آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای حجم پیدا کردن

وقتی نوبت به خوردن برای حجم پیدا کردن می رسد هیچ کلید میانبری یا اکسیر جادویی برای آن وجود ندارد. شما فقط باید غذاهایی که باهاشون آشنا هستید رو بخورید و باید آنها را به مقدار زیاد مصرف کنید.

هیچ رازی برای حجم پیدا کردن از طریق خوردن وجود ندارد اما ده قانون برای آن موجود است در مقاله قبلی به ۵ مورد از آن اشاره کردیم در اینجا هم همانطور که قول داده بودیم به ادامه بحث می پردازیم.

اگر این قوانین را بشناسید و با آنها زندگی کنید به حجمی که می خواهید می رسید. اگرچه نتایج افراد با یکدیگر متفاوت است اما می توان انتظار اضافه کردن وزن پنج پوندی (تقریبا ۲٫۵ کیلو) در ماه داشته باشید. برای مثال اگر هدفتان حدود ۵ پوند عضله است حدود یک ماه این برنامه را اجرا کنید.

برنامه غذایی افزایش ورن

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

راز سیکس پک

هر فردی رویای فهمیدن راز سیکس پک را دارد در اینجا چند نکته ی موثر و مفید برای داشتن شکمی تخت و شش تکه را در اختیار شما قرار می دهیم.

 1. هر وقت و هر کجا که فرصت پیدا کردید عضلات شکم خود را تمرین دهید. مثلا وقتی در ترافیک هستید می توانید شکم خود را محکم داخل ببرید و تا ۱۰ بشمارید.
 2. چربی کل بدن را کم کنید و کالری بیشتری بسوزانید. اگر تنها حرکات شکم انجام می دهید کافی نیست. دراز نشست تنها عضلات شکم زیر چربی را تقویت می کند.
 3. شکم، ساق و جلو بازو را با یکدیگر تمرین دهید. تمرین این گروه از عضلات با یکدیگر به شما کمک می کند با شدت بالاتری به عضلات شکم فشار آورید.
 4. روش های جدید کرانچ، خم شدن، و چرخش را در زندگی روزانه ی خود پیدا کنید. برنامه روتین تمرینی خود را فراموش کنید. از توپ مقاومت برای بهبود تمرین خود استفاده کنید یا تمرینات هاردکور (بالا تنه) ترکیبی به برنامه ی خود اضافه کنید. تمرینات را ترکیب کنید. خلاق باشید.
 5. ست های تناوبی انجام دهید. بین ست ها روی میز استراحت نکنید چند حرکت شکم انجام دهید و زمان را هدر ندهید.
 6. آب زیاد بنوشید. ضروری است! بدن شما برای عملکرد درست به آب نیاز دارد. اگر به اندازه کافی آب ننوشید انرژی و نیروی کافی برای تمرینات سخت نخواهید داشت.
 7. از صبحانه نگذرید. وقتی صبحانه نمی خورید، متابولیسم بدن خود را می کشید. همچنین بعدا گرسنه تر می شوید و بیشتر غذا می خورید.
 8. استراحت و خواب کافی داشته باشید. این کار انرژی بیشتری به تمرین شما می دهد.
 9. کاردیو انجام دهید تا چربی اضافی را بسوزانید. اگر هنوز در شکم خود چربی دارید به شکم شش تکه دست پیدا نمی کنید. چند نمونه از ورزش کاردیو، دویدن، دوچرخه سواری، رقص، قایقرانی به مدت یک ساعت ۳ تا ۵ بار در هفته انجام دهید.
 10. از تمرینات شکم نگذرید. تمام پتانسیل خود را برای بهتر به نظر رسیدن قرار دهید. می توانید بهتر عمل کنید روی بدن خود حسابی کار کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

منبع پروتئین غیر گوشتی

آیا کره بادام زمینی برای ما مفید است؟

اگــر  چــه  کـره  بــادام  زمینی  دارای  چـربی  بالایـی  است (۱۶ گـرم چـربی،  و ۱۹۰ کالـری در هر دو قاشـق غـذا خـوری) امـا دارای مـواد مغذی بسیـار مفید برای بدن میباشد کره بــادام زمینی منبع عالـی از پروتئین، فیبـر، ویتامین ها و مواد معدنی است.

مصرف دو قاشق غذا خـوری کره بـادام زمینی حـاوی بیش از هشت گرم پروتئین، تقریبا ۲ گرم فیبر رژیمی، ۲۰۸ میلی گـرم پتاسیم، بیش از نیم گرم آهـن، ۲۴ میکرو گـرم فولیک و سـه گـرمشکر میباشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

برای حجم پیدا کردن

وقتی نوبت به خوردن برای حجم پیدا کردن می رسد هیچ کلید میانبری یا اکسیر جادویی برای آن وجود ندارد. شما فقط باید غذاهایی که باهاشون آشنا هستید رو بخورید و باید آن ها را به مقدار زیاد مصرف کنید.

هیچ رازی برای حجم پیدا کردن از طریق خوردن وجود ندارد اما ده قانون برای آن موجود است که در این مقاله به بررسی ۵ قانون و در مقاله بعد به ادامه بحث می پردازیم. اگر این قوانین را بشناسید و با آنها زندگی کنید به حجمی که می خواهید می رسید. اگرچه نتایج افراد با یکدیگر متفاوت است اما می توان انتظار اضافه کردن وزن پنج پوندی (تقریبا ۲٫۵ کیلو) در ماه داشته باشید. برای مثال اگر هدفتان حدود ۵ پوند عضله است حدود یک ماه این برنامه را اجرا کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

چرا ­پرس سینه

حتما  از شنا سوئدی های پرشی و تمرینات پلایومتریک بالاتنه مثل پرتاب مدیسن بال زیاد شنیده اید. در اصل این حرکات پایه های اصلی تمرینات فانکشنال هستند ولی برای رسیدن به جایگاهی که در آن حرکات پلیومتریک بخش عمده تمرینات را تشکیل می دهند نیاز به زیر ساخت های اولیه مانند افزایش سایز عضلانی و قدرت دارید و این مهم میسر نمی شود مگر با تمرینات کلاسیک و قدیمی ولی موثر پرس سینه و قفسه سینه.

این برنامه را با رویکرد افزایش حجم یا هایپرتروفی عضلانی با ۱۲-۸ تکرار و یک سوپرست پایانی پیش می گیریم. ترکیب حرکات چند مفصلی و تک مفصلی فشار مناسبی به عضلات سینه ای وارد می کند و تقارن خوبی را نصیب تان خواهد کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

رقابت های انتخابی تیم ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک جهت حضور در رقابت های آسیایی ۲۰۱۶ اسفند ماه سال جاری در مجموعه ورزشی فرهنگی شهید معتمدی برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابت های انتخابی تیم ملی پرورش اندام، بادی کلاسیک و فیزیک جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ که قرار بود ۲۴ اسفند ماه برگزار شود، طی تصمیمات جدید فدراسیون مقرر شد طی روزهای ۱۹ لغایت ۲۱ اسفند ماه در مجموعه ورزشی فرهنگی شهید معتمدی برگزار شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

چگونه برنده شدن

به نقل از: هانی رامبد (مربی بدنسازی هیث و بوندیا)

 • تمرینات فیل هیث

اسکات های سنگین

به طور طبیعی دو هفته قبل از مسابقات، فیل هیث از دو الی سه صفحه بر روی هر طرف میله ی هالتر موقع اسکات زدن استفاده می کند. در این زمان، یک هفته قبل از مسابقات او از چهار تا پنج صفحه در هر طرف استفاده می کند نتیجه اش نمایش عضلات چهارسر موقع نمایش کوارتر (عضلات چهارسر) می شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

ترکیب سه پروتئین

وقتی نوبت به پروتئین عضله سازی می رسد، اغلب پروتئین وی به عنوان پروتئین برگزیده میان بدنسازان پرورش اندام، ورزشکاران و فیتنس کاران انتخاب می شود. این امر از این حقیقت ناشی می شود که وی از انواع دیگر پروتئین ها سریعتر جذب، هضم و تجزیه می شود. به خاطر تاکید بر روی سرعت که صنعت مکمل را احاطه کرده و بر ذهن مردم تسلط یافته، پروتئین وی به عنوان معروف ترین مکمل در بازار تبدیل شده است. محققان در حال حاضر مشغول این تحقیق هستند که ثابت کنند سرعت همه چیز نیست.

در حالیکه در بعضی از موارد تاکید بر روی جذب سریع تضمین شده است مثل جذب سریع در چند دقیقه اول قبل از تمرین، اما مشکل اینجاست که عضلات شما تنها در مدت کوتاهی بعد از تمرین خودشان را ریکاوری و بازسازی نمی کنند. در حقیقت محققان نشان می دهند که رشد آنابولیکی و بازسازی در طی دوره ی ۶ ساعته یا بیشتر بعد از تمرین رخ می دهد. ترکیب سه پروتئین مختلف می تواند مزایای بیشتری به خاطر سرعت هضم متفاوت آنها ارائه دهد که شامل انتشار آمینو اسیدها در بافت های عضله می شود. این کار همیشه حس عالی برای افراد باشگاه بوجود آورده است اما اکنون داده های پزشکی معتبری وجود دارد که بر این تئوری در ظرفیتی بسیار بیشتر از قبل تاکید می کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

توماس دیلاور    (Thomas Delauer)- فیتنس کار حرفه ای

فیتنس کار حرفه ای آقای توماس دیلاور شش درسی که از اشتباهات خود در مدت فیتنس شدن گرفته را با ما به اشتراک گذاشته است.

برخی از مردم راحتر از بقیه یک بدن عالی برای خود می سازند و برخی این ژنتیک را دارند که بعد از تمرین خیلی سریع ریکاوری پیدا کنند اما تنها وجه مشترک همه، صرف نظر از رژیم غذایی و قدرت و اراده، این است که ما همگی اشتباه می کنیم. اما نباید فراموش کنیم این اشتباهات هستند که اجازه می دهند خودمان را به بهترین نحو نشان دهیم اگر این اشتباهات نبودند هرگز جایی برای رشد بوجود نمی آمد.

در اینجا شش اشتباه مهم که در طول سال های تمرین خود مرتکب شدم را برای شما بازگو می کنم تا شاید راه حلی برای جلوگیری از مرتکب شدن این اشتباهات توسط شما باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

از بهترین مکمل ها

وی پروتئین :

عضلات جهت رشد و ریکاوری به پروتئین کافی نیاز دارند وقتی صحبت از میزان کافی میشود منظور متناسب با وزن بدن است. میزان پروتئین مورد نیاز برای افراد مختلف متفاوت است، اما معمولا هر اسکوپ پروتئین وی شامل ۲۰ تا ۳۰ گرم است. به طور معمول افراد به ۲۵ تا ۴۰ گرم پروتئین قبل از ورزش نیاز دارند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تمرین ۱۰ دقیقه ای

برنامه قدرتی نسبتا سبک برای خانم های خانه دار

یک برنامه تمرین ۱۰ دقیقه ای  قدرتی نسبتا سبک برای خانم های خانه دار توسط خانم طناز قاضی بیات، مربی رسمی فدراسیون بدنسازی تدارک دیده شده است که خانمها می توانند آن را به راحتی در منزل اجرا کنند. همین اول نیاز است اشاره شود این برنامه تمرین برای کسانی طراحی شده که در سلامت کامل فیزیکی و عضلانی به سر می برند و هیچ بیماری خاصی ندارند.

ابتدا لازم است با حرکات کششی و نرمشی سبک گردش خون را به طرف عضلات هدایت کنید و سپس حرکات را به ترتیب انجام دهید.

با چند هفته تمرین (۳ جلسه در هفته) اثرات آن پدیدار می شود. هر حرکت را یک ست اجرا کنید با حداقل استراحت و همه حرکات را یک سری اجرا کنید. مقداری آب بنوشید و از نو شروع کنید تا در کل ۳ سری کامل شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

چه بخوریم؟

به طور معمول هر فرد در طول روز بیش از ۲۰۰ انتخاب در حوزه مواد غذایی انجام می دهد بدون اینکه خودش متوجه این ماجرا باشد. حتی اگر تصورتان این است که درباره انتخاب غذا به درستی عمل می کنید توصیه می کنیم این مقاله نسبتا کوتاه را مطالعه کنید. یکی از ساده ترین کارها برای بهبود دادن رژیم غذایی این است که یاد بگیرید بهتر خرید کنید. از میان آنچه در نهایت از یک فروشگاه خرید می کنید حدود ۶۰ الی ۷۰ درصدش بی برنامه خریداری شده است. لازم است یاد بگیرید در خرید خود تغییراتی اندک اعمال کنید تا به فواید بزرگی در حوزه سلامتی برسید. قبل از خرید بعدی مواد غذایی این مقاله را بخوانید تا گزینه های بهتر را بشناسید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

شکلات بخورید!

گاز زدن شکلات تلخ می تواند شیرین ترین راه برای جلوگیری از بروز حملات قلبی باشد. خاصیت ضد التهابی کاکائو باعث کاهش احتمال تصلب شرائین می شود.

با باز کردن درب یا پنجره رو به خورشید می توانید طول عمر خود را افزایش دهید. روزانه ۲۰ دقیقه در معرض تابش خورشید بودن می تواند احتمال مرگ ناشی از ناراحتی قلبی را حدود ۲۶ درصد کاهش دهد.

در کنار شکلات تلخ، برای داشتن قلب سالم تر خواب خود را تنظیم کنید. ۳ چرت ۳۰ دقیقه ای در هفته می تواند باعث کاهش ۳۰ درصد ناراحتی های قلبی شود.

یک لیوان شیر در روز به کاهش فشار خون کمک می کند. فشار خون اتفاق نامطلوبی است که می تواند منجر به سکته و ناراحتی قلبی شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تعداد دستگاه ها : طبق لیست و تصاویر

مشخصات : طبق لیست و تصاویر

توضیحات : فروشنده مرادی ۰۹۳۵۱۰۷۴۳۸۰    

شرکت سازنده : 

قیمت : تماس بگیرید

میزان کارکرد : آکبند 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بازوهای خوش تراش و پرقدرت

تمرین بازو چه در پرورش اندام، چه فیتنس، چه فیزیک، چه بسکتبال و هر رشته ای که اسم ببرید مقوله ای جذاب است چرا که همیشه بازوها قابل رؤیت هستند و به همین علت همه دوست دارند در ناحیه بازو عضلانی و خوش تراش باشند. شاید یک بسکتبالیست بازوهایی مثل سادیک هادزویک نخواهد اما مطمئن باشید از داشتن بازوهایی خوش تراش و پرقدرت لذت و بهره می برد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه برای ساختن بازوهایی خوش تراش تمرین کنید. ۲ برنامه تمرین جداگانه در اینجا معرفی شده که یکی به حالت عادی است و در مقاله قبلی گفته شد و برنامه دوم به صورت سوپرست اجرا می شود. فراموش نکنید بین این ۲ جلسه تمرین ۲ الی ۳ روز فاصله رعایت شود تا به رشد بازوها لطمه نخورد.