فهرست مطالب

چنان که بنا باشد فهرستی تهیه شود که بدنسازان خوش استیل و آنهایی که بیشتر از حجم به زیبایی بدن خود پرداخته اند در آن نامشان گنجانده شود بی شک یکی از آن اسامی باید تروی آلوز باشد این حرفه ای پا به سن گذاشته از جمله متناسب ترین بدن های دنیاست که در زمره قربانیان بازی حجم به حساب می آید. در این بخش قصد داریم نگاهی به تمرینات سینه او داشته باشیم.

پرس سینه با دمبل

آلوز پشت روی یک میز پرس دراز می کشد و در کمر خود قوس کوچکی حفظ می کند در چنین وضعیتی یک جفت دمبل بر می دارد و با دستانی کاملا صاف آنها را بالای سر خود به شکلی که کف دستانش رو به جلوی بدن میباشد نگه میدارد. برای شروع حرکت آرنج هایش را خم میکند و به وزنه ها اجازه می دهد پایین بروند به طوری که پایین رفتن دمبل ها حدود ۲ الی ۳ ثانیه به طول می انجامد و در پایین ترین نقطه از دامنه حرکت دمبل ها به قدری به عضلات خارجی سینه نزدیک هستند که چند سانتیمتری بیشتر نمانده تا با هم تماس برقرار کنند. او با عقب کشیدن شانه ها و قوس دار نگه داشتن پشت خود دمبل ها را در یک مسیر مستقیم به سمت بالا پرس می کند (اما آرنج ها را تا انتها قفل نمی کند). تروی آلوز می گوید زمانی که دمبل ها را به سمت بالا پرس می کنم اجازه نمی دهم نشیمن گاهم از روی صندلی دستگاه بلند شود. او همچنین دقت میکند که سینه هایشان را به سمت بیرون نگهدارد و با این کار از اعمال فشار بیش از اندازه روی شانه هایش جلوگیری می کند. در بخش بالای حرکت نیز الوز عضلات سینه اش را منقبض میکند و پس از آن تکرار بعدی را آغاز می کند.

پرس بالا سینه با دمبل

این حرکت عموما یک پرس همراه با چرخش مچ دست می باشد او زاویه میز را حدود ۴۵ درجه تنظیم می کند و به پشت طوری روی میز دراز می کشد که باسن و پشت او کامل با میز در ارتباط هستند. برخلاف حرکت قبل در اینجا حرکت را از بخش پایین شروع می کند به صورتی که دمبل ها را کنار شانه ها نگه میدارد و در این حالت کف دستانش رو به روی یکدیگر قرار میگیرند. پیش از اینکه بخواهد دمبل ها را به سمت بالا پرس کند شانه های خود را عقب میکشد و سینه ها را به سمت بیرون هل می دهد. آرنج های خود را باز میکند و وزنه ها را بالا میبرد و در طی مسیر چرخش مچ را کامل انجام می دهد تا در بخش بالای حرکت دمبل ها از کنار یکدیگر را لمس کنند و کف دستها نیز رو به جلو قرار بگیرد او میگوید زمانی که وزنه ها را پرس میکنم سعی میکنم هر دو سینه خود را با هم منقبض کنم. پیش از پایین بردن وزنه ها او سعی میکند یک انقباض قوی به عضلاتش بدهد. در مسیر بازگرداندن دمبل ها به موقعیت پایین حرکت یک کشش خوب روی عضلات سینه اش حفظ میکند و همزمان مچها را به چرخش در می آورد تا در پایین حرکت رو به یکدیگر قرار بگیرند.

کراس اور

تروی آلوز در بین یک دستگاه کراس می ایستد و دستگیره ها را از طریفین در دست می گیرد به شکلی که بدن او به شکل حرف T لاتین میشود .بدنش تقریبا صاف است اما کمی تمایل مختصر به سمت جلو دارد به طوری که آرنج هایش کمی عقبتر از بالاتنه قرار می گیرند. او می گوید: من دوست دارم مقداری خمیدگی در آرنج هایم حفظ کنم چرا که احساس می کنم زمانی که بازوها را کاملا صاف میکنم کشش ادامه دار روی عضلاتم ندارم. او از شروع حرکت کشش را روی عضلات سینه حفظ می کند. جایی که دستگیره ها در جلوی بدن به یکدیگر میرسند او یک انقباض فوق العاده به عضلاتش میدهد و سپس اجازه می دهد به آرامی وزنه ها پایین بروند و در این حالت نیز تروی همچنان خمیدگی آرنج هایش را رعایت می کند. او بخش منفی حرکت را آرامتر اجرا می کند به طوری که حدود ۲ الی ۳ ثانیه زمان برای پایین رفتن وزنه ها صرف می کند و این تقریبا ۲ برابر زمانی است که بخش مثبت حرکت را اجرا می کند.

قفسه نشسته با دستگاه

تروی پس از اینکه صندلی دستگاه را با قد خود تنظیم می کند روی دستگاه مینشیند و دستگیره ها را در دست می گیرد و در طول دامنه حرکت تماس پشت خود را با تکیه گاه حفظ می کند از همان ابتدای حرکت انقباض و کشش را روی سینه ها حفظ می کند تا دستگیره ها در جلوی بدن به هم برسند. او می گوید این حرکت همان حس حرکت کراس اور او را دارد تنها با این تفاوت که این حرکت نمی تواند عضلات سینه شما را از زاوایای مختلفی تحت تمرین قرار دهد.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه