آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

با قهرمانان در راه قهرمانی

فیل هیث : کمکی از بسکتبال

از زبان قهرمانان : پیشینه ام در بسکتبال مرا در بدنسازی کمک کرد. فکر می کنم باعث شد یک توانایی ذهنی خوب داشته باشم. در بسکتبال چیزهایی یاد گرفتم که در مسابقات خیلی به کمکم آمد و این را هیچکدام از حریفانم در بدنسازی ندارند. برای من خیلی راحت است که صبح ساعت ۵ بیدار شوم و تمرین هوازی کنم چون من به این کار در تیم بسکتبال کالج عادت داشتم. یا مثلا ۲ بار تمرین در روز برایم عادی بود چون در کالج روزی ۲ بار تمرین می کردیم. تفاوت اصلی در تغذیه است در بسکتبال بهتر است که همیشه اوقات غذا نخورید اما در بدنسازی این ضروری است که همیشه غذا بخورید. برایم انتقال به بدنسازی راحت بود چون می گفتم که چه خوب است دیگر نیازی ندارم وزن کس دیگری را حمل کنم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

Anabolic Halo

دورانی بود که استفاده از داروهای استروئیدی و حتی استفاده از داروهای حیوانی که برای دام ها تهیه می شد در پرورش اندام و در ورزش های قدرتی معمول و مرسوم بود و کمترین مشکلی از این بابت نیز حس نمی شد و به عبارت دیگر کمترین ممانعتی در استفاده از این داروها به عمل نمی آمد. در آن سال و در آن دوران طلایی نه تست دوپینگی در کار بود که ورزشکاران را قبل از انجام مسابقات فیلتر کنند و نه اینکه کسی را به خاطر استفاده از داروهای استروئیدی از دور رقابت ها حذف کرده و یا حکم و مدل وی را پس می گرفتند که ورزشکاران ترسی از مصرف این داروها به خود راه دهند.

در آن سال که اتفاقا برخی از قهرمانان آن دوران هنوز هم زنده اند و آرنولد نمونه بارز اینهاست مقوله ای به نام دوپینگ و ممنوعیت مصرف دارو و ممنوعیت استفاده از استروئید و تست دوپینگ و مثبت شدن تست در میان نبود و حتی ورزشکاران با فراغ بال و با خیال راحت از داروهای پپتیدی و از هورمون های رشد انسانی که شرکت های داروسازی آلمانی از اجساد مرده های خریداری شده از هندوستان و بنگلادش و دیگر کشورهای فقیر و فلک زده تهیه نموده و روانه بازار می کردند استفاده کرده و رشد می نمودند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

ترش می کنید ؟

وقتی صحبت از ترش کردن معده یا بازگشت اسید معده می شود، مواد غذایی خاصی هستند که معمولا مشکل سازند. بهترین راهکار این است که به طور کل از مصرف این مواد غذایی خودداری کنید. اما متاسفانه، این مواد معمولا بیشتر از نیمی از برنامه غذایی همه افراد را در بر می گیرند. در زیر مواد غذایی که در این زمینه مخرب و آسیب رسان هستند را برایتان معرفی می کنیم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

Anabol-5

با شنیدن نام آنابول و مخصوصا زمانی که پسوند ۱۰ و ۵ به آن افزوده می شود آدمی بی اختیار به یاد دیانابول های ساخت تایلند می افتد! حقیقت این است که یکی از کمپانی های مکمل سازی این بار از اسم این دارو استفاده یا شاید هم سوء استفاده تجارتی کرده و محصول تولیدی که خود که از بیخ مجاز است را به  Anabol-5 عرضه کرده است.

قوی ترین ترکیب غیر استروئیدی

به نظر می رسد که مکمل Anabol-5 استروئید باشد ولی این محصول ابدا استروئید نیست و این در حالی است که شرکت سازنده در مورد این محصول ادعا کرده است که قوی ترین ترکیب غیر استروئیدی دنیاست.

در مورد اینکه این ترکیب قوی ترین ترکیب غیر استروئیدی دنیاست تردیدی نیست که کمپانی سازنده دچار اوهام شده و رویا پردازی نموده است و به عبارت خیلی ساده تر می توان گفت که این کمپانی در این مورد مهملات بافته است ولی با این وجود از این حقیقت نیز نمی توان گذشت که شاید بتوان پاره ای اثرات مثبت و سازنده را از این مکمل انتظار داشت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تمرینات کتل بِل بخش پنجم

مقدمه: حرکت کلین (Clean) با کتل بل یک تمرین سنتی و همه کاره ای میباشد که هرکسی احتیاج به استاد شدن در آن را دارد. منظور اصلی آن این بوده است که شما راه ایمنی در دست داشته باشید که بتوانید یک  یا دو کتل بل را در موقعیتی مناسب برای بلند کردن در بالای سر آماده کنید. کلین یک حرکت پیشرو برای پرس ارتشی, پرس با لگد پا به بالا, و پرس های به فرم دو ضرب میباشد. کلین میتواند همینطور خودش به تنهایی به عنوان یک حرکت برای قدرت و استقامت یا بطور ترکیبی با تمریناتی که به وسیله وزن خود بدن انجام میشوند یا با تمرینات تکرار بالای دیگر کتل بل انجام شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

آلفا لیپوئیک اسید

امروزه مصرف انسولین در میان ورزشکاران و مخصوصا در میان ورزشکاران رشته های قدرتی شدیدا شیوع پیدا کرده است و صد البته در این میان هر از چند گاه یکی دو راس از این ورزشکاران نیز در اثر مصرف همین هورمون به دیار باقی می شتابند.

مکمل های انسولینی

کمپانی های مکمل سازی نیز در این میان بی کار نبوده و ترکیباتی تولید و عرضه کرده اند تا افراد بدون مصرف انسولین بتوانند این هورمون را در بدن خود تقویت کرده و سطح سرمی این هورمون در خون خود را افزایش داده و بدین ترتیب از اثرات این هورمون استفاده کنند بی آنکه خطر بروز شوک انسولینی و مرگ در میان باشد.

ماهیت این مکمل ها به گونه ای است که موفق به راندن قند به درون بافت های عضلانی شده و یا نهایتا خود بدن را تحریک به ترشح انسولین می کنند که در برخی موارد به غلط از این مکمل ها به عنوان انسولین دار یاد شده است که این ترفند را نیز باید در زمره ترفندهای تجاری بازی و فریب کارانه کمپانی های سازنده مکمل های غذایی و فروشندگان این محصولات دانست.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تمرینات کتل بل بخش چهارم

در بخش سوم از سری مقالات کتل بل ما پرداختیم به آموزش حرکت برخاستن ترکی تاکتیکال و فواید این حرکت استثنایی. در این بخش ما بر آن بنیاد افزوده میکنیم با توضیحاتی در مورد حرکت گلادیاتور (Gladiator) و گنجاندن آن در ساختن یک زیر بنای محکم بدنی.

تمرینات کتل بل بخش چهارم ؛ حرکت گلادیاتور

این حرکت یک تمیرن شگرف برای قوی کردن عضلات حسته ای (Core) و متعادل کننده میباشد که بطور یکپارچه با حرکت برخاستن ترکی تاکتیکال ترکیب میشود. برای شروع, یک کتل بل را بردارید و حرکت برخاستن ترکی تاکتیکال را تا مرحله نشستن آن انجام دهید که در مقاله بخش سوم بطور کامل توضیح داده شد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

Vitrix

امروزه علاوه بر مکمل های غذایی پروتئینی و علاوه بر چربی سوزهایی که در بازار می بینید و علاوه بر دیگر مکمل های غذایی که به فراوانی در بازار عرضه می شود مکمل هایی نیز باب روز شده اند به این مضمون که این مکمل ها افزاینده ترشح تستوسترون در بدن هستند و عمده ترین مورد استفاده این مکمل ها کهن سالانی هستند که بدن شان به دلیل کهولت سن، تستوسترون کافی تولید نمی کند و به دلیل همین ناکافی بودن ترشح تستوسترون در بدن نیز علایم کمبود این هورمون در بدن این افراد بروز می کند که به عنوان مثال می توان به افت شدید قوای مردانه و از دست رفتن خلق و خوی دوران جوانی و از دست رفتن نشاط و شادابی و موارد مشابه اشاره کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تمرینات کتل بل بخش سوم

مقدمه:

در تمرینات کتل بل بخش سوم ما می پردازیم به حرکت برخاستن ترکی یا (Turkish Get Up) که برای این مقاله بطور خلاصه به آن (TGU) خواهیم گفت. غالب اوقات اشخاصی که این حرکت را شروع میکنند بخاطر دشوار بودن یادگیری آن تمایلی به انجامش ندارند. ولی اگر به انجام آن ادامه دهند در آن مهارت پیدا کنند و فواید آن را مشاهده کنند, از حرکات مورد علاقه آنها میشود.
برخاستن ترکی (TGU) یک تمرین برجسته برای افزایش قدرت, قابلیت انعطاف, استواری و استحکام تمامی سراسر بدن است. این حرکت مخصوصا خود را به عنوان یک تمرین توانبخشی ونوسازی برای شانه ها ثابت کرده. اضافه بر آن, استادی در TGU تمامی حرکات تمرینی در بالای سر را آسان تر و ایمن تر خواهد کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

دو پسر نوجوان که متهم هستند مربی بدنساز را به قتل رسانده‌اند، ادعا می‌کنند مقتول به آن‌ها تعرض کرده بود.

به گزارش بهار، صبح روز شنبه ۹ دی امسال مأموران کلانتری ۱۶۰ خزانه از قتل مربی بدنساز در داخل باشگاه در فلکه چهارم خزانه با خبر و در محل حاضر شدند. بررسی‌ها نشان داد پرویز، ۳۲ ساله که در اتاقی داخل باشگاه زندگی می‌کرد با ۵۰ ضربه چاقو به قتل رسیده است. تحقیقات قاضی قریشی زاده بازپرس کشیک ویژه قتل نشان داد پرویز چندی قبل از شهرستان راهی تهران شد و در باشگاه به عنوان بوفه‌دار شروع به کار کرد.

قتل

او مدتی بعد شروع به تمرین بدنسازی کرد و دو ماه پیش در رشته بدنسازی استان تهران مقام اول را به دست آورد. یکی از کارکنان باشگاه گفت: «باشگاه معمولا بعدازظهر پنجشنبه‌ها تا صبح شنبه تعطیل است و من امروز صبح وقتی در باشگاه را باز کردم، فکر کردم پرویز در اتاقک بالا خواب است اما وقتی به اتاقک رفتم، با صحنه دلخراشی روبه‌رو شدم. اتاقک پر از خون بود و مقتول در حالی که ضربات متعدد چاقو در پشتش مشاهده می‌شد، روی زمین افتاده بود.»

در بررسی‌های پلیسی مشخص شد، در ساعات تعطیلی باشگاه بعضی از ورزشکاران آماتور برای تمرین به این باشگاه رفت و آمد دارند. مأموران دریافتند روز قبل از حادثه دو نفر از شاگردان مقتول به نام‌های بهمن، ۱۵ ساله و سهراب، ۱۶ ساله به باشگاه آمده و از آن روز به بعد دیگر برای تمرین به باشگاه مراجعه نکرده‌اند. کارآگاهان چند روز بعد از حادثه دو مظنون را شناسایی کردند و برای بازجویی به اداره آگاهی انتقال دادند.

دو متهم در نخستین بازجویی‌ها از قتل مربی جوان اظهار بی‌اطلاعی کردند اما در بازجویی‌های فنی وقتی با شواهد روبه‌رو شدند، به قتل پرویز اعتراف کردند.

بهمن در شرح این حادثه گفت: «من و سهراب مدتی پیش برای تمرین بدنسازی در این باشگاه ثبت‌نام کردیم. پرویز بعد از این‌که در استان مقام آورد، به ما آموزش می‌داد. او از ما می‌خواست تا در مواقع تعطیلی باشگاه پیش او برویم و به صورت خصوصی به ما آموزش دهد. چند جلسه‌ای بعد از تعطیلی باشگاه من پیش او رفتم و سهراب هم یکی، دو بار رفته بود. او در اتاقک بالای باشگاه فیلم‌های بدنسازی را به ما نشان می‌داد و بعد از دیدن فیلم به ما آموزش می‌داد. یک‌بار که من تنهایی رفته بودم او به من داروی بدنسازی داد تا بخورم و گفت که باعث افزایش عضله می‌شود. وقتی دارو را خوردم، احساس خستگی به من دست داد و از هوش رفتم. بعد از این‌که حالم خوب شد، متوجه شدم او به من تعرض کرده است.»

او ادامه داد: «من خیلی از او کینه به دل گرفتم تا این‌که متوجه شدم پرویز با همین شیوه به سهراب هم تعرض کرده است. عصر روز جمعه من و سهراب تصمیم گرفتیم پیش پرویز برویم. ما با تلفن همراهش تماس گرفتیم و قرار گذاشتیم شب برای تمرین به باشگاه برویم. ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه پرویز در باشگاه را باز کرد و ما داخل شدیم. او طبق روال قبلی یک سی‌دی گذاشت و ما مشغول تماشای فیلم شدیم. او با انار و چایی از ما پذیرایی کرد و حدود ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه در حالی که من مشغول تماشای فیلم بودم، متوجه شدم سهراب چاقویش را از جیبش بیرون آورد و ناگهان چند ضربه از پشت به او زد. مقتول با ضربات متعدد چاقو فرصت دفاع پیدا نکرد و غرق در خون روی زمین افتاد. در ادامه من چاقو را از سهراب گرفتم و دو ضربه به او زدم. بعد از این حادثه ما ریموت در باشگاه را برداشتیم و از باشگاه خارج شدیم و بعد در را با ریموت بستیم و به خانه‌مان رفتیم تا این‌که دستگیر شدیم.»

سهراب هم در بازجویی‌ها در اداره آگاهی با اعتراف به قتل پرویز، حرف‌های بهمن را تایید کرد. تحقیقات کارآگاهان در این مورد ادامه دارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

مکمل T BOMB II

امروزه در بازار مکاره فروش مکمل های غذایی گویا هر چیزی که اسم تستوسترون و اسم افزاینده ترشح تستوسترون بر خود داشته باشد را اولا به نام پیش هورمون جا زده و به خورد هم می دهیم و در ثانی این ترکیبات را به عنوان پیش هورمون پذیرفته و مصرف می کنیم! این در حالی است که ماهیت پیش هورمون ها با ترکیبات مجاز افزاینده ترشح طبیعی تستوسترون که عموما منشاء گیاهی دارند تفاوت های بنیادین دارد. قصد بدگویی در مورد ترکیبات افزاینده ترشح تستوسترون را نداریم اما همانگونه که نمی توان ویتامین E را استروئید آنابولیک دانسته و آن را هم ردیف با تستوسترون دانست ترکیبات افزاینده ترشح تستوسترون را نیز هرگز نمی توان پیش هورمون نامیده و در زمره پیش هورمون ها طبقه بندی کرد!

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

رشد طبیعی

برای افراد بدنساز مهم ترین فاکتور کسب یک فیزیک ایده آل است. در جهان مواد غذایی متنوعی وجود دارند که جزو بهترین مواد غذایی عضله ساز هستند. اما ممکن است تا به حال اسمی هم از آنها نشنیده باشید و به همین خاطر با وجود همه خواص ممکن است به سادگی از آنها چشم پوشی کنید و نیروهای آنابولیک آنها را از دست بدهید.

چند غذای ساده برای عضله سازی

به همین خاطر در این مقاله بر آن شدیم در ادامه مطلب هفته گذشته به معرفی چندین ماده غذایی سودمند و عضله ساز بپردازیم تا که بتوانید به راحتی آنها را در لیست خریدتان بگنجانید و در برنامه غذایی تان تنوعی فوق العاده ایجاد کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

بازوهای کلاسیک

واقعیت این است که هر بدنساز کلاسیکی خواهان دستیابی به کیفیت و فرم کاملی در عضلات بازو است و هر چند مطالب زیادی در این مورد ارائه شده، ولی هنوز هم افراد بسیاری در رشد عضلات این بخش یا دستیابی به بازوهای کلاسیک نظرشان دچار مشکل هستند، خوشبختانه همیشه راه های جدید و نکات ظریفی برای بهبود و اصلاح روش های تمرین وجود دارد و هیچ فردی در دنیا نیست که بتواند ادعا کند برنامه تمرین او بهترین برنامه ممکن برای رشد هر یک از عضلات است و برای تمام بدنسازان دیگر موثر است.

در اصل هر فرد برای اینکه بتواند به موثرترین برنامه تمرین برای خودش دست یابد به سال ها تجربه و کسب اطلاعات مختلف در زمینه تمرین نیاز دارد و حتی بهترین برنامه های تمرین هم پس از مدتی آثار مثبت شان کاهش می یابد و نیاز به تغییر و اصلاح دارند. بنابراین تصور نکنید می توانید برنامه ای را تنها به این دلیل که برای بدنساز موفقی موثر بوده مورد استفاده قرار دهید و در زمان کوتاهی به پیشرفت مشابه او دست یابید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

ضخامت خیره کننده سرشانه

شما هیچگاه نمی توانید بدون داشتن شانه های ضخیم و عریض صاحب بدنی به شکل V شوید. منظور این است که تمرینات مختص به این عضله باید شامل دلتوئید جلوئی، میانی و خلفی باشد تا شاهد رشد مطلوب و چشمگیری در این ناحیه از بدن تان باشید. در اینجا تمریناتی را به شما یاد آور خواهیم شد که می تواند از تمام زوایا این عضله را تحت فشار قرار دهد. همچنین بعد از مدتی از اجرای این برنامه ضخامت خیره کننده در سرشانه هایتان احساس خواهید کرد.