آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

در این مقاله سعی داریم شما را با  ۵ مورد از بزرگترین اشتباهات انجام شده در جلسه تمرین سرشانه آشنا کنیم.

  • اشتباه اول: فاصله کم دستها در حرکت پارویی عمودی

برای هدف قرار دادن سرمیانی دلتوئید، در طول جرای حرکت پارویی با هالتر بازوهای شما باید به طرفین و متمایل به سمت خارج بدن حرکت کند. ولی وقتی فاصله بین دستهایتان بیش از اندازه کم باشد، این شرایط فراهم نخواهد شد. در چنین موقعیتی همزمان با چرخش هم زمان با چرخش شانه ها آرنج های شما به سمت جلو متمایل می شود. این حرکت شرایط مناسبی را برای مفصل شانه فراهم نمی کند. فاصله زیاد بین دست ها (در حدود عرض شانه) اجازه می دهد تا آرنج ها را به سمت خارج و بالا متمایل کنید و این شرایط ایده ال برای هدف قرار دادن سر میانی دلتوئید است. (البته سر جلوئی دلتوئید هم مقداری تحت فشار قرار می گیرد.)
حتی اگر به دنبال افزایش تنوع در تمرین خود هستید، از اجرای حرکت پارویی عمودی با فاصله کم بین دستها خودداری کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

گوشت های غیر رایج

استفاده از منابع مختلف پروتئین می تواند عضلات شما را با مواد مغذی عضله ساز سیراب کند. البته برخی از مواردی که در ادامه شاهدش هستید شاید به راحتی در دسترس شما نباشد ولی چنانچه سفری داشتید به کشورها مناطقی که چنین منابعی از پروتئین ها در اختیارتان باشد خوب است که از مزایای آنها مطلع باشید. چنانچه هراز گاهی این گوشت ها را به عنوان جایگزینی برای گوشت گوساله، مرغ و تن ماهی مصرف کنید. می توانید از مزایای خاص هر کدام در جهت عضله سازی بیشتر بهره مند شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

ترشح طبیعی هورمون تستوسترون

۳ حرکت در تمرینات با وزنه وجود دارد که سنگین ترین حرکات با وزنه به حساب می آید و به علت سنگینی آن است که ترشح طبیعی هورمون تستوسترون طبیعی به وجود می آید.
همانطوری که می دانید هورمون تستوسترون باعث افزایش حجم و قدرت عضلات می شود.
حرکات عبارتند از اسکوات هالتر، ددلیفت، پرس سینه هالتر که در ورزش پاورلیفتینگ مجموعه رکورد این ۳ حرکت نتیجه ورزشکار را رقم می زند، البته لازم به توضیح است مبتدیان تا زمانی که عضلات آنها آمادگی لازم را نداشته باشد و تکنیک صحیح حرکت را نیاموخته باشند نباید از حرکات اسکوات هالتر و ددلیفت استفاده نمایند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تیم ملی پرورش اندام کشورمان با کسب ۲ طلا، ۳ نقره، یک برنز و ۲ عنوان چهارمی به مقام نایب قهرمانی شصت و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان IFBB دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این دوره از رقابتها که با حضور نمایندگان ۵۷ کشور در برازیلیای برزیل برگزار شد، هادی چوپان در وزن منهای ۸۵ کیلو گرم و مهدی عیاری در وزن منهای ۹۵ کیلو گرم صاحب نشان طلا شدند. مهدی حیدری در وزن منهای ۷۰، بابک اکبرنیا در وزن منهای ۸۰ و اسحاق قویدل در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلو گرم بر سکوی دوم ایستادند و نشان نقره به گردن آویختند. سجاد نیکنام در وزن منهای ۷۵ با کسب نشان برنز به کار خود در جام شصت و هشتم جهان پایان داد.

علی رستمی در وزن منهای ۸۰ و خلیل اسدی در وزن منهای ۹۰ کیلو گرم در جایگاه چهارم اوزان خود قرار گرفتند و رضا نوری آرا در وزن منهای ۱۰۰ کیلو گرم هفتم شد.

در شصت و هشتمین دوره مسابقات پرورش اندام جهان، تیم مصر در حالی بالاتر از تیم ۹ نفره کشورمان به مقام قهرمانی دست یافت که با دو تیم کامل ( ۲۰ نفر) در این رقابتها شرکت کرده بود. تیم کره جنوبی پس از کشورمان در جای سوم جدول رده بندی توزیع مدالها قرار گرفت.

هدایت تیم ملی پرورش اندام کشورمان در رقابتهای جهانی برزیل را محمد نصیری، علی تبریزی و وجید اکبرزاده یرعهده دارند.

ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام که برای شرکت در اجلاس جهانی به برزیل رفته، این تیم را همراهی می کند.

ملی پوشان شایسته کشورمان بامداد روز چهارشنبه ۲۸ آبان به تهران بازمی گردند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

خوابم نمی بره …!

ناتوانی در خواب منظم و کافی می تواند مشکلات مختلفی در پی داشته باشد، از خستگی مزمن بدن و تضعیف سیستم ایمنی گرفته تا کاهش انرژی و ناتوانی برای فعالیتهای روزمره از جمله تمرین. اگر جزو افراد کم خواب هستید احتمالاً این جملات را مرتب با خود تکرار می کنید که: من باید رشد کنم، پس باید بخوابم. باید خودم رو مجبور کنم به خوابیدن. چشمهایم رو می بندم و روی خوابیدن تمرکز می کنم …

ولی در نهایت با نا امیدی به خود می گویم: پس چرا خوابم نمی بره ..؟

تلاش کردن برای خوابیدن و عدم موفقیت در این کار، حس بدی در افراد ایجاد می کند. عدم توانایی در به خواب رفتن، می تواند بدلیل مختلفی ایجاد شود، از جمله تمرینات سخت، مشکلات و دغدغه های فکری و ذهنی، خواب نامنظم یا مصرف مواد محرک از جمله کافئین، اما پیش از هر چیز استرس های فکری، عامل جدی در عدم خواب مناسب و عمیق بشمار می آید.
وقتی تحت استرس قرار می گیرید، بدن از ریتم طبیعی خود خارج می شود، در نتیجه سخت تر بخواب می روید و در طول شب هم خواب سبک تر و بی کیفیتی خواهید داشت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تعداد دستگاه ها :  باشگاه کامل

مشخصات : طبق تصاویر

توضیحات : فروشنده مرادی- ۰۹۳۵۱۰۷۴۳۸۰      

شرکت سازنده : تاف استاف

قیمت : هر دستگاه ۳۵میلیون

میزان کارکرد : آکبند

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

عضلات کول یکی ازگروه عضلانی خاص در بدن هستند از این بابت که یا به راحتی برای این حرکت شراگ رشد می کنند یا اینکه باید برای آن زحمت زیادی متحمل شد. چنانچه عضلات کول بدن شما به اندازه کافی رشد نکرده اند احتمالا به این خاطر است که در حرکات مختلف بیش از اندازه از این عضله کار کشیده اید.
حین تمرین عضلات سرشانه، پشت، جلوبازو، پشت بازو، سینه و حتی برخی حرکات پا مثل اسکوات امکان به کارگیری عضلات کول وجود دارد. برای اینکه عضلات کول بتوانند رشد کنند یاد بگیرید که چگونه باید حین تمرین دیگر عضلات تحت فشار را متمرکز روی همان عضلات کنید و تلاش کنید که از عضلات کول خود کمک نگیرید.
اگر کولهای ضعیفی دارید و سعی دارید آنها را رشد دهید بهترین روش این است که آنها را به دید یک عضله ضعیف نگاه نکنید، این گروه را یک گروه عضلانی متشکل از فیبرهای تند انقباض و کند انقباض در نظر بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

گفته می شود که فیبرها ،در هضم و جذب پروتئین ها اخلال ایجاد می کنند. اگر اینگونه است پس چرا مصرف فیبرها توصیه می شود؟
به یاد داشته باشید ، زمان هایی از روز وجود دارد که می خواهید به سرعت پروتئین ها را در اختیار بدن قرار دهید و زمان هایی هم هست که می خواهید این کار را به سرعت کمتری انجام شود . فیبرها در گوارش پروتئین ها تداخل ایجاد نمی کنند ، بلکه سرعت آنرا کاهش می دهند. (چنانکه چربی ها و پروتئین فیبرهاهای کند هضم مثل کازئین هم این خصوصیات را دارند. )
وقتی تمرین می کنید، نیاز بالایی را در عضلات خود برای آمینواسیدها ایجاد می کنید . هر چه سریعتر بتوانید آنها را در اختیار عضلات بگذارید ، تخریب حجم عضلانی توسط بدن ( برای اینکه بتوانید به آمینو اسید های لازم برای ریکاوری و تامین انرژی دست یابد) زود تر متوقف می شود. بلافاصله پس از تمرین ، پروتئین تند هضم مثل وی مورد استفاده قرار دهید و از مصرف فیبر خودداری کنید تا آمینواسیدهای آن به سرعت جذب شوند.
در تمام زمان های دیگر روز ، باید پروتئینی کند هضم تر مصرف کنید، یا به شکل غذاهای کامل یا مکمل ها . باید این پروتئین ها برای مدت طولانی تری در بدن بمانند و جریان طولانی و پایدارتری از آمینواسیدها را در اختیار بدن بگذارند ، تا بازهم از حمله بدن به عضلات ممانعت می کنند ، در نتیجه استفاده از فیبرها در تمام وعده ها غیر از وعده های حول و حوش تمرین مناسب است.
در نهایت ، فیبرها برای سلامتی بدن هم اهمیت بالایی دارند و کمک می کنند به افزایش حجم غذایی که مصرف می کنید در سیستم گوارش. این باعث می شود تا روند گوارش غذاها بهبود یابد، همچنین فیبرها سلامت کلی بدن را هم ارتقا می دهند. سعی کنید روزانه حداقل ۲۵ گرم فیبر از غذاهای کامل و مکمل های خود را دریافت کنید ، اما ۳۵ گرم مقدار خیلی بهتری است . اگر در حال حاضر این مقدار فیبر را دریافت نمی کنید ، سعی کنید به تدریج به این مقدار دست یابید و ناگهان مصرف فیبر خود را افزایش ندهید تا سیستم گوارش با آن وفق یابد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

اکثر ورزشکاران کم تجربه از تمرینات عضله های ران و پایین تنه وحشت دارند و اگر از این افراد بخواهیم برایمان فیگور بگیرند بدنشان X نمی باشد. یعنی به هیچ عنوان تناسب در بالا تنه و پایین تنه شان وجود ندارد و اگر از این دسته افراد سوال کنیم چرا پایین تنه کار نمی کنید می گویند تمرینات آن سنگین است! در صورتی که عضلات پا ستون بدن انسان می باشد و هر چقدر که تمرینات آن سنگین باشد باید روی این عضلات کار کنیم.