آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

لیفت حرکتی است که انگیزه ایجاد می­ کند و قدرت ذهنی را بالا می­ برد.

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید به احتمال زیاد موافق هستید که ددلیفت یکی از بهترین حرکات تمرینی به حساب می­ آید. این حرکت شما را قوی­ تر، کم­ چربی­ تر، ورزشکار­ تر و مصمم­ تر می­ کند. لیفت حرکتی است که انگیزه ایجاد می­ کند و قدرت ذهنی را بالا می­ برد. لیفت به شکل ساده خیلی از فاکتور های تمرینی را بهبود می­ بخشد. حقیقت این است که هر کسی باید بالاخره یک مدل از لیفت را در برنامه­ های خود جای دهد چرا که کل بدن را تمرین می­ دهد و می­ تواند تمامی این فواید را به همراه داشته باشد…

  • همه بدن را از قدرت پنجه­ ها گرفته تا عضلات ساق تقویت می­ کند.
  • به طور اخص روی عضلات پشت بدن فشار می­ آورد و باعث لگن و پشت سالم­ تر می­ شود.
  • عضله و استخوان می­ سازد که برای سلامتی و طول عمر مفید است.
  • عضلات میانی بدن را تقویت می­ کند و برای­ تان ۶ تکه شکم تولید می­ کند.
  • می­ تواند سرعت، توان و بازدهی بدن­ تان را ارتقاء بخشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

مجله بدنسازی بادی فول شماره 18

سخن اول این شماره از مجله بدنسازی بادی فول: 

در اخبار آمده بود که یکی از مسئولین فدراسیون نسبت به برگزاری کلاس و صدور کارت مربیگری بی اعتبار و جعلی هشدار داده بود.
در اینکه این موضوع بسیار فراگیر و آزار دهنده شده است شکی نیست ولی فدراسیون هم دراین معضل بی تقصیر نیست.
زمان زیادیست تدریس کلاس های آمورشی کارگاها در کل کشور فقط توسط ۵ تا ۶ نفر انجام می شود؛
هزینه کلاس های مربیگری بسیار گران شده است، موضوع کارگاها و محتوای آن تکراری و هیچ تغییر و جذابیتی برای مربیان ندارد استادی را میشناسم که ده سال است درس طراحی تمرین را بدون هیچ تغییری تکرار میکند؛
به همین دلایل بازار کلاس های جعلی داغ میشود و البته تعدادی هم از این فضا سوءاستفاده میکنند.
بعضی از اساتید کلاس های فدراسیون که اکثرا ثابت هستند به تبلیغ برنامه نویسی مکمل و تجهیزات برای خود می پردازند مستقیم و یا غیر مستقیم این یعنی سواستفاده از موقعیت.
حتی شنیده شده بعضی از اساتید برای اینکه همیشه در کورس تدریس ثابت بمانند به مسولین مربوطه….
بهر حال اصلاحات و تغییر روش همیشه چیز بدی نیست و امروز در این بخش لازم و به نفع همه است و از فساد جلوگیری میکند البته اگر مسئولین مربوطه خود را به خواب نزنند. چون همه میدانند ایراد کجاست.

نویسنده: اصغر مرادی

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

سوالات مهم و پاسخ های بهترین مربی­ ها و پرورش اندام کارهای حرفه ­ای جهان

دقایقی با ستاره ­های حرفه­ ای پرورش اندام

دکستر جکسون؛ قهرمان مستر المپیای ۲۰۰۸ و نفر سوم مستر المپیای ۲۰۱۶

تسکین درد آرنج

  • دلیل اینکه از آرنج بند در طول تمرین استفاده می­ کنی، چیست؟

اگر از آرنج بند استفاده نکنم، درد قابل توجهی در آرنج هایم دارم که باعث آزارم در طول تمرین می­ شود. از آرنج­ بندی استفاده می­ کنم که در بخش بالایی و پایینی کش محکمی دارد، و بخوبی از مفصل پشتیبانی می­ کند. وقتی از آرنج­ بند مناسب استفاده می­ کنم، درد آرنج هایم بسیار کمتر می­ شود اگر بطور کامل برطرف نشود.

از سال ۲۰۱۲ به این سو هر زمانی که روی سینه، سرشانه یا پشت بازو تمرین می­ کنم، از آن ها استفاده می­ کنم به این دلیل که التهاب آزار دهنده ­ای در پشت آرنجم دارم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

فضل احمد رحیمی: جنگ و فقر در افغانستان هم نمی تواند مانع از عشقم به بدنسازی شود.

همیشه بهانه ای برای انجام ندادن یا گلایه کردن وجود دارد تا زمانی که متوجه می شویم کسانی هستند که در اوضاع به مراتب دشوارتر از ما زندگی می کنند، اما هیچ گاه دست از تلاش بر نمی دارند و برای اهدافشان می جنگند. فیلم های انگیزشی همیشه نباید با الهام از بازیگران هالیوودی یا مدل های مطرح ساخته شوند. در همین کشور همجوار و برادر خودمان یعنی افغانستان، بدنسازان و ورزشکاران زیادی زندگی می کنند که در شرایط بسیار دشوار همچنان در تلاش برای رسیدن به قله های بلند تر و پیشرفت هستند. آن ها با مشکلات عدیده ای مثل درگیری های داخلی، اوضاع بسیار بد اقتصادی، همچنان به دنبال عشق و علاقه خود هستند و تا پای مرگ برای آن تلاش می کنند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

تکنیک و برنامه تمرینی بازو

این دیو از کشور کوراسائو به­نام رولی وینکلار دارنده بهترین عضله­ های بازوی حال حاضر جهان می ­باشد.

اخیراً یک نظر سنجی آنلاین انجام شد در مورد بهترین بازوها، که بین لی پریست، رولی وینکلار یا نفر سوم که به انتخاب شرکت کنندگان بود. نتیجه نظرسنجی با اختلاف کمی به نفع لی پریست شد ولی طرفداران وینکلار اصرار داشتند که حداقل در حال حاضر، او دارنده بهترین بازوهای دنیای بدنسازی است؛ اگر نگوییم دارنده بهترین بازوهای تمام تاریخ.

به بازوهای او نگاه کنید، به سختی می­ توان ادعای طرفداران او را زیر سؤال برد. تنها مردانی که از لحاظ توسعه پشت بازو قابل رقابت با وینکلار هستند، قهرمان حال حاضر مستر المپیا – فیل هیث – و کوین لورون در دوران اوج خود بود. جلو بازو های وینکلار هم ترکیب حیرت انگیزی از فرم قله مانند و کامل بودن است، و ساعدهای او هم، ساعدهای ملوان زبل را به حسادت وا می­ دارد !

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

هیچ کس حق برگزاری کلاس مربیگری ندارد!

اخطار دبیر جدید فدراسیون بدنسازی درباره کلاس ­های مربیگری

هیچ فدراسیون، مرکز آموزشی، سازمان­ ها، نهادها و … حق برگزاری کلاس ­های آموزشی و مربیگری در رشته ­های بدنسازی و پرورش ­اندام و رشته ­های دیگر زیر مجموعه آن را ندارند.

مهدی نصیبی دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام ضمن بیان مطلب بالا گفت: طی سالیان گذشته هر شخصی در فدراسیون­های دیگر، مراکز آموزشی، سازمان­ ها و نهادها و … به خود این اجازه را می­ داد که در امورات فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام دخالت کرده و برگزارکننده دوره­ های آموزشی، مربیگری، سمینار و… در ارتباط با رشته بدنسازی و پرورش اندام باشد که ما در نخستین گام با هماهنگی مسئولان ذیربط در وزارت ورزش و جوانان بر آن شدیم تا با قدرت در مقابل این کارهای موازی ایستاده و مانع فریب جوانان این مرز و بوم شویم. نصیبی افزود: متاسفانه این روزها در فدراسیون با حجم بالایی از مدارک تقلبی مواجه هستیم که هیچ کاری هم برای تطبیق آنها برای مراجعه کنندگان نمی­توانیم انجام دهیم. کارهایی که انگیزه ما را در انجام وظایف خود پیش از پیش تقویت می­کند. دوستانی که در سراسر کشور دارای مدارک مربیگری و یا گواهینامه ­های این چنینی هستند، بهتر است برای استعلام مدارک خود با در دست داشتن اصل آن به فدراسیون مراجعه کرده تا شرایط مدارک آنها به درستی مشخص شود.

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام در پایان از برگزاری یک دوره کلاس مربیگری و بدنسازی و پرورش ­اندام توسط یکی از فدراسیون­ های دیگر ورزشی در شیراز خبر داد و گفت: با هماهنگی­ های لازم، با رئیس هیات فارس و مدیر کل اداره ورزش و جوانان آن استان جلوی برگزاری چنین دوره­ای گرفته شد و از این پس نیز با موازی کاری­ های که توسط دیگران در سطح کشور در خصوص رشته پرورش ­اندام و رشته های دیگر زیر مجموعه انجام گیرد به شدت برخورد خواهد شد.

کرمان؛میزبان دومین دوره مسابقات مچ اندازی بانوان

تمامی داوطلبانی که طی سال­ های گذشته به نوعی نمره قبولی در آزمون­ های مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش ­اندام را به دست نیاورده ­اند می­توانند در آزمون مجدد مربیگری درجه ۳ که در تاریخ ۱۲ مرداد ماه در کانون توحید برگزار خواهد شد، شرکت نمایند که در شرایط و نحوه ثبت­ نام در اطلاعیه­ های بعدی اعلام خواهد شد.

زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان فدراسیون ضمن بیان این مطلب گفت: همچنین بنا داریم نخستین دوره مربیگری مچ اندازی درجه ۳ بانوان را در تاریخ ۲۰ لغایت ۲۶ مرداد ماه در کانون توحید برگزار نماییم. دومین دوره کلاس های مربیگری درجه ۲ بانوان و آقایان نیز از تاریخ ۱۰ لغایت ۱۶ شهریور ماه برگزار و سمینار مربیگری درجه ۲ نیز طی روزهای یکم و دوم شهریور ماه در کانون توحید تهران انجام خواهد شد.

نایب رئیس بانوان در پایان در خصوص تاریخ برگزاری مسابقات مچ ­اندازی بانوان قهرمانی کشور اظهار کرد:

دومین دوره مسابقات مچ ­اندازی بانوان قهرمانی باشگاه­ های کشور طی روزهای ۳ لغایت ۵ مرداد ماه در کرمان برگزار خواهد شد.

حسن خسروی و سعید قبادی حرفه­ ای شدند

در جریان رقابت­ های مسترالمپیای آماتوری کره جنوبی بدنسازان ایرانی شرکت کرده بودند.

در بخش پرورش ­اندام حسن خسروی و سعید قبادی پس از قهرمانی در دسته های وزنی خود، در رقابت اورالی توانستند در رده­ بندی قرار گرفته و در نهایت هر دو بتوانند کارت حرف ه­ای دریافت کنند.

شمس قمر المپیایی شد

در جریان رقابت­ های حرفه ­ای فیزیک کلاسیک کره جنوبی علی شمس قمر، مهدی پروانی و سید کریم ایزدی رقابت داشتند. در یک رقابت بسیار جذاب بین شمس قمر و پروانی، در نهایت به ترتیب قهرمان و نایب قهرمان شدند. ایزدی در این بخش از مسابقات ششم شد. این مسابقات سهمیه مستقیم مسترالمپیا داشت و شمس قمر از همین حالا باید خود را در جمع مدعیان فیزیک کلاسیک مسترالمپیا ببیند.

تجلیل از ۱۲ پیشکسوت و مدال­ اور بدنسازی در اصفهان

در آیین تجلیل از بدنسازان قهرمان، از ۱۲ پیشکسوت و مدال­ اور و قهرمان بدنسازی و از تیم قویترین مردان در رده سنی منهای ۹۵ و منهای ۱۰۵ قهرمانان کشور قدرانی شد. رئیس هیات بدنسازی و پرورش ­اندام استان اصفهان در این آئین که با حضور بیش از هزار نفر از ورزشکاران رشته بدنسازی برگزار شد، گفت: در استان اصفهان ۷۰۰ باشگاه بدنسازی فعال هستند. حسین یار محمدیان با بیان اینکه ۷۰ درصد باشگاه ­های ورزشی استان مربوط به رشته بدنسازی است، افزود، هیأت بدن­سازی و پرورش­اندام استان اصفهان در بخش قهرمانی و ارزیابی عملکرد به عنوان برترین هیات ورزشی کشور شناخته شد. پیش از برگزاری این آئین، آزمون مجدد مربیگری درجه ۳ با حضور ۳۵۰ شرکت کننده برگزار شد.

نایب قهرمان حیرتی در کالیفرنیا

رقابت­ های حرفه ­ای کالیفرنیا برگزار شد و ساسان حیرتی بدنساز ایرانی مقیم انگلیس در این مسابقات نایب قهرمان شد. در این رقابت­ ها ناتان دی­ آشا کات قابل قبولی را ارائه داد و در سکوی نخست این مسابقات قرار گرفت. رافائل برانداو، جاش وید و لیونل در جایگاه­ های بعدی قرار گرفتند.

امیری: حق ­السهم فدراسیون قابل بخشش نیست!

از این پس حق ­السهم فدراسیون از محل برگزاری سمینارها و دوره های داوری و مربیگری باید در قالب یک فیش مجزا به نام هر نفر به شماره حساب فدراسیون واریز تا بقیه پروسه های اداری جهت صدور و ارسال احکام به وزارت ورزش و جوانان صورت پذیرد.

ناصر امیری رئیس کمیته آموزش فدراسیون در این ارتباط گفت: به پیشنهاد کمیته آموزش و خزانه­ دار و تصویب هیات رئیسه فدراسیون در خصوص رعایت قانون محاسباتی از این پس حق­ السهم فدراسیون از محل برگزاری تمامی دوره­ های آموزشی در قالب یک فیش مجزا به نام هر نفر می ­بایست به شماره حساب فدراسیون واریز و اصل فیش جهت تکمیل پرونده به هیات استان و یا به کمیته آموزش فدراسیون تحویل گردد، تا متعاقب آن بقیه پروسه اداری جهت صدور و ارسال احکام به وزارت ورزش و جوانان صورت پذیرد.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

۶ دلیل برای نیاز شما به پروتئین

بهترین راه غذا خوردن برای عضله سازی چیست؟

اولین چیزی که  باید درباره نیاز شما به پروتئین بدانید: این است که هیچ وعده جادویی وجود ندارد که همه باید از آن پیروی کنند این میزان به ژنتیک تعادل نیتروژنی، سطح هورمون ها و حجم تمرینی بستگی دارد.

با این وجود، برای بسیاری از افراد، مصرف بین ۲ تا ۳ گرم پروتئین به ازای هر کیلو گرم وزن بدون چربی بدن، انتخاب درستی است. بعضی وقت ها این نیاز حتی از این هم بیشتر می شود، ولی چنین چیزی کمتر پیش می آید. ما در اینجا شش نکته مهم را بیان می کنیم که در هنگام تصمیم گیری برای میزان پروتئین دریافتی مهم هستند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
8+

تقسیم عضلات در تمرینات بدنسازی 

چند نمونه تقسیم عضلانی خاص

برنامه تقسیم عضلانی موضوعی چالش برانگیز است. در این مقاله با چند نمونه تقسیم عضلات در تمرینات بدنسازی  آشنا می شوید.

ایده تقسیم عضلات در تمرینات در واقع برای افرادی که چند ماهی از شروع تمرینات با وزنه شان می گذرد و موضوع قابل تفکر و حایز اهمیتی است چرا که برای رسیدن به دسته جدید تر پس از مدتی احتیاج است که عضلات جداگانه و یا در جلسات ۲ تایی تمرین داده شوند.

برای انجام تقسیم های عضلانی چند قانون اساسی وجود دارد که باید با دقت آن ها را یاد گرفته و رعایت کنید. سه مورد از اصلی ترین نکات عبارتند از:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

 صاحب الزمانی هیچکس در تهران تلاش­ های ما را نمی­ بیند !

همه خواسته علیرضا صاحب­ الزمانی این است که مربیان و تلاش گران ورزش پرطرفدار پرورش ­اندام به حق واقعی خود برسند. او می­ گوید: چرا باید در پایان هر مسابقه و درست زمانی که دیگر هیچکس در سالن مسابقات نیست از تیم­ های برتر، مربیان و مدیران آن ها تجلیل شود و با این کار اشتباه ارزش کار آن ها کوچک شمرده شود. صاحب­ الزمانی به تازگی مسئولان هیأت بدنسازی و پرورش ­اندام تهران را تهدید کرده است که چنانچه در مسابقات ۴ اسفند این خواسته او انجام نشود، علیرغم میل باطنی­ اش کاری را خواهد کرد که باعث غافلگیری خیلی ­ها خواهد شد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
7+

جلو بازو و پشت بازوها

جلو بازوها و پشت بازوهای غول آسای رولی وینکلار چگونه ساخته شدند؟

در سال گذشته یک نظرسنجی برای مشخص کردن بهترین بازوی تاریخ برگزار شد و در آن، تعداد زیادی از متخصصان رای و نظرهای خودشان را دادند تا مشخص شود  که چه کسی لایق این عنوان است. افراد بررسی شده در این نظرسنجی  مربوط به دوره خاصی نبودند و شامل بدنسازان دهه ۶۰ میلادی تا به امروز می شدند. لی پریست در اینجا برنده شد. با وجود اینکه افراد دیگری (آرنولد، لاری اسکات، رابی رابینسون، رونی کلمن، آلبرت بکلز) رشد شگفت انگیزی را در جلو بازوهایشان داشتند و همچنین بعضی دیگر هم پشت بازوهایی بسیار عالی ساخته بودند، تصمیم بر این گرفته شد  که لی پرست بهترین مجموعه کامل پشت بازو، جلو بازو و ساعد دیده شده در تاریخ را دارد. ولی از آنجایی که چنین عنوان هایی بیشتر به نظر سنجی دیگر که لی پرست را در مقابل ورلی وینکلار قرار داد، انتخاب مردم با «غول هلندی» بود. طرفداران رولی می گفتند که اگر بازوهای رولی بهترین در طول تاریخ نباشند، بدون شک در بین بدنسازان امروزی حریفی ندارند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

۵ راه ترمیم سریع آسیب دیدگی

با این راهکارهای متخصصان، ترمیم سریع آسیب دیدگی را داشته باشید و زودتر به باشگاه برگردید.

شما در جستجوی سلامت و تناسب اندام، کالری هایتان را می شمارید، آخرین تحقیقات روز را می خوانید و برنامه تمرین تان را با حساسیت زیادی دنبال می کنید، ولی در آخر با یک آسیب دیدگی زمین گیر می شوید. این اصلا عادلانه نیست! این خیلی ناراحت کنده است، وقتی اتفاق می افتد، مخصوصا برای افراد فعالی که عاشق تمرین کردن هستند. ولی فقط اینکه شما الان نشسته اید، به این معنی نیست که دیگر هیچ وقت وارد میدان نمی شوید. وقتی که شما از یک پزشک اجازه بگیرید، می توانید کارهایی را اجرا کنید تا روند ترمیم تان سریع  تر پیش برود. علاوه بر این، فعال بودن به صورت مستقل هم می تواند یک راه عالی برای بالا نگه داشتن روحیه تان را فراهم کند. در اینجا ۵ راه را با هم بررسی می کنیم که به شما کمک می کنند تا ترمیم سریع آسیب دیدگی را داشته باشید و در زمانی که در  حال بهبودی هستید هم از میدان زیاد فاصله نگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
10+

تقویت بالا سینه های ضعیف

عضله بالا سینه ضعیف تان را با این برنامه مخصوص بهبود بدهید.

«تنها شما هستید که کلید رسیدن به همه توانایی های واقعی تان را در درست دارید». اگر این شبیه به یکی از نقل قول هایی است که بر روی پوسترهای انگیزشی و یا کانال های روانشناسی در اینترنت دیده اید. حق با شماست. ولی این جمله با همه کلیشه ای بودنش، می تواند نکته خوبی را هم در بر داشته باشد. برای مثال، نگاهی به بالا سینه تان بیندازید. احتمال دارد که این عضله در بدن شما تا حداکثر توانایی واقعی اش رشد نکرده، آیا همینطور است؟ آیا این عضله به نظر شما کمی تخت و بدون انگیزه می آید؟ دیگر نگذارید که این بخش سینه تان حتی یک روز دیگر را به هم تنبلی بگذراند! شما با این برنامه تمرینی، که برای استفاده به عنوان یک جلسه تمرینی سینه دوم در یک چینش معمولی طراحی شده و در شرایط ایده آل، بعد از یک روز استراحت و در اول هفته اجرا می شود. می توانید توجه متمرکزی که برای رشد و شکل گیری بالا سینه شما نیاز است را برای این عضله فراهم کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

بهترین نسخه از اسکوات

اگر شما اسکوات نمی­ زنید، احتمال این وجود دارد که پاهای عظیمی نخواهید داشت.

حرکت اسکوات برای بیشتر بدنسازان و ورزشکاران قدرتی یک حرکت ضروری به حساب می­ آید، ولی بهترین نسخه از آن کدام است و همچنین شما باید در چه حدی به پایین بروید؟ شما باید نسخه­ ای را انتخاب کنید که با نیازهای قدرتی ورزش شما هماهنگی دارد و همچنین احتمال آسیب دیدگی شما را هم به کمترین حد ممکن می­ رساند. اسکوات سنتی به این صورت پیش می­ رود که پاها به اندازه­ عرض شانه­ ها باز می ­شوند و هالتر هم در قسمت بالای پشت بدن قرار می گیرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

چرا بدنسازان امروزی بدن­ های به مراتب حجیم تری دارند؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که از خود می­ پرسید در شرایطی که « تغذیه » و « استراحت » در رشد عضلانی نقش اساسی و کلیدی دارند چرا باید در سالن تمرین تا این حد خود را خسته کنیم؟ بدنسازان امروزی در مقایسه با بدنسازان قرن گذشته بدنی حجیم و عضلانی ­تر دارند چرا؟ به چه دلیل؟ اگر بگوییم رشد بهتر  آن ها به تغذیه کامل­ تر امکانات بیشتر برای تمرین استفاده از مکمل های قوی­ تر و نیز شناخت بهتر از فیزیولوژی عضلانی و متابولیسم مربوط می شود باور می­ کنید؟! این را می­ دانیم که بیشتر عقیده دارید آن ها دوپینگ می ­کنند و هم حرفه ­ای و غیر حرفه­ ای با دارو عضله می سازند اما این تمام واقعیت نیست! البته شاید در آستانه مسابقات برخی از بدنسازان برای رسیدن به حداکثر رشد عضلانی و حجیم شدن به دارو متوسل شوند اما مطمئن باشید که این همه ماجرا نیست.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

۱۲ هفته انفجاری تا پاها ی دوست داشتنی

پاها یتان را در ۱۲ هفته منفجر کنید. این یک شعار اغراق آمیز نیست. عمل کنید و نتیجه آن را ببینید.

چرا پاها مهم هستند؟

آیا شما یک بدنساز هستید، یا فقط یک «بالاتنه ساز»؟ وقتی که دسته فیزیک آقایان به مسابقه ها اضافه شد، مورد تمسخر بخش زیادی از جمعیت عشق باشگاه قرار گرفت. آن ها می گفتند که آن ها پاهایی لاغر دارند و به همین خاطر هم آن ها را در زیر شلوارک های بلندشان پنهان می کنند.

این باور از قدیم وجود داشته که تمرین پا، چیزی است که پسرها را از مردان جدا می کند. احتمال دارد که هیچ کسی تاکنون به خاطر تمرین بر روی بازوهایش دچار حالت تهوع نشده باشد. ولی تقریبا همه ما بعد از یک ست سنگین از اسکوات و یا چند  دراپ ست از پرس پا دچار این حالت شده ایم، یا اینکه به نزدیکی آن رسیده ایم.

دیدن مردی که بالاتنه قدرتمندی دارد، ولی پایین تنه او، به نسبت لاغر و ضعیف می آید، واقعا نا امید کننده است. حتی افراد غیر بدنساز هم احترام کمی را برای چنین بدنی نشان می دهند و حتی آن را مسخره می کنند. حالا بر خلاف این، وقتی که پاها با ضخامت زیادی شکل بگیرند، بدن شما ظاهر بسیار قوی تر و کامل تری را به خودش می گیرد.