آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس :  کرمان – خیابان شهدای احمدی روبروی دادگستری

تلفن: ۰۳۴۴۳۳۹۱۴۱۲

سابقه: ۱۰ سال

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس محل فعالیت:  آذربایجان غربی – خیابان مافی جنب دادگستری خانواده

سوابق: ۱۶ سال

تلفن تماس: ۰۹۲۲۹۲۱۹۱۴۴

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
زمان مطالعه: کمتر از 3 دقیقه

قهرمان ۶ دوره مسترالمپیا

دستگاه های همر از نگاه دوریان یتس
دستگاه های Hammer Strength، به دسته ای از دستگاه های بدنسازی اطلاق می شود که به دلیل نوع ساختار مکانیکی،(نسبت به دیگر دستگاه های بدنسازی) خصوصیات مشترک بیشتری با حرکات وزنه آزاد دارند.
دوریان یتس:
من از حرکاتی که با انواع مختلف دستگاه های همر استفاده می شد در برنامه تمرینم برای رقابت های مسترالمپیا به مقدار زیادی بهره می بردم، و هنوز هم در تمرینم از آن ها استفاده می کنم. استفاده از دستگاه های همر را از اوایل سال ۱۹۹۴ شروع کردم. البته به طور کلی از طرفداران تمرین با دستگاه به شمار نمی آیم و وزنه های آزاد را ترجیح می دهم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس :  اصفهان – خیابان بزرگمهر خیابان بیسیم غربی کنار مسجد امام محمد باقر

تلفن: ۳۲۶۸۲۷۲۲

سابقه: ۱۰ سال سابقه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس محل فعالیت:  البرز – گوهردشت

سوابق: ۱۵ سال تجربه بدنسازی

تلفن تماس: ۰۹۳۵۹۶۶۶۹۹۸

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
زمان مطالعه: کمتر از 5 دقیقه

کتاب اول چربی سوزی _ تمرینات با وزنه

یک مرد آهنی باشید

اشاره به لزوم تمرینات با وزنه برای چربی سوزی در حدی که شایسته باشد کار دشواری است. زمانی که عضلات بدن تان اضافه شوند، سوخت و سازتان سرعت بیشتری می یابد. هر نیم کیلو عضله ای که به دست می آورید روزانه ۳۵ الی ۵۰ کالری بیشتر در بدن می سوزد که این مقدار در ماه می شود ۱۵۰۰ واحد و در سال می شود ۱۸۰۰۰ کالری. با این ترتیب در طول یک سال می توانید حدود ۲ کیلو چربی فقط در حالت استراحت بسوزانید.

استراحت ها را محدود کنید

بین ست های تمرین وقت خود را صرف حرف زدن و گپ زدن نکنید. برای اینکه کالری سوزی تان حین تمرین بیشتر شود، استراحت بین ست ها را بین ۳۰ الی ۴۰ ثانیه حفظ کنید. ۳۰ ثانیه استراحت بین ست ها نشان داده که در مقایسه با ۳ دقیقه استراحت، کالری سوزی را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد، وقتی استراحت ها را به ۳۰ ثانیه می رسانید شاید برای اجرای ست بعدی خیلی قوی نباشید اما کالری اضافی که می سوزد می تواند ارزشمند باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
زمان مطالعه: کمتر از 5 دقیقه

اعماق کراتین 

کراتین چیست؟

کراتین مونوهیدرات یکی از رایج ترین مکمل های ورزشی است که بدنسازان، و همه ورزشکاران زن و مرد از آن استفاده می کنند. کراتین ماده ای است که به طور طبیعیی در بدن ساخته می شود تا انرژی بدن را بازسازی کند. این ماده در کبد، کلیه و لوزالمعده ساخته شده و برای انتقال به عضلات وارد جریان خون می شود. نام شیمیایی کرانین. Methyl guanidoace acid است که از آمینو اسیدهای آرژنین، متیونین و گلیسین ساخته می شود.

آیا مفید است؟

هیچ مکملی به تنهایی مفید واقع نمی شود، مکمل ها همانطور که از نامشان پیداست تکمیل کننده هستند. بله، کراتین وقتی به میزان صحیح مصرف شود نتایج مورد نظر را به وجود می آورد.

کراتین احتمالاً پر تحقیق ترین مکمل ورزشی همه دوران می باشد که دارای پیش زمینه های علمی زیادی است که نشان می دهد در افزایش کارایی بدن تاثیر دارد. در واقع تعداد افرادی که اظهار داشته اند با مصرف کراتین هیچ تاثیری را شاهد نبوده اند اندک می باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس محل فعالیت:  اصفهان ملک شهر سالن کوثر

سوابق: ۲۶سال سابقه از سال ۷۲مربی ملی،حکم ifbb, مربی بین المللی رشته های مختلف

تلفن تماس: ۰۹۱۳۳۱۱۱۵۰۸

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس :  تهران – سعادت آباد – سرو شرقی – بین میدان کاج و میدان فرهنگ روبروی علامه شمالی خیابان سوم پلاک ۱۳

تلفن: ۰۲۱۲۲۱۴۰۴۹۱۲

سابقه: بهترین باشگاه ورزشی بانوان در سعادت آباد

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
زمان مطالعه: کمتر از 4 دقیقه

اشتباهاتی در تغذیه بدنسازان

افزایش وزن به تنهایی لزوما به معنی افزایش مقدار عضلات بدن نیست و در اغلب مواقع وقتی به سرعت و آسان بر وزن شما افزوده می شود، در واقع ناشی از افزایش ذخایر چربی است.
برای افراد سخت رشد، به نظر می آید پیشرفت در بدنسازی همواره در یکی از این شرایط به سر می برد: یا به آرامی پیش می رود یا کاملاً متوقف شده! اگر شما هم در چنین شرایطی هستید، طبیعی است که به دنبال راه هایی برای پیشرفت باشید نه با سرعتی آرام بلکه با پیشرفتی سریع. مشکل این است که وقتی قصد پیشرفتی سریع دارید، اغلب مواقع در واقعیت، در یک دور باطل گرفتار می شود، و گاهی هم بدتر از این پیشرفت شما در جهت معکوس خواهد بود.
شماره گذشته، پنج مورد از رایج ترین میان برها در تمرین را بررسی کردیم. این شماره پنج مورد از رایج ترین میانبرها در تغذیه بدنسازان می پردازیم، و بهترین جایگزین های ممکن را به شما نشان خواهیم داد؛ برای اینکه به طور امنی بتوانید به جلو حرکت حرکت کنید.

۱۰ اشتباه تمرینی که مردان مرتکب می شوند

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

اجزای سلامت و تناسب اندام

  • انعطاف پذیری

یک سندرم نامرئی در بین کسانی که دوست دارند هیکلی ورزیده داشته باشند، این است که آن ها از ورزشکاران حرفه ای تقلید می کنند. داشتن ماهیچه های ورزیده کار اشتباهی نیست، به شرط اینکه انعطاف پذیر باشید و قابلیت انجام تمرینات مختلف را داشته باشید. زمانی که شما با خاراندن کمر خود مشکل دارید و نمی توانید تمام جاهای مختلف بدن خود را لمس کنید، نشان می دهد که ماهیچه های بدن شما خاصیت انعطاف پذیری ندارد. پس برای داشتن اندام ورزیده، انعطاف پذیری ماهیچه های خود را بیشتر کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس محل فعالیت:  گلستان – گرگان شهرک امام

سوابق: فعالیت از سال ۷۴ قهرمان ملی – مدرک درجه دو فدراسیون-کارت قرمز پرورش اندام

تلفن تماس: ۰۹۱۱۲۷۸۶۱۹۴

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آدرس :  قم – امیر آباد گنجه – بلوار ۱۵ خرداد جنب امامزاده سیدعلی مجموعه ورزشی امیر

تلفن: ۰۲۵۳۷۶۰۴۴۸۳

سابقه: باشگاه امیر با بیش از یک دهه فعالیت در ورزش برای حفظ سلامت شهر قم تلاش میکند

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
زمان مطالعه: کمتر از 3 دقیقه

رانی کلود

نام کامل: رانی اس تی کلود

تاریخ تولد: سوم دسامبر ۱۹۷۳

اصلیت: هایتی

محل سکونت: نیویورک

قد: ۱۷۳ سانتی متر

وزن: در زمان رقابت ۱۰۸ کیلوگرم

مدت کوتاهی پس از تولد رانی کلود خانواده‌ اش به همراه او به برونکس نقل مکان کردند. خودش می‌ گوید زندگی در برونکس فرد را خشن بار می‌آورد وقتی به مدرسه رفتم یکی از هم مدرسه‌ ای هایم که در سال بالاتری بود به من می‌ گفت استعداد خوبی برای بدنسازی دارم. در حالی که در آن زمان تنها ۷ سال داشتم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

حداکثر استفاده از زمان باشگاه

  • تمرینات نشسته را محدود کنید.

اکثر مردم مدت زمانی طولانی را به نشستن می گذرانند. ما از صبح که به سرکار خود می رویم به مدت ۸ ساعت می نشستیم. بعد از آن هم با وسیله نقلیه به خانه بر میگردیم و مابقی زمان خود را در جلوی تلویزیون سپری می کنیم. با انجام تمرینات ایستاده نه تنها باعث می شویم که به بهبود شکل بدن خود که در اثر نشستن ایجاد شده کمک کنیم، بلکه باعث می شویم که ماهیچه های بیشتری را به حرکت اندازیم. بنابراین دفعه بعدی که به باشگاه رفتید سعی کنید که بیشتر تمرینات نشسته خود را با تمرینات ایستاده جا به جا کنید. به عنوان مثال، شما به جای این که از تمرینات کششی و پرسی نشسته استفاده کنید، باید نوع ایستاده آن ها را به کار بگیرید. از مزایای دیگر تمرینات ایستاده این است که، هرچه نقاط تماسی کمتری داشته باشید تعادل تمرینی شما کم تر خواهد بود. در انجام پرس های ایستاده، شما تنها دو نقطه تماس با زمین خواهید داشت و این در حالی است که درمقایسه با تمرینات نشسته نقاط تماس کمتری خواهید داشت. بنابراین اگر مدتی را با تمرین های ایستاده سپری کنید و سپس شروع به انجام تمرینات نشسته کنید خواهید دید که وزنه های بیشتری را نسبت به قبل خواهید زد.

1 2 3 5