آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

بیت الله عباسپور به مقام سوم مسابقات مستراروپا رسید
شگفتی مسابقات قهرمانی مایکل کفالیناس از یونان و نایب قهرمانی جانی جکسون

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

در تبلیغات رسانه ای شما نیز شاهد آن هستید که افرادی ادعای ارائه رژیم جوانی را می نمایند. واقعیت آن است که افزایش سن و پیر شدن یک پدیده طبیعی غیر قابل اجتناب است که از نشانه های آن عبارتند از: افزایش چین و چروک های صورت، کاهش هوشیاری ذهنی و منطقی، ضعیف شدن عملکرد ارگان های حسی، ابتلا به بیماری هایی نظیر: بیماری های قلبی، فشار خون، دیابت، آرتریت و از جمله عوارض ظاهری افزایش سن می توان افزایش چین و چروک های پوست و سفید شدن مو ها و … را نام برد.

هیچ کس دوست ندارد پیر شود و مسن به نظر برسد و احساس پیر بودن را داشته باشد ولی پیر شدن نیز حقیقتی از زندگی است. هرچند غیر ممکن است که بتوان برای همیشه جوان باقی ماند، اما از طرف دیگر با کمک یک رژیم غذایی و الگوی زندگی سالم می توانیم نیروی جسمانی و شادابی خود را بهتر حفظ نماییم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

مکملهای املاح

کلسیم:

این ماده‌ی معدنی که در رشد، سلامت و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها موثر است، چنانچه به صورت قرص یا آمپول به مقدار زیاد و مکرر و بیش از نیاز بدن استفاده شود، عوارض زیر را به دنبال دارد:

– رسوب در بافت‌های نرم
– ایجاد سنگ‌ های مجاری ادراری
– اختلالاتی در چشم
– ناشنوایی به علت رسوب در گوش
– یبوست

– اختلال در جذب آهن، روی و منگنز و باعث کمبود این املاح در بدن می ‌شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

مسابقات حرفه ای فیبو در دومین سال برگزاری خودش از تاریخ ۳۱فروردین لغایت ۳ اردیبهشت ماه در کشور المان برگزار شد و بیت اله عباسپور در مسابقه به نتیجه بسیار خوب و رضایتش بخش دست پیدا کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

عباس مشکوه رضوی – اولین دوره آموزشی فدراسیون جهانی پرورش و تناسب اندام (IFBB) هفته گذشته با حضور مربیان برجسته رشته های مختلف ورزشی کشور در تهران برگزار شد.

در این دوره آموزشی پروفسور ماریسیوی برزیلی استاد برجسته فدراسیون جهانی پرورش و تناسب اندام (IFBB) حضور داشت تا به غنای این دوره که برای اولین بار در کشور برگزار می شد افزوده شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

ایلوش خوشابه بازیگر قدیمی سینما و یکی از سرشناس‌ترین چهره زیبایی اندام ایران سه‌شنبه ۲۹ فروردین در ۸۰ سالگی در تهران درگذشت.

خوشابه که مدت‌ها بود از بیماری ریوی و کلیوی رنج می‌برد، بعد از یک هفته بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دی از دنیا رفت.

او متولد ۱۳۱۱ در شهر ارومیه بود. خوشابه سال ۱۳۲۷ با حضور در مسابقات زیبایی اندام کشور عنوان آقای ایران را به دست آورد. این مسئله باعث شد تهیه‌کنندگان فیلم برای بازی در فیلم‌های قهرمانی از او دعوت کنند.

خوشابه که اندامی کشیده داشت و قدش ۱۹۰ سانتی‌متر بود، سال ۱۳۳۳ با بازی در نقش امیر ارسلان در فیلم «امیر ارسلان نامدار» وارد دنیای سینما شد و بعد در فیلم‌های «قزل ارسلان» و «بیژن و منیژه» نقش‌آفرینی کرد.

او سپس به آمریکا رفت و عنوان قهرمان زیبایی‌اندام و کشتی کج شهرهای لس آنجلس و سکرامنتو را به دست آورد. خوشابه پس از بازگشت از آمریکا در سال ۱۳۴۰ در فیلم «دندان افعی» بازی کرد.

او بعد از بازی در این فیلم از طرف استودیوی «یولو‌فیلم» برای شرکت در فیلم «ولکان خدای جنگ» به ایتالیا دعوت شد و برای ۳۰ سال در فیلم‌هایی چون «پسر ژوپیتر»، «علی بابا»، «هرکول، سامسون و اولیس»، «برادران شکست‌ناپذیر» و «هفت تیرکش‌های نفرین‌شده» ایفای نقش کرد.

خوشابه سال ۱۳۶۹ به ایران بازگشت و به اصرار گروهی از جوانان بدن‌ساز مجددا به این رشته پیوست. او سال ۱۳۷۱ در فیلم اکشن «افعی» به کارگردانی محمدرضا اعلامی با جمشید هاشم‌پور همبازی شد. خوشابه سپس در فیلم‌های «یاران»، «گارد ویژه» نقش‌آفرینی کرد و آخرین بار سال ۱۳۷۴ در فیلم «تعقیب» مقابل دوربین رفت.

او سال ۱۳۸۹ نشان شوالیه افسر ارشد را از سوی رئیس جمهور ایتالیا و وزیر امور خارجه این کشور دریافت کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

مسلم دارابی ، یکی از چهره های شناخته شده قوی ترین مردان ایران می باشد که موفق شد برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمانی مسابقات مردان آهنین دست یابد. گفتگوی قوی ترین مرد ایران را در رابطه با برگزاری مسابقات مردان آهنین بخوانید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

در بدنسازی حرفه ای بعضی ها در برخی نواحی بدن مثل پشت پا و سرشانه دست به تزریق موضعی می زنند که یکی از نمونه های بارز آن در دهه ۹۰ فلکس ویلر بود.
زمانی که قهرمانی های من در المپیا شروع شد به خصوص طی ۲ سال اول آن، فلکس از این روش استفاده کرد. ناگهان سرشانه و بازوهای او بادکنکی شدند. فکر کنم ناصر الصونباطی هم دست به این کار زده بود. یکبار از پشت سرشانه اش روی صحنه مایعاتی خارج شد.

من هرگز در بازوهای خود از چنین چیزهای استفاده نکردم. من پیش از آن که دارویی را لمس کنم قطر بازوهایم ۵۳ سانتی متر بود. علاوه بر این از وارد کردن سرنگ به داخل عضله ترس داشتم. استفاده از دارو در عضلات نشیمن گاهی و یا سر شانه رایج است، اما در جلو بازو یا پشت بازو از نظرم خوب نیست. این روزها خیلی ها را می بینم که چنین تزریق هایی را انجام می دهند و در نهایت روی صحنه بدنی بادکنکی و عضلانی ورم کرده دارند. بدترین چیز این است که آنها در نواحی تزریق دچار التهاب و ورم می شوند و این اتفاق گاهی درست قبل از مسابقه رخ می دهد. شاید ۱۹ بار این تزریق ها را انجام دهند و مشکلی رخ ندهد و عضله هم کامل تر و بهتر دیده شود اما ناگهان در دفعه بیستم تزریق اشتباه صورت می گیرد و ناچار می شوند با ظاهری احمقانه روی صحنه بروند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

عینک رژیمی

محققان ژاپنی عینک واقعیت افزوده ای طراحی کرده اند که اندازه اشیاء (خوراکی‌ها) را ۵۰ درصد بزرگتر از حالت طبیعی نشان داده و باعث کاهش تمایل فرد به خوردن بیشتر غذا می شود.

راهکارهایی برای کاهش اشتها

درحالی که به تازگی عینک رژیمی افزوده گوگل توجه مردم جهان را به خود جلب کرده است، محققان دانشگاه توکیو به سرپرستی پروفسور «میچیتاکا هیروسه»، عینک واقعیت افزوده ای طراحی کرده اند که اندازه خوراکی را که فرد در دست دارد تا ۱.۵ برابر بزرگتر نشان می دهد.

نتایج بررسی محققان بر روی ۱۲ مرد و زن نشان می دهد، زمانی که فرد از عینک بزرگنمایی استفاده می کند ۹.۳ درصد کمتر از حالت عادی غذا می خورد و زمانی که از عینک کوچک نمایی استفاده می کند ۳۳ درصد بیشتر از حالت عادی غذا می خورد.

مردم ژاپن به دلیل رژیم غذایی دریایی با مشکل چاقی و اضافه وزن روبرو نیستند و عینک واقعیت افزوده رژیمی بیشتر برای کشورهای اروپایی و آمریکایی کاربرد خواهد داشت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
5+

همیشه در مورد تغذیه سالم، اشتباهات و سوء تفاهم‌ های زیادی وجود داشته و دارد؛ به طوری که گاه دانستن این که تغذیه سالم چیست، کار دشواری می‌شود. برخی از این سوء تفاهم‌ها به قرار زیر است.

غذاهای سالم یعنی غذاهای کم چرب

بسیاری از افراد فکر می‌کنند غذاهای سالم یعنی غذاهای بسیار کم چرب؛ اما این تصور اشتباه است. اولاً، بسیاری از غذاهای کم چرب، غذاهای سالمی نیستند. مثلاً اگر ماست کم‌ چرب، اسنک‌ ها و غذاهای آماده پر از نمک، قند و برخی افزودنی‌ های دیگر باشند، با وجود کم چرب بودن، بسیار مضر خواهند بود. در ضمن تمام چربی‌ها مثل هم نیستند و برخی از آن‌ها واقعاً برای بدن ما مفیدند؛ مثلاً چربی‌های تک اشباعی موجود در آووکادو، روغن زیتون و آجیل‌ها برای کاهش وزن، سلامت قلب و کاهش کلسترول بدن هستند. هنگام مقایسه غذاها با یکدیگر، بهتر است اول به نوع چربی موجود در آن‌ها و اینکه چقدر ارزش غذایی دارند، فکر کنید و بعد به مقدار چربی موجود در آن‌ها.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

جی کاتلر

وقتی صحبت از ژنتیک می شود از خودتان سوال کنید که معنایش واقعاً چیست. اوایل دوران ورزشی ام به من گفته می شود که بهترین نوع ژنتیک که تا بحال دیده شده را دارم، اما بعداً کم و بیش می شنیدم که ژنتیکم خیلی هم خوب نیست.

اما اگر شکل های عضلانی خوب دارید، ساختار استخوانی تان طوری است که شانه های پهنی دارید و همه گروهای عضلانی بدنتان به تمرینات واکنش های خوب و درست نشان می دهند یعنی ژنتیک خوبی دارید.

تنها ایرادی که می توان در مورد بدن من گرفت این است که کمرم مقداری پهن است اما در عوض سر شانه و زیر بغل بسیار پهنی دارم. افراد مثل من و رونی کولمن چنین ساختاری دارند.

من طی ۶ ماهه اول تمریناتم از ۸۰ کیلو به وزن ۱۰۹ کیلو گرم رسیدم. حتی وقتی که روزی فقط ۲ بار غذا می خوردم وزنم هرگز کمتر از ۱۲۲ کیلو گرم نمی شد. البته در عین حال قبول دارم که افراد افریقایی – امریکایی از لحاظ ژنتیکی نسبت به دیگران برتری دارند.

آنها در اکثر رشته های ورزشی برتری دارند و در بدنسازی به نظرم رنگ و جنس پوستشان خیلی به کمک شان می آید. دلیلی وجود دارد که بدنسازان سفید پوست برای مسابقات ناچارند رنگ پوست خود را تیره کنند. زیر نور صحنه مسابقه نیاز زیادی به رنگ تیره دارید تا تفکیک عضلات نمایان شود.

جدا از رانی راکل و دنیس ولف، آلمانی دیگری را ندیده ام که در سال های اخیر حضور موفقی در عرصه حرفه ای داشته باشد. به اعتقاد من خیلی ها به بهانه ژنتیک دست از تلاش می کشند. نباید نگران محل تولد خود باشید، فقط روی بهترین شدن در حد توان خود تمرکز کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

غذاهای چرب چاقتان می‌کند: به همین سادگی؟ همه چیز به همین سادگی نیست. بعضی از مواد غذایی قادرند کالریشان را به بعضی قسمت‌های خاص بدن شما بفرستند. دوست دارید بدانید موادغذایی که چاقتان میکند کدامند؟

در مصرف برخی مواد غذایی دقت کنید

به ‌نظرتان چیزی عذاب ‌آورتر از رفتن روی ترازو و نگاه کردن به وزنی که نشان می‌دهد وجود دارد؟ شاید هم چون شکم تان جلوی دیدتان را گرفته نتوانید صفحه نمایشگر ترازو را ببینید. اشکالی ندارد، زندگی همین است. باید قیمت هر چیز را بپردازید حتی برای چیزی اینقدر پاک و لذت‌ بخش مثل خوردن! زندگی هیچ غذایی را بدون کالری‌ های ناخواسته، بدریخت شدن اندام، بیماری، احساس گناه و پایین آمدن اعتمادبه‌ نفس از آن شما نمی‌کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

امـروزه تـمـرین های ورزش بدنسازی و رژیم های غذایی مختلفـی وجـود دارد و ایـن کـار مـا را دشـوارتر کرده است. زیرا نـمیدانیم که کدامیک از این برنامه ها نتیجه دلـخـواه را بـه مــا می دهد.
افـراد آگاه و مطلع زیادی وجود دارند که بـشما تـوصیه کنند چـگـونـه به اهدافتان برسید. اما بهتر است که از چند اصل مـهــم در دنیای بدنسازی مانند “کربوهیدرات ها دشـمـن سـلامتی” نیـز آگـاه شـویـد. اگـر چه در طول زمان این باور تـغیـیـر یافته و اصلاح شده است و مردم دوباره از این ماده مغذی در رژیم های غذاییشان استفاده می کنند.
پس بـه ایـن عـقــاید و باور ها اعتقاد نداشته باشید چـون پیشرفتتان کندتر شده و حـتـی مـمـکن اسـت صـدمـاتــی نیز متحمل شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

مفصل های شانه از استخوان های کتف، ترقوه و بازو تشکیل شده که به هم متصل شده‌اند، این مفصل از متحرک‌ ترین مفصل‌ های بدن است. درد‌ شانه یکی از شایع‌ ترین درد‌هاست که در هر سنی علت خاص خود را دار و افراد در سنین بالا در اثر وارد آمدن ضربه و یا استفاده طولانی مدت از دست دچار درد می‌شوند.

در ورزش های سنگین مانند پرورش اندام و وزنه برداری حتی قهرمانان این رشته که پس از انجام هر وعده تمرین فورا ریکاوری می‌کنند نیز از آسیب های مربوط به مفاصل شانه در امان نیستند و بارها دیده شده که این افراد به دلیل مصدومیت از همین ناحیه مجبور به تعطیل کردن تمریناتشان حتی برای مدتی طولانی شده‌اند.

جدای از این افراد عادی نیز در معرض این مصدومیت قرار دارند گاهی جابجایی یک وسیله در منزل برای آقایان و بانوان هم می تواند این مفاصل را مصدوم سازد.