخش مسابقات سبک وزن مسترالمپیا که مخصوص بدنسازان کمتر از ۹۶ کیلو (۲۱۲ پوند) است، فلکس لوئیس فعلاً رقیبی ندارد. این اژدهای ولزی امسال هم موفق شد قهرمان مسترالمپیا شود تا برای ششمین بار پیاپی این عنوان با ارزش را کسب کند. در سال­های گذشته بدنسازانی مثل دیوید هنری، کوین انگلیش، حوزه ریموند، ادواردو کوریا و احمد اشکانی بارها با فلکس لوئیس مسابقه داده­اندو از او شکست خورده­اند. آیا رقبای تازه­ای مثل هادی چوپان و یا حتی کمال عبدالسلام می­توانند بلاخره فلکس را از میدان به در کنند؟

آرش رهبرتثبیت جایگاه در فیزیک کلاسیک

آرش رهبر اگرچه امسال در رده بندی رشته فیزیک کلاسیک مسترالمپیا دو پله نزول کرده و در رده چهارم ایستاد اما با نایب قهرمانی در آلوند کلاسیک و رقابت بسیار نزدیک با برایان آنسلی توانست جایگاه خود را در این رشته جدید تثبیت کند.

آرش یکی از زیباترین فیزیک­های حال حاضر جهان است و با توجه به سن کمی که دارد، تا سال­ها می­تواند در بالاترین سطح بدنسازی بدرخشد.

هارولد کلی با اراده سال

بخش بدنسازی معلولان هنوز به طور کامل رسمی نشده اما در برخی مسابقات رقابت­های مختص معلولان برگزار می­شود. اگرچه در این بخش ، همه شرکت­کنندگان که توانسته­اند با اراده­ای مثال زدنی چنین بدن­هایی آماده کنند، قهرمان هستند اما در میان آن­ها، هارولد کلی موفق­تر از سایرین بوده است. هارولد به وضوح اثبات کرده که معلولیت، محدودیت نیست و اگر انگیزه و اراده و پشتکار وجود داشته باشد، در هر حالتی می­توان پیش رفت و موفق شد.

همکاری حمید کشاورز و رضا امین ترابی

حمید کشاورز، یکی از بدنسازان سنگین وزن و از پیشکسوتان کشورمان مدتی است که همکاری تازه­ای با رضا امین ترابی، دیگر مربی کهنه کار پرورش­اندام آغاز کرده است.

آنها چند ماهی است که با یکدیگر همکاری دارند و به گفته کشاورز، او در این مدت تغییرات چشگیری داشته است.کشاورز قرار بود در مسابقات کشوری شرکت کند که در روزهای پایانی تصمیم دیگری گرفت و قرار  است تا رقابت­های دیگری را انتخاب کند. همچنین امین ترابی که در کانادا زندگی می کند، از راه دور، کشاورز و بسیاری از بدنسازان دیگر ایران را مشاوره می­دهد و راهنمایی می کند.

با کمک و مربیگری حسن پناهیتوحید جلیل زاده و آماده شدن برای مسابقات بین­المللی

توحید جلیل زاده، یکی از ورزشکاران پرافتخار استان آذربایجان غربی است. او بارها در مسابقات داخلی صاحب مقام شده و سال پیش نیز درصدد کسب مدال با ارزش مسابقات جهانی WBBF بود که با بدشانسی این اتفاق نیفتاد.

چند ماه پیش گفت­وگویی در این زمینه با جلیل­زاده داشتیم و حالا با گذشت چند ماه او تصمیم گرفته است برای مسابقات آینده حضور فعالی داشته باشد. در ادامه گفت وگوی جلیل زاده و هفته نامه البرز را می ­­خوانید:

نزدیک به ۱۵ سال است که در رشته بدنسازی فعالیت می­کنم و در این مدت بارها در مسابقات داخلی شرکت کرده ام و تقریبا در تمام این مسابقات صاحب مدال شده ام. به طور مثال سال ۸۶ در اولین تجربه رقابت، در استان آذربایجان غربی قهرمان شده ام. همچنین در مسابقات اسلامشهر مقام سوم وزن ۷۰ کیلوگرم را کسب کرده ام. در مسابقات کشوری فینالیست شده­ام و در رقابت­های شمال غرب کشور نیز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده ام. سال گذشته و در اولین تجربه بین المللی­ام در مسابقات آسیاییWBBF کره جنوبی شرکت کردم که با بی­توجهی مربیان نتوانستم عنوانی که مد نظرم بود را کسب کنم. اما در دومین تجربه راهی رقابت های جهانی هند شدم که خوشبختانه در این مسابقه مقام قهرمانی را از آن خودم کردم. مدتی استراحت کردم و امسال تمریناتم را با جدیت بیشتر دنبال کرده ام و حالا وارد رژیم شده ام. البته تمامی این تصمیمات با صلاحدید مربی­ام حسن پناهی اتفاق افتاده است. لازم است تا تشکر ویژه ای از او داشته باشم که در تمامی این سال ها در کنارم بوده اند و باعث تغییر وتحول شگرف در بدنم شدند البته او فراتر از یک مربی دلسوز و علمی برایم هستند و مانند یک برادر والگو در تمامی لحظه های زندگی­ام همراهی می­کند. لازم به ذکر است که در آخرین صحبت هایی که با مربی­ام داشته ام، تصمیم بر این شده که سال جدید در چند تورنمنت بین­المللی و بزرگ شرکت کنم و صاحب مدال­های ارزشمند شوم. استارت مسابقات از خرداد ماه سال ۹۷ اتفاق خواهد افتاد همچنین امید رامز از ایران در فدراسیونWBBF حضور داشتند و در طی سفر  برایمان سنگ تمام گذاشتند و بنابراین از او نیز سپاسگزارم.

قابل توجه علاقمندان به رشته بدنسازی

مسابقات جهانی بدنسازی NPC۲۰۱۸ فیلیپین

مسابقات بدنسازی جهانی ۲۰۱۸ فدراسیون NPCدر کشور فیلیپین برگزار خواهد شد و تاریخ برگزاری آن مورخ ۲ ژوئن ۲۰۱۸ برابر با ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ می­باشد.

این رقابت ها شامل رشته های، پرورش اندام در رده سنی نوجوانان یک دسته، بزرگسالان ۴ دسته قدی (۱۶۵ ساتیمتر، ۱۶۶ تا ۱۷۲ سانتیمتر، ۱۷۳ تا ۱۷۹ سانتیمتر، و ۱۸۰+سانتیمر)، پیشکسوتان در ۲ دسته ۴۰ سال و ۵۰ سال، فیزیک ۲ دسته قدی ۱۷۵ سانتیمتر و ۱۷۵+سانتیمتر و بادی کلاسیک نیز در ۲ دسته قدی ۱۷۵ سانتیمتر و ۱۷۵+سانتیمتر می باشد.

باز بینی تیم ژن­استار

قرار است تا تیم ژن استار، اعزامی را به مسابقات جایزه بزرگ امارات(فجیره) داشته باشد و به همین منظور این تیم جلسه بازبینی خود را در تاریخ ۲۴ اسفند و در باشگاه رویین تنان شعبه خیابان قزوین برگزار خواهد کرد. مربیگری این تیم را عباس عاقلی و حمید علی اکبر بر عهده دارند و از طرف اسپانسر نیز جایزه نقدی اهدا می شود.

برگزاری همایش تجلیل از مربیان و باشگاه های حوزه شمال شرق

همایش تجلیل از مربیان و باشگاه های برتر هیأت بدنسازی و پرورش اندام حوزه شمال شرق تهران و تجلیل از قهرمانان برتر ایران در مبادین ABBF وWBPF پنجشنبه گذشته در محل سالن همایش های شهرک امید برگزار شد، مراسمی که خیلی پبشتر از اینها امیر بیات و همکاران او وعده برگزاری آن را داده بودند. در مراسم تجلیل از مربیان و باشگاه­های برتر حوزه شمال شرق همانطور که پیش بینی می شد از پیشکسوتان، قهرمانان و چهره های برتر بسیاری تجلیل شد.

محمد رضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی،احد آزادی­خواه سخنگوی کمسیون فرهنگی مجلس و نفراتی چون احد عبادی، غلامرضا صادقی، حمزه هوشمند، عبدالمهدی نصیرزاده،خسرو محمدی، ابوالقاسم کاکلی، داریوش زارع، جهانبخش مریدیان و… از جمله میهمانان حاضر در مراسم پیش از ظهر پنجشنبه سالن همایش­های شرکت امید بودند. مراسمی که غیبت جعفر قلی زرنگار رئیس حوزه شمال شرق و معاونین ایشان در مراسم کاملا به چشم آمد.

سعید عسگری:معیارها در مسابقات کشوری شیراز از استاندارد نبود

سعید عسگری، بدنساز و مربی قدیمی کشورمان هفته گذشته در مسابقات کشوری حضور داشت و در نهایت به مقام پنجم دسته دوم بادی­کلاسیک رسید؛ مقامی که با توجه به سابقه عسگری کمی دور از انتظار بود بنابراین در ادامه از او در این رابطه سوال کردیم و عسگری نیز به شرح موضوع پرداخت و همچنین درباره برنامه های آینده نیز توضیحاتی داده است که با هم می­خوانیم:

بسیار جای تعجب داشت که فدراسیون، رقابت­های کشوری و انتخابی و تیم ملی را با یکدیگر ادغام کرد و طبیعی بود که در این میان حق برخی از ورزشکاران مثل من پایمال شود. این دو مقوله کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. در مسابقات کشوری شما می توانید بدون ترس از دوپینگ بر روی سکوی مسابقه حاضر شوید و برای کسب مدال تلاش کنید اما در انتخابی های تیم ملی ماجرا متفاوت است و در اینجا بحث تیم ملی،تست دوپینگ و آبروی کشوردر میان است و شما نمی توانید به هر قیمتی برای مسابقات آماده شوید. از آنجایی هم که هدف من عضویت در تیم ملی بود، بنابراین تمام این موارد را رعایت کردم و جای تعجب نداشت که حریفانم در دسته دوم بادی کلاسیک با بدن حجیم تر در کنارم رقابت کردند و عنوان های بهتری به آنها اختصاص داده شد. البته داورهای مسابقات کشوری شیراز که اغلب جوان یا ناشناس بودند به بدن های حجیم تر توجه بیشتر می کردند که این استاندارد در رشته بادی­کلاسیک جایی ندارد.الیته نکته بحث برانگیز و بسیار عجیب دیگر، قول کمیته فنی به فینالیست­های مسابقات کشوری شیراز بود.آنها در شیراز به ما گفتند که فینالیست­ها طبق سابقه و بدن و حتی تست دوپینگ گزینش می شوند و به تیم ملی دعوت می شوند؛ چیزی که دقیقا یک هفته بعد اتفاق نیفتاد. نفرات اول برخی از اوزان به راحتی خط خوردند و در عوض نفر سوم به تیم ملی دعوت شد. این اتفاقات واقعا عجیب و بحث برانگیز است و به هیچ عنوان قابل هضم نیست.

در هر صورت همچنان تمرین و رژیمم را در ادامه می دهم تا به زودی در مسابقات دیگر شرکت کنم. یقین دارم که در اینگونه مسابقات بزرگ عنوان های بهتری کسب خواهم کرد. در پایان لازم است تا از مربی­ام سهیل رکنی تشکر داشته باشم. او در این مدت کمک شایانی به پیشرفت بدنی­ام داشته است و شبانه روز در کنارم حضور داشت. رکنی یکی از بهترین مربیان ایران است و همیشه به دلیل دوری از حاشیه، اسم او آنطور که باید و شاید شنیده نشد.همچنین از تمامی دوستان به ویژه پرسنل و مربیان باشگاه اکسیژن، رضا جاوید، امیر حسین فرزانه و فرهنگ نصرتی تشکر ویژه­ای دارم.

یاشار نعمتی و خوشرنگ ترین مدال بین­المللی در اولین تجربه رقابت

مسابقاتNPC شرو کلاسیک هندوستان در حالی به پایان رسید که بسیاری از ایرانی ها با مدال و کسب نتایج درخشان به کشور بازگشتند. در این میان یاشار نعمتی، نماینده سنگین وزن ایران رکورد جالبی از خود بر جای گذاشت و در اولین تجربه رقابت، موفق شد مدال طلای ۱۰۰+کیلوگرم را از آن خودش کند. او در حالی این به این موفقیت رسید که پیش از آن هیچ­گاه بر روی سکوی مسابقات رقابت نکرده بود.

به همین بهانه در این شماره از هفته­نامه البرز، گفت وگویی را با او ترتیب دادیم تا ضمن معرفی بیشتر،درباره برنامه­های آتی کسب کنیم. در ادامه این گفت وگو را با هم می­خوانیم:

۳۴ ساله هستم و بدنسازی را از سن ۱۹ سالگی آغاز کرده ام. البته پیش از شروع بدنسازی فوتبال بازی می­کردم. به بهانه تقویت عضلاتم به باشگاه بدنسازی آمدم و مربی باشگاه(مجید محمدی) متوجه شد که استعداد خوبی در بدنسازی دارم. بنابراین ورودم به صورت حرفه­ای در رشته بدنسازی از آن زمان شروع شد. البته در تمام این سال ها در مسابقات شرکت نکردم چرا که به نظر خودم هنوز به بدن ایده­آلی نرسیده بودم. البته چند بار تصمیم گرفتم در مسابقات شرکت کنم و حتی وارد رژیم هم شدم که هر بار به دلایلی این اتفاق نیفتاد. سرانجام از یک سال پیش عزمم را جزم کردم تا هر طوری شده تجربه شرکت در یک مسابقه را داشته باشم. در ابتدا تصمیم نداشتم در مسابقه بین­المللی شرکت کنم اما با اعلام تقویم سال جدید NPC تصمیم گرفتم تا در مسابقات شرو کلاسیک هند شرکت کنم. خوشبختانه این تصمیم هم نتیجه خوبی داشت و من در اولین تجربه طلایی شدم!

نعمتی در ادامه در رابطه با مسابقات شرو کلاسیک هند گفت: به نطرم این رقابت از سطح خوبی برخوردار بود و حضور نماینده­های پر قدرت ایرانی باعث شد تا کیفیت این مسابقه چند برابر شود. البته باید اعتراف کنم که هند کشور چندان مناسبی برای میزبانی مسابقه های بزرگ نیست و شرایط نسبتا سختی را در پشت سر گذاشتیم. اما در هر صورت خاطره خوبی از این سفر برایم به جای ماند. به ویژه من در این مسابقه با اختلاف وزنی بسیار زیاد نسبت به حریفانم در وزن مثبت شرکت کردم و موفق شدم با وجود وزن کمتر،آنها را مغلوب کنم.

وی در  پایان گفت: حضور در این مسابقه و کسب مدال طلا انگیزه بیشتری برای ادامه مسیر و فتح سکوهای بزرگ­تر در من ایجاد کرده است. سال آینده با تصمیم مربی­ام وحید اکبر زاده در هر مسابقه­ای که او تصمیم بگیرد شرکت می کنم. هدفم دریافت کارت حرفه ایست و این پتانسیل را در خودم می بینم که بتوانم روزی یک ورزشکار حرفه ای بزرگ تبدیل شوم. در پایان لازم است تا از مربی بزرگوارم وحید اکبر زاده تشکر ویژه ای داشته باشم. او علاوه بر اینکه مربی توانا و به روزی است، مانند یک برادر بزرگ تر و دلسوز شبانه روز در کنارم حضور داشت و امیدوارم با کسب عنوان های بیشتر بتوانم گوشه ای از زحمات او را جبران کنم. همچنین از صادق سلامی تشکر می­کنم که از لحاظ علمی و فنی من را یاری می­کرد و زمانی که قهرمان شدم با اینکه خارج از ایران زندگی می کند، جزو اولین نفراتی بود که قهرمانی ام را به من تبریک گفت. همچنین از خانواده و تمام دوستانی که در این راه همراهی­ام کرده اند سپاسگزارم و دستان آنها را به گرمی می­فشارم. از علی عسگری نماینده فدراسیون ناک در ایران و همینطور مجتبی قبادی و رضا لک نیز بسیار سپاسگزارم که در تمام لحظات در کنار تیم بودند و بهترین شرایط را برای بدنسازان اعزامی فراهم کرده بودند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7447 بار تاریخ انتشار: 26 اسفند 1396

از همان روزی که ناصر پور علی فرد در انتخابات ریاست فدراسیون به سختی پیروز شد، به نظر می­رسید که تغییرات مهمی در فدراسیون در راه است. این واقعیت غیر قابل کتمان است که اهالی پرورش اندام از عملکرد بعضی از ارکان فدراسیون راضی نبوده­اند و یا آنقدر رضایت نداشتند که به سادگی حاضر شدند رأی خود را به کاندیدای دیگری اختصاص دهند.

با توجه به اینکه در همان ایام انتخابات، فدراسیون درگیر برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته­های مختلف بود، طبیعی بود که این تغییرات به سال جدید موکول شود. در این مدت تنها تغییر عمده­ای که اتفاق افتاد خروج نادمی از فدراسیون بود و بقیه تغییر و تحولات به آینده نزدیک موکول شد. حالا که رقابت­های قهرمانی کشور تمام شده و تقریباً تکلیف تیم ملّی اعزامی به مسابقات آسیایی هم مشخص شده است، فصل تغییر در فدراسیون فرار رسیده است. حضور تمام وقت و غیر تشریفاتی رئیس فدراسیون در مسابقات قهرمانی کشور هم نشانه­ای از آن بود که خود ناصر پور علی فرد هم لزوم نوسازی در فدراسیونش را احساس کرده و باید در سال نو، در انتظار فدراسیون تازه­ای باشیم.

از این منظر علاوه بر جابجایی­های احتمالی باید تکلیف کمیته­های تشریفاتی و ناکار­آمد هم روشن شود. متاسفانه در سال­های گذشته برخی از کمیته­­های زیر مجموعه فدراسیون عملاً هیچ فعالیت و تحریکی نداشته­­اند و تنها روی کاغذ «کمیته» بوده­اند. فعلاً بدون پیش داوری به انتظار تصمیم رئیس فدراسیون و اعضای هیأت رئیسه می­نشینیم تا مشخص شود آیا فدراسیون واقعاً قصد پوست­اندازی دارد یا اینکه صرفاً به چند جابجایی بی­اهمیت محدود می­شود.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7197 بار تاریخ انتشار: 26 اسفند 1396
علیشاهی: تمام قد از انتخاب های کمیته فنی دفاع می کنم!

رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام: در اوزان یا رده های قدی که نفر یا نفراتی برای عضویت در تیم ملی انتخاب نشده اند، نه اینکه آنها خوب نبوده اند، بلکه برای عضویت در تیم ملی مناسب نبوده و این واقعیتی است که باید آن را پذیرفت.

کامران علیشاهی رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن بیان مطلب بالا به سایت فدراسیون گفت: همه آن ۵۰۰ نفری که در مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز شرکت کرده بودند، خوب نبودند و به همین دلیل هم ما در ۵ وزن و رده قدی نماینده ای برای اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا معرفی نکردیم.

علیشاهی گفت: مطمئن باشید نداشتن نماینده در این اوزان و رده های قدی هیچ مشکلی برای تیم ملی بجود نخواهد آورد، چرا که باید در مجموع ۲۳ ورزشکار را انتخاب می کردیم که این کار را نیز انجام دادیم و جای هیچگونه نگرانی هم وجود ندارد و من تمام قد از انتخاب های کمیته فنی دفاع می کنم.

رئیس کمیته فنی فدراسیون در ادامه گفت: کار ما برای انتخاب نفرات برتر در رقابتهای شیراز چندان سخت نبود. چرا که ما بر اساس مسئوولیتی که داریم، بدن را خوب می شناسیم و در کارمان نیز هیچ گاه دقت را فدای هیچ عامل دیگری نخواهیم کرد. چرا که نتیجه کار کمیته فنی، تیمی است که انتخاب شده و با اطمینان در مسابقات قهرمانی آسیا بیشترین تعداد مدال را خواهد گرفت و فهرمان خواهد شد.

علیشاهی گفت: برخی مواقع نفرات دومی که ما آن ها را انتخاب نمی کنیم، حرفهایی را به زبان می آورند که این حرفها انتفاد به عملکرد کمیته فنی نیست، بلکه بی احترامی به نفر اولی است که توسط کمیته فنی انتخاب شده است، چرا که ما هرگز رای خود را عوض نکرده و مصلحت تیم ملی را با هیچ چیز دیگری عوض نخواهیم کرد. ما در جریان رقابتها و انتخابات هیچ کاری به نام ورزشکاران، اسم و رسم آنها، استان آنها، مربیان آنها و … نداریم، چرا که فقط کارمان را می کنیم و به آن کار اعتقاد داریم.

علیشاهی پیش بینی کرد، تیمی که ما انتخاب کرده در رشته پرورش اندام، حداقل ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در رقابتهای آسیایی خواهد گرفت. در بادی کلاسیک هم با ۲ مدال طلا و یک برنز در بدترین شرایط ممکن کسب خواهیم کرد و در فیزیک هم با دو مدال طلا، یک نقره و یک مدال برنز به کار خود در مغولستان پایان خواهیم داد. ضمن اینکه تیم ما در رقابت های آسیایی نیز با قاطعیت به مقام قهرمانی خواهد رسید.

علیشاهی گفت: بقیه نفرات نیز مطمئن باشید در زمره فینالیست ها خواهند بود و این را من به شما قول می دهم.

رئیس کمیته فنی درباره رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز گفت: خوشبختانه برای اولین بار حاشیه های چنین مسابقاتی به حداقل خود رسیده بود و این ورزشکاارن بودند که حرف اول و آخر را می زدند، کاری که باید تداوم داشته باشد، چرا که استیج مسابقات جای تقدیر و تشکر از این و آن نیست و باید به مسابقات اختصاص داشته باشد.

علیشاهی در پایان گفت: من اعتقاد دارم که ورزشکاران باید در کیفیت بدنی خود تجدید نظر کنند و یا اینکه مربیان در عملکرد کار یا شاگردان خود باید تغییر رویه بدهند، که هر دوی این موارد عین صواب خواهد بود.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7472 بار تاریخ انتشار: 19 اسفند 1396
مردان آهنین ایام نوروز به خانه های مردم می روند!

بازگشت دوباره پس از ۵ سال؛ مردان آهنین ایام نوروز به خانه های مردم می روند!

پس از ۵ سال دوری از نوروز امسال بار دیگر مردان آهنین میهمان خانه های مردم خواهند شد.

فرامرز خودنگاه رئیس کمیته قویترین مردان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن بیان این مطلب به سایت فدراسیون، اظهار کرد: مسابقات قویترین مردان کشور که از  ۶ اسفند ماه در تهران و در شهریار برگزار شد، بنوعی جلسه انتخابی مردان آهنین بود، ضمن اینکه برای جاماندگان آن رقابت ها نیز ۱۴ اسفند ماه بعنوان آخرین فرصت برای حضور و شرکت در تست مردان آهنین در نظر گرفته شد که پس از برگزاری آن، ۲ نفر دیگر به جمع مردان انتخابی اضافه شدند.

خودنگاه در ادامه گفت: کار ضبط رقابت های مردان آهنین از جمعه همین هفته ۱۸ اسفند ماه در شهرک سینمایی غزالی و با حضور ۲۴ ورزشکار به اسامی محمد عزت پور، محمد تازه رو، علی اکبر جعفری، عارف احمدی، داود صفری، بهروز ایرانشاهی، مالک جعفری، علی نوکانی، محسن مسن آبادی، علی پایلوند، فرامرز رحمانی، محسن آخوندی، امیر سهرابی، فرشید همتی، سیروان سلیمانی، حسین دائمی، محمد صادقی، حسن حسن آقایی، علی اشرف خزائی، مهدی زارع ربیع، عیسی شیرازی، حسین خدایی، رامین فرج نژاد و پیمان ماهری پور آغاز خواهد شد. نفراتی چون رضا عبادی و بهزاد صفری هم بعنوان ذخیره در نظر گرفته شده اند که چنانچه بنا به هر دلیلی یکی از ورزشکاران اصلی در مسابقات شرکت نکرد، از نفرات ذخیره استفاده شود.

رئیس کمیته قویترین مردان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام افزود: رقابت های مردان آهنین در ۱۵ برنامه ۵۰ دقیقه ای در ایام نوروز پخش خواهد شد، رقابت هایی که ۲۶ آیتم حمل فرقان چهار گانه، خم کردن میل گرد، حمل آدمک، لیفت گاری، دایره قدرت، پلکان قدرت، دمبل تک دست (تعداد)، گوی، پازل قدرتی، حمل گونی، نگهداشتن آجر، نگه داشتن پتک، نگهداشتن نقشه روی ساعد، سبد کالا، کشیدن زنجیر، اسکوات تعادلی، نگهداشتن اتومبیل روی سطح شیبدار، سه گانه، کشیدن صفحه آهنی حاوی آجر، کشیدن اتومبیل قدیمی از جلو، حمل گاری توپ، چرخ عصاری، سه گانه، گوی تک نفره، آپولو و از پشت کشیدن اتوبوس قدیمی با کمربند برای آن تعریف شده است.

خودنگاه گفت: مسئولیت کلی کار برگزاری و پخش مردان آهنین بر عهده مسئولان شبکه ۳ سیما بوده که در این جا باید از آقایان پورمحمدی، حسین زمانی، عباس قنبری و محسن تقوی که تهیه کنندگان این برنامه بوده و نهایت محبت را به ما داشتند تشکر کنم.

خودنگاه گفت: اتفاق خوب پخش دوباره مردان آهنین با پیگیری های بسیار مسئولان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، کمیته قویترین مردان و کلیه علاقمندان به این رشته میسر شده است و امیدوارم که این اتفاق خوب با عملکرد خوب مردان آهنین نیز همراه باشد.

خودنگاه در پایان گفت: تنها مرجع خبری رقابت های مردان آهنین سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خواهد بود و علاقمندان می توانند اطلاعات لازم را از طریق آن بدست آورند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7588 بار تاریخ انتشار: 16 اسفند 1396
کمیته فنی فدراسیون بدنسازی اردوی تیم های ملی

‍ از سوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام؛ ۲۳ نفر به اردوی تیم های ملی دعوت شدند

به پیشنهاد کمیته فنی و از سوی بدنسازی و پرورش اندام، اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم های ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک جهت اعزام به رقابت های آسیایی مغولستان اعلام شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی وپرورش اندام، نفراتی که باید روز دوشنبه ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۶ راس ساعت ۱۰ صبح با در دست داشتن اصل پاسپورت، اصل شناسنامه و ۲ قطعه عکس ۴*۳ مدارک خود را به مسئولان مربوطه در فدراسیون تحویل نمایند.

*ورزشکاران دعوت شده در رشته پرورش اندام:
وزن ۶۰ کیلو گرم: اشکان قدرتی- خوزستان
وزن ۷۰ کیلو گرم: فرشاد گنجی- تهران
وزن ۷۵ کیلو گرم: فرامز عزیزی- اصفهان
وزن ۸۰ کیلو گرم: حسینعلی گزمه- تهران و مهران حاجیوند- تهران
وزن ۸۵ کیلو گرم: مهدی ارزشمند- فارس
وزن ۹۰ کیلو گرم: ابوالفضل مشایخی- تهران
وزن ۹۵ کیلو گرم: مجید جامعه بزرگ- همدان
وزن ۱۰۰ کیلو گرم: مرتضی محمدی- تهران و عباس شکرزاده- تهران
وزن مثبت کیلوگرم: مهدی علوی- فارس

*ورزشکاران دعوت شده در رشته بادی کلاسیک:
دسته قدی ۱۶۵ سانتی متر: شاهین زبرجد- تهران
دسته قدی ۱۶۸ سانتی متر: محمدسعید تائبی محمدی- اصفهان
دسته قدی ۱۷۱ سانتی متر: محسن پور صابر از فارس و میقم بزرگ از تهران
دسته قدی ۱۷۵ سانتی متر: سید عظیم متولی از تهران و سید مجتبی حسینی از فارس
دسته قدی ۱۸۰ سانتی متر: مهدی کمالی- فارس

***ورزشکاران دعوت شده در رشته فیزیک:
دسته قدی ۱۶۶ سانتی متر: جواد راستی اصل- تهران
دسه قدی ۱۷۴ سانتی متر: سعید امیر ارسلان عرب- تهران
دسته قدی ۱۷۸ سانتی متر: فرید شیرمحمدزاده- البرز و جلال الدین نظری- تهران
دسته قدی +۱۷۸ سانتی متر: میلاد زارع- فارس

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7495 بار تاریخ انتشار: 16 اسفند 1396
امیر بیات فدراسیون

امیر بیات از مدیران فدراسیون جهانی پرورش اندام wbpf در پی نشستی که روز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه با ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام داشت متنی را جهت تنویر افکار عمومی ارائه داد.

 در پی حضور امیر بیان نایب رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام WBPF و… زرنگار مسئول تربیت بدنی حوزه شمال شرق تهران در محل فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و دیدار با ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون، متنی منتسب به ایشان در فضای مجازی انتشار یافت که خیلی ها را غافلگیر و تعجب خیلی ها را برانگیخت، که در پی این اتفاق امیر بیات متنی را به این شرح برای تنویر افکار عمومی برای فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام فرستاد.

جناب آقای ناصر پورعلی فرد
ریاست محترم فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت
ضمن تشکر و قدردانی از زحمات ارزشمند جنابعالی و کلیه پرسنل محترم اداره متبوع نظر به دیدار دوستانه روز ۱۴ اسفند ماه که به رسم ادب و تبریک و اتحاد و یکدلی خدمت رسیدیم گویا به کام دشمنان واقعی ورزش و ورزشکاران خوش نیامده.

لازم به توضیح میدانم که بدخواهان به هدف تشویش اذهان اقدام به انتشار مطالبی مربوط به موضاعات دیگر در ماه های گذشته نموده و آن را مرتبط به دیدار اخیر عنوان کرده اند، قطعاً هرگونه اخبار، مطالب و تفسیر مسائل، فقط از پیج و کانال شخصی اینجاب معتبر می باشد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7619 بار تاریخ انتشار: 16 اسفند 1396
امیر بیات

به نام پروردگار نظر به عملکرد قبلی، نگاهی به آینده

ضمن تشکر از تمام نمایندگان محترم در مجمع انتخابات فدراسیون بدنسازی که هر کدام نماینده صدها هزار بدنساز بودند و احترام به رای بوجود آمده.
و اما حال که با تمام شدن انتخابات و مشخص شدن رییس فدراسیون، اجرای فعالیت های روزمره در فدراسیون می بایست پی گیری شود چه خوب است با توجه به همیتی که به وجود آمده بتوان توجه بیشتری بر عملکرد فدراسیون داشت، همواره یک هیات نظارتی و راهبردی که منتخب فدراسیون نیست، بر حسن انجام تعهدات ناظر بوده و ستون حمایتی ورزش باشد تا دغدغه ای که بوجود آمده بود و باعث مخالفت نیمی از اعضا همین مجمع فدراسیون شده بود بر طرف شود. امید است در دوره فعالیت جدید فدراسیون تصمیمات به صورت جمعی و با محوریت منفعت همگانی اتخاذ گردد. (بیشتر…)

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7727 بار تاریخ انتشار: 14 اسفند 1396
انتخاب ریس هیئت بدنسازی مازندران

ابوالقاسمی رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام مازندران شد.

محمدرضا ابوالقاسمی با کسب ۱۱ رای از ۱۷ رای موجود چهار سال به عنوان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران انتخاب شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی و پرورش اندام مازندران پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۳ اسفند ماه در محل سالن همایش های اداره کل ورزش و جوانان مازندران با حضور ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون، حبیب الله حسین زادگاه مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان و تنی چند از مسئولین اداره کل برگزار شد.

مجمعی که در آن ۵ کاندید برای احراز پست ریاست هیات بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران ثبت نام کرده بودند، که در پایان و از مجموع ۱۷ رای مأخوذه محمدرضا ابوالقاسمی با ۱۱ رای به عنوان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران انتخاب شد.

۶ رای باقی مانده را نیز مهدی مقانلو یکی دیگر از کاندیدها به خود اختصاص داد.

گفتنی است، در جریان مجمع از زحمات ۱۲ ساله علی بابا درویش متولی ریاست اسبق هیات بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7573 بار تاریخ انتشار: 13 اسفند 1396

۶ نفر برتر فیزیک کلاسیک آرنولد کلاسیک ۲۰۱۸
را بشناسید
۱. BREON ANSLEY
۲. ARASH RAHBAR
۳. COURAGE OPARA
۴. DANNY HESTER
۵. KEVIN FORD
۶. DANI YOUNAN

ارش رهبر مسابقات ارنولد کلاسیک-201ً8-ARASH RAHBAR

ارش رهبر مسابقات ارنولد کلاسیک-۲۰۱ً۸-ARASH RAHBAR


هفت نفر برتر دسته ۲۱۲ پوند رقابتهای حرفه ای آرنولد کلاسیک اوهایو

کمال عبدالسلام
چارلز دیکسون
سمیر ترودی
دیوید هنری
خوزه ریموند
گای سیسترینو
کیونگ وون کانگ

نتایج مسابقات ارنولد کلاسیک اوهایو 2018

نتایج مسابقات ارنولد کلاسیک اوهایو ۲۰۱۸


قهرمانی ویلیام بوناک در جشن سی سالگی آرنولد کلاسیک

ویلیام بوناک شب گذشته در یک رقابت جذاب و البته قابل پیش بینی توانست در جشن سی سالگی مسابقات آرنولد کلاسیک ، قهرمان شود
از سوی دیگر دکستر جکسون تمام نشدنی با صورتی کاملا متفاوت که نشان از فشار بالای رژیم را می دهد نتوانست با بوناک جوان و البته با استعداد رقابت کند
دنیس ولف نیز بعد از رهایی از آسیب دیدگی ، دوباره به صحنه رقابتها بازگشت اما نتوانست نظر داوران را برای حضور در جمع فینالیست ها جلب کند
در ادامه نتایج بدست آمده را می خوانید:
ویلیام بوناک
دکسترجکسون
سدریک مک میلان
رولی وینکلار
استیو کوکلو
لیونل بیکه

منبع بشیر

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 8585 بار تاریخ انتشار: 13 اسفند 1396
نتایج مسابقات قهرمان کشوری پرورش اندام,فیزیک و بادی کلاسیک شیراز96

رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور از روز  ۱۰ اسفند ماه با حضور ۴۸۱ ورزشکار از سراسر کشور آغاز شد. درمجموعه ورزشی آیت الله دستغیب شهر شیراز برگزار شد
در روز آغاز این رقابتها ورزشکاران پرورش اندام رده سنی جوانان و پیشکسوتان برگزار شد و پس از آن فیزیک کاران و ورزشکاران بادی کلاسیک به رقابت پرداختند که با معرفی نفرات برتر  به کار خود پایان داد.

 در روز دوم مسابقات پرورش اندام بزرگسالان قهرمانی باشگاه های کشور جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ با رقابت بین اوزان ۵۵ و ۶۰، ۶۵، ۷۰، ۷۵، ۸۰، ۸، ۹۰، ۹۵، ۱۰۰ و مثبت ۱۰۰ کیلو گرم برای کسب عنوان قهرمانی بر روی استیج مسابقات به مصاف حریفان خود رفتند.

در پایان قهرمانان این دوره از رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور به شرح زیر معرفی شدند.

پیشکسوتان:

نتایج دسته ۷۰ کیلو پیشکسوتان:

۱- عطا شریفی ۲- فردین مردانی ۳-محمد نامخواه ۴- محمد تسلیمی ۵-جواد عباسی ۶- عبدالله مقتدری فرد

 

شش نفر برتر دسته اول پیشکسوتان

شش نفر برتر دسته اول پیشکسوتان -۷۰ کیلو

 

سه نفر برتر دسته اول پیشکسوتان

سه نفر برتر دسته اول پیشکسوتان -۷۰ کیلو


نتایج دسته ۸۰ کیلو پیشکسوتان:

۱- احمد داودزاده ۲- حسین شیخ علیشاهی ۳-محمد امیری پور ۴-بهنام سالاری ۵- حسن شبانی ۶-حمید ابطحی

 

نفرات برتر دسته دوم پیشکسوتان

نفرات برتر دسته دوم پیشکسوتان -۸۰ کیلو

 

سه نفربرتر دسته دوم پیشکسوتان

سه نفر برتر دسته دوم پیشکسوتان -۸۰ کیلو


نتایج دسته ۹۰ کیلو پیشکسوتان:

۱- رضا دلفانی ۲- نوئل نوریک اوهانیان ۳-سعید عیسی خانی ۴-رضا محمدی ۵- محتشم خزیمه ۶- حسین داوری

 

شش نفر برتر دسته سوم پیشکسوتان

شش نفر برتر دسته سوم پیشکسوتان -۹۰ کیلو

 

سه نفر برتر دسته سوم پیشکسوتان

سه نفر برتر دسته سوم پیشکسوتان-۹۰کیلو


نتایج دسته ۹۰+ کیلو پیشکسوتان:

۱- یوسف میرزایی ۲- محمد جواد قدمی ۳-بهروز قلی زاده ۴- رامین همایون میرون ۵- اکبر میرزایی ۶- حسین حیدری

 

سه نفر برتر دسته چهارم پیشکسوتان

سه نفر برتر دسته چهارم پیشکسوتان ۹۰+ کیلو


نتایج کلی دسته پیش کسوتان 

دسته وزنی ۷۰ کیلو گرم
۱- عطاء شریفی- کردستان
۲- فردین مردانی کرانی- چهارمحال و بختیاری
۳- محمد نامخواه- خراسان رضوی
۴- محمد تسلیمی- اصفهان
۵- جواد عباسی- اصفهان
۶- عبدالله مقتدری فرد- فارس
۷- نصرالله جلالیان- فارس
۸- داود خرم دل- فارس
۹- محسن میری- هرمزگان
۱۰- هادی امینی ناجی- گیلان

دسته وزنی ۸۰ کیلو گرم
۱- احمد داودزاده- خوزستان
۲- حسین شیخعلیشاهی- یزد
۳- محمدامیری پور- کردستان
۴- بهنام سالاری- هرمزگان
۵- حسن شبانی- تهران
۶- حمید ابطهی- هرمزگان
۷- علی کمالی- کردستان
۸- حسن سالمی- تهران
۹- ـــــ
۱۰- خسرو نارنجی- خوزستان

دسته وزنی ۹۰ کیلو گرم
۱- رضا دلفانی- البرز
۲- نوئل نوریک اوهانیان- اصفهان
۳- سعید عیسی خانی- مازندران
۴- رضا محمدی قلعه تکی- اصفهان
۵- محتشم خزیمه- خراسان رضوی
۶- حسین داوری- تهران
۷- خلیل صفاری- فارس
۸- فرهاد حاجی نژاد- خراسان رضوی
۹- ـــ
۱۰- ــــ

دسته وزنی +۹۰ کیلوگرم
۱- یوسف میرزایی- تهران
۲- محمدجواد قدمی- فارس
۳- بهروز قلی زاده- تهران
۴- رامین همایون میرن- تهران
۵- اکبرمیرزایی سنجابی- کردستان
۶- حسین حیدری- فارس


نتایج جوانان:

نتایج دسته ۷۵ کیلو جوانان:
۱- بیژن شیرزاد ۲- آرمین بحیرایی ۳- آرش نوری ۴- اهورا صفری ۵- محسن امینی نژاد ۶- سعید قربانی

 

شش نفر برتر دسته اول جوانان

شش نفر برتر دسته اول جوانان -۷۰ کیلو

 

سه نفر برتر اول جوانان

سه نفر برتر اول جوانان ۷۰ کیلو


نتایج دسته ۷۵ + کیلو جوانان:

۱- مهران رئیسی ۲-رضا قاسمی ۳-مصطفی فتحی ۴- محمد مهدی منتظری ۵- حسین اسلامی نژاد ۶-محمدرضا پناهی

 

شش نفر برتر دسته دوم جوانان

شش نفر برتر دسته دوم جوانان ۷۰+کیلو

 

سه نفربرتر دسته دوم جوانان

نفرات برتر دسته دوم جوانان ۷۰+کیلو


 نتایج کامل دسته وزنی مثبت ۷۵ کیلوگرم جوانان :
۱- مهرداد رئیسی- اردبیل
۲- رضا قاسمی- تهران
۳- مصطفی فتحی- مازندارن
۴- محمدمهدی منتظری شاتوری- تهران
۵- حسین اسلامی نژاد- فارس
۶- محمدرضا پناهی- کهگیلویه و بویراحمد
۷- رضا ازمیری- تهران
۸- محمدقلی زاده اکبرآباد- البرز
۹- رضا صفدری- قزوین
۱۰- اشکان شهربان- لرستان

نتایج کامل دسته وزنی منفی ۷۵ کیلو گرم جوانان:
۱- بیژت شیرزاد- فارس
۲- آرمین بحیرائی- فارس
۳- آرش نوری- گلستان
۴- اهورا صفری اتوی- خوزستان
۵- محسن امینی نژاد- تهران
۶- سعید قربانی الاشلو- خراسان رضوی
۷- موسی بنادی- هرمزگان
۸- سجاد افسری- هرمزگان
۹- کیهان حسنی بزمینی آبادی- البرز
۱۰- محمد کریم زارع- فارس


نتایج رشته فیزیک:

نتایج دسته اول فیزیک:
۱- جواد راستی اصل ۲- مصطفی شریفات ۳-عارف اسماعیلی ۴-پیام منجی ۵- مهدی کاظمی آذر ۶- سیدفواد میرفندرسکی

 

شش نفر برتر دسته اول فیزیک

شش نفر برتر دسته اول فیزیک

 

سه نفر برتر دسته اول فیزیک

سه نفر برتر دسته اول فیزیک

 


نتایج دسته دوم فیزیک:
۱- محمدحسین عدالت خواه ۲-میلاد سرچشمه ۳-یاسین قدرتی ۴-محمد صالح محمدی ۵- ناصر خرامی ۶- سجاد تسخیری

شش نفر برتر دسته دوم فیزیک

شش نفر برتر دسته دوم فیزیک


نتایج دسته سوم فیزیک:
۱-وحید روحی ۲-سید امیر ارسلان عرب ۳-امیرحسین بازدار ۴-شایان حاجی پور ۵- امین آشوبی۶-علیرضا اسدپور

شش نفر برتر دسته سوم فیزیک

شش نفر برتر دسته سوم فیزیک

سه نفر برتر دسته سوم فیزیک

سه نفر برتر دسته سوم فیزیک


نتایج دسته چهارم فیزیک:
۱- فرید شیرمحمدزاده ۲-جلال الدین نظری ۳-مجتبی کفشگر ۴-علیرضا بیات ۵- ناصر محمود آبادی ۶- رامتین نادری

شش نفر برتر دسته چهارم فیزیک

شش نفر برتر دسته چهارم فیزیک

 

سه نفر برتر دسته چهارم فیزیک

سه نفر برتر دسته چهارم فیزیک


نتایج دسته پنجم فیزیک:
۱- میلاد زارع ۲-هوتن مشیری فرد ۳-وحید هنرمند ۴-میرسعید حسینی ۵-جلال عسگریان ۶- محمد شکریه

 

شش نفر برتر دسته پنجم فیزیک

شش نفر برتر دسته پنجم فیزیک

 

سه نفر برتر دسته پنجم فیزیک

سه نفر برتر دسته پنجم فیزیک


نتایج کلی رشته فیزیک 

 دسته قدی ۱۶۶ سانتی متر جواد راستی اصل (تهران) موفق به کسب سکوی قهرمانی شد و مصطفی شریفات (تهران)، عارف اسماعیلی (البرز)، پیام منجی (خوزستان)، مهدی کاظمی آذر (گیلان)، سید فواد میرفندرسکی (گلستان)، مجتبی محرمی نسب (فارس)، فریبرز رضائی، مجتبی راستگو (خراسان) و مصطفی وزیری مهر (سیستان و بلوچستان) به ترتیب مقام دوم تا دهم را از آن خود کردند.

دسته قدی ۱۷۰ سانتی متر ۲۸ فیزیک کار بر روی استیج حاضر شدند تا در نهایت محمد حسین عدالت خواه (یزد) به مقام نخست دست یابد. میلاد سرچشمه (تهران) در سایه قهرمانی ایستاد و یاسین قدرتی (فارس) به مقام سوم بسنده کرد. محمد صالح محمدی (تهران)، ناصر خرامی (تهران)، سجاد تسخیری (مازندران)، حسین احمدی (فارس)، حامد زرین جوئی (تهران)، پوریا محمدی علاسوند (اصفهان) و سید محمدطاهر حسینی(تهران) به ترتیب جایگاه چهارم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.

دسته قدی سوم ۲۵ ورزشکار در  به رقابت پرداختند. قهرمانی این دسته قدی از آن وحید روحی (خراسان رضوی) شد و سید امیرارسلان عرب (تهران الف) موفق به کسب نایب قهرمانی شد. جایگاه سوم نیز به امیرحسین بازدار (البرز) تعلق گرفت. مقام چهارم تا دهم نیز به ترتیب به نام شایان حاجی پور (البرز)، امین آشوبی (خوزستان)، علیرضا اسدپور (فارس)، مازیار کیانی (اصفهان)، سیدمحمد لهستانی (کرمان)، حامد دهقانی نیا (فارس) و مهران خرسندی اکبری (اصفهان) ثبت شد.

دسته قدی چهارم مدعیان قهرمانی رقابت های کشوری این دسته از مسابقات ۳۵ نفر بودند که پس از پیکاری جذاب در نهایت فرشید شیرمحمدی (البرز) موفق به کسب سکوی نخست شد. جلال الدین نظری قوجق (تهران الف) مقام دوم و مجتی کفشگر (تهران الف) مقام سوم را کسی کردند. جایگاه های چهارم تا دهم هم به علیرضا بیات (کرمانشاه)، ناصر محمود آبادی (کرمان)، رامتین نادری ده شیخ (اصفهان)، همت اله سلامت (مازندران)، سید سبحان هاشمیان (خوزستان)، محمدحسین جهانبخش (فارس ب) و علی عبداللهی نیا (فارس الف)رسید.

دسته قدی پنجم آخرین و پر ترافیکترین دسته قدی فیزیک با ۴۴ ورزشکار پیگیری شد، که در پایان میلاد زارع از استان فارس الف بر بام ایران ایستاد و هوتن مشیری فرد از تهران در سایه قهرمانی قرار گرفت. مقام سوم نیز به وحید هنرمند از تهران رسید. میرسعید حسینی کیوج (تهران)، جمال عسگریان (تهران)، محمد شکریه، محمد گودرزی (تهران)، ایمان قدیری (یاسوج)، محمود محمدیان (خراسان رضوی) و امیر ارسلان ولی پورزرین کمر (مازندران) به ترتیب در رده های چهارم تا دهم این دوره از رقابت های ایستادند.


نتایج تیمی فیزیک
تهران الف اول-تهران ب دوم-البرز سوم

 

نتایج تیمی فیزیک مسابقات کشوری فیزیک سال96

نتایج تیمی فیزیک مسابقات کشوری فیزیک سال۹۶


نتایج تیمی بادی کلاسیک
تهران الف اول-فارس الف دوم-هرمزگان سوم

 

نتایج تیمی بادی کلاسیک قهرمانی کشور سال96

نتایج تیمی بادی کلاسیک قهرمانی کشور سال۹۶


نتایج بادی کلاسیک 

دسته اول بادی کلاسیک

دسته قدی نخست بادی کلاسیک با ۵ شرکت کننده برگزار شد که محمد تیربخش از هرمزگان بر سکوی قهرمانی ایستاد و مهرداد بهارلو از فارس الف نایب قهرمان و حامد مومن از خراسان رضوی سکوی سوم را بدست آورد. حمید عساکره و احمد یاوری پیرا از فارس الف و کهگیلویه و بویراحمد به مقام های چهارم و پنجم بسنده کردند.

 

پنج نفر برتر دسته اول بادی کلاسیک

پنج نفر برتر دسته اول بادی کلاسیک

 

سه نفر برتر دسته اول بادی کلاسیک

سه نفر برتر دسته اول بادی کلاسیک


دسته دوم بادی کلاسیک

۱۴ شرکت کننده در دسته قدی ۱۶۵ سانتی متر به مصاف حریفان خود رفتند. شاهین زبرجد (تهران الف) موفق به کسب سکوی قهرمانی شد. منصور شاهسواری (تهران) مقام دوم و مجید فیضی (قزوین) مقام سوم را بدست آوردند. مرتضی راستگو (خراسان رضوی)، سعید عسگری (تهران ب)، آرمین دنیایی (گیلان)، امیر محمد سنایی (فارس)، حسین شیخبانی (بوشهر)، علیرضا نوروزی (هرمزگان) و محمد رضا آگهی (فارس ب) جایگاه چهارم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.

شش نفر برتر دسته دوم بادی کلاسیک

شش نفر برتر دسته دوم بادی کلاسیک

 

سه نفر برتر دسته دوم بادی کلاسیک

سه نفر برتر دسته دوم بادی کلاسیک

 


دسته سوم بادی کلاسیک 

دسته قدی سوم با ۱۹ ورزشکار پیگیری شد. مقام اول به نام محمد سعید تائبی محمدی (اصفهان) ثبت شد. مهرداد بستامی (هرمزگان)، یونس جدیدی (تهران)، محمد ساکی (تهران الف)، مسلم کتول (گلستان)، داود واحدی (البرز)، مجتبی رضائی (قزوین)، محمدرضا ثعلبی (فارس)، سیدحامد خلیل پوراردها (تهران ب) و سید احمد کرمانی (تهران) به ترتیب مقام های دوم تا دهم را از آن خود کردند.

سه نفر برتر دسته سوم بادی کلاسیک

سه نفر برتر دسته سوم بادی کلاسیک


دسته چهارم بادی کلاسیک

در دسته قدی ۱۷۱ سانتی متر ۳۰ ورزشکار برای رسیدن به فینال این رقابت ها به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت محسن پورصابر (فارس ب)، میثم برزگر (تهران) و محمود نیک فلاح (قزوین) سکوهای اول تا سوم را بدست آوردند. عباس کوراوند (خوزستان)، رسول تامولی (خوزستان)، مرتضی آیتی (تهران)، رضا علیزاده (تهران)، سید حسین حسامی (فارس الف)، عرفان گلچهره (کرمانشاه) و فرشاد خوش کام (فارس ب) جایگاه چهارم تا دهم بدست آوردند.

 

شش نفر برتر دسته چهارم بادی کلاسیک

شش نفر برتر دسته چهارم بادی کلاسیک

 

سه نفر برتر دسته چهارم بادی کلاسیک

سه نفر برتر دسته چهارم بادی کلاسیک


دسته پنجم بادی کلاسیک

پیکار در شلوغترین دسته قدی بادی کلاسیک در دسته قدی ۱۷۵ سانتی متر بود، ۳۲ ورزشکار برای کسب قهرمانی کشور بر روی استیج به رقابت پرداختند که سید عظیم متولی (تهران الف) موفق به کسب سکوی قهرمانی شد. سید مجتبی حسینی (فارس الف)، سیدعلی مصطفوی (تهران الف)، جواد محمدی (کردستان)، باقر منصوری (البرز)، علی یوسفی (اصفهان)، اکبر بارانی (لرستان)، عباس رئوف (تهران ب)، محمدخسروی مقدم (تهران) و حامد عباسی (کهگلویه وبویراحمد) به ترتیب سکوهای دوم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.

 

سه نفر برتر دسته پنجم بادی کلاسیک

سه نفر برتر دسته پنجم بادی کلاسیک


دسته ششم بادی کلاسیک

دسته های قدی ۱۸۰ سانتی متر و مثبت ۱۸۰ سانتی متر هر کدام ۲۳ شرکت کننده داشت که پس از رقابتی جذاب و چشم نواز ۱۰ نفر برتر به شرح زیر معرفی شدند.
دسته قدی ۱۸۰ سانتی متر۱- مهدی کمالی- فارس الف۲- حمید ابوالحسنی- تهران۳- فرهاد صالحی- خراسان رضوی۴- سعید سیف- تهران۵- محمد جهانی- مازندران۶- معین اسطوری- کرمان۷- عباس موحدزاده- فارس الف۸- پژمان ساریخانی- تهران ب۹- حمید محمدنظامی- کرمان۱۰- حسین شیخ حسن ارباب

 

شش نفر برتر دسته ششم بادی کلاسیک

شش نفر برتر دسته ششم بادی کلاسیک

 

سه نفر برتر دسته ششم بادی کلاسیک

سه نفر برتر دسته ششم بادی کلاسیک


دسته هفتم بادی کلاسیک

دسته قدی +۱۸۰ سانتی متر ۱- مجید یعقوبی- تهران الف۲- سجاد خانکی- تهران ب۳- خلیل حصاری- خراسان شمالی۴- اسماعیل عصائی- فارس ب۵- مهدی رجبی- زنجان۶- اشکان ملایانی- تهران۷- احسان شیرزاد- آذربایجان غربی۸- احمد صحرائی- گیلان۹- محسن کهن جامه- مازندران۱۰- حمزه فرخی رامینی- کردستان

 

شش نفر برتر دسته هفتم بادی کلاسیک

شش نفر برتر دسته هفتم بادی کلاسیک

 

سه نفر برتر دسته هفتم بادی کلاسیک

سه نفر برتر دسته هفتم بادی کلاسیک


نتایج ۵۵ کیلو پرورش اندام:
۱- ناصر دلدار ۲-سعید بیژنی ۳- محمدهادی عزیزی ۴-سیدعباس حسینی ۵- نعیم مهدی نژاد ۶-صادق عباسلو

 

شش نفر برتر دسته ۵۵ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۵۵ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۵۵ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۵۵ کیلو پرورش اندام


نتایج ۶۰ کیلو پرورش اندام:
۱- اشکان قدرتی ۲- نادر حاجی زاده ۳-عارف اخلاقی ۴-فرشاد کریمی ۵-رضا جمالی نسب ۶- احمد گلستانی

شش نفر برتر دسته ۶۰ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۶۰ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۶۰ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۶۰ کیلو پرورش اندام


نتایج ۶۵ کیلو پرورش اندام:

۱- محمدتقی شریعت جو- ۲- مهدی وجدان طالشگائیل- ۳- میثم یزدانی- ۴- ابوالفضل ثابت سروستانی- ۵- جواد روستائی- ۶- اکبر رجوانی-

شش نفر برتر دسته ۶۵ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۶۵ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۶۵ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۶۵ کیلو پرورش اندام


نتایج ۷۰ کیلو پرورش اندام:
۱-ایمان صفایی ۲- فرشاد گنجی ۳-عبدالخالق جدایی ۴-حمیدرضا کوچکزایی ۵-علیرضا قفقازی ۶- محمد سالمی

شش نفر برتر دسته ۷۰ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۷۰ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته 70 کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۷۰ کیلو پرورش اندام


نتایج ۷۵ کیلو پرورش اندام:
۱- فرامرز عزیزی ۲- مسعود شمس الدینی ۳-رضا حیدرنسب ۴-سجاد سیف ۵-عباسعلی حیدری ۶- عباس فساهی

شش نفر برتر دسته ۷۵ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۷۵ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته 75 کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۷۵ کیلو پرورش اندام


نتایج ۸۰ کیلو پرورش اندام:
۱- حسینعلی گزمه ۲- عباس سالاری ۳-مهران حاجی وند ۴-سلیمان اکبری ۵-مهرداد آتش فراز ۶- پیمان غدیری

شش نفر برتر دسته ۸۰ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۸۰ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۸۰ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۸۰ کیلو پرورش اندام


نتایج ۸۵ کیلو پرورش اندام:
۱- موسی هاشمی مظفری ۲- مهدی ارزشمند ۳-ادریس صفری ۴-مجید هاشمی ۵-سعید خلیلی ۶- امیر اعتمادی نسب

شش نفر برتر دسته ۸۵ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۸۵ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۸۵ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۸۵ کیلو پرورش اندام


نتایج ۹۰ کیلو پرورش اندام:
۱- ابوالفضل مشایخی ۲- یاسین برزگرفرد ۳-سیدمحمد کریم طباطبایی ۴-احسان کریمیان ۵- اسماعیل حسینی فر ۶- امین آذرنشین

شش نفر برتر دسته ۹۰ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۹۰ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۹۰ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۹۰ کیلو پرورش اندام


نتایج ۹۵ کیلو پرورش اندام:
۱- مجید جامه بزرگ ۲- علی اکبر کاویانی۳-سیدمحمد امین میرنظیری ۴-حامد فتحی ۵-میثم مژده جویباری ۶- امیرعباس خرمی

 

شش نفر برتر دسته ۹۵ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۹۵ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته۹۵ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۹۵ کیلو پرورش اندام


نتایج ۱۰۰ کیلو پرورش اندام:
۱- مرتضی محمودی ۲- بابک ابوالقاسمی ۳-عباس شکرزاده ۴ رضا قنبری ۵-پوریا کمالی ۶- ابراهیم دستی

 

شش نفر برتر دسته ۱۰۰ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۱۰۰ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۱۰۰ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۱۰۰ کیلو پرورش اندام


نتایج ۱۰۰ + کیلو پرورش اندام:
۱- سید مهدی علوی ۲- علی اصغرکابلی ۳-محمود محققی ۴- فرامرز پیران ۵-مهدی رستمی ۶-پیمان فخیمی ذاکر

شش نفر برتر دسته ۱۰۰+ کیلو پرورش اندام

شش نفر برتر دسته ۱۰۰+ کیلو پرورش اندام

 

سه نفر برتر دسته ۱۰۰+ کیلو پرورش اندام

سه نفر برتر دسته ۱۰۰+ کیلو پرورش اندام


نتایج کلی پرورش اندام

دسته وزنی ۵۵ کیلو گرم
۱- ناصر دلدار- خوزستان
۲- سعید بیژنی- بوشهر
۳- محمدهادی عزیزی- فارس
۴- سید عباس حسینی- اصفهان
۵- نعیم مهدی نژاد- تهران
۶- صادق عباسلو- هرمزگان
۷- سید علی اصغر محمدی- اصفهان
۸- حسین خزلی- تهران
۹- احسان ملک حسینی- فارس
۱۰- علیرضا پویا- قارس

دسته وزنی ۶۶ کیلو گرم
۱- اشکان قدرتی- خوزستان
۲- نادر حاجی زاده- تهران
۳- عارف اخلاقی- گیلان
۴- فرشاد کریمی- خوزستان
۵- رضا جمالی نسب- خوزستان
۶- احمد گلستانی- بوشهر
۷- ابراهیم حاکی جهرمی- فارس
۸- مهدی رنجبر- فارس
۹- مرتضی نصرتی- بوشهر

وزن ۶۵ کیلو گرم
۱- محمدتقی شریعت جو- گیلان
۲- مهدی وجدان طالشگائیل- تهران
۳- میثم یزدانی- تهران
۴- ابوالفضل ثابت سروستانی- فارس
۵- جواد روستائی- فارس
۶- اکبر رجوانی- مازندران
۷- محسن عسیوند- مازندران
۸- عادل سلطانی- اصفهان

وزن ۷۰ کیلو گرم
۱- ایمان صفائی- خراسان
۲- فرشاد گنجی- تهران الف
۳- عبدالخالق جدائی- فارس
۴- حمیدرضا کوچکزائی- تهران ب
۵- علیرضا قفقازی- فارس
۶- محمد سالمی- بوشهر
۷- حامد قادری- تهران
۸- مهدی نوری- البرز
۹- اکبرشیرخانی- مازندران

وزن ۷۵ کیلو گرم
۱- فرامرز عزیزی- اصفهان
۲- مسعود شمس الدینی- بوشهر
۳- رضا حیدرنسب- فارس الف
۴- سجاد سیف- تهران الف
۵- عباسعلی حیدری- بوشهر
۶- عباس فساهی- فارس الف
۷- وحید صالحی- فارس
۸- سعید گودرزی- فارس ب
۹- رضا عظیمی- خرم آباد
۱۰- فرشاد اسدی کلورزی- خراسان

وزن ۸۰ کیلو گرم
۱- حسینعلی گزمه- تهران الف
۲- عباس سالاری- هرمزگان
۳- مهران حاجیوند قالبی- تهران ب
۴- سلیمان اکبری لیلمی- گیلان
۵- مهرداد آتش فراز- فارس ب
۶- پیمان غدیری- فارس
۷- امین روستایی- اصفهان
۸- نریمان رمضانی- تهران ب
۹- وحید دره زرشکی زاده

وزن ۸۵ کیلو گرم
۱- موسی هاشمی مظفری- فارس
۲- مهدی ارزشمند- فارس الف
۳- ادریس صفری- قزوین
۴- مجید هاشمی- اصفهان
۵- سعید خلیلی- اصفهان
۶- امیر اعتمادی نسب- تهران ب
۷- شهرام خسروی- تهران
۸- مرتضی کثیری- اصفهان
۹- نادر چیذری- تهران
۱۰- سید جلال ایران نژاد پاریزی- کرمان

وزن ۹۰ کیلو گرم
۱- ابوالفضل مشایخی- تهران الف
۲- یاسین برزگرفرد- کرمانشاه
۳- سیدمحمد کریم طباطبائی- خراسان
۴- احسان کریمیان- تهران
۵- اسماعیل حسینی فر- تهران ب
۶- امین آذر نشین- فارس الف
۷- رضا سلامی- اصفهان
۸- حسین طالبی قلی بیگلو- تهران
۹- عباس فرهنگیان منیق- تهران
۱۰- کامران جودکی- خرم آباد

وزن ۹۵ کیلو گرم
۱- مجید جامه بزرگ- همدان
۲- علی اکبر کاویانی- البرز
۳- سیدمحمد امین میرنظیری- تهران
۴- حامد فتحی- زنجان
۵- میثم مژده جویباری- مازندران
۶- امیرعباس خرمی- تهران
۷- مرتضی پورکمال- فارس ب
۸- حمیدرضا الیاسیان- تهران
۹- علی حسینی- فارس

وزن ۱۰۰ کیلو گرم
۱- مرتضی محمودی- تهران الف
۲- بابک ابوالقاسمی- مازندران
۳- عباس شکرزاده- تهران الف
۴- رضا قنبری- تهران
۵- پوریا کمالی- تهران ب
۶- ابراهیم دستی- فارس الف
۷- مختار بهمنی- فارس
۸- احمد اسدی- تهران ب
۹- __
۱۰- فرهاد غلامی اکبری- فارس

وزن مثبت ۱۰۰ کیلو گرم
۱- سید مهدی علوی- فارس الف
۲- علی اصغر کابلی- مازندران
۳- محمود محققی- تهران الف
۴- فرامز پیران- تهران ب
۵- مهدی رستمی- تهران
۶- پیمان فخیمی ذاکر- فارس


سه تیم برتر پرورش اندام

سه تیم برتر پرورش اندام

سه تیم برتر پرورش اندام مسابقات کشوری سال ۱۳۹۶

 

در پایان این رقابت ها تیم تهران “الف” با ۱۱۲ امتیاز در رشته پرورش اندام، ۶۱ امتیاز در رشته فیزیک و ۶۴ امتیاز در رشته بادی کلاسیک موفق به کسب عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها گردید.

فارس “الف” با ۸۲ نایب قهرمان رشته پرورش اندام و تهران “ب” مقام سوم این رشته را بدست آوردند.

تهران “ب” با ۳۳ امتیاز در رشته فیزیک در سایه قهرمانی ایستاد و البرز با ۳۲ امتیاز به سکوی سوم بسنده کرد.

مسابقات کشوری امسال در هیچ دسته ای انتخاب اورال نداشت

 

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 10210 بار تاریخ انتشار: 10 اسفند 1396
حمید کشانی فوت کرد

متاسفانه با خبر شدیم حمید کشانی قهرمان پرورش اندام کشورمان دار فانی را وداع گفت

حمید کشانی قهرمان سرشناس پرورش ­اندام ایران، شامگاه دوشنبه ۷ اسفتد ماه به دیار ابدی کوچ کرد. خبر فوت او آنقدر ناباورانه و غافلگیر کننده بودکه هیچکس دوست نداشت باور کند، بدنسازی که همین چند ماه پیش در مسابقه جام الماس خلیج فارس روی صحنه رفت، حالا به مقصد بهشت زهرا تشییع می­شود.

حمید کشانی که یکی از بدنسازان محجوب،مودب و بی­حاشیه بود. در دوران ورزشی خود به قهرمانی آسیا، نایب قهرمانی جهان و چندین مدال بین­ المللی دست یافت. مراسم تشییع پیکر او صبح روز سه­شنبه با حضور جمع کثیری از بدنسازان و اهالی ورزش برگزار شد.

 گفته می شود این ورزشکار بر اثر ایست قلبی درگذشته است. هنوز علت ایست قلبی وی مشخص نشده است.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 8146 بار تاریخ انتشار: 8 اسفند 1396
داوری بدنسازی وپرورش اندام ایران

داوران رقابت های کشوری شیراز معرفی شدند

امید جبلی رئیس کمیته داوران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اسامی داوران حاضر در رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور را اعلام کرد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، از سوی امید جبلی رئیس کمیته داوران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اسامی داوران حاضر در رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز به شرح ذیل اعلام شد.

داورانی که باید جهت قضاوت مسابقات چهارشنبه شب در شیراز حاضر باشند.

۱- کاوه سنجری تهران
۲- شاهرخ قاسمپور
۳- علی بحری
۴- پیمان نادری
۵- اصغر نویدی
۶- سید صادق هاشمی
۷- احمد فرعی
۸- مجید احمدی
۹- حمید زحمتکش
۱۰- مجید مظفری
۱۱- بهرام ناصری
۱۲- هادی نادری سنج
۱۳- سید جواد برزه
۱۴- سعید براتی
۱۵- کامل جوادی
۱۶- علی اکبر ترابی
۱۷- مهدی کامرانی
۱۸- اسماعیل کدخدازاده
۱۹- مرتضی شعاعی- زنجان
۲۰- یحیی آگاهی- اصفهان
۲۱- احد وزیری- تبریز
۲۲- حمید مددی- اراک
۲۳- افشین موسوی- اهواز
۲۴- محمد دهقانی- اراک
۲۵- فرزاد صمیمی- رشت
۲۶- علی مهیمی- کرمان
۲۷- ابونوری- سمنان
۲۸- علی ایزدی- ساری
۲۹- منصور خسرج- خوزستان
۳۰- درخشانی- نوشهر
۳۱- حمید مبین- بندر امام
۳۲- مهران شفق پور- گیلان
۳۳- مهران عزیزیان- شیراز
۳۴- علی دستوان- شهرری
۳۵- ابوالفضل سلیمانی- قم
۳۶- جابر تقی زاده- تبریز

لیست داوران وزن کشی رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور:

۱- حمید زحمتکش
۲- صادق هاشمی
۳- بهرام ناصری
۴- یحیی آگاهی
۵- افشین موسوی
۶- مرتضی شعاعی
۷- احد وزیری
۸- کاوه سنجری
۹- احمد فرعی
۱۰- کامل جوادی
۱۱- علی ایزدی
۱۲- اسماعیل کدخدازاده
۱۳- عباس اسماعیلی

امید جبلی: حضور داوران در کنگره داوری الزامی است

رئیس کمیته داوران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام: تمامی ۳۶ داور حاضر در رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور، گرامیداشت دهه مبارک فجر، ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۹ اسفند ماه باید در کنگره داوری آن رقابت های حضور داشته باشند.

امید جبلی رئیس کمیته داوران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن بیان این مطلب به سایت فدراسیون، اظهار کرد: همه داوران دعوت شده به رقابت های شیراز با به همراه داشتن دفترچه داوری خود باید در کنگره داوری مسابقات شرکت نمایند، در غیر این صورت به هیچ وجه اجازه داوری به آنها داده نخواهد شد، چرا که قرار است در آن کنگره آخرین قوانین و قواعد داوری مسابقات جهت آماده سازی داوران شرکت کننده ارائه شود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در پایان گفت: قرار است در جریان کنگره داوری مسابقات شیراز پنل برنامه کامل داوری مسابقات برای داوران تشریح و به آنها اعلام شود.

حضور ۴ پیشکسوت پرورش اندام در فدراسیون
غلام صادقی رئیس کمیته پیشکسوتان، حمزه هوشمند مدیر اسبق تیم های ملی، ناصر گرجی مربی تیم ملی، خسرو محمدی یکی از داوران بین المللی با حضور در محل فدراسیون با ناصر پور علی فرد رئیس آن، دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار، پیشکسوتان پرورش اندام با بیان نقطه نظرات خود در رابطه با مسائل روز فدراسیون، نظرات و پیشنهادهای خود را بیان کردند و نقطه نظرات رئیس فدراسیون را نیز شنیدند.
حاضران در جلسه ضمن تقدیر از کارهای انجام شده در همین مدت کوتاه در فدراسیون خواهان تحقق وعده های رئیس فدراسیون پس از انتخابات مجدد در مدت زمان مشخصی در ارتباط با انجام تغییرات گسترده شدند.

داغی مسابقات بدنسازی تهران با سوخت اسپانسرها

اینبار تهران میزبان نزدیک به چهارصدو پنجاه بدنساز بود و بعد از مدتها شاهد رقابت تیم های بزرگ با مربیانی بزرگ بودیم.

تِرِک، سایتِک و بایوتِک از تیم های زیر مجموعه شرکت کیمیا و تیم های ژن استار، لاماسیا و رادمهر با بکار گیری و جذب مربیانی چون
ناصر گرجی، محمود ساوالان، وحید اکبرزاده، یوسف کریمی، عباس عاقلی، محمود لاله گون، محسن صمدی، حسن خسرو آبادی، سید احمد حسینی، حمید علی اکبر، محمد علیپور، مسعود ذات پرور، شهاب مرادی و…
باعث شدند رقابتی حتی بزرگتر و باکیفیت تر از برخی رقابت های کشوری چند سال اخیر شاهد باشیم چرا که جذب مربیان برتر ایران و اهدا جوایز قابل توجه باعث شد که استعداد های زیادی از شهرستان های ایران امروز در تهران رقابت کنند.

در نهایت اما این تیم تِرِک بود که سه عنوان قهرمانی در سه رشته بادی کلاسیک، فیزیک و پرورش اندام را به دست آورد.
محسن صمدی و شهاب مرادی زیر نظر وحید اکبرزاده با سرپرستی علیرضا ارزنده و با حمایت شرکت کیمیا مکمل این تیم را مدیریت و مربیگری کردند.
از طرفی تیم لاماسیا توانست با سرپرستی صاحب الزمانی و مربیانی چون یوسف کریمی، محمود لاله گون و سید احمد حسینی در رشته فیزیک جایگاه دوم و سوم و همچنین در پرورش اندام جایگاه دوم را بدست اورد.
تیم سایتک نیز در رده بندی بادی کلاسیک سوم شد.
تیم ژن استار نیز که اسپانسر اصلی مسابقات امروز بود با مربیگری عباس عاقلی و حمید علی اکبر در پرورش اندام سوم شد.
علی اصغر زر، مهندس ملکی میرزایی و محمد علیپور نیز با نام قهرمانان رادمهر توانستند در بادی کلاسیک دوم شده که بسیار با ارزش بود.

گلایه غلامی نژاد از بی توجهی ها
معمولاً در رشته بدنسازی، تمرکز اخبار و توجهات بر مربیان تهرانی است و متاسفانه برخی از مربیان فعال در شهرستان ها کمتر دیده می شوند. نعمت الله غلامی نژاد از این جمله مربیان است که درمحل سکونت و زادگاهش یعنی بوشهر فعالیت می کند. اما جالب است بدانید نه تنها او در سطح کشور مورد کم توجهی قرار گرفته بلکه در استان خود نیز با کم لطفی روبه رو شده است.
غلامی نژاد هفته گذشته و در جریان رقابت های قهرمانی بوشهر توانست یک قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی تیمی را به ترتیب در بادی کلاسیک، پرورش اندام و فیزیک کسب کند. البته قهرمانی های او محدود به امسال نیست و به گفته خودش مدت پتج سال است که علاوه بر مربیگری، تیم داری هم می کند و در شهر بوشهر و به خصوص در رشته بادی کلاسیک بارها عنوان قهرمانی تیمی را کسب کرده است.
او همچنین تجربه حضور در استان های دیگر را دارد و شاگردانش را در رقابت های دیگر نیز در معرض رقابت قرار می دهد به طوری که چندی پیش در رقابت های جنوب و شمال شرق استان تهران نیز تیم خود را شرکت داد و در بادی کلاسیک جنوب شرق نیز تیم او با نام کاوه سوم شد.
غلامی نژاد اما از مسئولین بدنسازی دلگیر بود، او حق خود می داند که با این قهرمانی ها حداقل به عنوان عضو تیم مربیگری استان در رقابت های کشوری باشد اما گویا تا به حال نه تنها این عنوان به او تعلق نگرفته است بلکه از کمک به شاگردانش نیز او را منع می¬کنند که این کار باعث دلسردی او و برخی از مربیان دیگر شده است.

‍ قهرمانان چهارمحال و بختیاری شناخته شدند

رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های استان چهارمحال و بختیاری با معرفی قهرمانان استان به کار خود پایان داد.

این رقابت ها با حضور ۸۷ ورزشکار در قالب ۲۰ تیم جمعه ۴ اسفند ماه در محل سالن تختی شهرکرد برگزار شد.

باشگاه شایگان در رشته فیزیک مقام نخست را بدست آورد. تیم تخت جمشید جونقان و پوریای ولی فارسان به ترتیب سکوهای دوم و سوم را به نام خود ثبت کردند.

در رشته بادی کلاسیک تیم نامداران شهرکرد سکوی قهرمانی را از آن خود کرد و تیم تخت جمشید جونقان در سایه قهرمانی ایستاد، آبتین شهر کرد به مقام سومی نیز بسنده کرد.

همچنین تیم نامداران شهرکرد در رشته پرورش اندام توانست مقام نخست را کسب کند و تیم های تخت جمشید حونقان و آبتین شهر کرد سکوهای دوم و سوم رقابت های پرورش اندام استان چهارمحال و بختیاری را بدست آوردند.

مسابقات پرورش اندام، باد یکلاسیک و فیزیک استان فارس برگزار شد

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان فارس از برگزاری مسابقات پرورش اندام، باد یکلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های استان فارس طی روزهای پنج شنبه و جمعه ۴ و ۵ اسفندماه به میزبانی شیراز خبر داد.

محمد علی فرهنگ مهر رئیس هیات استان فارس اظهار کرد: این دوره از مسابقات با استقبال ۲۰۶ شرکت کننده در سه رشته فیزیک، بادی کلاسیک و بادی بیلدینگ از سر تا سر استان فارس روبرو شد که در پایان در رشته فیزیک باشگاه سرو از شیراز جایگاه اول، شهرستان فسا جایگاه دوم و باشگاه کیان از شیراز جایگاه سوم را بدست آوردند.

وی در ادامه گفت: همچنین در رشته بادی کلاسیک نیز باشگاه سرو از شیراز مقام اول را از آن خود کرد. باشگاه ارزشمند از شیراز مقام دوم و باشگاه بیتو از شیراز مقام سوم را به نام خود ثبت کردند.

فرهنگ مهر افزود: در نهایت باشگاه ایرانیان از شیراز در رشته پرورش اندام سکوی قهرمانی را بدست آورد و شهرستان داراب در سایه قهرمانی ایستاد. شهرستان فسا جایگاه سوم ایستاد.

بوشهری ها قهرمانان خود را شناختند

رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسی و فیزیک قهرمانی باشگاههای استان بوشهر ۲۶ بهمن ماه به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسی و فیزیک قهرمانی باشگاههای استان بوشهر ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه به مناسبت دهه مبارک فجر و نکو داشت قهرمانان ملی هیات بدنسازی و پرورش اندام استان بوشهر برگزار شد.

در پایان این دور از رقابت های استانی فیزیک تیم اندام برتر “الف” سکوی قهرمانی را از آن خود کرد و تیم اندام برتر “ب” در سایه قهرمانی ایستاد. تیم کاوه نیز سکوی سوم را به نام خود ثبت کرد.

پرورش اندام کاران تیم ایرانجوان “الف” موفق به کسب مقام اول و تیم های کاوه و رضایی مقام های دوم و سوم این رقابت های را بدست آوردند.

تیم کاوه “الف” در رشته بادی کلاسیک موفق به کسب قهرمانی شد و تیم اندام برتر “الف” سکوی دوم را از آن خود کرد. تیم ایرانجوان نیز به سکوی سوم بسنده کرد.

نتایج انفرادی به شرح زیر می باشد:

*رشته فیزیک

دسته قدی ۱۶۶ سانتی متر
۱- مجتبی محرمی نسب- اندام برتر “الف”
۲- علیرضا مرادی- کاوه “الف”
۳- هادی شاکری- کاوه “الف”

دسته قدی ۱۷۰ سانتی متر
۱- پیام علیمی مطلق- خانه ورزش
۲- امیر نیکبخت- اندام برتر “الف”
۳- محمدرضا شادکام- اندام برتر “الف”

دسته قدی ۱۷۴ سانتی متر
۱- مهدی نصاری- اندام برتر “الف”
۲- علی رستمی- اندام برتر “الف”
۳- محمد استادزاده- اندام برتر “ب”

دسته قدی ۱۷۸ سانتی متر
۱- محمد مفتون آزاد- ایرانجوان
۲- مجتی عرفانی- اندام برتر “ب”
۳- محمد سعید زنگویی- کاوه

دسته قدی +۱۷۸ سانتی متر
۱- پوریا کاظم زاده- اندام برتر “الف”
۲- امیرعباس پور- اندام برتر “ب”
۳- عباس لیراوی- فیزیک برتر

*رشته بادی کلاسیک*

دسته قدی ۱۶۵ سانتی متر
۱- حسین شیخیانی- کاوه “الف”
۲- عادل شیخ ابولی- اندام برتر “الف”
۳- ایرج عالی زاده- کاوه “الف”

دسته قدی ۱۶۸ سانتی متر
۱- حسن جمهیری- اندام برتر “الف”
۲- ایوب رحمتی- کاوه “الف”
۳- محمد جواد محمدی- ایرانجوان

دسته قدی ۱۷۱ سانتی متر
۱- مهدی احمدی- کاوه “الف”
۲- حسن رحمانیان- اندام برتر “الف”
۳- سجاد راهبه- کاوه “ب”

دسته قدی ۱۸۰ سانتی متر
۱- حمید مرادی- کاوه “الف”
۲- آرمان فردی- کاوه “الف”
۳- امید سرخوش- انرژی

دسته قدی +۱۸۰ سانتی متر
۱- مصطفی پناهی دولت- پارسه
۲- حسن رضایی نسب- خانه ورزش
۳- حسن درویشی- بیت الله عباسپور

*رشته پرورش اندام*

وزن ۵۵ کیلو گرم
۱- مرتضی آل بویه- کاوه “الف”
۲- احمد مطهری- فیزیک برتر
۳- مهرداد صفری- کاوه “الف”

وزن ۶۰ کیلو گرم
۱- احمد گلستانی- کاوه “الف”
۲- مرتضی نصرتی- رضایی
۳- محسن دهقانی- فیزیک برتر

وزن ۶۵ کیلو گرم
۱- مهدی مهدی زاده- ایرانجوان “الف”
۲- حمید خرمی- کاوه “الف”
۳- علی سلیمانی پور- ایرانجوان “الف”

وزن ۷۰ کیلو گرم
۱- محمد سالمی- ایرانجوان “الف”
۲- رضا تازه شاد- رضایی
۳- روح الله نعمتی- ایرانجوان “الف”

وزن ۷۵ کیلو گرم
۱- مسعود شمس الدینی- ایرانجوان “الف”
۲- صادق جوکار- خانه ورزش
۳- احمد حاجی زاده- ایرانجوان “ب”

وزن ۸۰ کیلو گرم
۱- عباسعلی حیدری- ایرانجوان “الف”
۲- احمد ارشادی مطلق- رضایی
۳- حامد شجاعی- ایرانجوان “ب”

وزن ۸۵ کیلو گرم
۱- محمد حسن ابراهیمی- ایرانجوان “الف”
۲- مسعود شاهمرادی- کاوه
۳- علیرضا هاشمی- ایرانجوان “ب”

وزن ۹۰ کیلو گرم
۱- اسماعیل زمانی- ایرانجوان “الف”
۲- میلاد درخشی- ایرانجوان “الف”
۳- احسان دیسی- خانه ورزش

وزن ۹۵ کیلو گرم
۱- محمد گودرزی- ایرانجوان “الف”
۲- وحید کاظم زاده- رضایی
۳- علی پورجعفری- ایرانجوان “ب”

وزن ۱۰۰ کیلو گرم
۱- سهید بهمنی- ایرانجوان “الف”
۲- عبدالله مرادی- کاوه

وزن +۱۰۰ کیلو گرم
۱- سعید راک- کاوه “الف”
۲- مصطفی خوزستانی- کاوه “ب”

نتیجه مسابقات پرورش اندام قهرمانی استان هرمزگان
وزن ۵۵ کیلو گرم
محمد تیر بخش اول باشگاه پایتخت
صادق عباسی دوم باشگاه اندیشه پویا
مصطفی صحرای روان سوم باشگاه پارتن آهنین
وزن ۶۰ کیلو گرم
میلاد رحیمی اول باشگاه اندام سازان
علی محمدی دوم باشگاه ذاکری
بهروز فولاد زاده سوم باشگاه شهید همت رودان
وزن ۶۵ کیلو گرم
وحید زارعی اول باشگاه ذاکری
ساعد زندانی دوم باشگاه اندام سازان
حسن کاظمی زاده سوم باشگاه بهزاد
وزن ۷۰ کیلو گرم
امیر کلاته اول باشگاه دلیران
ابراهیم عیار دوم باشگاه نوین
طلحه دهقانی سوم باشگاه رهپویان قشم
وزن ۷۵ کیلو گرم
آرمین بحیرایی اول باشگاه دلیران
وزن ۸۰ کیلو گرم
عباس سالاری اول باشگاه اندام سازان
رضا حیدر شب دوم باشگاه ذاکری
یونس حاجت پور سوم باشگاه رهپویان قشم
وزن ۸۵ کیلو گرم
سید کاظم بنادری اول باشگاه اندام سازان
جلال نادری پور دوم باشگاه کیان پارس
علیرضا منصوری سوم باشگاه هفت تیر
وزن ۹۰ کیلو گرم
حامد هژبری اول باشگاه بهزاد
آرش صادقی دوم باشگاه دلیران
حمید رنجبری سوم اندیشه پویا
وزن ۹۵ کیلو گرم
اویس عمرانی اول باشگاه دلیران
شاهرخ عرفانی دوم باشگاه امین
وزن ۱۰۰+
سلمان عباس زاده اول باشگاه امین
محمد مرادی مجد دوم باشگاه پاور کلاب
تیم های اول تا سوم این دوره از مسابقات
تیم اول باشگاه اندام سازان
تیم دوم باشگاه دلیران
تیم سوم باشگاه ذاکری میناب
آقای عباس سالاری قهرمان وزن ۸۰ کیلو گرم این دوره از مسابقات عنوان اورال مسابقات پرورش اندام را به خوداختصاص داد این ورزشکار محبوب از باشگاه اندام سازان بامربیگری جناب آقای مجید غلام زاده

دسته جوانان استان هرمزگان
دسته ۷۵ جوانان.
موسی بناری اول
امیر حسین شاکری دوم
هر دو از باشگاه اندیشه پویا میناب
دسته _۷۵
احسان نارویی اول باشگاه کبیر قشم
سجاد افسر دوم باشگاه دلیران
سیامک صادقی سوم امین

دسته فیزیک استان هرمزگان
دسته اول فیزیک
احسان حقیقت خواه اول باشگاه پایتخت
سیروس وطن خواه دوم بندر لنگه
مجتبی عبدالصمد ی اندیشه پویا
دسته دوم
بهزاد گرجی زاده اول باشگاه دلیران
علیرضا خشرو دوم باشگاه پایتخت
رضا محرابی سوم باشگاه امین
دسته سوم
علی اسد پور اول باشگاه دلیران
سید طاهر حسینی دوم باشگاه پایتخت
مسلم نیرومند سوم باشگاه دلیران
دسته چهارم
محمد عطاری اول باشگاه کیان پارس
مرتضی بلوچیان باشگاه کسرا جنوب
محمد رضا کاظمی باشگاه بهزاد
اورال مسابقات فیزیک
علی اسد پور باشگاه دلیران
تیم اول باشگاه دلیران
تیم دوم باشگاه پایتخت
تیم سوم به صورت مشترک باشگاه امین و باشگاه اندیشه پویا

بادی کلاسیک قهرمانی استان هرمزگان
دسته اول
محسن میری اول باشگاه پایتخت
محمد حیدری دوم باشگاه امین
دسته دوم
عبدالرضا غریبی اول باشگاه قشم
عباس پشنگ دوم باشگاه دلیران
محمد رنجبر سوم باشگاه پایتخت
دسته سوم
علی رضایی اول باشگاه پایتخت
حسن نجاتی دوم باشگاه اندیشه پویا
علی رشیدی سوم باشگاه رکورد طلایی
دسته چهارم
حمید ابطحی اول باشگاه کیان پارس
امید سورانی دوم
باشگاه اندام سازان
محمد رضا شعبانی سوم باشگاه رکورد طلایی
دسته پنجم
افشین صبایی فر اول باشگاه بهزاد
علی پور خسروانی دوم باشگاه پایتخت
ساسان صالحی سوم باشگاه اندام سازان

اورال مسابقات بادی کلاسیک
افشین صبایی فر از باشگاه بهزاد
تیم اول باشگاه پایتخت
تیم دوم باشگاه اندیشه پویا
تیم سوم اندام سازان هرمزگان

نتایج مسابقات بدنسازی قهرمانی پاکدشت
مسابقات بدنسازی و قهرمانی پاکدشت در تاریخ ۱۳ بهمن ماه، تحت عنوان جام قهرمان جهان، مهدی حیدری به همت امید رادفر، رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان پاکدشت برگزار شد. این رقابت ها راس ساعت ۱۱ صبح با تلاوتی چند از کلام الهه مجید و سرود مقدس جمهوری اسلامی با تیم های از تمام نقاط کشور از جمله بوشهر، سبزوار، کرج، یزد، خرم آباد، بیرجند، لرستان و تیم های اندام سازان رادمهر، لاماسیا، هنر ورزش، شهدای پاکدشت، ماهیارفیت و با تعداد ۱۸۶ نفر در سطح کیفی بالایی بدن آغاز شد.
در این دوره قهرمانان جهان و آسیا و چهره های سرشناسی نظیر: عباس قلی زاده،محمد رستم کفش، مجتبی نوترکی، میلاد مسکوک، امید سلیمانی، حسین شیبانی، حسام علی اکبری، داودشکرالله، امیدحاتمی، داود تقوی، مجید امانی، یاسین لک، سیداحمد حسینی، ناصر سقاب، محمدرضا جعفری، حمید ملکی، سعید لطفی، امیر ملازاده، محمد میرزا مسیح این رقابت ها را از نزدیک تماشا کردند. کار قضاوت این دوره را آقایان احمد فرعی،حمید زحمتکش؛ غلام فرعی، اکبر خزایی و سیدمصطفی موسوی به عهده داشتند.
میهمانان ویژه: رضا سلطانی(نایب رئیس استان نهران)، عباس اسماعیلی(دبیر کمیته داوران کشور)، جهانبخش مریدیان(رئیس کمیته داوران تهران)، سردار عرب سرخی، سردار بلوکات، رضا رادفر، علی اکبر سیل سپور، ناصر گرجی، محمود ساوالان، فرهاد صابر، فیروز سلیمانی، علیرضا عبدلی، حسین عابدینی، حسن فرهادی، داریوش حقیقی، شاهین فرزانه
مسئولین شهرستان: حسین طالقانی(رئیس اداره ورزش و جوانان)، دکتر محمد قمی(نماینده محترم شهرستان) اعضای محترم شورای اسلامی شورا، آقای کوچیکعلی، سعید پازوکی، محمد اسدی و مهندس صدرالله عبدالمالکی، احمد پازوکی، هادی تمهیدی(فرماندار)، منصور حاجی(بخشدار)، داریوش پازوکی(شهردار)، قباد خنجری(فرمانده نیروی انتظامی)، فلاحی دانا(رئیس بانک توسعه و تعاون)، بنی اکبر زاده(شورای حل اختلاف)
رشته پرورش اندام
۵۵ کیلو:۱-نعیم مهدی نژاد ۲- سیدصادق شریفی قمی ۳- حمید مرادی
۶۰ کیلو:۱- سجاد قربانی ۲- محمد ملائی ۳- رحیم قربانی ۴-علیرضا بخارصالح
۶۵ کیلو:۱-علی اصغر محمدپور ۲- محمد مرادی ۳- حامد ورزدار
۷۰ کیلو ۱- وحید رضایی ۲- محمدرضا بهروزی ۳- وحید نوغانی ۴- سیدداود سیدکریم پور ۵- محمد بازلی ۶- آرمان حیدری
۷۵ کیلو:۱- شایان کاردان ۲- مجید فتحی پور ۳- سپهر رهنین ۴- میلادحسینی روزبهانی ۵- سامان صباحی ۶- حامد بسجید
۸۰ کیلو: ۱- رضا نجاری ۲-غلامحسین جوکار ۳- سعید عباس بگی ۴- مهرداد مشایخ ۵- محمد کیانی ۶- میلاد انصارپور
۸۵ کیلو:۱- افشین کسایی ۲- محمد عباسی ۳- وحیدمرادی ۴-میثم محمد زاده ۵- احمد رجبی ۶- حسین قنبری
۹۰ کیلو:۱- بابک بابایی پور ۲- حسین نظاملو ۳- نعمت صمد زاده ۴- مسعود طولابی ۵- حسن نیک پور ۶- نادر کاظم آبادی
۹۵ کیلو: ۱- نیما فخرمحمدی ۲- تیموری آزاد ۳- میلاد قمی ۴- حمید رضا مهدوی ۵- تورج احمدی ۶ محمد ابراهیمی
۱۰۰ کیلو:۱- علی اکبر کاویانی ۲- حسین علیان ۳- رضا مراد زاده ۴- مهدی مهدی زاده
۱۰۰+ کیلو:۱-ابوالفضل زحمت کش ۲- داود بختیاری ۳- محمدرضا یزدان پناه ۴- حامد آزاد
اورال پرورش اندام: بابک بابایی پور
جوانان و پیشکسوتان پرورش اندام
۷۵ کیلوگرم جوانان: ۱- علی اصغر محمدپور ۲-سامان صباحی ۳- وحید نوغانی ۴- امیرفرزان دریایی
۷۵+ کیلو جوانان: ۱- ولی اله نقبی ۲- ابوالفضل زحمت کش ۳- مجتبی دولت شاهی
پیشکسوتان ۴۰ تا ۴۹ سال: ۱- محمد رضا نوروزی ۲- مهدی محمدی
پیشگسوتان ۴۹ سال بع بالا: ۱- رضا شهریاری ۲- سید حسن سیدین
رشته فیزیک
دسته اول: ۱- محمد وحید رحمانی ۲- نعیم مهدی نژاد ۳- هادی امیری ۴- سینا علاپور
دسته دوم فیزیک:۱- محمد مرادی ۲- آرش خجسته ۳- بهادر تجرد ۴- فرشاد پیر هادی ۵- محمد رضا هادی¬زاده
دسته سوم: ۱-آیت کشوری ۲- مجید بسجید ۳- سید سینا رضا توفیقی ۴- مسعود افشار ۵- محمد رضا سعادتمند ۶- محسن سیفی جوزانی
دسته چهارم: ۱- پدرام حمیدی ۲- علیرضا بلوکی فولادی ۳- بهنام جهانگیری ۴- محمد رضا نفوه ۵- محمود شالیزادگان ۶-مجتبی دولت شاهی
دسته پنجم: ۱- محمد متین سیروسی ۲- خالدکهساری ۳-ولی الله نقیبلی ۴- محمد احسان صادقی ۵- سروش کیهانی ۶- سعید زارعی
اورال فیزیک: محمد متین سیروسی
رشته بادی کلاسیک
دسته اول: ۱- وحید رضایی ۲- آرش خجسته ۳- داود واحدی ۴- سجاد قربانی ۵- حامد ورزدار ۶- ایرج هلردی
دسته دوم: ۱- میلاد حسینی روزبهانی ۲- شایان کاردان ۳- محمد مرادی ۴- محمد بازلی ۵- سید داود سید کریم پور
دسته سوم: ۱- وحید ملکی ۲- مهرداد مشایخ ۳- محمد رضا نوروزی ۴- حامد حتامی ۵- یوسف میرزایی ۶- مسعود افشار
دسته چهارم: ۱- رضا نجاری ۲- حسین قنبری ۳-مجتبی حبیبی ۴- محمد عباسی ۵- مرتضی نعمت الهی ۶-امیر جمشیدی
دسته پنجم: ۱- نیما فخر محمدی ۲- مسعود طولابی ۳- نادر کاظم آبادی ۴- محمد تیموری آزاد ۵- میلاد قمی ۶- مرتضی شعبان پور
اورال بادی کلاسیک: وحید ملکی
نتایج تیمی پرورش اندام: ۱- اندام¬سازان(مربی جواد حیدری) ۲- قهرمانان (مربی علی اصغرزر،محمد علیپور) ۳- لاماسیا(مربی سید احمد حسینی)
نتایج تیم بادی¬کلاسیک:۱- لاماسیا(مربی سید احمد حسینی) ۲- راد مهر(مربی حمید ملکی) ۳- قهرمانان (مربی علی اصغرزر)
نتایج تیمی فیزیک: ۱- یواس ان(مربی حسام صادقی،داود تقوی) ۲- شهدای پاکدشت(مربی مسعود سیل سپور) ۳- قهرمانان(مربی علی اصغرزر)
با تشکر ویژه از حامیان مسابقات:
مهندس صدرالله عبدالمالکی(مدیر عامل ماکادام شرق) و تشکر از مدیر عامل شرکت ستارگان نیک، آقای حسین رجبی که پروتئین نفرات اول و سوم و اورال ۳ دسته فیزیک،بادی کلاسیک و پرورش اندام را دادند. لازم به ذکر است که از سوی شرکت ستارگان نیک یک پکیج هدیه به مبلغ یک میلیون تومان به مهدی حیدری اهدا شد.
روسا و مسئولین هیات ها:
۱-هادی حسینی ۲- حسین میرزایی ۳- سعید علی اعظم ۴- عباس گلستانه ۵- رضا سابوته ۶- قاسم زالخان ۷- سید جواد برزده ۸- مهدی مهدوی ۹- داودامانی ۱۰-جواد رضایی ۱۱- مهران کرمی
با تشکر و سپاس از اعضای کادراجرایی
مسعود سیل سپور: دبیرهیات
حمید بختیاری، مسلم رضاپور، علی کردی، حمید قلعه نوعی، حسین عبدی، حمید رضا رحمتی، اکبر لاغری، مجتبی ضابط، محمد مقصودی، سعید نوقانی، فرشاد میرزایی، یوسف حضوری، امیر محمد راد فر، روابط عمومی: مرتضی عزیزی

رقابت مربیان نامدار در مسابقات پایتخت

در هفته­ای که گذشت تهران میزبان نزدیک به ۴۵۰ بدنساز بود و بعد از مدتها شاهد رقابت تیم های بزرگ با مربیانی بزرگ بودیم.

تِرِک،سایِتک و پایوتِک از تیم های زیر مجموعه شرکت کیمیا و تیم های ژن استار،لاماسیا و رادمهر با به کار گیری و جذب مربیانی چون ناصر گرجی،محمودساوالان، وحید اکبر زاده، یوسف کریمی،عباس عاقلی، محمود لاله گون،محسن صمدی، حسن خسروآبادی،سید احمد حسینی،حمیدعلی­اکبر،محمد علیپور، مسعود ذات­پرور، شهاب مرادی و.. باعث شدند رقابتی حتی بزرگ­تر و با کیفیت­تر از برخی رقابتهای کشوری چند سال اخیر شاهد باشیم چرا که جذب مربیان برتر ایران و اهدا جوایز قابل توجه باعث شد که استعدادهای زیادی از شهرستان­های ایران در تهران رقابت کنند.

در نهایت اما این تیم تِرک بود که سه عنوان قهرمانی در سه رشته بادی­کلاسیک،فیزیک و پرورش­اندام را به دست آورد. در این دوره محسن صمدی و شهاب مرادی زیر نظر وحید اکبرزاده با سرپرستی علیرضا ارزنده با حمایت شرکت کیمیا مکمل این تیم را مدیریت و مربیگری کردند. از طرفی تیم لاماسیا توانست با سرپرستی صاحب الزمانی و مربیانی  پون یوسف کریمی، ومحمود لاله­گون و سید احمد حسینی در رشته فیزیک جایگاه دوم و سوم و همچنین در پرورش­اندام جایگاه دوم را به دست آورد

تیم سایتک نیز در رده­بندی بادی­کلاسیک سوم شد. تیم ژن استار نیز که اسپانسر اصلی مسابقات بود با مربیگری عباس عاقلی و حمید علی­اکبر در پرورش­اندام سوم شد. علی اصغر زر،مهندس ملکی­میرزایی و محمد علیپور نیز با نام قهرمانان رادمهر توانستند در بادی­کلاسیک دوم شوند که بسیار با ارزش بود.

بوشهری­ها قهرمانان خود را شناختند

رقابت­های پرورش­اندام بادی­کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های استان بوشهر برگزار شد.

در پایان این دور از رقابت­های استانی در رشته فیزیک تیم اندام برتر الف سکوی قهرمانی را از آن خود و تیم اندام برتر ب در سایه قهرمانی ایستاد. تیم کاوه نیز سکوی سوم را با نام خود ثبت کرد. پرورش­اندام کاران تیم ایرانجوان الف موفق به کسب مقام اول و تیم های کاوه رضایی مقام­های دوم و سوم این رقابت­های را به دست آوردند. تیم کاوه الف در رشته بادی­کلاسیک موفق به کسب قهرمانی شد و تیم اندام برتر الف سکوی دوم را از آن خود کرد. تیم ایرانجوان نیز بر سکوی سوم بسنده کرد.

در رشته فیزیک،مجتبی محرمی­نسب، پیام علیمی­مطلق، مهدی نصاری،محمد مفتون آزاد و پوریا کاظم­زاده در دسته­های مختلف قهرمان شدند. در رشته بادی­کلاسیک، حسین شیخیانی، حسن جمهیری، مهدی احمدی، حمید مرادی و مصطفی پناهی دولت بر سکوی نخست ایستادند.

در رشته پرورش­اندام نیز مرتضی آل­بویه،احمد گلستانی، مهدی مهدی­زاده،محمد سالمی،مسعود شمس­الدینی،عباسعلی حیدری، محمد حسن ابراهیمی، اسماعیل زمانی، محمد گودرزی،سعید بهمنی و سعید راک صاحب مدال طلا شدند.

پایان مسابقات پرورش­اندام خراسان رضوی

مسابقات پرورش­اندام، فیزیک و بادی­کلاسیک قهرمانی باشگاه­های خراسان رضوی جام بزرگداشت قهرمانان سهراب سرابی و علی تبریزی با معرفی نفرات و باشگاه­های برتر در در مشهد پایان یافت. رئیس هیات بدنسازی و پرورش­اندام خراسان رضوی در این خصوص به ایرنا گفت: ۲۰۵ ورزشکار در این مسابقات شرکت کردند که در بخش فیزیک باشگاه اورال تری مقام نخست، باشگاه اوتانا مقام دوم و باشگاه خانه ورزش تبریزی مقام سوم این رقابتها را کسب کردند. بکائیان افزود: در دسته بادی­کلاسیک نیز باشگاه اورال تری، باشگاه سهراب و سامان و باشگاه اوتانا عناوین نخست تا سوم را به دست آوردند در بخش پرورش­اندام نیز باشگاه دانش ورزش اول شد، باشگاه­های اورال تری و اوتانا نیز مقام­های دوم و سوم را کسب کردند. در جریان رقابت­های قهرمانی استان خراسان رضوی توسط سهراب سرابی و علی تبریزی،کارت حرفه­ای به او داده شد.

قهرمانی تیم اندام سازان در بندرعباس

مسابقات بدنسازی قهرمانی استان هرمزگان با حضور ۹۸ ورزشکار از ۲۱ باشگاه در سه دسته فیزیک، بادی­کلاسیک و پرورش­اندام برگزار شد  در پایان این رقابت­ها در رده سنی جوانان و بزرگسالان باشگاه اندام­سازان بندرعباس در جایگاه دوم قرار گرفت و باشگاه ذاکری میناب عنوان سوم را کسب کرد.

البرز؛ قهرمان قوی­ترین مردان باشگاه­های کشور

دوازدهمین دوره رقابت های قویترین مردان مثبت ۱۰۵ کیلوگرم باشگاه­های کشور با قهرمانی تیم استان البرز به کار خود پایان داد.

در این رقابت­ها که ۲۴ ورزشکار از استان­های البرز،تهران،قزوین، کرمانشاه، کردستان،و مرکزی حضور داشتند، ورزشکاران از استان­های البرز رأس ساعت ۱۰ صبح روز سوم اسفند ماه در مرحله مقدماتی که شامل غلت لاستیک و سه­گانه بود،به رقابت با حریفان خود پرداختند. عصر همان روز مرحله نیمه نهایی شامل با آیتم­های اسکوات تعادلی و چهار گانه برگزار شد که ۹ نفر از مدعیان قهرمانی به مرحله نهایی راه یافتند.

در نهایت فینالیست­ها در آیتم­های حمل الوار، حمل نقشه، کنده رکوردی، لیفت گاری تعداد و گوی با یکدیگر به رقابت پرداختند و محمد عزت پور از البرز توانست سکوی قهرمانی را از آن خود کند.

محمد تازه­ور از سیستان و بلوچستان نایب قهرمان شد و علی اکبر جعفری از البرز موفق به کسب سکوی سوم این دوره از رقابت های قویترین مردان باشگاه­های کشور شد.

عارف احمدی از تهران، داوود صفری از البرز و بهروز ایرانشاهی از تهران به ترتیب مقام های چهارم تا ششم را به نام خود ثبت کردند.

امیر سهرابی به عنوان مرد اخلاق معرفی شد و کاپ­اخلاق به وی اهدا شد. گفتنی است، شرکت تندر به ۳ نفر اول  این رقابت­ها، دوچرخه ثابت و به شش نفر برتر از طرف شرکت ژن استار یک مکمل اهدا شد. این دوره از مسابقات تحت حمایت شهرداری و شورای شهر شهریار و شرکت تندر و شرکت ژن استار برگزار شد و مهمانانی از شهرداری شهریار، شورای شهر،اداره ورزش قهرمانان و پیشکسوتان حضور داشتند.

قهرمانی شوشتر،اهواز و آبادان در خوزستان

مسابقات پرورش­اندام، فیزیک و بادی­کلاسیک خوزستان برگزار شد.

اردوان قاسمی، سرپرست هیات پرورش­اندام و بدنسازی استان در گفت­وگو با اینستا اظهار کرد: این رقابت ها با حضور ۱۸۶ ورزشکار از ۱۸ شهرستان اهواز برگزار شد.

در بخش تیمی رقابت­های پرورش­اندام، شوشتر به قهرمانی رسید، اهواز نایب قهرمان شد و آبادان مقام سوم را به دست آورد.

وی با اشاره به نفرات برتر مسابقات بادی­کلاسیک نیز گفت: آبادان مقام اول را از آن خود کرد، اهواز دوم شد و عنوان سوم به تیم بندرامام رسید. در مسابقات فیزیک نیز، اهواز در رده اول قرار گرفت، ماهشهر مقام دوم رابه دست آورد و بهبهان سوم شد.

برتری سرو و ایرانیان در فارس

مسابقات پرورش­اندام، بادی­کلاسیک .فیزیک استان فارس برگزار شد.

محمد علی فرهنگ مهر رئیس هیات استان فارس اظهار کرد: این دوره از مسابقات با استقبال ۲۰۶ شرکت کننده در سه رشته فیزیک،بادی­کلاسیک و پرورش­اندام از شهرهای مختلف استان فارس روبرو شد که در پایان رشته فیزیک باشگاه سرو از شیراز جایگاه اول،شهرستان فسا جایگاه دوم و باشگاه کیان از شیراز جایگاه سوم را به دست آوردند.

همچنین در رشته بادی­کلاسیک نیز باشگاه سرو شیراز مقام اول را از آن خود کرد. باشگاه ارزشمند  از شیراز مقام دوم و باشگاه بیتو از شیراز مقام سوم را به نام خود ثبت کردند.

فرهنگ مهر افزود: در نهایت باشگاه ایرانیان از شیراز در رشته پرورش­اندام سکوی قهرمانی را به دست آورد و شهرستان داراب و شهرستان فسا جایگاه سوم ایستادند.

منبع: بشیر

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 8057 بار تاریخ انتشار: 7 اسفند 1396
بدنسازی همدان

مسابقات استانی پرورش اندام، فیزیک و بادی کلاسیک استان همدان در سه رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با حضور ۱۴۰ ورزشکار از شهرستان های همدان، قهاوند، نهاوند، کبودرآهنگ، اسدآباد و ملایر به میزبانی شهرستان همدان سالن ۶۰۰۰ نفری انقلاب برگزار شد و در پایان قهرمانان دسته های مختلف به شرح زیر معرفی شدند.
پیشکسوتان: مصطفی ابوالقاسمی
جوانان: علیرضاترلانی، امین قیاسوند
فیزیک: هادی شاه طاهری، حامد وفایی، بهنام انصاری دلشاد، مهرداد رجبی و امیررضا شفیعی
بادی کلاسیک: سید ناصح شهیری، مصطفی رمضانی صالح، مهدی اسلامی، محمدرضاطاهری مهر و حامدهژیری
پرورش اندام: محمد حجیلو، رضا فریدونی، هادی ترک آرام، علیرضا یوسفی منصور، مهدی اسلامی، ابراهیم کاظمی، سعید خلیلی، بابک بابایی پور، رضا احمدی، فردین فرخ قاطع و پیمان فخیمی ذاکر
نتایج تیمی فیزیک:
۱-باشگاه مردان طلایی همدان ۲- باشگاه جامه بزرگ ۳-باشگاه-باشگاه دانیال همدانیان
نتایج تیمی پرورش اندام:
۱-باشگاه مردان طلایی همدان ۲- باشگاه جامه بزرگ

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7773 بار تاریخ انتشار: 7 اسفند 1396
قهرمانی مریوان در مسابقات بدنسازی کردستان

مسابقات بدنسازی استان کردستان هفته گذشته به میزبانی مریوان برگزار شد. مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان در این خصوص گفت: ۱۱۸ ورزشکار از شهرستان­ های، سنندج، بیجار، مریوان، قروه، دیواندره، دهگلان، بانه، سقز و کامیاران در سه رشته پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک با هم رقابت کردند.

حامد جولایی گفت: در نتیجه تیمی بادی کلاسیک، تیم مریوان با کسب ۸۱ امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت و تیم ­های ایثار و خانه ورزش سنندج به ترتیب دوم و سوم شدند. وی گفت: در رشته بادی کلاسیک هم نام ­آوران سنندج با کسب ۷۴ امتیاز بر سکوی نخست تکیه زد، مریوان با ۶۵ امتیاز دوم شد و کامیاران با ۲۴ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت. در رده سنی بزرگسالان رشته پرورش ­اندام، تیم مریوان با ۱۴۲ امتیاز مقام اول را به دست آورد، خانه ورزش سنندج با ۱۲۸ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و تیم نام­ آوران سنندج با ۱۰۵ امتیاز توانست جایگاه سوم را کسب کند. نفرات منتخب استان کردستان به رقابت ­های قهرمانی کشور که ۹ تا ۱۲ اسفندماه سال جاری به میزبانی استان فارس برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7750 بار تاریخ انتشار: 7 اسفند 1396
پاورلیفتینگ گرجستان

تیم پاورلیفتینگ و پرس ­سینه ایران جهت حضور در رقابت­های بین­ المللی کشور گرجستان راهی تفلیس شد؛ تیمی که مجتبی ­ملکی رئیس کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون و مدیر تیم اعزامی امید بسیاری به آن داشته و مدعی است که همه آنها مدال خواهند گرفت.

مجتبی ملکی رئیس کمیته پاورلیفتینگ در گفتگو با سایت فدراسیون اظهار کرد: رقابت­ها از روز سوم تا ۱۰ اسفند ماه برگزار خواهد شد و ۷ تیم ترکیه، مولداوی، گرجستان، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، روسیه و ایران در آن شرکت خواهند داشت، تیم­ های قدرتمندی که در رشته ­های پاورلیفتینگ و پرس­ سینه حرف های بسیاری برای گفتن داشته و دارند.

ملکی در ادامه گفت: در هر دو رشته پاورلیفتینگ و پرس ­سینه در رقابت های بین ­المللی گرجستان ورزشکار خواهیم داشت. اما تیم کامل نخواهد بود. مدیر تیم اعزامی به رقابت­ های بین ­المللی گرجستان در ادامه گفت: در دو مقطع سنی و بزرگسالان در مسابقات شرکت خواهیم داشت و مربیگری تیم ما نیز بر عهده حمید نظر خانی خواهد بود.

ملکی در پایان از حامد فتاحی پور (یزد) محمد خالص حقیقی (فارس)، ادیب عظیم نیا، محمد رحیمی، جعفر کریمیان (اصفهان)، فتاح رمضانی (بوشهر)، محمد رضا لشکری(گلستان)، حسین بیات، میثم آذرشت، امین کریمی، سعید سرخی، اصغر کوه جلوه، سجاد شاه­ محمدی (زنجان)، رسول حق­پور، عبدالحق مصطفایی، علیرضا مطیع (خراسان رضوی)، علی رستمی(قم)، و رضا رشیدی (لرستان) و نوید یزدانی به عنوان ورزشکاران اعزامی به تفلیس گرجستان نام برد. در سفر به گرجستان آیت ارجمند رئیس هیات کهگیلویه و بویر احمد و یک نماینده از سوی رئیس هیات کردستان نیز تیم را همراهی خواهند کرد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7624 بار تاریخ انتشار: 7 اسفند 1396
کامران علیشاهی

رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام گفت: هیچ یک از اعضا کمیته فنی نه نفراتی را به عنوان شاگرد در  مسابقات قهرمانی باشگاه­ های کشور در شیراز خواهند داشت و نه حمایت مالی از تیمی را عهده ­دار خواهند بود، چرا که اگر غیر از این باشد از اصول حرفه ­ای به دور است.

کامران علیشاهی ضمن بیان این مطلب به سایت فدراسیون، گفت: کمیته فنی مثل  همیشه تحت نظر ریاست فدراسیون به انجام وظایف محوله می­پردازد و عدم رعایت قوانین از سوی هر یک از اعضا، ­باعث پاسخگویی رئیس کمیته فنی به ریاست فدراسیون و ورزشکاران و قهرمانان شرکت کننده خواهد بود. نقش کمیته فنی تنها گزینش نفرات برتر جهت انتخاب تیم ملی و اعزام قدرتمند آن تیم ­ها به رقابت ­هایی، جهانی و کلیه مسابقاتی است که فدراسیون اعلام می­کند و این مهم می­طلبد که هر یک از اعضای کمیته بر اساس قانون تیم و شخص خاص را حمایت نکرده و همواره در مسیر بی­ طرفی گام بر­دارند.

رئیس کمیته فنی تصریح کرد: اعضای کمیته فنی جهت حضور در رقابت­های قهرمانی باشگاه ­های کشور در شیراز از محمد نصیری، سامان سرابی، حمید ملکی، رضا درویش، محسن شاکری، مجید سرابی تشکیل شده است، نفراتی که بعد از پایان رقابت ­ها باید فهرست نهایی خود را تقدیم ریاست فدراسیون کنند.

کامران علیشاهی در پایان با توجه به زمان اندک باقیمانده تا رقابت های آسیایی مغولستان گفت: با هماهنگی ­های به عمل آمده دیگر تیم ملی جلسه بازبینی نخواهد داشت و این مهم وظیفه اعضا کمیته فنی نسبت به انتخاب دقیق­تر نفرات برتر صد چندان خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7642 بار تاریخ انتشار: 7 اسفند 1396
نتایج مسابقات بدنسازی قهرمانی استان تهران 96

ترک؛ فاتح جدال شانه به شانه در پایتخت

مسابقات بدنسازی قهرمانی استان تهران جمعه گذشته در سه رشته پرورش اندام، بادی­کلاسیک و فیزیک برگزار شد. در این رقابت­ها که از اولین ساعات صبح آغاز شد. تیم تِرک توانست رقبای قدرتمند خود را کنار بزند و در هر سه رشته روی سکوی تیمی قرار بگیرید. در پایان این رقابت­ها در دسته­های مختلف نتایج زیر رقم خورد:

دسته بادی ­کلاسیک

رده قدی ۱۶۲ سانت: ۱- سعید صفری ۲- سید صادق شریفی

رده قدی ۱۶۵ سانت: ۱- شاهین زبرجد ۲- منصور شاهسواری ۳- نادر حاجی زاده

رده فدی ۱۶۸ سانت:۱- یونس جدیدی ۲- هادی چرامین ۳- حسین محلوجی ۴- وحید رضایی ۵- داود واحدی ۶- شاهرخ کاظمی

رده قدی ۱۷۱ سانت: ۱- فرشاد خوشکام ۲- مرتضی شیخ آبادگرد ۳- شایان کاردان ۴- رضا علیزده ۵- مهدی گورانی ۶- عبداله جعفر اقدمی خامنه

رده قدی ۱۷۵ سانت: ۱- سید عظیم متولی ۲- مرتضی احمدی ۳- سید علی مصطفوی ۴- محمد مرد آزاد ۵- عباس رئوف ۶- علی معظمی گودرزی

رده قدی ۱۸۰ سانت: ۱- پژمان ساری­خانی ۲- حسین شیخ حسن ارباب ۳- مهدی ابوالقاسم فلاح۴- علی وکیلی ۵- حمید محمد نظامی ۶- محمد حسین اسماعیل نژاد

رده قدی ۱۸۰+سانت: ۱- سجاد خانکی ۲- محمد صیادی ۳- مجید یعقوبی  ۴- مهدی مهدی­زاده ۵- احمد صحرایی ۶- حسین الهی

نتایج بادی­کلاسیک:۱- ترک الف با ۸۶ امتیاز ۲- قهرمانان رادمهرالف با ۴۶ امتیاز ۳-سایتک الف با ۴۰ امتیاز

رشته فیزیک

دسته اول: ۱- جواد راستی اصل ۲- مصطفی شریفات ۳- محمد صالح محمدی ۴- محمد وحید رحمانی ۵- پژمان قرائیان

دسته دوم:۱- میلاد سرچشمه ۲- ناصر خودامی ۳- حامد زرین­جویی ۴- آرش خجسته جلال ۵- آیت کشوری ۶- مهدی عسگری میری

دسته سوم: ۱- سیدامیر ارسلان عرب ۲- رضا سرائی ۳- علی اردستانی ۴- امیر حسین طالبی ۵- هومن نوروز علیائی ۶- شایان حاجی پور

دسته چهارم: ۱- علیرضا بیات ۲- حمیدرضا حسینخانی ۳- جلال الدین نظری ۴- فرید شیر محمد زاده ۵- محسن عزیزی ۶- رضا سعدی

دسته پنجم:۱- هوتن مشیری ۲- میر سعید حسینی ۳- رضا محمدی ۴- محمد ولدخانی ۵- سهیل خجسته ۵- وحید هنرمند

نتایج تیمی فیزیک:۱- ترک الف با ۴۴ امتیاز ۲- لاماسیا الف با ۴۰ امتیاز ۳- لاماسیا ب با ۳۲ امتیاز

رشته پرورش ­اندام

۵۵کیلو: ۱- نعیم مهدی­نژاد ۲- حسین خزلی ۳- سعید صفری ۴- علی مجلل ۵- سید صادق شریفی قمی

۶۰کیلو: ۱- نادر حاجی زاده کمال­آباد ۲- نادر عبدالحمیدی ۳- شایان قدیری ۴- مهدی شانی ۵- حسن اسکندری مقدم ۶- مهدی رضایی

۶۵کیلو: ۱-میثم یزدانی ۲- قاسم علی بخشی ۳- یونس جدیدی ۴- شاهین زبرجد ۵- محسن هادی نژاد ۶- محمد رشا بهروزی

۷۰کیلو: ۱- فرشاد گنجی ۲- حبیب فرهادی ۳-سید حامد خلیل­پور دردها ۴- وحید رضایی ۵- مهدی وجدان ۶-مجید فتحی­پور

۷۵ کیلو: ۱- حسینعلی گزمه ۲- صادق احمدی ۳- ایمان صفایی ۴- مهرداد بخشی ۵- امیر کاکاوند ۶- ابوالفضل طالبی

۸۰ کیلو:۱- سلیمان اکبری ۲- نریمان رمضانی ۳- مهرداد پرده خرم ۴- عادل منظری ۵- سید وحید حسینی ۶- پژمان ساریخانی

۸۵کیلو:۱-مجید هاشمی ۲- امیر اعتمادی ۳- شهرام خسروی ۴- پیمان غدیری ۵- نادر چیذری ۶- سید مجتبی حسینی

۹۰کیلو: ۱- مرتضی کثیری ۲- ابوالفضل مشایخی ۳- اسماعیلی حسینی­فر ۴-حسین طالبی ۵- رضا دامغانی ۶- حسن نظاملو

۹۵ کیلو:۱-حمیدرضا الیاسی ۲- امیر عباس خرمی­مقدم ۳- سید محمد امین میر نظیری ۴- حامد فتحی ۵- شهاب کمندی ۶- محمد گودرزی

۱۰۰کیلو:۱- رضا قنبری ۲- احمد اسدی ۳-علی غیاثی ۴- مهدی محمدی ۵- محسن امداد زرنقی ۶-وحید سلیمی

۱۰۰+کیلو: ۱- حمید افشار ۲- فرامرز پیران ۳- محمود محقق ۴- مسعود قدیریان ۵- مرتضی محمودی ۶- مهران رشیدی

رده سنی جوانان

۷۵کیلو:۱- آرش نوری ۲- سید احمد طباطبایی ۳-محسن امین­نژاد ۴- سامان صباحی ۵- کیان حسنی بزمین­آبادی ۶- وحید ستانوغانی

۷۵+کیلو:۱-محمد مهدی منتظری ۲-ساریا قنواتی ۳-رضا ازمیری ۴- علی وکیلی ۵- میلاد زارع

رده سنی۴۰ تا ۴۹ سال

۷۰کیلو: ۱- عطا شریفی۳-هادی امینی ناجی ۳-احمد مهدویان ۴- مجید بهارلو ۵- سید احمد حسینی

۸۰کیلو: ۱-حسن سالمی ۲- حسن شبانی ۳- مهدی محمدی ۴-حمید رضا علامی

۹۰کیلو: ۱- رضا دلفایی ۲-احمد رجبی ۳- بهروز قلی­زاده ۴- حسین داودی

۹۰+کیلو: ۱- یوسف میرزایی ۲- داود بختیاری ۳- رامین همایون بیرون

نتیجه تیمی پرورش

­اندام:۱-ترک الف با ۱۲۵ امتیاز ۲- لاماسیا الف با ۹۰ امتیاز ۳- ژن استار الف با ۸۰ امتیاز

منبع بشیر

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 8498 بار تاریخ انتشار: 7 اسفند 1396
قتل مسئول پرس سینه هیئت بدنسازی

با نهایت تاسف خبر قتل مسئول بدنسازی سیستان و بلوچستان شنیدیم محمد عنانی یکی از فعالین رشته پرس سینه شهر زاهدان بود که در اتفاقی عجیب به قتل رسید.

محمد پرست، رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام سیستان و بلوچستان گفت: افراد شرور با لباس ملبس و پلیس نما، بامداد امروز خودروی محمد عنانی و شریف زاده از ورزشکاران بدنسازی استان را که از مسابقات ددلیفت شرق کشور در چابهار بازمی گشتند در ۳۵ کیلومتری محور ایرانشهر به خاش توقیف می‌کنند.
محمد پرست افزود: این افراد شرور که انگیزه شان مشخص نیست این دو ورزشکار را به گروگان می‌گیرند که دراین حین محمد عنانی تصمیم به فرار از دست گروگانگیران می‌گیرد.
وی گفت: افراد شرور به محمد عنانی حین فرار تیراندازی می‌کنند که وی بر اثر این تیراندازی جان خود را از دست می‌دهد.
محمد پرست همچنین گفت: افراد شرور و راهزنان پس از کشتن مسئول پرس سینه هیئت بدنسازی استان از محل متواری می‌شوند و شریف زاده نیز از چنگال آن‌ها رها می‌شود.

این اتفاق درد ناک را به خانواده ورزشی سیستان و بلوچستان و خانواه آن مرحوم تسلیت عرض مینمایم.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7541 بار تاریخ انتشار: 6 اسفند 1396
پایان رقابت­های مچ اندازی قهرمانی کشور در طبس

گلستان قهرمان رقابت ۲۷۰ نفره مچ اندازی

رقابت­های مچ اندازی قهرمانی کشور،انتخابی تیم ملی یادواره مرحوم خسرو حسنی با معرفی برتربن­ها در طبس به کار خود پایان داد. به گزارش سایت فدارسیون بدنسازی و پرورش­اندام، این مسابقات پس از دو روز رقابت ۳۷۰ ورزشکار که ۲۰۰ نفر در بخش راست و ۱۷۰ ورزشکار در سمت چپ دست قالب ۲۷ تیم ورزشی استان­های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، البرز، گلستان، مازندران،آذربایجان­غربی، آذربایجان شرقی، ایلام، خوزستان، مازندران، سمنان، یزد(ابرقو)، فارس ، مرکزی، اصفهان، بوشهر،همدان،چهارمحال و بختیاری،کردستان، قزوین، کرمانشاه، لرستان، تیم آزاد و کرمان حضور داشتند، با معرفی برترین­ها به کار خود در طبس پایان داد…

قهرمانان این دوره از مسابقات قهرمانی کشور به شرح زیر شناخنه شدند: (بیشتر…)

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7547 بار تاریخ انتشار: 5 اسفند 1396
سهراب سرابي سرپرست هيات خراسان رضوي را کتک زد همه اخبار بدنسازی

سهراب سرابی، وعده دیدار را به زمان دیگری موکول کرد!

در پی دعوت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از سهراب سرابی یکی از پیشکسوتان پرورش اندام ایران، جهت حضور در رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاههای کشور در شیراز؛ وعده دیدار را به زمان دیگری موکول کرد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در پی دعوت رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از سهراب سرابی یکی از پیشکسوتان و بزرگان پرورش اندام ایران، جهت حضور در رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز که طی روزهای ۹ لغایت ۱۱ اسفند ماه برگزار خواهد شد، متنی از سوی سهراب سرابی به این شرح برای فدراسیون ارسال شد.

دوستان عزیز

ضمن تشکر از محبت شما در خصوص دعوت از اینجانب در رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز لازم دیدم به اطلاع برسانم که اینجانب را به دلیل نیاز به استراحت از حضور در این دوره از رقابت ها معاف فرمائید.

انشاءالله چنانچه عمری باشد در مراسم های بعدی در خدمت دوستان خواهم بود.

پور علی فرد: فدارسیون بی واسطه سخن می گوید

ناصرپور علی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: علیرغم حرف و حدیث هایی که متاسقانه این روزها از سوی برخی از افراد غیر مسئول در قبال سیاست های فدراسیون در این سو و آن سو مطرح می شود، باید بگوییم از این پس تمامی مواضع و سیاست های این فدراسیون نوسط شخص رئیس و محمد رضا نصرالله زاده سخنگوی آن صورت خواهد پذیرقت.

پور علی فرد افزود: با این اتفاق یقیناً اظهار نظرات افراد غیر، به هیچ وجه جایگاه قانونی نداشته و سایت فدراسیون به عنوان تنها مرجع اطلاع رسانی به موقع مناسب به رسالت کاری خود ادامه خواهد داد.

محمد پرست: منتظر استقبال خوب مچ اندازان سراسر کشور هستیم!

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان خراسان جتوبی قصد داریم مسابقات فراتر از حد انتظار و در شأن و اعتبار رشته مچ اندازی را در طبس برگزار کنیم.

محمد امین محمد پرست ضمن بیان این مطلب به سایت فدراسیون گفت: از مدتها پیش و با برگزاری جلسات مستمر و منظم در ارتباط با برگزاری رقابت های مچ اندازی قهرمانی کشور در طبس راه های هر چه بهتر برگزار کردن این مسابقات را مرور کرده و در حال حاضر نیز از هر نظر آماده میزبانی این رقابت ها هستیم.

محمد پرست در خصوص استقبال مچ اندازان از این رقابت ها گقت،با توجه به اینکه رقابت های طبس، جنبه انتخابی تیم ملی جهت حضور در رقابت های آسیایی قزاقستان را دارد، پیش بینی می کنیم که استقبال خوبی از این مسابقات به عمل آید.

وی در پایان با بیان این موضوع که خراسان جنوبی مهد مچ اندازی کشور است، گفت رقابت های مچ اندازی قهرمانی کشور که طی روزهای یکم لغایت ۴ اسفند ماه در طبس  برگزار می شود، تحت عنوان یاد واره مرحوم خسرو حسنی یکی از مچ اندازان برتر آسیا، ایران و استان خراسان جنوبی خواهد بود، رقابت هایی که قصد داریم در حین برگزاری آن از خانواده محترم خسرو حسنی تجلیل به عمل آوریم.

قوی ترین مردان شرق کشور مشخص شدند

سید احمد وکیلی، رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان شمالی از برگزاری مسابقات قوی ترین مردان شرق کشور به میزبانی بجنورد مرکز خراسان شمالی به مناسبت دهه فجر خبر داد.

وکیلی گفت: در این دوره از مسابقات ۳۰ نفر شرکت داشتند که از این تعداد هشت نفر از استان های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی به مرحله مقدماتی راه یافتند.

در پایان مسعود قلندری از استان خراسان جنوبی، سید مصطفی ظفره از خراسان جنوبی دوم و صمد زمانی از خراسان شمالی سوم شدند.

وی ادامه داد: به نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات به ترتیب مبلغ هفت میلیون ریال، پنج میلیون ریال و سه میلیون ریال اهدا شد.

مستر المپیای چین؛

مسابقات مسترالمپیای آماتوری چین ۲۶ خرداد ماه سال آینده در پکن برگزار خواهد شد نکته ای که باید به آن توجه کرد آن است که شرکت در این قبیل رقابت ها برای عموم آزاد است و ورزشکاران می توانند به تنهایی در مسابقات شرکت کنند با یک تحقیق میدانی از برخی آژانس های مسافرتی، میانگین هزینه سفر به پکن و اقامت ۵ شب در این شهر با دلار امروز حدود پنج تا شش میلیون تومان است، البته این قیمت ها با احتساب سود آژانس های مسافرتی است. قهرمانان بدنسازی در ایران شاید در آینده با پیشنهاد اعزام به این مسابقات آن هم با قیمت های نجومی روبرو شوند اما این را بدانید این اعزام ها به صورت گروهی اجباری نیست و خودتان می توانید با حدود مبلغی که عنوان شد به صورت آزاد شرکت کنید.

۴ پیشکسوت مسافر شیراز معرفی شدند

غلام صادقی، مسئول کمیته پیشکسوتان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام طی نامه ای اسامی پیشکسوتان حاضر در رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور را اعلام کرد. بر این اساس، غلام صادقی، احد عبادی، حمزه هوشمند و علی عرب ۴ پیشکسوتی هستند که در رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز حاضر خواهند بود.

فرهنگ مهر: باید پاسخ اعتماد فدراسیون را بدهیم

با تعامل و تفاهم نامه هایی که با مسئولان شهرداری و شورای شهر شیراز منعقد شده است، بنرها و پوسترهای مربوط به رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور به زودی در سطح شهر شیراز، نصب و کار اطلاع رسانی مسابقات آغاز خواهد شد. محمد علی فرهنگ مهر گفت: وزن کشی مسابقات در محل خانه معلم انجام خواهد شد، ضمن اینکه رقابت ها نیز در سالن ۲ هزار نفری شهید دستغیب شیراز برگزار خواهد شد. رقابت هایی که پیش بینی می شود با استقبال خوبی از سوی علاقه مندان به این ورزش همراه باشد رئیس هیات فارس افزود: محل استقرار و اقامت ورزشکار شرکت کننده در سوئیت های خوابگاه ۲۲ بهمن در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه عوامل اجرایی نیز در ۲ هنل استقرار خواهند یافت فرهنگ مهر در ادامه گفت: در فاصله زمانی کمتر از ۱۵ روز به آغاز مسابقات همه چیز آماده و هیچ مشکلی وجود ندارد و این کار مرهون زحمات و تلاش های همکاران من در هیات فارس است. وی در پایان ضمن تقدیر از اعتماد شخض رئیس فدارسیون بدنسازی پرورش اندام به او و همکارانش گفت: نهایت تلاش خود را خواهیم کرد تا به بهترین شکل ممکن پاسخ اعتماد آن عزیزان را داده و میزبان یکی از بهترین مسابقات کشوری باشیم.

درخشش بدنسازان ایرانی در شرو کلاسیک

مسابقات شرو کلاسیک هندوستان زیر نظر تشکیلات NPC پایان یافت و بدنسازان ایرانی حاضر در این مسابقات نتایج درخشانی کسب کردند علی عسگری مدیر تیم ناک ایران که اعزام یک گروه از این بدنسازان را بر عهده داشت از کسب سه اورالی خبر داد.

سید اشکان متقیان، وحید نظری و ایمان رضایی به ترتیب نفراتی بودند که در فیزیک کلاسیک و پرورش اندام اورال شدند و حالا می توانند کارت حرفه ای خود را دریافت کنند. نتایج ایرانیان حاضر در شرو کلاسیک به شرح زیر است

– رشته فیزیک:

سید اشکان متقیان (طلا) و اوورال، سجاد رحیمی (نقره)، عماد نخشاب (برنز)، طوفان سلیمیان (نقره) و محمد دهقاتی (نقره).

– رشته فیزیک کلاسیک:

وحید نظری (طلا) و اوورال، منان نایب زاده (طلا)، امین محمد گل عباسی (نقره) و نیما کیارش(نقره).

– رشته پرورش اندام:

ایمان رضایی (طلا) و اوورال، حمید احمدی (طلا)، یاشار نعمتی (طلا)، محمد امین گل عباسی (طلا)، محسن کاظمی (نقره)، ایمان فرامرزی (نقره)، مهدی محبی (نقره)، محمد حاجی بنده (نقره)، سید حمید زارعی (برنز)، علی حسینی (برنز)، عباس اطرافچی (طلا)، میثم موسوی (نقره) و رسول غلامی (برنز).

هاشمی: مسابقاتی متفاوت را برگزار خواهیم کرد!

رقابت های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های کشور طی روزهای ۹ تا ۱۱ اسفند ماه با تفاوت هایی نسبت به ادوار گذشته در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار خواهد شد.

سید مجتبی هاشمی، مسئول کمیته مسابقات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با بیان این مطلب گفت:لیست تیم های شرکت کننده ها در مسابقات در روز وزن کشی از سرپرستان اخذ می شود و دیگر به آنها عودت داده نخواهد شد. همچنین تیم هایی مانند تهران و میزبان رقابت ها، حق ندارند ۲ تیم معرفی کنند و باید در همان روز وزن کشی نفرات تیم های اول و دوم را مشخص و آن را تحویل نمایند.

هاشمی در ادامه گفت، با هماهنگی های به عمل آمده با میزبانان شیرازی این بار تعداد محدودتری نسبت به ادوار گذشته به رقابت ها از سوی فدراسیون اعزام خواهند شد نفراتی که بتوانند در جریان برگزاری مسابقات نقشی تاثیر گذار داشته و حضور آنها باعت غنای هر چه بیشتر مسابقات شود.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون گفت: بنا داریم در صورت امکان در پایان مسابقات هر رشته، عناوین تیمی نیز اعلام شود، ضمن اینکه این بار برای معدود دفعات است که با یک سازمان بندی مناسب در خدمت جمعی از اصحاب رسانه خواهیم بود.

هاشمی گفت: فهرست مهمانان و عوامل اجرایی که باید در رقابت ها در شیراز حاضر باشند، از سوی رئیس فدراسیون تائید و برای انجام کارهای مربوط به سفر به مسئولان مربوطه داده شده و هیچ جای نگرانی نیست، امیدوارم مسئولان، دوران، سرپرستان، مربیان و ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات نهایت همراهی و تعامل را با مسئولان برگزاری داشته و در انجام یک دوره مسابقه خوب، نقش تاثیر گذار خود را به درستی ایفا کنند.

بازدید پورعلی فرد از محل برگزاری رقابت های کشوری

ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای بازدید از روند پیشرفت کارهای مربوط به رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور راهی شیراز شد.

محمد علی فرهنگ مهر رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان فارس ضمن استقبال از رئیس فدراسیون،تمامی اقدامات انجام شده در خصوص برگزاری رقابت های پرورش اندام، فیزیک و بادی کلاسیک را برای رئیس فدراسیون باز گو کرد.

پور علی فرد در مدت حضورش در شیراز ضمن بازدید سالن برگزاری مسابقات خوابگاه ورزشکاران، سالن وزن کشی دیدار و جلساتی را نیز با مسئولان اداره پرورش و جوانان استان فارس داشت.

معرفی اعضا کمیته فنی حاضر در رقابتهای شیراز

کامران علیشاهی رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام طی نامه ای اعضای کمیته فنی را جهت حضور در رقابت های قهرمانی کشور استان فارس اعلام کرد. سامان سرابی، حمید ملکی، رضا درویش، محسن شاکری و مجید سرابی ۵ عضوی هستند که در رقابت های شیراز در کنار کامران علیشاهی به انتخاب نفرات برتر خواهند پرداخت. قرار است نفرات برتر این رقابت ها، به تشخیص کمیته فنی جهت حضور در اردوی تیم ملی اعزامی به مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ انتخاب شوند.

مرزوقی :برگزاری کلاس داوری پیشرفته ویژه بانوان

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از برگزاری نخستین دوره کلاس پیشرفته داوری مچ اندازی بانوان طی روزهای ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه در تهران خبر داد.

زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان این فدراسیون ضمن بیان این مطلب گفت: تدریس این کلاس دو روزه را امیر ارسلان مسعودی، مهرداد آرین و مرتضی حاج مرادی بر عهده خواهد داشت. کلاسی که به ترتیب داور جهت رقابت های بانوان مچ اندازی تشکیل و از هر استان ۲ نماینده در آن حاضر خواهند بود.

مرزوقی در پایان اظهار امیدواری کرد که با برگزاری این کلاس زمینه خود کفایی داوری رقابتهای بانوان در سطح کشور فراهم و زمینه انجام کارهای خوب بعدی فراهم شود.

دیدار رئیس فدراسیون با تنی چند از بزرگان پرورش اندام

غلام صادقی رئیس کمیته پیشکسوتان، حمزه هوشمند مدیر اسبق تیم های ملی، ناصر گرجی مربی تیم ملی، خسرو محمدی یکی از داروان بین المللی با حضور در محل فدراسیون با ناصر پورعلی فرد رئیس آن، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، غلام صادقی رئیس کمیته پیشکسوتان، حمزه هوشمند مدیر اسبق تیم های ملی، ناصر گرجی مربی تیم ملی، خسرو محمدی یکی از داروان بین المللی با حضور در محل فدراسیون با ناصر پورعلی فرد رئیس آن، دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار، با بیان نقطه نظرات خود در رابطه با مسائل روز فدراسیون نظرات و پیشنهادی خود را بیان و نقطه نظرات رئیس فدراسیون را نیز شنیدند.

حاضران در جلسه ضمن تقدیر از کارهای انجام شده در همین مدت کوتاه در فدراسیون خواهان تحقق وعده های رئیس فدراسیون پس از انتخابات مجدد در مدت زمان مشخصی در ارتباط با انجام تغییرات گسترده شدند.

رضا سلطانی نایب رییس هیات بدنسازی استان تهران

‍ ‍ رضا سلطانی نایب رییس هیات بدنسازی استان تهران در خصوص برگزاری و ثبت نام مسابقات این استان اعلام کرد : موسسات، باشگاه ها و شرکت هایی که قصد دارند بصورت تیمی در رقابتهای قهرمانی استان تهران حضور داشته باشند، می بایست دو ساعت قبل از ثبت نام و شروع وزن کشی، اسامی نفرات خود را با امضای سرپرست به مسئول وزن‌کشی بدهند.

چنانچه خارج از اسامی اعلام شده ورزشکاری به این لیست اضافه شود، تخلف محسوب شده و آن ورزشکار بصورت آزاد ثبت نام خواهد شد.

لازم به ذکر است وزن کشی رقابت های استان تهران روز پنجشنبه و شروع رقابت ها در روز جمعه می باشد.

سلطانی در پایان خاطرنشان کرد: تیم ها برای حضور در رقابت های تیمی میبایست مجوز فعالیت فرهنگی ورزشی داشته باشند.

محل وزن کشى: اقدسیه بلوار ارتش میدان شهید محلاتى خیابان نخل مجموعه ورزشى آتش نشانى آکادمى اسکات

پنج شنبه ٩۶/١٢/٣ ساعت ١٠ الى ١٣

محل برگزارى مسابقات: میدان بهمن – فرهنگسراى بهمن سالن شهید اوینى

جمعه ٩۶/١٢/۴ ساعت ٩ صبح

توضیح یک مطلب

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بدنبال آرامش می گردد و آرامش کنونی خود را با هیچ چیز دیگری عوض نخواهد کرد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در روزهای که فدراسیون به همراه بدنه اصلی خود به دنبال آرامش می گردد و مشغول برنامه ریزی بهتر برای کارهای بزرگ آینده است، برخی از دوستان با تلاش خاصی به دنبال قرار دادن افراد در مقابل فدراسیون و یا فدراسیون در مقابل افراد می باشند.

دوستانی که چنانچه صدبار دیگر هم اطلاعیه سایت فدراسیون را در قبال برگزاری سمینار آموزشی اصفهان مطالعه نمایند، هیچ اثری از غیر قانونی برگزار شدن آن سمینار ندیده و نمیبینید.

در آن اطلاعیه با توجه به برگزاری سمینار اصفهان و حرف و حدیث هایی که برخی از افراد درباره آن به راه انداختند، تنها به این نکته اشاره شده بود که از این پس تمامی کمیته های فدراسیون باید با هماهنگی رئیس و کمیته آموزش آن اقدام به برگزاری کلاس و سمینارهای آموزش نمایند.

ضمن اینکه کمیته داوران فدراسیون نیز از قبل این مجوز را اخذ و هیچ مورد خاصی هم در این خصوص نبوده است که برخی ها بخواهند با بهانه قرار دادن آن، افراد را در مقابل یکدیگر قرار دهند.

همانطور که امید جبلی رئیس کمیته داوران فدراسیون اعلام کرده است، امروز تمامی تلاش فدراسیون و کمیته های مرتبط با آن معطوف به برگزاری خوب مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز بوده و به هیچ وجه نیز درگیر مسائل حاشیه ای بیرون از فضای فدراسیون که برخی ها در صدد ترسیم آن هستند، نخواهند شد.

علیشاهی: اعضای کمیته فنی نه تیمداری میکنند و نه حمایت مالی !

رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام: هیچ یک از اعضا کمیته فنی نه نفراتی را در مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز خواهند داشت و نه حمایت مالی از تیمی را عهده دار خواهند بود، چرا که اگر غیر از این باشد از اصول حرفه ای به دور است.

کامران علیشاهی رئیس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن بیان این مطلب به سایت فدراسیون، گفت: کمیته فنی مثل همیشه تحت نظر ریاست فدراسیون به انجام وظایف محوله می پردازد و عدم رعایت قوانین از سوی هر یک از اعضاء، باعث پاسخگویی رئیس کمیته فنی به ریاست فدراسیون و ورزشکاران و قهرمانان شرکت کننده خواهد بود.

علیشاهی در ادامه اظهار کرد: نقش کمیته فنی تنها گزینش نفرات برتر جهت انتخاب تیم ملی و اعزام قدرتمند آن تیم ها به رقابت های آسیایی، جهانی و کلیه مسابقاتی است که فدراسیون اعلام می کند و این مهم می طلبد که هر یک از اعضای کمیته بر اساس قانون تیم و شخص خاص را حمایت نکرده و همواره در مسیر بی طرفی گام بردارند.

رئیس کمیته فنی تصریح کرد: اعضای کمیته فنی جهت حضور در رقابت های قهرمانی باشگاه های کشور در شیراز از محمد نصیری، سامان سرابی، حمید ملکی، رضا درویش، محسن شاکری، مجید سرایی تشکیل شده است، نفراتی که بعد از پایان رقابت ها باید فهرست نهایی خود را تقدیم ریاست فدراسیون کنند.

او در پایان با توجه به زمان اندک باقیمانده تا رقابتهای آسیایی مغولستان گفت: با هماهنگی های بعمل آمده دیگر تیم ملی جلسه بازبینی نحواهند داشت و این مهم وظیفه اعضا کمیته فنی را نسبت به انتخاب دقیق تر نفرات برتر صد چندان خواهد کرد.

صدور دفترچه های داوری مچ اندازی

شرکت کنندگان در کلاس های داوری مچ اندازی در سال ۹۶ دفترچه های خود را دریافت خواهند کرد.
به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، کلیه شرکت کنندگان کلاس داوری مچ اندازی در سال ۹۶ می توانند از تاریخ ۲۰ اسفند ماه با مراجعه به هیات بدنسازی استان دفترچه های داوری خود را که توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام صادر شده است را دریافت نمایند.

اعزام تیم پاورلیفتینگ

اعزام تیم پاورلیفتینگ و پرس سینه ایران به تورنومنت گرجستان (تفلیس ۲۰۱۸) به سرپرستی و مربیگری مجتبی ملکی رییس کمیته پاورلیفتینگ کشور با حمایت پارسیان فیتنس در راستای اعتلای ورزش های قدرتی ایران ‍ پاورلیفتینگ ایران در رقابت های بین المللی گرجستان!
ملکی: همه بچه ها مدال میگیرند!

تیم پاورلیفتینگ و پرس سینه ایران جهت حضور در رقابت های بین المللی کشور گرجستان بامداد پنج شنبه راهی تفلیس خواهند شد، تیمی که مجتبی ملکی رئیس کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون و مدیر تیم اعزامی امید بسیاری به آن داشته و مدعی است که همه آنها مدال خواهند گرفت.

مجتبی ملکی رئیس کمیته پاورلفتینگ فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در گفتگو با سایت فدراسیون اظهار کرد: رقابتها از روز سوم تا ۱۰ اسفند ماه برگزار خواهد شد و ۷ تیم ترکیه، مولداوی، گرجستان، قزاقستان، جمهوری آذربایجان، روسیه و ایران در آن شرکت خواهند داشت، تیم های قدرتمندی که در رشته های پاورلیفتینگ و پرس سینه حرف های بسیاری برای گفتن داشته و دارند.

رئیس کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: در هر دو رشته پاورلیفتینگ و پرس سینه در رقابت های بین المللی گرجستان ورزشکار خواهیم داشت. اما تیم کامل نخواهد بود.

ملکی گفت: در سفر به گرجستان آیت ارجمند رئیس هیات کهگیلویه و بویر احمد و یک نماینده از سوی رئیس هیات کردستان نیز تیم را همراهی خواهند کرد.

مدیر تیم اعزامی به رقابت های بین المللی گرجستان در ادامه گفت: در دو مقطع سنی جوانان و بزرگسالان در مسابقات شرکت خواهیم داشت و مربیگری تیم ما نیز بر عهده حمید نظرخانی خواهد بود.

ملکی در پایان از حامد فتاحی پور (یزد) محمد خالص حقیقی (فارس)، ادیب عظیم نیا، محمد رحیمی، جعفر کریمیان (اصفهان)، فتاح رمضانی (بوشهر)، محمدرضا لشکری (گلستان)، حسین بیات، میثم آذرشت، امین کریمی، سعید سرخی، اصغر کوه جلوه، سجاد شاه محمدی(زنجان)، رسول حق پور، عبدالحق مصطفایی، علیرضا مطیع (خراسان رضوی)، علی رستمی(قم)، رضا رشیدی (لرستان) و نوید یزدانی به عنوان ورزشکاران اعزامی به تفلیس گرجستان نام برد.

اتفاقی جدید درمسابقات

امسال و در جریان برگزاری رقابت های قهرمانی استان تهران اتفاقی در حال رخ دادن است که از یک جنبه قابل توجه و البته امیدوار کننده است.
به واسطه حضور شرکت هایی همچون: سایتِک، بایوتِک، تِرِک، ژن استار، لاماسیا و دیگر اسپانسرهای فعال در این زمینه می توان با یک حساب سر انگشتی متوجه دریافت که در امسال و فقط برای یک مسابقه صدها میلیون تومان به این سیستم وارد شده است و در نهایت میبینیم که برخلاف سالهای گذشته، این مبالغ بین ورزشکاران تقسیم خواهد شد و صاحبان اصلی آن از این مبالغ منتفع می شوند.
پرداخت هزینه های ثبت نام، هزینه رنگ، پوشاک، جوایز نقدی و برگزاری جلسات منسجم بازبینی در حالی رخ داده است که در روال سال های گذشته این یک امر مرسوم نبود اما امسال بین تیم ها یک رقابت داغ در حال شکل گیری است که در نهایت، هم انها از تبلیغات و رونق کار خود سود میبرند و هم مربیان و هم ورزشکاران و صد البته مسابقات استان تهران در نهایت محل حضور تعداد بالای ورزشکار و برگزاری یک رقابت داغ خواهدبود که تناشاگر نیز از دیدن این رقابت راضی خواهد بود.
این اتفاق یک دهه پیش وجود نداشت و این اقتضای ورود اسپانسرها و رونق هر چه بیشتر ورزش بدنسازی است.
باید امیدوار بود که این اتفاق شروع یک جریان باشد و در آینده شرکتها و تیم های بیشتری به این عرصه پا گذاشته و بالطبع جوایز بیشتر و دریافتی هر چه بیشتر ورزشکاران را شاهد باشیم.
در تمام جهان این جریان سالهاست که به امری معمول تبدیل شده است اما شرایط خاص بدنسازی در ایران باعث شد که این اتفاق با تاخیر، اما سرانجام رخ دهد.

در این میان اما نباید دغدغه مربیانی که برای قرار گرفتن در تیم ها ، شهرت و ارتباطات آنچنانی ندارند را فراموش کرد.

آنها شاگرد پرور هستند اما به دلیل محدود بودن شرایط نتوانستند در تیم های فعال جایی داشته باشند.

برترین های پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک آذربایجان شرقی شناخته شدند

مسابقات پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های استان آذربایجان شرقی با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به نقل از روابط عمومی هیات بدنسازی و پرورش اندام استان آذربایجان شرقی، مسابقات پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک قهرمانی باشگاه های استان به مناسبت گرامیداشت شهدای ۲۹ بهمن تبریز در مورخه های ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه با استقبال خوب ورزشکاران از سراسر استان و با حضور مسئولین اجرایی و انتظامی استان در سالن فتح خیبر تبریز برگزار گردید.

روزهای پر ازدحام مسابقات با حضور ورزشکاران علاقه مند به رشته پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک، جذابیت این دو روز را دو چندان نمود، ورزشکاران در رقابتی نفس گیر و جذاب، به رقابت در مقابل حریفان خود پرداختند که در پایان نفرات برتر کلیه اوزان معرفی شدند.

درحاشیه مسابقات از کمیته داوران، قویترین مردان و از قهرمان مسابقات لیفت با اهدا لوح تجلیل شد.

این دوره از مسابقات پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک استان آذربایجان شرقی با استقبال خوب علاقه مندان نیز همراه بود، در پایان مسابقات از نفرات اول تا سوم و اورال هر رشته با اهداء حکم ، مدال قهرمانی و وسایل ورزشی تجلیل شد.

نتایج مسابقات به شرح زیر است:

جوانان
اوزان ۷۵+ : ۱ امیر خاکیان ۲ عطا پناهی فر ۳ سهند نور محمد زاده
اوزان ۷۵- : ۱ رامین باقر زاده ۲ رضا شیخی ۳ حسین نوتاش

پیشکسوتان
۱ محمد علی لطفی ۲ حسن نصودی ۳ حسین شفاعتی
اوزان ۶۰ کیلو گرم: ۱ مهرداد باوفا ۲ مهدی جعفر زاده ۳ حبیب کریمی
اوزان ۶۵کیلو : ۱ مهرداد فلاحی ۲ محمد عطا زاده ۳ حامد مددی
اوزان ۷۰ کیلو: ۱ رضا پاشایی ۲ احد کوپال ۳ رحیم پورعلی
اوزان ۷۵ کیلو: ۱ رامین باقر زاده ۲ رضا شیخی ۳ حسن عبدی
اوزان ۸۰ کیلو: ۱ نوید طرزمنی ۲ جعفر فاتح ۳ وحید رازی
اوزان ۸۵کیلو: ۱ سید رضا سید جلالی ۲ سجاد خان ماکو ۳ امیر خاکیان
اوزان ۹۰ کیلو: ۱ ناصر دهقان ۲ علیرضا غلامی ۳ یاشار منصوری
اوزان ۹۵ کیلو: ۱ امیر عباس زاده ۲ یاور اسدزاده ۳ مهراب اختری
اوزان ۱۰۰+ کیلو: ۱ عطا پناهی فر ۲ محمد امین رضوان فر
اورال پرورش اندام : نوید طرزمنی

بادی کلاسیک
دسته اول : ۱ فرهاد جمالی ۲ محمد عطا زاده ۳ حبیب کریمی
دسته دوم: ۱ احد کوپال ۲ محرم اسد پور ۳ رحیم پورعلی
دسته سوم : ۱ سعید رونقی ۲ سعید فولادلو ۳ حسن عبدی
دسته چهارم : ۱ یونس کاظمی ۲ وحید رازی
دسته پنجم : ۱ سهند فرشباف ۲ سالار ترکمانی ۳ محراب اختری
اورال بادی کلاسیک: ۱ سعید رونقی

فیزیک
دسته اول: ۱ سیامک عزتی ۲ محمود زارع ۳ امیر علیزاده
دسته دوم: ۱ وحید رونقی ۲ مسعود صلاح لو ۳ داود بختیار
دسته سوم: ۱ حامد رنج دوست ۲ علی گودرزی ۳ مهرداد آقایی
دسته چهارم : ۱  امین حمیدی ۲ مجید اقبال ۳ کیوان خضری
دسته پنجم: ۱ علی حملبر ۲ بابک میر محمدی ۳ سید حسام الدین قریشی
اورال فیزیک : امین حمیدی

نتایج تیمی:
پرورش اندام : ۱ تیم حسین پور ۲ تیم مکث ۳ تیم تابانی
بادی کلاسیک: ۱ تیم پالادیوم ۲ تیم مکث ۳ تیم تابانی
فیزیک: ۱  تیم مکث ۲ تیم پالادیوم ۳ تیم کرال

منبع: بشیر

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7664 بار تاریخ انتشار: 3 اسفند 1396
مهمترین اخبار بدنسازی و فیزیک ایران وجهان

اخبار بدنسازی

اعزام قوی ترین مردان به اوکراین

بابک غضبانی از اعزام به یک تورنمنت بین المللی قوی ترین مردان در اوایل سال جدید شمسی خبر داد.

غضبانی در این رابطه توضیح داد: این مسابقه تحت عنوان <جایزه بزرگ> در کشور اکراین برگزار می شود و قرار است که ایران در این رقابت، نمایندگانی داشته باشد. این مسابقه در ۲ راند مقدماتی و فینال برگزار خواهد شد که در بخش مقدماتی آیتم هایی شامل غلت لاستیک، حمل چمدان و کنده درخت وجود دارد. در بخش فینال نیز قوی ترین مردان باید آیتم هایی چون کشیدن تریلی، چهارگانه، گوی روی سکو و دو گانه اسکوات تعادلی و همراه با حمل وسیله را پشت سر بگذارند.

هادی چوپان: شبانه روز برای دریافت ویزا تلاش می کند.

بعد از موفقیت های پی در پی هادی چوپان در سال گذشته و انتخاب او به عنوان بهترین بدنساز سال ۲۰۱۷ همه منتظر اعلام برنامه های آینده او هستند و نه تنها ایرانی ها بلکه تمام دنیا منتظر حضور هادی چوپان بر روی سکوی مسترالمپیا هستند که البته لازمه آن، صدور ویزای ایالت متحده برای او است.

هفته گذشته گفت و گویی را با او انجام دادیم و وی درباره فعالیت های کنونی اش گفت: در حال حاضر دوره استراحت و ریکاوری را پشت سر گذاشته ام و این ریکاوری باعث شد تا با قدرت و قوای بیشتری برای فتح سکوهای بزرگ تلاش کنم. من در تمام سال رژیم هستم و رژیم و تمرین مداوم رکن اصلی یک بدن ساز و هر ورزشکار حرفه ای به حساب می آید. در واقع در دوران استراحت باید از مکمل ها و مواد مصرفی دوری کرد اما همچنان به رژیم و تمرینات پایبند بود.

هادی چوپان درباره مراحل دریافت ویزای آمریکا گفت: برای دریافت ویزا شبانه روز تلاش می کنم و در حال رایزنی هستیم و تمام راه ها را مد نظر قرار می دهم و از هیچ کوشش و اقدامی دریغ نمی کنم. برنامه های سال ۲۰۱۸ دست پروردگار است و هنوز برنامه روشن و کاملی ترتیب نداده ام.

اخبار بدنسازی: رقابت مجدد یکی از بدنسازان ارزنده کشور

سید رضا حسینی: بلاتکلیفی عامل تعلل در دریافت کارت حرفه ای بود

در اولین دوره برگزاری جام الماس ایران، بیشتر نگاه ها به رشته های پرورش اندام و فیزیک بود اما اورال بادی کلاسیک جام الماس کیش کاری کرد تا این رشته نیز همانند ۲ رشته دیگر بدنسازی مورد توجه قرار بگیرد.

سید رضا حسینی یکی از زیباترین استیل های جام الماس و البته چند سال اخیر متناسب های ایران را در معرض دید عموم قرار داد. و نشان داد که آینده درخشانی در انتظار او خواهد بود اما در کمال ناباوری، وی ۳ سال از میادین دور است؛ اگر چه هفته گذشته با انتشار خبری مبنی بر صدور کارت حرفه ای <سید رضا حسینی> بار دیگر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

حسینی در گفت و گویی با خبر نگار البرز در رابطه با نحوه دریافت کارت حرفه ای و عدم رقابت در چند سال گذشته گفت: سال ۲۰۱۵ و زمانی که در جام الماس کیش اورال شدم، مسئولین روی سکو اعلام کردند که بادی کلاسیک کارت حرفه ای و جایزه نقدی ندارد و همینطور هم شد. بنابراین برای تصمیم گیری درباره آینده ام کمی مجبور به تأمل شدم و سال ۲۰۱۷ بود که اعلام شد اورال های رشته بادی کلاسیک می توانند کارت حرفه ای دریافت کنند و بنابراین مربی ام (محمود ساوالان) به شدت پیگیر این موضوع شدند و در نهایت به کمک علیرضا رسا موفق شدم کارت حرفه ای دریافت کنم و جا دارد تا از او تشکر ویژه ای داشته باشم چرا که بدون هیچ چشم داشتی این مهم را برایم انجام داد. البته موضوع جدایی IFBB و NPC و دیگر مشکلات نیز در این تعلل نقش داشت.

حسینی درباره برنامه های آینده اش نیز اظهار داشت: همیشه سعی کرده ام تا فقط در یک مسابقه شرکت کنم و در آن مسابقه بهترین باشم. اگر چه همین حالا استارت رژیم و تمریناتم را زده ام اما سعی می کنم با وسواس بیشتری در اولین مسابقه حرفه ای ام شرکت کنم. من سال ها در بادی کلاسیک مسابقه داده ام و حالا فیزیک کلاسیک این اجازه را به من می دهد تا ۵ الی ۷ کیلو گرم به چگالی و وزنم اضافه کنم و این یک امتیاز بزرگ برایم محسوب می شود.

مهمترین اخبار بدنسازی: با کسب یک مدال خوش رنگ در مسابقات ۲۰۱۸ تونس

محمد زیادی جواب صبرش را گرفت

شاید اگر هر ورزشکار دیگری بود، پیش از این از ورزش حرفه ای و قهرمانی خداحافظی می کرد. محمد زیادی در چند سال گذشته با کلکسیونی از سختی ها مواجه شد اما سر انجام ماه گذشته مزد زحمات خود را با کسب یک مدال خوش رنگ در مسابقات NPC تونس ۲۰۱۸ دریافت کرد.

در ادامه گفت و گویی را با وی ترتیب دادیم تا درباره سلسله مراتب ناکامی های او در چند سال اخیر و همچنین نحوه کسب مدال در آخرین رقابتی که شرکت کرده بود، برای مخاطبان توضیح دهد.

محمد زیادی گفت: بعد از مسابقات آسیایی۲۰۰۹ موفق نشدم در هیچ تورنمنت برون مرزی دیگری شرکت کنم و داستان از این قرار بود که سال بعد قرار بود در مسابقات آسیایی سنگاپور شرکت کنم که متأسفانه اعزام صورت نگرفت و تنها محمد نصیری به این رقابت ها اعزام شد. سال ۲۰۱۳ نیز به منظور رقابت در مسابقات آرنولد کلاسیک اقدام به دریافت ویزا کردم که متأسفانه ریجکت شدم. در سال ۲۰۱۵ نیز وارد فاز رژیم شدم و بدن بسیار پیشرفته و ایده آلی ساخته بودم که با یکی از فاجعه بار ترین اتفاقات زندگی ام و شاید زندگی ورزشکاری مواجه شدم و حدود ۱۰ ماه رژیم بودم و همه چیز بر وفق مراد بود که ناگهان روز اعزام با من تماس گرفتند و گفتند ریجکت شده ای! تا همین ثانیه که با شما صحبت می کنم باور نمی کنم که همچنین اتفاقی برایم افتاده باشد و حتی زمانی که به سفارت مراجعه کردم به من گفتند که چنین اتفاقی نیفتاده و مسئولین فدراسیون و ورزش شما مقصر هستند! من در این مدت دچار مشکلات روحی و روانی و حتی فیزیکی متعددی شدم و در بیمارستان های مختلف تحت درمان قرار گرفتم. در سال ۲۰۱۶ مجدد سعی کردم شروع کنم که با توجه به شوک و آسیب های سال قبل قادر به انجام این کار نبودم اما سر انجام با تشویق های مربی ام (وحید اکبر زاده) رژیمم را حفظ کردم؛ هر چند که یک بار دیگر نیز ویزایم برای مسترالمپیای اسپانیا حاضر نشد!در ادامه می خواستم در جام الماس شرکت کنم که متوجه شدم فدراسیون IFBB و تشکیلات NPC از هم جدا شده است و در نهایت مسابقات NPC تونس را انتخاب کردم و در فاصله ۶ هفته مانده به این مسابقه، سخت ترین تمرینات و رژیم زندگی ام را انجام دادم و سر انجام مدال طلا را در این مسابقه کسب کرده ام. در ادامه می خواهم تلاشم را بیشتر کنم و به یکی از بهترین حرفه ای های جهان تبدیل شوم.

پس از پایان انتخابات ریاست فدراسیون بدنسازی کشور

ریاست پورعلیفرد تا سال ۱۴۰۰

مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شنبه گذشته در محل آکادمی ملی المپیک واقع در مجموعه ورزشی انقلاب با حضور غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی و رئیس مجمع، شروین اسبقییان رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی، مهدی مستجاب الدعوه رئیس دفتر امور مجامع، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک و … برگزار شد. مجمعی که در آن ۸ کاندیدابا یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان و در یک رقابت نفسگیر ناصر پور علیفرد با ۲۲ رأی برای  ۴ سال آینده به عنوان رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام انتخاب شد. عبدالمهدی نصیر زاده با ۱۹ رأی، منصور عبدی با یک رأی و کاوه درودی،یزدان راد،مهدی گودرزی، مهدی یدالهی و داود بهرامی بدون رأی در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

در مجمع فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ۴۲ نفر از اعضای مجمع حق رأی داشتند که ناصر پور علیفرد با کسب آرای لازم توانست تا سال ۱۴۰۰ در در این فدراسیون پر طرفدار بماند. فدراسیونی که طی چند مدت گذشته بسیار خبر ساز شد و حواشی ای بسیاری در آن رقم خورد. حواشی که برگزاری مجمع را تا یک قدمی تعطیلی هم پیش برد، اما با عزم مسئولان وزارت ورزش و جوانان این اتفاق نیفتاد تا پورعلیفرد همچنان به کارش در این فدراسیون ادامه دهد.

اخبار بدنسازی : نگرانی بزرگان بدنسازی

انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام بزرگان بسیاری را به محل آکادمی ملی المپیک کشانده بود. بزرگانی که یکی از اصلی ترین عوامل حضور آن ها احساس مسئولیت و نگرانی از اتفاقاتی بود که می خواست برای آینده این ورزش بیفتد.

فریدون حقی، حسن رهنماییان، محرم پناهی،وحید اکبر زاده و خیلی های دیگر از همان ابتدای صبح شنبه خودشان را به محل آکادمی ملی المپیک رساندند تا شاهد برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام باشند.

حسن رهنماییان و فریدون حقی پیش از برگزاری مجمع انتخاباتی دقایقی را با ناصر پور علیفرد به گفت و گو پرداختند تا نگرانی های خود نسبت به آینده این ورزش را به او منتقل کرده باشند.

پیام پرمعنای رئیس!

ناصر پور علیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون پیامی خطاب به جامعه پر تلاش پرورش اندام فرستاد که بخشی از این پیام چنین است:

به نام خدا. مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز مانند خیلی از کارهای مهم دیگر تمام شد تا التهاب و هیجانات حاکم بر آن فرو کش کند. ذات انتخابات می طلبید که دوستان در آن با قدرت ورود و بر پایه اخلاق مداری در آن تلاش نمایند. تلاشی در جهت تمرین دموکراسی تا مشخص شود همه چیز در ورزش کشور بر اساس قانون پیش رفته و پیش می رود.

خدا را شاکرم که مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با سلامت کامل برگزار شد تا همچنان ورزش و مدیران توانمند ورزش کشور آبرو داری کرده باشند.

تشکر از اعضای مجمع که به بنده رأی اعتماد دادند تا ۴ سال دیگر در خدمت آن ها باشم. دوره جدیدی که قطعا دوستان تفاوت های آشکاری را نسبت به دوره های گذشته در آن شاهد خواهند بود.

تشکر از کاندیداهای عزیز که هر کدام آن ها از بنده بهتر بودند و در صورت انتخاب می توانستند به مراتب عملکرد تحسین بر انگیزی داشته باشند.

مهمترین اخبار بدنسازی : تغییرات اساسی در فدراسیون!

ناصر پور علیفرد دقایقی پس از انتخاب دوباره اش به عنوان رئیس فدراسیون از تغییرات بسیار در بدنه فدراسیون تحت امرش گفت.

پور علیفرد قول داد که هدایت فدراسیون او در ۴ سال آینده، به مراتب با دوره های گذشته، تفاوت های اساسی بسیاری خواهد داشت و به تعبیری بهترین ها در آن به فعالیت خواهند پرداخت.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه همین بحث گفت: خوشبختانه در روزهای قبل و بعد از برگزاری مجمع حرف های دوستان را شنیدم. حرف هایی که بوی صداقت می داد و نارضایتی آن ها از عملکرد برخی از دوستان تنها بخشی از آن حرف ها بود. نارضایتی ای که باید در اولین فرصت اصلاح  و به رضایت تبدیل شوند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: اینکه در همان هفته بعد از انتخابات تغییرات با سرعت انجام شود، کار عجولانه ای خواهد بود که شاید میزان ضریب اشتباهات را در انتخاب ها بیشتر کند. اما مطمئن باشید با مرور زمان تغییرات گسترده ای به وقوع خواهد پیوست. تغییراتی که اطمینان دارم با تحول همراه خواهد بود. تغییراتی که قدم به قدم صورت خواهد پذیرفت و دایره گسترده ای از دلسوزان این ورزش را شامل خواهد بود.

عباس پی سپار: مسابقاتNPC تونس فاجعه بود!

در کنار اتفاقات خوبی که در مسابقات NPC تونس ۲۰۱۸ برای برخی از بدنسازان ایران افتاد، سایر بدنسازان ایرانی قربانی بی نظمی و اتفاقات عجیب شدند و اوج این ناپختگی در ادغام دسته های ۹۰، ۹۵ و ۱۰۰ کیلوگرم بود که باعث شد شانس کسب چند مدال از ایرانی ها سلب شود.

در همین خصوص، عباس پی سپار که یکی از شانس های کسب مدال در وزن ۱۰۰ کیلوگرم بود در نهایت ششم شد و به شدت نسبت به این موضوع گلایه مند و معتقد است که مقام ها از قبل انتخاب شده بود.

او در رابطه به البرز گفت: به نظرم شرکت در این مسابقه از همان ابتدا اشتباه بود! کشوری که برای نخستین بار مسابقه بزرگی را برگزار کرد و متأسفانه به بدترین شکل ممکن این کار را انجام داد، این طوربه نظر می آمد که نفرات برتر، از فبل انتخاب شده بودند. مجموعه ای از اتفاقات عجیب و نادر برای بدنسازان اتفاق افتاد که اگر برای هر شخصی تعریف کنم حرف هایم را باور نمی کند. در ابتدا دسته ها و اوزان را با هم ادغام کردند و قرار شد در ۴ دسته A،B،C و D این مسابقه برگزار شود؛ یعنی چیزی که هیچ بدنسازی تاکنون در هیچ مسابقه ای ندیده بود. سکوی مسابقه در واقع محل برگزاری کنسرت بود و یک نور عجیب در وسط این سکو بود و این نور به قدری شدید بود که تنها ۳ نفری که در وسط بودند، دیده می شدند و نفرات کناری عملا دیده نمی شدند. همچنین رقابت ها فقط ۲ تا۳ دقیقه طول می کشید و هیچ مقایسه ای صورت نمی گرفت. نکته باور نکردنی دیگر این بود که زمانی که به فینال آمدیم به نفرات <ششم پنجم و چهارم> حکم داده شد و سپس ۳ نفر برتر فیگور نمایشی گرفتند در حالی که در تمام رقابت های سراسر دنیا ۶ نفر فینالیس فیگور نمایشی می گیرند و سپس مدال و احکام توزیع می شود. انتخاب نفرات برتر هم کاملا اشتباه بود و در حق افرادی همچون مهدی سبزه واری و فرزاد کاظمی کاملا اجحاف شد.

پی سپار در پایان افزود: با این تفاسیر می خواهم مسابقه بعدی ام را با دقت بیشتری انتخاب کنم و به احتمال فراوان، راهی مسابقات مستر المپیای آماتوری اسپانیا خواهم شد.

اخبار بدنسازی: گلایه های یزدان راد

یزدان راد، یکی از کاندبداهای احراز پست ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام که هیچ رأی به نام او به صندوق ریخته نشد، دقایقی پس از پایان مجمع، پستی در اینستاگرام خود گذاشت که بخشی از آن عبارت است از:

مارا تن انتخابات فدراسیون و پرورش اندام به پایان رسید و ۲ نفری که روز آخر تأیید خود را از وزارت گرفته بودند، آرا را بین خود تقسیم کردند. اینجانب ضمن تشکر از عمده دوستان و قهرمانان و مربیانی که در هفته اخیر از نامزدی من حمایت کردند و دیگرانی که در پست های اینستاگرامی و تلگرامی ابراز لطف کردند، خاطرنشان می کنم در جریانات و نظر سنجی های مجازی بسیاری که صورت گرفت من رأی خود را ار قاطبه ملت ایران گرفتم و پر واضح و بدیهی است که انتخابات مهندسی شده ای که پشت صحنه های موهن و غیر اخلاقی بسیاری را به دنبال داشت، جای پرسش بسیاری را در اذهان به یادگار گذاشت.

… جالب این که ورزشکاران، داوران و باشگاه دارانی که می گفتند به یزدان رأی می دهیم با اعلام نتیجه کیش و مات شدند. خرسندم که در مهندسی آرا یک رأی نیز ندارم، ولی در نظر سنجی مردم حائز ۹۱ درصد می باشم.

در خصوص کاندیداتوری ریاست هیات بدنسازان مازندران

درویش انصراف داد

علی بابا درویش متولی رئیس هیآت بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران که چندی پیش برای احراز دوباره پست ریاست هیأت ثبت نام کرده بود، با پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور، از کاندیداتوری خود انصراف داد.

درویش متولی عامل اصلی انصراف خود را خستگی اعلام و اظهار داشت: امیدوارم دوستان بعدی بتوانند موفق عمل کرده و موفقیت های این رشته پرطرفدار را در استان مازندران تداوم ببخشند.

متولی در محل برگزاری مجمع فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و پس از آن که رئیس ۴ ساله آینده آن مشخص شده بود گفت: من انصراف خود را از کاندیداتوری هیأت داده و دیگر در انتخابات هیأت استان مازندران شرکت نخواهم کرد و این را صراحتا اعلام کرده و می کنم.

گفتنی است در بین کانیداهای احراز پست ریاست هیأت استان مازندران نام محمد رضا ابوالقاسمی نایب رئیس کنونی این هیأت نیز دیده می شود. فردی که می توانست حضورش در کنار متولی انتخابات هیأت مازندران را نیز از بسیاری از جهات شبیه مجمع انتخابات فدراسیون نماید که با انصراف متولی، عملا دیگر این اتفاق نخواهد افتاد و باید از ابوالقاسمی به عنوان شانس اول انتخابات هیأت مازندران نام برد.

تیم پاورلیفتینگ ایران در راه گرجستان

تیم پاورلیفتینگ ایران برای حضور در رقابت های بین المللی گرجستان، اول اسفند ماه راهی آن کشور خواهد شد.

مجتبی ملکی رئیس کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، ضمن بیان این مطلب گفت: در رقابت های گرجستان با ۲۰ ورزشکار،۲ داور و ۴ همراه حاضر خواهیم بود.

رئیس کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون در ادامه در خصوص کشورهای شرکت کننده در آن رقابت ها گفت: آنچه تا به امروز مسئولان برگزار کننده مسابقات اعلام کرده اند، این که در رقابت های بین المللی گرجستان علاوه بر پاورکاران کشور میزبان، ورزشکاران کشورهای ترکیه،مولداوی، ایران، گرجستان، قزاقستان و ۲ تیم دیگر که هنور اعلام نشده، شرکت خواهند داشت.

ملکی در ادامه گفت: رقابت های با اهمیت بین المللی گرجستان همه ساله در اسفند ماه برگزار و یکی از مسابقات معتبر پاورلیفتینگ جهان به حساب می آید. مسابقاتی که بهترین های پاور لیفتینگ در آن شرکت و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

رئیس کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در پایان از شرایط خوب تیم اعزامی به رقابت های گرجستان گفت و افزود،امیدواریم بتوانیم عناوین خوبی را در آن مسابقات برای ایران به دست آورده و افتخار آفرین شویم.

سفر تیم بدنسازی کشور به رقابت های NPC هندوستان

حسن رهنماییان به عنوان سر مربی از اعزام یک تیم بدنسازی ایرانی به رقابت های هندوستان خبر داد و گفت: تیم اعزامی با ۲۰ ورزشکار و ۲ همراه ساعت ۴ بامداد جمعه تهران را به مقصد هندوستان ترک خواهد کرد.

سر مربی تیم اعزامی در ادامه گفت: بر اساس برنامه ریزی مسئولان برگزار کننده روز جمعه وزن کشی مسابقات صورت خواهد گرفت و روز شنبه تمامی مسابقات در یک روز برگزار خواهد شد. مسابقاتی که مسئول برگزاری آن تشکیلات NPC است و نفرات برتر اورال رشته های پرورش اندام ،بادی کلاسیک و فیزیک حرفه ای دریافت خواهند داشت.

رهنماییان در خصوص کیفیت فنی تیم اعزامی گفت: خوشبختانه بچه ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند و ما انتظار داریم که به عناوین بسیار خوبی دست پیدا کنند و هر چند که تا شرایط مسابقات و تیم های دیگر شرکت کننده را نبینیم نمی توانیم درباره شرایط بچه های خود پیش بینی خاصی داشته باشیم.

سر مربی تیم اعزامی گفت: بعد از رقابت های هندوستان و با فاصله زمانی یک ماه،تیمی را راهی رقابت های استرالیا و متعاقب آن نیوزلند خواهیم کرد. تیم هایی که بدون شک نفرات آن حرف های بسیاری برای گفتن خواهند داشت.

طبس میزبان بهترین مچ اندازان کشور

رقابت های مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور که چندی پیش اعلام شده بود که در هفته نخست اسفند ماه در قائن برگزار خواهد شد، به گفته مسئولان هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان جنوبی به طبس منتقل شد تا با کیفیت و کمیت بهتری برگزار شود.

عزت رجبلو، رئیس کمیته مچ اندازی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن بیان این مطلب گفت: پیش بینی می کنیم که اسفند ماه در طبس شاهد رقابت های پر هیجانی از مدعیان این رشته باشیم. شهری که همواره در برگزاری مسابقات مختلف موفق عمل کرده و نشان داه است که می تواند میزبان شایسته ای برای قهرمانان  باشد.

رئیس کمیته مچ اندازی فدراسیون در ادامه گفت: اسامی داوران مسابقات که باید در طبس قضاوت مسابقات را بر  عهده داشته باشند،طی نامه ای به مسئولان فدراسیون داده شده تا مقدمات حضور آن ها در طبس توسط مسئولان مهیا گردد. ضمن این که رئیس هیأت خراسان جنوبی نیز مثل همیشه سعی دارد تا بهترین میزبانی را برای مسابقات پیش رو داشته باشد. کاری که پیش از این هم در رشته هایی همچون پاورلیفتینگ،قوی ترین مردان و… توسط آن ها صورت پذیرفته بود.

مهمترین اخبار بدنسازی : همکاری سرجیو الیوا و تام پلانز

سرجیو الیوای جوان، پسر قهرمان مستر المپیای سال های ۱۹۶۷ تا ۱۹۶۹ (سرجیو الیوا)، چندی پیش همکاری خود با تام پلانز را آغاز کرد.

خاطر نشان می شود <تام پلانز>دارنده یکی از بهترین عضلات پا در تاریخ پرورش اندام بوده است و او در مسترالمپیای ۱۹۸۱ پس از فرانکو کلمبو و کریس دیکرسون، مقام سوم را در حالی کسب کرد که بسیاری معتقد بودند حق قهرمانی اش خورده شد!

هم اکنون تام پلانز ۶۲ ساله به عنوان یکی از مشاوران سرجیو الیوای جوان،این همکاری را آغاز کرده تا بتوانند عنوان قابل توجهی را برای سرجیوی جوان به ثبت برسانند. گفتنی است که حدود ۲ ماه پیش، نام سرجیوی الیوای جوان به عنوان یکی از شرکت کنندگان رقابت های آرنولد کلاسیک ۲۰۱۸ آمریکا در فهرست شرکت کنندگان به ثبت رسیده بود ولی سرجیو منصرف شد و گویا با آمادگی خیره کننده ای قصد حضور در دومین تجربه حرفه ای اش را دارد. خاطر نشان می شود وی در رقابت های ملی NPC آمریکا در سال ۲۰۱۵ موفق به کسب کارت حرفه ای شد و اولین تجربه حرفه ای اش را نیز با کسب مقام قهرمانی رقابت های ۲۰۱۷ نیویورک همراه ساخت.

سرجیو الیوای جوان به عنوان میراث سرجیو الیوای پدر، هم اکنون دارای ۳۳ سال سن، ۱۸۳ سانت قد، حدود ۱۱۵ کیلوگرم وزن رقابتی و حدود ۱۲۵ کیلو گرم وزن خارج از فصل رقابت ها می باشد.

اخبار بدنسازی : پس از ناکامی در دسته سنگین وزن پرورش اندام

پیوستن کودی مونتگومری به فیزیک کلاسیک

کودی مونتگومری که از او به عنوان یکی از ستاره های آینده دار دسته سنگین وزن پرورش اندام حرفه ای یاد می شد،در یک اقدام غافلگیر کننده، به رشته فیزیک کلاسیک پیوست.

خاطر نشان می شود او از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در رده سنی جوانان رقابت های ملی NPC آمریکا شرکت می کرد و در تمام آنها با اقتدار قهرمان می شد ولی در آن رده سنی مشمول دریافت کارت حرفه ای نمی شد،لذا در سال ۲۰۱۵ به رده سنی بزرگسالان آمد و تحت نظر <کریس کورمبر> در مسابقات ملی NPC سال ۲۰۱۶ آمریکا شرکت کرد و همچون قبل، ستاره شد و عنوان اورال (قهرمان قهرمانان) را تصاحب کرد و کارت حرفه ای اش را در سن ۲۱ سالگی به دست آورد و اینچنین بود که از او به عنوان یکی از قدرت های آتی پرورش اندام حرفه ای جهان یاد کردند. وقتی به رده حرفه ای آمد تحت نظر  هنی رامبد به تمرین پرداخت تا این که در اولین تجربه حرفه ای اش مقام دهم مسابقات آرنولد کلاسیک ۲۰۱۶ را کسب کرد و سپس در همان سال، راهی آرنولد کلاسیک استرالیا شد که به عنوان هفتم دست یافت.

این بدنساز ۲۳ ساله آمریکایی،چندی پیش تغییر مسیر خود را اعلام کرد و اظهار داشت که از این پس، در رقابت های حرفه ای <فیزیک کلاسیک>به روی صحنه خواهد رفت و یکی از مفسران بدنسازی در این خصوص،نظر شخصی اش را اینگونه بیان داشته که کودی مونتگومری با توجه به مرگ دالاس مک کارور و همچنین ریچ پیانا در ایام اخیر،وحشت زده شده و به لحاظ حفظ سلامتی اش نمی خواهد که انفجار عضلانی داشته باشد تا مجبور باشد با دیگر غول های سنگین وزن پرورش اندام رودررو شود! قابل اشاره است که کودی مونتگومری دارای ۱۷۰ سانت قد بوده و تا سال گذشته، حدود ۱۰۰ کیلو گرم وزن رقابتی و حدود ۱۱۰ کیلوگرم وزن خارج از فصل رقابت ها را از خود نشان داده بود.

منبع :البرز

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 6201 بار تاریخ انتشار: 28 بهمن 1396
آخرین اخبار بدنسازی، فیتنس و فیزیک بدنسازی ایران

بیست رای مخالف را فراموش نکنیم

انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اگر چه به سود ناصر پورعلی فرد خاتمه یاقت ولی اختلاف ناچیز آرای او با دیگر کاندیدا، به معنی یک هشدار مهم بوده؛ اینکه تقریباً نیمی از اعضای مجمع از فعالیت های فدراسیون رضایت ندارند. قصد ندارم نقش لابی ها، وعده ها و مسائل پشت پرده را کتمان کنم اما تصور می کنم لااقل نیمی از آرایی که به عبدالمهدی نصیر زاده تعلق گرفت، در واقع «نه» به عملکرد فدراسیون فعلی بود. هر چند که برخی از کاندیداها امروز در سخنرانی های خود، وعده ها و شعارهایی دادند که انجامش حتی از عهده وزارت ورزش هم خارج است چه برسد به فدراسیون ! ولی این را نمی توان نادیده گرفت که اغلب آنان نقدهای جدی و البته درست و عملکرد فدراسیون داشتند.

ناصر پور علی فرد اگر می خواهد در دوره جدید ریاستش روزگار بهتری داشته باشد، برای مواردی که در ادامه می آید، راهکارهای عملی داشته باشد:

بی نظمی در اعزام های برون مرزی و تعدد قدرت هایی که هر طور دلشان بخواهد و هر کسی که دوست داشته باشند را به مسابقات خارجی می برند.

مقابله با پدیده حکم فروشی در ابعاد مختلف.

تبدیل شدن خواسته و نا خواسته کمیته آموزش به کمیته در آمد زایی فدراسیون! و ناکارآمدبودن عمده آموزش هایی که در دوره های مختلف تدریس می شود.

بی عملی فدراسیون در اتفاقات ریز و درشتی نظیر دعوای میان داوران.

نا کارآمد بودن و تشریفاتی بودن اکثریت کمیته های فدراسیون

کم توجهی به رشته هایی نظیر پاورلیفتیگ، مچ اندازی و قوی ترین مردان.

علی مغانی

پلمب باشگاه بدنسازی به علت برگزاری کلاس رقص

یک باشگاه ورزشی بدنسازی در کرج به علت برگزاری و فرا خوان کلاس های غیر مجاز رقص پلمب شد به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ در پی بررسی و بازدید های به عمل آمده از سوی دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان استان البرز، یکی از باشگاه های ورزشی بدنسازی در کرج به علت تخلف توسط اماکن نیروی انتظامی پلمب شد. تخلف این باشگاه برگزاری و دادن فرا خوان کلاس های غیر مجاز رقص بوده است؛ لازم به ذکر است، قبل از پلمب اخطار لازم از طرف نیروی انتظامی به باشگاه مورد نظر داده  شده بود.

پور علی فرد: تفاوت های آشکار را در فدراسیون خواهید دید.

ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پس از پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پیامی را به این شرح خطاب به این جامعه پر تلاش فرستاد. متن پیام چنین است:

مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز، مانند خیلی از کارهای مهم دیگر تمام شد تا التهاب و هیجانات حاکم بر آن فرو کش کند. ذات انتخابات می طلبید که دوستان در آن به قدرت ورود و بر پایه اخلاق مداری در آن تلاش نمایند، تلاشی در جهت تمرین دموکراسی تا مشخص شود همه چیز در ورزش کشور بر اساس قانون پیش رفته و پیش می رود.

خدا را شاکرم مجمع انتخاباتی فدراسیون و بدنسازی و پرورش اندام با سلامت کامل برگزار شد تا همچنان ورزش و مدیران توانمند ورزش کشور آبرو داری کرده باشند.

تشکر می کنم از وزیر ورزش و جوانان، معاونین ایشان و تمامی کسانی که تلاش کردند تا انتخابات به بهترین شکل ممکن انجام شود. تشکر از تمامی دوستانی که در این مدت پر فراز و نشیب تلاش قابل تحسینی را برای برگزاری خوب انتخابات داشتند. تشکر از اعضای مجمع که به بنده رای اعتماد دادند تا ۴ سال دیگر در خدمت آنها باشیم. دوره جدیدی که قطعا دوستان تفاوت های آشکاری را نسبت به دوره های گذشته در آن شاهد خواهند بود تشکر از کاندیداهای عزیز، که هر کدام آنها از بنده بهتر بودند و در صورت انتخاب می توانستند به مراتب عملکرد تحسین برانگیزی داشته باشند.

بزرگواران گرانقدر دوران سخت رقابت دیگر تمام شد و همه چیز مهیای دوستی دوباره است از امروز دیگر به دیروزی که گذشته نگاهی نخواهیم داشت، چرا که همه ما باید به روزهای بهتر و آفتابی در پرورش اندام فکر کنیم و مبنای تلاش مان ارتقاء هر چه بیشتر ورزشی باشد که حالا تعداد علاقمندان پر شمارش بسیاری را شگفت زده کرده است. پرورش اندام عشق و شغل همه ماست و بر ماست که برای موفقیت روز افزون آن تلاش و کوششی فراتر از گذشته داشته باشیم. موفقیتی که بدون شک در سایه خرد جمعی و استفاده از افراد دلسوخته و فداکار به جایکاه اصلی اش خواهد رسید.

حمزه هوشمند: قهرمان ما باش یزدان!

حمزه هوشمند و یزدان راد را می توان دو قطب بزرگ بدنسازی در دهه هفتاد نامید. هوشمند یک روز پس از انتخابات فدراسیون برای دوست دیرینه خود اینگونه نوشت:

دوست، هم دوره و رفیق سال های پر شور و شوق بدنسازی یزدان عزیز؛ این نیز گذشت و تو بارها و بارها با این اتفاقات روبرو شدی. در نظر سنجی مردمی، مردم تو را انتخاب کردند اما در روز مجمع با توجه به بیعت ها و وعده هایی که داده شد حتی یک رای به نامت ثبت نشد. این اتفاق در نگاه اول ناراحت کننده است اما خوشحال باش و برایت خوشحالم که مجبور نیستی به خاطر یک رای به چهل دو نفر که قطعا بعدها آن یک رای را متعلق خود می دانند، بدهکار باشی. میلیون ها نفر دانسته یا ندانسته در فضایی فعالیت می کنند که تو برای آن جنگیدی قهرمان بودی، هستی و قهرمان ما باش.

تقویم مسابقات جهانی WBBF WFF در سال ۲۰۱۸

تقویم مسابقات فدراسیون جهانی WBBF-WFF در سال ۲۰۱۸ به این شرح می باشد:

۱- ۱۳ اسفند ماه مسابقات قهرمانی آسیا در هند

۲- ۲۹ اردیبهشت ماه مسابقات Amber prix در لیتوانی

۳- ۱۹ خرداد ماه مسابقات جایزه بزرگ روسیه

۴- ۳۱ شهریور ماه مسابقات کاپ جهانی در تایلند

۵- ۷ مهر ماه مسابقات مستر یونیورس در روسیه

۶- ۲۱ مهر ماه مسابقات قهرمانی جهان در لیتوانی

۷- ۲۸ مهر ماه مسابقات کاپ جهانی در قبرس

یزدان راد: فدراسیون جهانی فاسد شده است

یزدان راد، چهره شناخته شده پرورش اندام ایران که یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون بدنسازی بود، در صحبت های انتخاباتی خود در جریان مجمع گفت: الان اگر یک نفر مثلا در کرج قهرمان شود به راحتی جزو ۵ نفر اول جهان می شود. اما شما ببینید تعداد فوتی ها در بدنسازی به علت مصرف داروهای غیر مجاز چقدر است؟ این برای ورزش بدنسازی ما یک فاجعه است. ما در کشتی حسن یزدانی را داریم که یک قهرمان ملی است اما آیا در بدنسازی توانسته ایم یک قهرمان ملی معرفی کنیم؟

راد افزود: در چهار سال گذشته به فدراسیون جهانی وصل شدیم که کار خوبی بود اما فدراسیون جهانی فاسد شده است و ما نیز فساد را به فدراسیون جهانی کشیده ایم.

این کاندیدای ریاست فدراسیون بدنسازی افزود: چطور به عنوان مثال یک نفر می آید برای خودش تیم جمع  می کند و نفری ۱۴ میلیون می گیرد و به مسابقات خارجی میبرد در حالی که هزینه هر نفر چهار میلیون تومان است و ۱۰ میلیون تومان را بین خودشان تقسیم می کنند. فدراسیون می گوید برون سپاری کردیم. آخر این که هزینه یک کلاس که طبق قانون صد هزار تومان است را به هر کسی واگذار می کنند تا نفری یک میلیون تومان از مردم بگیرند و هیچ نظارتی هم نمی شود.

شعبانی بهار: انتخابات پرورش اندام بدون حاشیه بود

غلامرضا شعبانی بهار پس از انتخابات فدراسیون بدنسازی اظهار کرد: رقابت بسیار نزدیک بود و در نهایت پورعلی فرد، برای ۴ سال به عنوان رئیس فدراسیون انتخابات شد. نصیر زاده ۱۹ رای به دست آورد. شاید قبل از انتخابات سوال ها و ابهام هایی وجود داشت اما انتخابات بدون حاشیه برگزار شد.

او درباره تایید صلاحیت نصیر زاده در روزهای پایانی گفت : تاید صلاحیت دست ما و وزارت ورزش و جوانان نیست و مراجع ذی صلاح تصمیم گیرنده نهایی در این رابطه هستند. معاون ورزش همگانی وزارت ورزش در مورد کنترل کردن جلسه گفت: در جلسه جا به جایی انجام دادیم تا حاشیه ای در مورد انتخابات ایجاد نشود.

شعبانی بهار در مورد اینکه چرا حکم مشاور را برای پورعلی فر زدید و بلافاصله آن را برداشتید، گفت: کسانی که کارمند وزارت ورزش هستند می بایستی تکلیف شان در وزارت ورزش مشخص شود هر کارشناسی در هر صورتی که حکمش جا بجا شود باید یک حکم جدید به او داده شود !

و به عنوان مشاور حکمش اعلام شد اما چون این حکم با این ایام تلافی پیدا کرد و حرف و حدیث بوجود آمد، گفتیم بهتر است حکم برداشته شود، چون تاریخ حکم قبلی به پایان رسیده بود، حکم جدیدی برای پورعلی فرد صادر شد. حکم مشاور هم از اختیارات معاونت ها است و خوشبختانه شایعه هایی که وجود داشت اثبات نشد.

شعبانی بهار همچنین در پاسخ به این سوال که چرا خبر حکم از سایت وزارتخانه برداشته شد. گفت: چون به مرور زمان خبرهای جدید می آید، خبرهای قبلی حذف می شوند.

عناوینتان را درست بگویید
مدتی است اعزام های خصوصی رونق زیادی گرفته که در این میان برخی رزومه موفقی در مسابقات داخلی ندارند و یا حتی اصلا ندارنداما مشکل از جایی شروع می شود که ورزشکاران بعد از کسب مقام قهرمانی با نام قهرمانان جهان به تبلیغ می پردازند!!؟درصورتی که این تورنومنت ها اغلب نام دارند و حتی محدود به یک قاره یا ناحیه خاص استدر رقابتهایی که در هر دسته وزنی یا قدی چند ایرانی شرکت میکنند و رقابت بین ایشان است و سه نفر برگزیده بازهم ایرانیند

جالب اینکه هر سه نفر ادعای قهرمانی جهان را دارند با این اوصاف آیا این مسابقات را باید با عنوان جهانی یاد کرد!ایا کسانی که سالها زحمت کشیدند از حوزها تا توابع و مسابقات استانی، کشوری وانتخابی تیم ملی و بعد هم ورود به تیم ملی و رد کردن فاکتور سنگین رقابت در اردوی تیم ملی و سپس رفتن به مسابقاتی که هر کشور بهترینشان را روانه کرده اند با این قهرمانان به ظاهر جهان برابرند؟ ایا هر تورنومنتی را با هر سطح باید مسابقات جهانی خواند!؟اگر ایشان قهرمان جهانند! پس چرا برخی از انها حتی یک مقام استانی درکارنامه شان نیست؟

اگر ایشان قهرمان جهانند چرا بیشتر شان حتی شهامت حضور درمسابقات کشوری راندارند!؟ پس دوستان بهتر نیست از خودمان شروع کنیم و هرکسی را قهرمان جهان نخوانیم؟
بنظر شما این کم لطفی به اساتید و پیشکسوتان این ورزش نیست که سالها خاک این ورزش راخورده اند وحال عناوین درخشانشان باید با عنوانهای اینچنینی برابر ومقایسه شود!؟!!! بانهایت تشکر وقدر دانی از کلیه بزرگان و پیشکسوتان خانواده بزرگ پرورش اندام
علی اصغر زر

مرزوقی: کلاس پیشرفته داوری بانوان برگزار خواهد شد

نایب رئیس بانوان فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از برگزاری نخستین دوره کلاس پیشرفته داوری مچ اندازی بانوان طی روزهای ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه در تهران خبر داد.

به گزارش سایت فرداسیون بدنسازی و پرورش اندام زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان این فدراسیون ضمن بیان این مطلب گفت: تدریس این کلاس دو روزه را امیر ارسلان مسعودی، مهرداد آرین و مرتضی حاج مرادی برعهده خواهند داشت. کلاسی که به تربیت داور جهت رقابت های بانوان مچ اندازی تشکیل و از هر استان ۲ نماینده در آن حاضر خواهند بود.

مرزوقی در پایان اظهار امیدواری کرد که با برگزاری این کلاس زمینه خودکفایی داوری رقابت های بانوان در سطح کشور فراهم، و زمینه انجام کارهای خوب بعدی فراهم شود.

حذف واسطه ها

 بعد از انتخابات فدراسیون و به واسطه موضع گیری و عملکرد برخی افراد داخل فدراسیون که بر اساس شنیده ها گویا به سمت دیگر نامزده های انتخابات گرایش نشان دادند ، در چند روز اخیر شنیده هایی مبنی بر ایجاد تغییرات اساسی دراین تشکیلات به گوش میرسد.
برخی مدعی هستند افرادیکه در فدراسیون و برای مدتی طولانی با پورعلی فرد کار کردند و در تمام این مدت او را با رفتار و یا گفتار تایید میکردند باید در انتخابات هم همین رویه را ادامه میدادند و اگر او گزینه مورد تایید انها نبود پس چرا در تمام این مدت سکوت میکردند؟
هر چه پیش میرویم این صحبتها و شایعات بیشتر میشود و حتی برخی از اسامی هم به عنوان افرادی که تغییر خواهند کرد به میان میآورند و در این بین راهوارهایی برای ادامه فعالیت فدراسیون بصورت توصیه شنیده می شود
این روند تا جایی پیش رفت که رییس فدراسون وادار به دخالت شد
او در سایت رسمی فدراسیون اینچنین گفت :فدراسیون واسطه ای برای بیان دیدگاه های خود نخواهد داشت

ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: از این پس تمامی مواضع و سیاست های این فدراسیون توسط شخص رئیس و سخنگوی آن صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ناصر پورعلی فرد رئیس این فدراسیون اعلام کرد، علیرغم حرف و حدیث هایی که متاسفانه این روزها از سوی برخی از افراد غیر مسئول در قبال سیاست های فدراسیون در این سو و آن سو مطرح می شود، باید بگویم: از این پس تمامی مواضع و سیاست های این فدراسیون توسط شخص رئیس و محمدرضا نصرالله زاده سخنگوی آن صورت خواهد پذیرفت.

پورعلی فرد افزود: با این اتفاق یقیناً اظهار نظرات افراد غیر، به هیچ وجه جایگاه قانونی نداشته و سایت فدراسیون به عنوان تنها مرجع اطلاع رسانی بموقع مناسب به رسالت کاری خود ادامه خواهد داد.

مسابقات جدید کارگری

انجمن بدنسازی فدراسیون کارگری با مدیریت امید جبلی این روزها و به موازات رقابتهای فدراسیون بدنسازی ، فعالیت خود را گسترش داده است و این روزها در شهرستانهای مختلف رقابتهای این انجمن در حال برگزاری است.
برگزاری رقابتهای جدید با عناوین جدید ، آن هم در خلال رقابتهای فدراسیون بدنسازی باعث شده که مورد استقبال قرار بگیرد
کسب اعتبار و ارتباط امید جبلی از فدراسیون بدنسازی ایران و فدراسیون جهانی باعث شده که این اعتبار و ارتباطات به فدراسیون‌کارگری منتقل شود و مسابقات این انجمن با سرعت بیشتری رشد داشته باشد
البته این رقابتها با همان شکل و ماهیت مسابقات فدراسیون بدنسازی برگزار می شود و فقط نام بالای احکام از فدراسیون بدنسازی به فدراسیون کارگری تغییر کرده است و بنابراین دستاورد متفاوتی برای ورزشکار نخواهد داشت اما میتوان تصور کرد که اضافه کردن مسابقات با شکل و فرمی متفاوت میتوانست بهتر باشد
به عنوان مثال برگزاری رقابت پرورش اندام در سه یا چهار دسته وزنی یا جوایز بالای نقدی ، یا برگزاری رقابتهای فیزیک بصورت اختصاصی به همراه جوایز نقدی و ….

بیست و یک کارت حرفه ای در اسپانیا

رقابتهای مسترالمپیای آماتوری اسپانیا تحت نظارت فدراسیون اِن.پی.سی برگزار می شود رقابتی که در هر سه رشته پرورش اندام ، فیزیک کلاسیک و فیزیک سه کارت حرفه ای به سه نفر برتر اورال می رسد.
شرکت بزرگ یاماموتو به عنوان اسپانسر اصلی این رقابتها نیز حضور دارد بر همین اساس شرکت نسیم مکمل نماینده شرکت یاماموتو در ایران قصد دارد با کمترین هزینه یک تیم پر قدرت را راهی این مسابقات نمایدمسابقات نیمه خرداد ماه در اسپانیا برگزار می شود

‍  گران نروید

مسابقات مسترالمپیای آماتوری چین بیست و شش خرداد ماه سال آینده در پکن برگزار خواهد شدشرکت در این قبیل رقابتها برای عموم آزاد است و ورزشکاران می توانند به تنهایی در مسابقات شرکت کنند.با یک تحقیق میدانی از برخی آژانس های مسافرتی ، میانگین هزینه سفر به پکن و اقامت ۵ شب در این شهر با دلار امروز حدود پنج تا شش میلیون تومان است ، البته این قیمت با احتساب سود آژانس های مسافرتی می باشد.

قهرمانان بدنسازی در ایران شاید در اینده با پیشنهاد اعزام به این مسابقات انهم با قیمت های نجومی روبرو شوند اما این را بدانید این اعزام ها بصورت گروهی اجباری نیست و خودتان می توانید با حدود مبلغی که عنوان شد بصورت ازاد شرکت کنید

درخشش بدنسازان ایران در هند

شب گذشته مسابقات شرو کلاسیک هندوستان پایان یافت و بدنسازان ایرانی حاضر در این مسابقات نتایج درخشانی کسب کردندعلی عسکری مدیر تیم ناک ایران که اعزام یک گروه از این بدنسازان را برعهده داشت از کسب سه عنوان اورالی خبر داد.متقیان ، نظری و رضایی به ترتیب نفراتی بودند که در فیزیک ، فیزیک کلاسیک و پرورش اندام اورال شدند و حالا می توانند کارت حرفه ای خود را دریافت کنند.
نتایج ایرانیان حاضر در شرو کلاسیک به شرح زیر است

فیزیک:
سید اشکان متقیان طلا و اوورال
سجاد رحیمی نقره
عماد نخشاب برنز
طوفان سلیمیان نقره
محمد دهقانى نقره

فیزیک کلاسیک:
وحید نظرى طلا و اوورال
منان نایب زاده طلا
امین محمد گل عباسى نقره
نیما کیارش نقره

پرورش اندام:
ایمان رضایى طلا و اوورال
حمید احمدی طلا
یاشار نعمتى طلا
محمد امین گل عباسى طلا
محسن کاظمى نقره
ایمان فرامرزى نقره
مهدى محبى نقره
محمد حاجى بنده نقره
سیدحمید زارعى برنز
على حسینى برنز
عباس اطرافچى طلا
میثم موسوى نقره
رسول غلامى برنز

منبع: بشیر

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7781 بار تاریخ انتشار: 23 بهمن 1396
اخبار کوتاه بدنسازی

برگزاری نمادین زادروز مرحوم روح اله داداشی

مراسمی نمادین در هفته گذشته به میزان تولد روح اله داداشی بر سر مزار او برگزار شد.

در این مراسم جمع زیادی از قهرمانان مسئولین و مردم حصارک کرج شرکت کرده بودند.

داداشی یکی از پر افتخارترین قهرمانان قدرتی و بدنسازی ایران بود که چند سال پیش در یک فاجعه دلخراش به قتل رسید.

اکبرنیا: قرار است در رقابت های حرفه ای نیوزیلند ۲۰۱۸ شرکت کنم

بابک اکبر نیا سفیر کوین لورن در ایران شد

کوین لورن از بدنسازان حرفه ای و اسطوره ای جهان، هفته گذشته تصویری از «بابک اکبرنیا؛قهرمان حرفه ای ایران»در صفحه اینستاگرام خود قرار دادو او رابه نام سفیر خود در ایران معرفی کرد.

بابک اکبرنیا درهمین خصوص گفت: قرار است که همه محصولات کوین لورن را در ایران معرفی کنیم. در واقع ما به عنوان نماینده و پخش کننده محصولات آنها در ایران هستیم. این پیشنهاد را مدتی پیش به آنها دادیم وکمپانی آنها نیز کاملا از این پیشنهاد استقبال کرد.

همچنین قرار است به زودی همکاری تازه ای با درویان یئس نیز داشته باشیم که به زودی آن را اعلام خواهیم کرد.

اکبرنیا در ادامه گفت وگو درباره برنامه های آینده اش به البرز گفت: قرار است که تا چند ماه دیگر در مسابقات حرفه ای نیوزیلند شرکت کنم و این مسابقه اوایل سال جدید شمسی برگزار خواهد شد. نسبت به سال گذشته  پیشرفت بدنی چشمگیری داشته ام و امیدوارم نتایج بهتری کسب کنم. همچنین در حال حاضر مربی خاصی نداشته و با دانش و تجربه خودم پیش می روم.

پس از کسب عنوان اورالی رقابت های NPC تونس و همچنین دریافت کارت حرفه ای

حمید لکزایی در پی اسپانسری مطلوب

یکی از مهمترین اتفاقات مسابقاتNPC که چندی قبل برگزار شد، کسب عنوان اورالی توسط حمید لکزایی بود! عنوانی که در نهایت موجب حرفه ای شدن او شد.

حمید لکزایی پس از بازگشت از مسابقاتNPC تونس به البرز گفت: رقابت هایم در رویدادهای برون مرزی را با مسترالمپیای آماتوری سال ۲۰۱۴ آغاز کردم. وسپس در مسابقات آسیایی ۲۰۱۵ نایب قهرمان شدم و یک سال بعد، مجددا در مسابقات آسیایی شرکت کردم که ضمن کسب عنوان قهرمانی در مسابقات اورالی نیز در رتبه اول قرار گرفتم. بعد از مسابقات آسیایی نیز تصمیم گرفتم کارت حرفه  ای دریافت کنم و بنابراین مسابقات مسترالمپیای آماتوری اسپانیا را انتخاب کردم که متأسفانه در این مسابقات حوادث ناگواری گریبانگیر من و مرتضی اویسی شدو حتی اجازه رقابت را به ما نداد البته همچنان انگیزه و روحیه ام را حفظ کردم و چندی بعد راهی مسترالمپیای هند شدم. و در این مسابقه طلا گرفتم و با این تفاسیر  می توانستم کارت حرفه ای دریافت کنم. اما تصمیم گرفتم در یک مسابقه دیگر نیز شرکت کنم تا کارت حرفه ای را روی سکوی مسابقه دریافت کنم و خوشبختانه نیز همینطور هم شد و در مسابقات NPC تونس ۲۰۱۸ اوورآل شدم و کارت حرفه ای گرفتم.

لکزایی درباره مسابقه NPC تونس گفت: در این مسابقه به خاطر همزمانی با سال جدید میلادی،اروپایی ها نیامده بودند. ولی حریفان خوبی در این رقابت ثبت نام کرده بودند. البته مسئولین مسابقه، تعداد سه وزن ۹۰، ۹۵ و۱۰۰ کیلوگرم را با هم ادغام کرده بودند که شانس مدال از چند ایرانی گرفته شد.

بدنساز حرفه ای کشورمان افزود: در حال حاضر می خواهم استراحت کنم و زمانی که یک اسپانسرخوب پیدا کردم، برای شرکت در مسابقات حرفه ای برنامه ریزی خواهم کرد.

پیمان ماهری پور: در بهترین فرم بدنی ام هستم

پیمان ماهری پور، قدرتی کار حرفه ای کشورمان در حال آماده شدن برای مسابقات پیش رو است. تصاویر و کلیپ های منتشر شده از این قدرتی کار بیانگر این است که در او تلاش است. تا به سایر رقبای تر از اولش نزدیک تر شود.

در گفت و گو با ماهری پور درباره شرایط فعلی و برنامه های آتی اش سوال کردیم و وی در ادامه این گونه پاسخ داد: در حال حاضر برای شرکت در مسابقات حرفه ای فیبر آلمان آماده می شوم و تمام تلاشم را می کنم تا بهترین نتیجه را در این مسابقه معتبر کسب کنم. تمریناتم با جدیت هر چه تمام تر ادامه دارد  و در بهترین فرم بدنی ام قرار دارم وهمچنین رکوردهایم به نفرات اول دنیا نزدیک شده و به زودی هم بهبود پیدا خواهد کرد. با این روند سال آینده در بین ۳ نفر برتر دنیا خواهم بود.

ماهری پور در پاسخ به این سوال که آیا به مربی خارجی هم فکر می کند گفت: نیازی به مربی خارجی ندارم و مربی ام کاملا به روز وقابل است. همچنین به نظرم مربی تا انداره ای باید ورزشکار را هدایت کندو سایر موفقیت ورزشکار به ژنتیک و تلاش او بستگی دارد. به نظرم راهی که می روم درست است و نیازی به تغییر بی مورد در مسیرم ندارم.

در نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی که در شهر آفتاب برگزار شد

عدم استقبال کافی از نمایشگاه ورزشی

همزمان با برگزاری مسابقات داخلی بدنسازی در سراسر کشور، هفته گذشته نمایشگاه ورزش و تجهیزات ورزشی در شهر آفتاب برگزار شد که در حد و اندازه نمایشگاه دوره قبلی نبود.

از مهمترین عوامل استقبال کم از این نمایشگاه می توان به زمان برگزاری آن اشاره کرد. و همانطور که در ابتدا اشاره شد. نمایشگاه همزمان با مسابقات داخلی بدنسازی برگزار شدو طبیعی بود که اکثر مربیان وچهره های ورزشی، سرگرم شاگردان خود ویا برگزاری مسابقات بوده اند.

محل برگزاری نمایشگاه این دوره به محلی دور از فضای شهر تهران کشیده شده بود و باعث گردید که رقت و آمد به سادگی دوره های قبل نباشد. همچنین تعداد غرفه های عرضه مکمل که معمولا مورد استقبال فراوانی قرار می گیرد، بسیار کم بودو تمام موارد مذکور دست به دست داد تا نمایشگاه با استقبالی کم به اجرا گذاشته شود

اردوی آماده سازی تیم پاور لیفتینگ بانوان ایران در نوشهر

تیم پاورلیفینگ بانوان ایران به سرپرستی حسام رحیمی اردویی را جهت آماده سازی بیشتر در شرکت تورتمنت پاورلیفتینگ آسیا- اروپا که در کشور ترکیه برگزار می گردد در شهرستان نوشهر برپا می کند.

اسامی دعوت شدگان به این اردو به شرح ذیل می باشد: ندا ظاهر پسند، سپیده حقانی،باران هادی زاده، فاطمه حاجی پور،سارا جعفری شیدا طوفان، مژده نعمتی، مهسا کاظمی،ناهید قربانی،مریم امیری،سید سحر عمادی،هاجر بهلولی و پریسا سجادیان.

اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام مشخص شدند

مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور نمایندگانی که از سوی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اعلام شد برگزار می گردد.

 به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۴ بهمن ماه با حضور نماینده داوران، ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها که از سوی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اعلام شد ،در محل آکادمی ملی المپیک برگزار می گردد.

اسامی نمایندگان حاضر در این مجمع، از سوی معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به شرح ذیل اعلام شده است:

نماینده مربیان: یوسف کریمی

نماینده داورران :یحیی آگاهی

نماینده ورزشکاران: مجتبی ملکی،محسن صمدی وسجاد نیکنام

نماینده باشگاه ها :محمد نجف زاده باشگاه ساوالا ن ارومیه و علیرضا طاهری باشگاه ایرانیان شیراز

ترتیب سخنرانی کاندیداها مشخص شد

۱۰ کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در روز شنبه ۱۴ بهمن ماه بر اساس حروف الفبا در جایگاه های خود قرار گرفته و برای حاضران در مجمع از برنامه هایی خود دفاع خواهند کرد.

داود بهرامی،ناصر پور علیفرد،کاوه درودی، یزدان راد، حسین طلا، منصور عیدی، تورج فرهادی، مهدی گودرزی،عبدالمهدی نصیر زاده و مهدی یدالهی کاندیدا های هستندکه به همین ترتیب برای مدعوین برنامه های خود را اعلام خواهند داشت.

هر چند که شنیده می شود چند تن از این کاندیداها بنا به دلایلی در روز مجمع حاضر نشده و با این کار عدم حضور خود در صحنه انتخابات را اعلام خواهند کرد، ضمن این که بر اساس قانون انتخابات مجامع فدراسیون های ورزشی کاندیداها پس از حضور در مجمع و استفاده از زمان قانونی خود برای اعلام برنامه هایشان این حق را نخواهند داشت که به نفع این وآن کنار بروند بر اساس قانون مدون انتخابات فدراسیون های ورزشی و به دلیل تعداد زیاد کاندیداها، هر کاندیدا در روز برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون تنها ۷ دقیقه زمان برای بیان برنامه های خود خواهد داشت. زمانی که به نوعی قابل واگذاری هم بوده و پیش بینی می شود که این اتفاق در جریان مجمع انتخاباتی فدراسیون بیفتد. هر چند که مسئولان برگزاری مجمع از مدت ها قبل در جریان این موضوع بوده و تمهیدات لازم را برای آن اندیشیده اند.

اخبار کوتاه

خادمی حضرت سیدالکریم برای پورعلیفرد

مسئولان هیأت بدنسازی و پرورش اندام شهر ری در حاشیه رقابت های خود که جمعه گذشته در ورزشگاه چند منظوره طالقانی برگزار شد، دست به ابتکار جالبی زده و به نوعی خیلی ها را غافلگیر کردند.

مهدوی، امانی و دیگر تلاشگران هیأت شهر ری با دعوت از رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و نفراتی چون سیروس احمدی، جلال نادمی، اکبر فراهانی و سید مجتبی هاشمی، جامه ارزشمند خادمی حضرت عبدالعظیم حسنی را بر تن آنها کرده و آنها را به جمع خادمان حضرت عبدالکریم در آوردند. کار ارزشمندی که خیلی ها آرزو داشته و دارندکه روزی به ان نائل آیند.

ناصر پورعلیفرد که از این پس در کنار تمامی مسئولیت های کوچک و بزرگ خود، خادمی حضرت سیدالکریم را نیز در کارنامه خود به ثبت رسانده است. ضمن بیان اظهار خوشحالی اش از این موضوع گفت: بدون شک خادمی حضرت عبدالعظیم حسنی از بزرگترین افتخاراتی است که به آن نائل آمده و هیچگاه آن را فراموش نخواهم کرد.

مراسم تمبر یادبود حسین رجبی

طی مراسمی در روز پنج شنبه ۲۸ دی ماه از تمبر یادبودی به نام حسین رجبی مدیر عامل شرکت ستارگان نیک – تولید کننده مکمل های غذایی – رو نمایی و به ایشان اهدا گردید همچنین در ادامه مراسم، معارفه ایشان به عنوان نایب رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرستان یزد انجام پذیرفت. لازم بذکر است این مراسم با حضور اعضای هیات بدنسازی شهرستان یزد و مسئولان بلند پایه استانی و هیات ورزش های همگانی و مدیریت سید عربی صورت پذیرفت.

حمید علی اکبر بازیگر می شود!

حمید علی اکبر، قهرمان و مربی رشته های رزمی وبدنسازی، به تازگی در یکی از فیلم های سینمایی به ایفای نقش پرداخته است و نام این فیلم «کمدی انسانی» نام دارد و بازیگرانی همچون «آرمان درویش،لیلازارع و نیکی کریمی»در آن حضور دارند.

علی اکبر در این رابطه به البرز گفت: در ابتدا قرار بود به عنوان مربی  بازیگر نقش اول فیلم که یک رزمی کار می باشدبا این تیم همکاری داشته باشم. اما زمانی که به لوکپشن رفتم نظر کار گردان به من جلب شد و از من خواستند در این فیلم حضور داشته باشم.

سعید کرجالیان که برای دسته ۹۰ کیلو گرم به رقابت های NPC تونس اعزام شده است

قربانی ادغام اوزان شدم

سعید کرجالیان، بدون تردید یکی از قربانیان ادغام آوران میان سنگین وزن در مسابقات NPC تونس بود. با توجه به آمادگی بدنی بالای او اینطور به نظر می رسید که در وزن ۹۰ کیلو کرم – یعنی وزنی که کرجالیان ثبت نام کرده بود – حداقل یک ایرانی می تواند دست پر از روی سکو پائین بیاید که در آخر اینطور نشد.

کرجالیان در این رابطه گفت: متأسفانه یکی از بی نظیر ترین مسابقاتی که در آن شرکت کرده بودم، رقابت NPC تونس بود.شب وزن کشی ۷۰۰/۹۱ کیلو گرم بودم و شرایط بدنی عالی بود اما ناگهان متوجه شدم که سه دسته ۹۰، ۹۵ و ۱۰۰ کیلو گرم با هم ادغام شده است و عملا قربانی شدم و اگر اطلاع داشتم که قرار است این اتفاق بیفتد، هیچگاه وزنم را کم نمی کردم. من به روال عادی به سونا رفتم تا سر وزن برسم و  بنابراین شرایطم روی سکو و در بین رقبای سنگین تر از خودم بسیار دشوار شد. همانطور که عنوان کردم اگر متوجه می شدم که قرار است . دسته ها ادغام شوند. مسابقه نمی دادم و حتی اگر پیش از آن نیز متوجه می شدم. وزن نمی کشیدم به نظر من این مسابقه برای نمایش بود. و مسئولین برگزاری فقط می خواستند، به مسابقه هیجان ببخشند و آنها به شرکت کنندگان کوچک ترین توجهی نکردند. با این تفاسیر من باز هم بین ۳ نفر برتر بودم اما باز هم لابی و دست های پشت پرده، این مدال را هم از من ربود من برای این مسابقه بیش از ۳۰ ملیون تومان هزینه کرده بودم و حالا چه کسی می خواهد تاوان آنرا پرداخت کند. خدا می داند!

اخبار کوتاه

علیرضا دستوان به سوگ نشست

علیرضا دستوان،قهرمان و داور رئیس اسبق هیأت بدنسازی شهر ری در سوگ پدر خود داغدار شد.

گروه تحریریه هفته نامه البرز،مصیبت وارده را به او و خانواده محترم ایشان تسلیت می گوید.

نمره قبولی برای مج اندازان مازنی

رقابت های مچ اندازی مازندران با کیفیت کم نظیر برگزار شد.

رقابت های مچ اندازی قهرمانی استان مازندران جمعه گذشته با حضور نزدیک به ۱۰۰ ورزشکار از شهرستان های خطه سر سبز مازندران در سالن همایش های پیامبر اعظم(س) در رویان برگزار شد. رقابت های که الحق والنصاف مازنی ها قبل از آن نظیرش را ندیده و بعید هم به نظر می رسد در آینده شاهد آن باشند.

خضراله رضایی رئیس کمیته مچ اندازی استان مازندزان به همراه حامد محمودی و دیگر دوستانش برای نخستین بار محل برگزاری مسابقات را از سالن چند منظوره به سالن همایش ها بردند. آنها برای بالا بردن عیار مسابقات خود میهمانان بسیاری را نیز به آن رقابت ها دعوت کردند میهمانانی که آمدند تا نشان دهند برای رضایی و مچ اندازان مازندرانی ارزش بسیار بالایی قائل بوده و هستند عزت رجبلو رئیس کمیته مچ اندازی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام،محمد رضا ابوالقاسمی نایب رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان مازندران، موسوی دبیر هیأت مازندران ،حسین متولی مسئول کمیته آموزش هیأت مازندران ، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تور و خیلی های که مچ اندازان توانمند مازندرانی با آمادگی بالای خود از همین حالا زنگ خطر را برای حریفان در رقابت های مچ اندازی قهرمانی کشور در قائن استان خراسان جنوبی به صدا درآوردند.

اعضای مجمع لرستان به طاهری رأی اعتماد دادند

پنجشنبه گذشته مجمع انتخاباتی هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان لرستان در خرم آباد با حضور ناصر پورعلیفردرئیس فدراسیون و تنی چند از مسئولان اداره ورزش و جوانان استان لرستان برگزار شد و در پایان سید مجید طاهری برای ۴ سال دیگر به عنوان رئیس هیأت لرستان انتخاب شد.

طاهری که قبل از انتخابات هم به عنوان رئیس هیأت لرستان فعالیت داشت، در رقابت با ۳ کاندیدای دیگر حائز ۱۴ رأی از ۱۷۷ رای ممکن شد تا با بیشترین آرا تا سال ۱۴۰۰ در پست خود باقی بماند.

سید مجید طاهری که توانست در مجمع انتخاباتی لرستان از نفرات مجمع بیشترین رأی اعتماد را بگیرد در این باره گفت: این رأی اعتماد و این همدلی کار مرا برای ادامه فعالیت در هیأت لرستان بیشتر و بیشتر می کند و من حالا باید به بهترین شکل ممکن پاسخ اعتماد دوستان را به کار و تلاش بیشتر بدهم که قطعا این اتفاق در آینده خواهد شد.

کنایه هایی از سوی یکی از سنگین وزن های ارزنده پرورش اندام کشورمان که در پی برگزاری رقابت های NPC تونس شکل گرفت

مهدی سبزواری: فدراسیون باید توجه بیشتری به بدنسازان داشته باشد

مهدی سبزواری، یکی از سنگین وزن های ارزنده چند سال گذشته کشور چند ماهه پیش راهی مسابقات NPC تونس شده بود و درپایان نتیجه چندان جالبی کسب نکرد.

سبزواری در مصاحبه های قبلی اعلام کرده بود که علاقه ای به حضور در فدراسیون IFBB ندارد و بنابراین در رقابت های فدراسیون WBPF مسابقه می دهد که البته او در این فدراسیون نیز موفق بوده و چند مدال و عنوان باارزش را کسب کرده است.

به نظر می آید که که با جداییIFBB و NPC فرصتی برای تجدید نظر سبزواری فراهم شد و سر انجام او در مسابقه ای به جز WBPF شرکت کرد، هر جند که تجربه در NPC تجربه خوشایندی برای او نبود.

سبزواری در گفت گو با البرز،از اتفاقاتی که در تونس برایش افتاد گلایه دارد صحبت های او در ادامه می خوانید.

بدنساز سنگین وزن کشورمان گفت: زمانی که IFBB و NPC جدا شد بسیاری از این بابت خوشحال شدند و گفتند مسابقات NPC سطح بسیار بالایی دارد و اتفاقات IFBB دیگر تکرار نخواهد شد بنابراین تصمیم گرفتم در اولین رویداد سال ۲۰۱۸ تشکیلات NPC شرکت کنم و با تیم، راهی کشور تونس شدم آمادگی ام بسیار بالا بود و از نظر تفکیک بدنی نیز در بهترین حالت بودم.

ابتدا درباره مسابقه باید بگوییم که سطح مسابقه از رقابت های توابع و استانی ایران هم پائین تر بود و قهرمانان این مسابقه به راحتی در مسابقات کوچک ایران حذف می شوند! همچنین سکو و یک استیج مسابقه به هیچ عنوان شبیه به یک رقابت بین المللی نبود و اگر ایرانی ها در این مسابقه نبودند تقریبا رقابت بین چند کشور تونس و کشورهای عرب زبان بود روز مسابقه هم چند دسته را با هم ادغام کردند و حق تعدادی از اعضای تیم خورده شد. همچنین به راحتی حقم را خوردند و عنوان ما بین سایر نفرات تقسیم شد.

سبزواری در ادامه گفت: به نظرم فدراسیون مقصر است چون فدراسیون فقط مسئولیت رقابت های آسیایی و جهانی را بر عهده می گیرد و سایر اعزام ها را رها کرده و به اشخاص دیگری سپرده می شود و گاهی مجبور می شویم به مسابقاتی اعزام شویم که به هیچ عنوان ارزیابی و اعتبار سنجی نشده است در انتخابی تیم ملی طلا می گیریم و در اردو نفرات دیگر اعزام می شوند زمانی هم که به اجبار تورنمت ها را انتخاب می کنیم این قبیل اتفاقات برایمان می افتد که به واقع خوشایند نیست و فدراسیون باید توجه بیشتری به بدنسازان داشته باشد.

اردوی مسابقات جهانی پاورلیفتینگ کلاسیک IPF در انزلی

دومین دوره اردوی تیم ملی اتحادیه پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران IPF جهت آمادگی و حضور در مسابقات جهانی کانادا ۲۰۱۸ در بندر انزلی و در تاریخ ۴ لغایت ۷ بهمن ماه برگزار شد.

در این اردو امکانات ورزشی و رفاهی مناسبی در اختیار ورزشکاران و مربیان قرار گرفت و اسپانسری این اردو را شرکت بهمن اسپرت با مدیریت بهمن عباسی و حمایت های مهندس امیر رضی زاده به عهده داشتند. در این اردو ۱۰ پاورلیفتر حضور داشتند.

جواد جوادی فر، سر مربی این تیم گزارش این اردو را بدین شکل در اختیار البرز قرار داد:هدف از برگزاری دومین دوره اردو،سنجش میزان آمادگی لیفترها و انجام تست دوپینگ بود. در پایان نیز از تمامی نفرات نسبت به عمل آمد.

جوادی فر اضافه کرد: دعوت شدگان از لحاظ تکنیکی مشکلی ندارند و کاملا با تجربه هستند و تعداد کمی از آنها از دید فنی تمرینات تخصصی باید در برنامه هایشان تغییرات ایجاد شود. البته در کنار شناسایی نقاط ضعف،قوت هم شناسایی شده تا شانس کسب مدال برای تیم ملی بیش از بیش شود. پس از اعلام جواب آزمایش دوپینگ، تیم اصلی گزینش می شود تا در نهایت ۸ نفر توسط کمیته فنی انتخاب شوند و به مسابقات اعزام شوند.

همچنین طی جلسه هماهنگی کادر فنی و مدیر تیم های ملی و دبیر اتحادیه پاورلیفتینگ کشور، جمشیدبابایی، قرار شد تا اردوی سوم آمادگی تیم در ترکیه صورت گیرد و تاریخ آن به زودی اعلام می شود نفرات حاضر در اردو به شرح زیر می باشند:

مهردادظفری ۵۹ کیلوگرم

امیر اسداله زاده ۶۶ کیلوگرم

حسین رستمی۸۳ کیلوگرم

سعید شریفی ۸۳ کیلوگرم

امیر طاهری پور ۸۳ کیلوگرم

مهدی طهماسبی۹۳ کیلوگرم

محمد علی محمدی ۹۳ کیلوگرم

مصطفی یزدانی۱۰۵ کیلوگرم

محسن حسین پور۱۲۰ کیلوگرم

مهدی مافی ۱۲۰ کیلوگرم

سر مربی تیم ملی پاورلیفتینگ جواد جوادی فر

مربی: مصطفی سلیمانی

مدیر تیم های ملی: امیر رضی زاده

شایان ذکر است که اعزام ملی پوشان به مسابقات جهانی، خرداد ماه ۹۷ صورت می گیرد.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7772 بار تاریخ انتشار: 18 بهمن 1396
اخبار کوتاه بدنسازی

قوی ترین مردان مجوز پخش ندارند

رئیس فدراسیون می گوید ،پخش مسابقه مردان آهنین منوط به مجوز صدا و سیما است

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: تعداد ورزشکاران رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام در کشور افزایش یافته است.

ناصر پورعلی  فرد در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران چهار محال و بختیاری با اشاره به اینکه تعداد ورزشکاران رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام در کشور افزایش یافته ،اظهار دلشت : بیش از ۲۴۵ هزار ورزشکار در این رشته ورزشی فعالیت می کنند. در حال حاضر ۲۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته مرد در رشته ورزشی بدنسازی و پرورش اندام و ۴۵ هزار ورزشکار زن در رشته ورزشی بدنسازی فعالیت می کنند.

رئیس فدراسیون با اشاره به اینکه اعزام ورزشکاران به مسابقات بین المللی باید قانونی باشد و از سوی فدراسیون انجام شود. بیان کرد اعزام های غیر قانونی از مهمترین مشکلات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور است.

پورعلی فرد در خصوص فعالیت بانوان در این روش بیان کرد : در بدنسازی و پرورش اندام، بانوان  در کلاس های آموزشی شرکت می کنند و در این رشته تنها در بخش مچ اندازی فعال هستند که قطعا مسابقات آن نیز برگزار می شود اما در سایر بخش ها فعالیتی ندارند. فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام همچنین گفت:پخش مسابقه قوی ترین مردان ایران منوط به مجوز صدا و سیما است و تا زمانی که مدیریت این سازمان اجازه ندهد این برنامه پخش نخواهد شد. رایزنی هایی در این زمینه صورت گرفته اما هنوز موفق به کسب مجوز پخش این برنامه نشده ایم.

نتایج مسابقات پاورلیفیتنگ قهرمان شرق کشور

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام خراسان شمالی گفت: سعید برزگر از استان گلستان با ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم در بخش لیفت رقابت های پاورلیفتینگ شمال شرق کشور ۱۰ کیلوگرم رکورد کشور را افزایش داد.

سید احمد وکیلی اظهار کرد: در مسابقات پاورلیفتینگ بدون لوازم شمال شرق کشور بیش از ۱۰۰ ورزشکار از استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و جنوبی،سمنان،مازندران،گلستان و تهران در قالب ۱۰ تیم طی دو روز و در رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان با هم به رقابت پرداختند . در پایان رقابت های پاورلیفتینگ بدون لوازم شمال شرق کشور تیم فریمان در مجموع تیمی در جایگاه نخست ایستاد و تیم های تربت حیدریه و سبزوار در جایگاه دوم و سوم ایستادند. هم چنین در نتایج تیمی نوجوانان تیم فریمان با ۵۴ امتیاز اول شد و تیم های سبزوار و شیروان به ترتیب با کسب امتیاز ۳۴ و ۳۲ در جایگاه دوم و سوم ایستادند. در این رده سنی امیر نور حسینی به عنوان اورال مسابقات معرفی شد.

در رده سنی جوانان تیم تربت حیدریه با ۵۵ امتیاز در سکوی اول قهرمانی جا گرفت و تیم های گلستان و سبزوار با ۳۷ و ۲۵ امتیاز دوم و سوم شدند، در این رده سنی نیما درخشانی به عنوان اورال مسابقات معرفی و تقدیر شد.

در رده سنی بزرگسالان تیم سبزوار در سکوی نخست ایستاد و تیم های تربت حیدریه و فریمان مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. در این یخش هم سعید برزگر اورال مسابقات را به خود اختصاص دادند و با دریافت لوح و مدال قهرمانی تقدیر شد.

در مستر یک نیز تیم بجنورد در سکوی نخست ایستاد و تایباد و خراسان رضوی دوم و سوم شدند در این رده سنی نیز علی منصور کوهی به عنوان اورال مسابقات معرفی شد. هم چنین سعید برزگر از استان گلستان از سوی کمیته برگزاری مسابقات به عنوان بازیکن و مربی اخلاق معرفی شد.

عزیزیان باز هم منتخب چهار محال وبختیاری شد

مجمع انتخابات هیات بدنسازی و پرورش اندام چهار محال و بختیاری هفته گذشته برگزار شد و اسد الله عزیزیان با کسب تمامی ۱۷ رای مأخوذه و برای یک دوره چهار ساله به عنوان رئیس این هیئت ورزشی انتخاب و معرفی شد عزیزیان پیش از این رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان بود. این انتخابات با حضور ناصر پور علی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان برگزار گردید.

فیتنس رسماً به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اضافه شد

وزرارت ورزش و جوانان اعلام کرد از این پس تمام فعالیت های فیتنس در کشور زیر نظر فدراسیون دیگری حق فعالیت در این رشته ورزشی را ندارد.

با اعلام محمد رضا داورزنی،معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تمام فعالیت های رشته ورزشی ((فیتنس))بر عهده فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خواهد بود. بر همین اساس مسئولیت برگزاری تمام دوره های آموزشی ،مسابقات و… در سطوح مختلف داخلی بین المللی این رشته بر عهده فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام می باشد.

مطابق اعلام معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، هیچ فدراسیون و بخش دیگری حق فعالیت و برگزاری دوره های این رشته ورزشی را ندارند و تنها متولی فیتنس در کشور فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام است.

میزبانی طبس از مچ اندازان نهایی شد

برگزاری رقابت های مچ اندازی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات ۲۰۱۸ قزاقستان در طبس نهایی شد.

هفته گذشته، محمد پرست رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان در دیدار با طلایی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس از نهایی شدن اعطای این میزبانی از سوی فدراسیون مربوطه به شهرستان طبس خبر داد. در این نشست زمینه های برگزاری و شرایط موجود بررسی و مقرر گردید از هفته آینده با برگزاری جلسات مختلف استانی و شهرستانی مقدمات این میزبانی ارزشمند فراهم و طبس شاهد حضور قهرمانان ملی این رشته ورزشی در اوایل اسفند ماه سال جاری  باشد.

شیراز منتظر ۴۰۰ بدنساز مدعی است

محمد علی فرهنگ مهر رئیس هیأت پرورش اندام فارس از برگزاری رقابت های قهرمانی کشور در رشته پرورش اندام برای نخستین بار در استان خبر داد و گفت: پس از مکاتبات فراوانی که با فدراسیون بدنسازی کشور انجام شد و با پیگیری های اداره کل ورزش و جوانان فارس،این میزبانی به استان ما تعلق گرفت.

وی افزود: این مسابقات در سه رشته بادی کلاسیک،فیزیک و پرورش اندام برگزار می شود و پیش بینی می شود که ۴۰۰ تا ۵۰۰ ورزشکار از سراسر کشور در این رقابت ها شرکت کنند.

فرهنک مهر ادامه داد: مسابقات قهرمانی کشور پرورش اندام در سالن چندمنظوره شهید آیت الله دستغیب شیراز از ۹ تا ۱۱ اسفند ماه جاری برگزار می شود.

وی گفت: از فواید این میزبانی در فارس نمایش توانمندی های ورزشی استان در مسابقات کشوری است و فرصتی برای تقویت توریسم ورزشی ایجاد می شود ورزشکاران و افرادی که برای دیدن این مسابقات به شیراز می آیند. همچنین می توانند با فرهنگ و آداب و رسوم فارس و همچنین میراث فرهنگی استان از نزدیک آشنا شوند.

فرهنگ مهر بیان کرد: امسال یک دوره مربیگری برگزار کرده ایم که ۲۳۰ داوطلب در آن شرکت کرده و با هماهنگی فدراسیون بدنسازی در ۱۲ بهمن ماه ،امتحان عملی و تخصصی از آنها گر فته می شود.

وی با اشاره به اهداف این هیأت در سال ۹۷ تصریح کرد: سال آینده برای نخستین بار دوره مربیگری درجه یک برای آقایان در شیراز برگزار خواهد شد.

فرهنگ مهر افزود: افرادی که مربیگری درجه ۲ را گذرانده و ۳ سال از اخذ مدرک آن ها می گذرد و یا افرادی که در کنار کنار مدرک درجه۲ موفق به ۱۰ سمینار پیش نیاز شده اند، می توانند برای شرکت در این دوره برتر مربیگری ثبت نام کنند.

به اشتراک بگذارید:
تعداد بازدید: 7692 بار تاریخ انتشار: 6 بهمن 1396
فرشید سلطانی:پورعلی فرد اتحادیه پاورلیفتینگ را به رسمیت شناخت

به موجب به رسمیت شناختن اتحادیه پاورلیفتینگ ایران

تمجید رئیس اتحادیه پاورلیفتینگ از رئیس فدراسیون

فرشید سلطانی عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ IPF و رئیس اتحادیه پاور لیفتینگ ایران از همکاری همه جانبه و مساعدت خوب ناصر پور علیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در به رسمیت شناختن اتحادیه پاورلیفتینگ ایران تشکر کرد و گفت: برای ما در اتحادیه پاورلیفتینگ ایران، حمایت صد در صدی رئیس فدراسیون از تشکیلات اتحادیه پاورلیفتینگ یک افتخار بزرگ به حساب آمده و می آید و قرار است به زودی همکاری های خوبی بین اتحادیه و فدراسیون انجام شود.

رئیس اتحادیه پاور لیفتینگ ایران گفت: مثل همیشه اعتقاد داشته و دارم که فدراسیون خانه امن ما بوده و هست و باید که رئیس آن بر کارهای اتحادیه پاورلیفتینگ نظارت مستقیم داشته باشد.

سلطانی در ادامه و در ارتباط با بانوان علاقه مند به رشته پاورلیفتینگ گفت: با رایزنی های بسیار سر انجام در سال ۲۰۱۵ فدراسیون جهانی IPF با۵۸ رأی حضور بانوان با حجاب اسلامی را در مسابقات تأیید کرده، کاری که هم به نفع ایران و هم به نفع تمامی کشورهای اسلامی خواهد بود.

رئیس فدراسیون پاورلیفتینگ آسیایی IPF در ادامه همین موضوع گفت: صراحتا اعلام می کنم که لباس ورزشکاران بانو در رقابت های پاورلیفتینگ به مراتب پوشیده تر از سایر رشته های مانند وزنه برداری است و در حال حاضر هم برند معتبر در حال طراحی پوشاک و لباس بانوان پاور کار هستند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی پاور لیفتینگ IPF در ارتباط با اعزا م ورزش