آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
14+

تاریخچه فیزیک کلاسیک چیست؟

از آرنولد تا زین، بزرگترین بدنسازان دنیا نهایت فیزیک خود را بر اساس تناسب، تعادل و تقارن نشان دادند.

وقتی حرف از بدنسازی حرفه ای می شود پشت فیزیک کلاسیک تاریخ قوی و غنی با ترکیبی از مردان خوش هیکل می باشد که حرف اول را در اندامی زیبا و دل انگیز می زنند. این الهه های بدنسازی به هموارسازی جاده برای کسانی که امروزه در تقسیم بندی کلاسیک با چهارچوب عضلات متناسب، متقارن، خطوط دلچسب و کمر باریک رقابت می کنند کمک کرده اند.

اکثرا استیو ریوز را به عنوان اولین فرد در فیزیک کلاسیک در نظر می گیرند. در اواخر دهه ۴۰ میلادی بدنساز ۱۸۲ سانتی متری با نگاهی آرمان طلب، شانه های پهن و کمر باریک خود را به معرض نمایش گذاشت. فیزیک تراش خورده ی او به عنوان طرحی برای بدنسازی ایده آل دیده شد و سریعا او به عنوان ستاره سینمایی در نقش به یاد ماندنی هرکول ظاهر شد. حتی امروزه ریوز به عنوان مرد پوسترهای فیزیک کلاسیک باقی مانده و هنوز هم الهام بخش بسیاری از جوانانی که به باشگاه می روند می باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

اگر می خواهید به اهداف بدنسازی خود برسید باید اولین اولویت شما موقع ورود به باشگاه اجتناب از آسیب دیدن باشد. خوشبختانه بدنسازی یکی از امن ترین ورزش هاست چون هر حرکتی که انجام می دهید کاملا با جزییات برنامه ریزی شده است تحت کنترل کامل شما می باشد.

انواع آسیب های بدنسازی

 1. آسیب های تحتانی کمر
 2. تاندون ها
 3. پارگی عضله و تاندون
 4. کش اومدن و رگ به رگ شدن
 5. آسیب مفاصل یا غضروف

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

دستگاه های بدنسازی تولید ایران اصولا از الگوهای خارجی مهندسی معکوس می شود. کارخانه شرکت ایمپالس در کشور چین قرار دارد و امروزه پیشرفت زیادی در گسترش بازار خود در اروپا نموده است.

در ایران هم مدل IT93 ایمپالس به شکل بسیار حرفه ای تولید شده که انصافا بسیاری از کیفیت های لازم را دارا می باشد و در بعضی از ایستگاه ها بهتر از نمونه خارجی خود تولید شده است این تولیدات دارای استاندارد اروپا می باشند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

۱۰ عادت که می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند.

 1. ارزیابی عادات غذایی خود.
 2. اگر برنامه ریزی نداشته باشید حتما شکست خواهید خورد.
 3. همیشه با یک شکم پر خرید کنید.
 4. به طور منظم و سر موقع غذا بخورید.
 5. در یک ظرف بشقاب و روی میز نهارخوری غذا بخورید.
 6. به اندازه کافی غذا در ظرف بکشید نه بیشتر.
 7. آخر شب غذا نخورید.
 8. آرام غذا بخورید، هر ذره از غذا را بجوید و مزه ها را بچشید.
 9. اگر در طول روز میان وعده می خورید، میان وعده هایتان کوچک باشد.
 10. حتما صبحانه بخورید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

کاتالوگ دستگاه های بدنسازی  مشاوره و سفارش دستگاه بدنسازی  تماشای محصولات بدنسازی

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

برند بادی استرانگ چین از اولین مدل های تجهیزات بدنسازی بود که به ایران وارد شد و هم اکنون نیز از مطرح ترین وسایل بدنسازی خارجی در ایران می باشد. با توجه به اینکه اسم زیبای این برند بسیار در ایران تکرار شده اکثر مدیران باشگاه بدنسازی این برند را بخوبی می شناسند و با توجه به استقبال خوب از مدل های این شرکت نمونه ایرانی این برند نیز در ایران تولید شده است که به حق می توانیم از آن بعنوان یکی از بهترین نمونه های مهندسی معکوس دستگاه های بدنسازی ایران نام ببرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

اضافه نمودن حجم عضلات از بیشترین طرفدار در بین بدنسازان برخوردار است حتی بسیاری از افرادی که به باشگاه مراجعه می نمایند تا از حد چربی خود کم کنند دوست دارند به مرور حجم عضلات خود را اضافه نمایند.

در اینجا برای بدنسازان جوان و تازه کار برنامه فوق العاده حجم بدنسازی تهیه نموده ام که این روش و برنامه بدنسازی یکی از استاندارد ترین روش اضافه نمودن حجم می باشد. این برنامه تمرین بر اساس تجربه بیش از ۲۰ سال خود از بدنسازی روشی منطقی می دانم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

نمایندگی فروش دستگاه های تکنوجیم

وسایل بدنسازی و هوازی تکنوجیم ایتالیا یکی از مطرح ترین برندهای حال حاضر در ایران و جهان می باشد. به صورتی که در کل دنیا باشگاه های که از این شرکت خرید کرده اند جزء معتبرترین باشگاه های مناطق خود محسوب می شوند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

این برنامه تمرینی بر پایه لیفت می باشد اما با کمی تغییر یک برنامه تمرینی فوق العاده شده است. هر روز شامل چالش منحصر بفرد برای شکستن برنامه تمرینی روتین می باشد.

در روز اول طناب های نبرد مقاومت بدن شما را تست می کنند شانه ها، بازوها و حتی پاهای شما را مشتعل می کنند. روز دوم از سورتمه استفاده خواهید کرد دستگاهی که کل بدن شما را به چالش می کشاند. در اخر روز سوم کل دل و روده تان به هم می ریزد:  از حرکت ضرب دوم وزنه برداری گرفته تا لانج و ددلیفت که تمام نقاط ضعف بدنتان را تقویت می کند. این برنامه سه روزه تمام چیزی است که نیاز دارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
24+

سود یک باشگاه بدنسازی در ایران بسته به مقدار سرمایه گذاری و منطقه قرار گیری آن باشگاه متفاوت است.

ولی به صورت کلی سود باشگاه ها را میتوانیم در ۴ دسته قرار دهیم و محاسبه کنیم.

۱- دسته اول: باشگاه های بدنسازی محلی و کوچک میباشد.

 نسبت به شهریه و تعداد اعضای خود حداقل سود این باشگاه ها با حدود ۵۰ تا ۷۰ هزارتومان شهریه و ۵۰ تا ۱۰۰ نفر ورزشکار بین  در هر ماه حداقل ۲/۵ میلیون تومان حداقل سود و حداکثر ۷ میلیون تومان می باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

هوازی LISS مخفف کلمات تمرین حالت پایدار با شدت پایین است که به نوعی پسر عموی HIIT محسوب می شود.

همانطور که از نامش پیداست مخالف تمرین اینتروال با شدت بالا (HIIT) می باشد. به جای اینکه خودتان را به مرزی برسانید که در مدتی کوتاه به نقطه آخر تمرین برسید هدف شما در LISS انجام تمرینات با سطح پایین در یک دوره طولانی و پیوسته خواهد بود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

تمرین با وزنه و تمرینات هوازی برای خانم ها

خانم ها اغلب برای سفت شدن بدن، داشتن فورم بهتری از باسن و آب کردن چربی شکم ورزش می کنند. در طول این برنامه تمرینی، تاکید ما بر این نواحی بدن و همچنین تمرین عضلات گروهی سایر نواحی بدن می باشد. به یاد داشته باشید اگر می خواهید از تمرینات قدرتی استفاده کنید و بدن به یک حالت متعادل برسد باید تمامی عضلات بدن مورد تمرین قرار بگیرند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

روزهایی که باشگاه نمی روید می توانید در خانه با انجام چند حرکت ساده تنها در چند دقیقه میزان ضربان قلب خود را بالا ببرید و چربی بسوزانید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

اینستاگرام و تلگرام، سایت ها و مجلات هر روز شما را بمباران اطلاعات می کنند اما اینقدر این مطالب زیاد و متنوع هستند که شما را گیج می کنند. کافیست شما بخواهید چربی های شکم خود را کم کنید شاید در همین کانال های تلگرام صدهزار روش مطلب، مقاله، توصیه و برنامه پیدا کنید که انواع میوه ها، غذاها، تمرینات و مکمل ها را با ادبیات جذاب نوشته است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

با توجه به تماسهای پرتعداد مخاطبان ما که درمورد قیمت دستگاه های بدنسازی باشگاهی برندهای ایرانی و خارجی سوال میکنند و میخواهند این قیمت ها را با بودجه خود مطابقت دهند قیمت های کلی دستگاه های بدنسازی ایرانی و خارجی  اماده نمودیم تا از کلیات ان مطلع شوند.